Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 04:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oryginalny przepis na hummus  (Przeczytany 24646 razy)
Franka
« Odpowiedz #20 : 20-05-2008, 08:05 »

Cytat od: "editho"
Ma niski . !!!I wszystko super by było gdyby tej wspaniałej cieciorki nie poddawano napromieniowaniom.
Ja już dostałam od Mistrza za cieciorke  po uszach...

No to jest właśnie ten ból. Ja z kolei chcę zrobić z fasoli.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #21 : 20-05-2008, 08:37 »

Ja  zrobię z grochu.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zulejka
« Odpowiedz #22 : 20-05-2008, 09:15 »

Ja zrobiłam jakiś czas temu z grochem
Wyszedł bardzo dobry.
Nie mam jednak porownania z hummusem z ciecierzycą, bo tamtego nigdy nie robiłam.

Co do tahiny, to robie ją dokładnie tak samo jak Ty Edithko smile
Dodaję oleju z pestek winogron. Masła jeszcze nie probowałam.
Wydaje mi się, ze taka tahina ze sklepu, to w sumie podobna chemia jak majonez ze sklepu, więc zawsze robię sama.
Zresztą ta robiona ręcznie ma tę zaletę, że ilość może być lepiej dopasowana do naszych potrzeb
Zapisane
Franka
« Odpowiedz #23 : 20-05-2008, 10:52 »

Ponieważ ostatnio nie mogę trafić na tahini w sklepie, chcę je zrobić sama z podprażonego ziarna sezamu. Ale pomimo, że kupuję je w dziale ze zdrową żywnością, obawiam się, że świeci jak ciecierzyca msn-wink
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #24 : 20-05-2008, 18:06 »

Ja kupuję sezam niełuskany gdzie popadnie.Byle niełuskany. Nie wiem czy świeci, ale pasta z niego jest DOSKONAŁA!!! I mleczko dla syna też ok.
Teraz to wszystko świeci i ja też zacznę jak nie odejdę od kompa      
Co do cieciorki to robie test na świecenie, wyniki opiszę jak coś wyjdzie albo nie wyjdzie.

Dodano

Cytat od: "Zulejka"
Wydaje mi się, ze taka tahina ze sklepu, to w sumie podobna chemia jak majonez ze sklepu, więc zawsze robię sama.
Zresztą ta robiona ręcznie ma tę zaletę, że ilość może być lepiej dopasowana do naszych potrzeb



Święte słowa.Ja to maniak gotowania więc pomijając fakt odżywiania , który jest tu najważniejszy dla naszego zdrowia, to NIE POZWALAM sklepom zabierać mi frajdy z gotowania i basta.
Chyba w innych czasach powinnam żyć ( po cichu o tym marzę)
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #25 : 21-05-2008, 07:08 »

Zrobiłam wczoraj hummus na bazie grochu, wyszedł nawet jadalny  biggrin . Tu niektóre dziewczyny skarżyły się, że wychodzi im dość suchy, a u mnie na odwrót wyszedł trochę rzadki, bo groch miksowałam z odrobiną wody z gotowania. Ale na następny raz na pewno pójdzie mi lepiej, bo wczoraj szczerze mówiąc, robiłam ten hummus tak na szybko.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Franka
« Odpowiedz #26 : 21-05-2008, 13:31 »

A ja właśnie wcinam  biggrin humus z fasoli i zmielonych, wczaśniej uprażonych, ziaren sezamu. Jest bardzo dobry. Polecam.
Zapisane
Inka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 16.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #27 : 03-05-2012, 15:36 »

Wyciągam temat humusu. Robiłam już kilka razy humuso-podobną pastę z ciecierzycy, jednak nigdy nie dodawałam pasty z sezamu. Dziś w ramach sprawdzenia zrobiłam sezamowe masło: ze zmielonego sezamu niełuszczonego, oleju, cytryny, przyprawiłam i zmieszałam ze zmieloną ciecierzycą (która nie świeci, przynajmniej nie bardzo, bo wykiełkowała smile ). Jednak mój humus wyszedł z nieprzyjemną goryczką. Wiem, że sezam ma taki gorzki posmak, jednak moja pasta wyszła zdecydowanie zbyt gorzka. Ciecierzycy dałam 3 razy więcej niż sezamu.
Czy może podprażenie ziaren trochę likwiduje goryczkę? A może dodać więcej soku z cytryny lub wziąć inne proporcje ciecierzycy do sezamu? Proszę o podpowiedzi. smile
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!