Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zaparcia u 3-latka  (Przeczytany 12766 razy)
Zoko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.11.2011
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 47

« : 19-01-2016, 22:51 »

Mój synek ma 3 lata. Staramy się go karmić dobrze. Robi kupki raz dziennie. Czasem i ma to miejsce teraz, nie może jej zrobić przez 2 dni. Wieczorem chodzi, kuca i delikatnie pojękuje, jakby go to bolało.
Nie wiemy jak mu pomóc.
Co mu dać do picia, lub do zjedzenia żeby wywołać wydalenie stolca?
« Ostatnia zmiana: 20-01-2016, 09:18 wysłane przez Gloria » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 20-01-2016, 08:53 »

A co dziecko je? Opisz jeden dzień.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Zoko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.11.2011
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #2 : 20-01-2016, 21:56 »

Dziś rano około 7.50 zrobił dużą i twardą kupkę.
Rano nie męczył się.
Odnośnie jedzenia mojego maluszka to opiszę posiłki dzisiaj.
Rano pije mleko Humana 4, później za jakiś czas chlebek z masłem i żółtym serem. Na obiadek zupka pomidorowa, a na drugie danie ziemniaki z sosem i wołowiną.  Moja żona jak jestem w pracy podtyka mu jogurciki np. danonki dla dzieci.
Przed spaniem pije również mleko Humana tylko nocne.
Moja żona jest pielęgniarką i jest wypaczona medycznie.
Na moje uwagi odnośnie żywienia malucha dziwnie reaguje. Gdy kłócimy się o żywienie malucha to za kilka dni głos zabiera jedna i druga babcia. Są one informowane o moich pomysłach na żywienie dziecka.
Mój syn sam woła mleko z rana jak wstanie i na wieczór przed snem.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #3 : 20-01-2016, 22:27 »

Humana i żółty serek won! Gdzie jest jakiś owoc i warzywa?
Mam 4 wnuków, ale Humany nie znałam, co to za wynalazek? Trzy letnie dziecko i takie jedzenie?
Pilne!
Babki trzeba zreformować!

Ola, laaaaaaaaaa:
SKŁAD:
Odtłuszczone mleko w proszku, laktoza z mleka, maltodekstryny, oleje roślinne, syrop galaktooligosacharydowy, węglan wapnia, ortofosforan wapnia, cytrynian potasu, zestaw witamin ( wit.C, niacyna, kwas pantotenowy, wit.E, wit.A, wit.B1, wit.B6, wit.B2, kwas foliowy, wit.K, biotyna, wit.D,biotyna, wit.B12), cytrynian sodu,węglan magnezu, chlorek potasu, L-tryptofan, dwufosforan żelazowy, naturalny aromat wanilii bourbon, tlenek cynku, siarczan miedzi, siarczan manganu, jodan potasu, selenian sodu.

Po tym eliksirze, moja d..a też by się zamknęła na tydzień, albo i dłużej.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2016, 22:34 wysłane przez Kozaczek » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #4 : 21-01-2016, 16:59 »

Zoko, wydrukuj (czcionką 22) skład tego mleka i wręcz żonie i babci jednej i drugiej, niech nie mają czystego sumienia, że tak zdrowo odżywiają dziecko. Dorzuć swoje zdanie, co o tym myślisz, czasami jak ludziska przeczytają list inaczej zaczynają myśleć.

Sam problem się nie rozwiąże. Ja kiedyś też zaciskałam zęby, a po wizytach u babci płakałam, bo widziałam jak moja ciężka praca idzie na marne. Dziś jestem czasami wręcz arogancka, na wizyty wiozę swoje jedzenie i mam w nosie, co o mnie myślą i mówią.
« Ostatnia zmiana: 21-01-2016, 21:47 wysłane przez Gloria » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #5 : 21-01-2016, 17:54 »

Cytat
Zoko, wydrukuj (czcionką 22) skład tego mleka i wręcz żonie i babci jednej i drugiej niech nie mają czystego sumienia, że tak zdrowo odżywiają dziecko. Dorzuć swoje zdanie co o tym myślisz, czasami jak ludziska przeczytają list inaczej zaczynają myśleć.
Bardzo dobry pomysł. Dodatkowo możesz wydrukować trochę informacji o poszczególnych składnikach i ich wpływie na ludzki organizm. Istnieje duża szansa, że nawet na to nie spojrzą, ale warto spróbować.
Cytat
Sam problem się nie rozwiąże. Ja kiedyś też zaciskałam zęby, a po wizytach u babci płakałam, bo widziałam jak moja ciężka praca idzie na marne. Dziś jestem czasami wręcz arogancka, na wizyty wiozę swoje jedzenie i mam w nosie co o mnie myślą i mówią.
Mam podobnie z tą arogancją. Jednak wolę wyjść czasem na chama niż dać się przekonać, że jakość jedzenia nie ma znaczenia i dać się faszerować syfem.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #6 : 21-01-2016, 22:06 »

Tylko, że większość w tym składzie będzie widziały tylko minerały i witaminki (a niektórym jeszcze będzie mało)...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Zoko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.11.2011
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #7 : 22-01-2016, 11:25 »

Właśnie wydrukowałem 3 kartki i będę wręczał dziś po pracy.

Dziś rano postanowiłem nie dawać dziecku mleka.  Mój trzyletni chłopczyk wołał o nie co kilka minut.
Po chwili rozpłakał się i przez płacz wołał - mleko, mleko...
Zostałem słownie źle potraktowany przez żonę.
Czy jest coś, co mógłbym dawać dziecku, aby zastąpić to cholerne "mleko".
Dobrze, żeby było płynne. Tak aby mały wizualnie wiedział, że pije mleko, ze swojej ukochanej butelki.
Poproszę o wskazówki i rady.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2016, 11:34 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #8 : 22-01-2016, 11:33 »

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że takie mleko działa chyba podobnie jak słodycze, inne produkty wysoko przetworzone i wzbogacone czyli w jakimś stopniu uzależniają. Szczególnie dzieci.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2016, 11:35 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #9 : 22-01-2016, 12:18 »

Twój synek ma już 3 lata i może jeść posiłki takie jak dorośli. Spróbuj utworzyć z synem męski zespół, który sam sobie przygotowuje posiłek, przecież wspólne przygotowanie jajecznicy lub jajek na miękko, sparzenia kiełbaski białej to nie wielki problem.

Jeśli mleko to forma nałogu to bez płaczu się nie obejdzie, ale to można przetrzymać.
Możesz też spróbować wymyślić mleko dla dorosłych, czyli nasz KB.
Zapisane
Zoko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.11.2011
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #10 : 22-01-2016, 12:32 »

A np. mleko świeże, naturalne z terminem ważności 3 dni podane dziecku z naturalnym kakaem+ syrop z agawy?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #11 : 22-01-2016, 13:14 »

Gdybyś miał własną krówkę to rozumiałam bym trwanie przy  mleku. Kupowane mleko to zlewki z tysięcy krów, pasteryzowane i nie sądzę by dobrze służyło dziecku.

Pewnie już czytałeś art. Rozprawa o jedzeniu, ale warto jeszcze raz przeczytać.

http://portal.bioslone.pl/rozprawa_o_jedzeniu

Nie bój się stoczyć bitwy, kiedyś syn Ci podziękuje.
Zapisane
Zebbra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #12 : 25-01-2016, 09:00 »

Może jakieś mleko roślinne, oczywiście robione samodzielnie, są w necie przepisy, np. mleko migdałowe, jaglane, kokosowe. Są też jakieś ryżowe czy sojowe ale takich to dziecku bym nie dała... Jak dziecko jest przyzwyczajone i bardzo płacze to może będzie to jakiś ratunek na czas odzwyczajania.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!