Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Debata o chorobach  (Przeczytany 17155 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 29-03-2016, 05:27 »

Właśnie oglądnąłem „Debatę o zdrowiu”, w której rozmówcy, jak należało się spodziewać, ględzą wciąż o chorobach, o zdrowiu zaś ani mru mru. Padły jednak na niej znamienne słowa, które warto odnotować i wziąć sobie do serca:

Jak się naukowcy dobiorą do sprawy, to zawsze się udowodni, że wszystko jest szkodliwe, albo wszystko jest bardzo dobre.
« Ostatnia zmiana: 29-03-2016, 10:36 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mario
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 15.09.2009
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1 : 30-03-2016, 20:48 »

Ale też o jajkach w końcu się komuś wymsknęło dobrze wypowiedzieć, i to "profesurowi". Wspomniał też, żeby się nie bać cholesterolu.
https://www.youtube.com/watch?v=J-yH5SCkeuM
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #2 : 31-03-2016, 02:07 »

Właśnie oglądnąłem „Debatę o zdrowiu”, w której rozmówcy, jak należało się spodziewać, ględzą wciąż o chorobach, o zdrowiu zaś ani mru mru. Padły jednak na niej znamienne słowa, które warto odnotować i wziąć sobie do serca:

Jak się naukowcy dobiorą do sprawy, to zawsze się udowodni, że wszystko jest szkodliwe, albo wszystko jest bardzo dobre.
To część trzecia.

W części czwartej, cytowanej wyrywkowo poniżej, znalazłem kilka interesujących wypowiedzi.
(...06:20)
natomiast w momencie kiedy dochodzi do rozszczelnienia jelita, pod wpływem rożnych substancji, czy to będzie gluten u osób predysponowanych, czy to będą środki chemiczne, czy cokolwiek innego, bo tych uwarunkowań jest bardzo dużo, dochodzi do przepuszczania, właśnie się się robi taki durszlak z tego jelita, który pewne cząsteczki białkowe przepuszcza poza światło jelita i w tym momencie te białka, które będąc w obrębie jelita, w środku, stanowią jakby naturalną rzecz, wychodząc już poza ścianę jelita stają się antygenem i w tym momencie uruchamiamy reakcję immunologiczną, jest to reakcja typu trzeciego
(...)

(...11:16)
Jedna uwaga, lekarz z którym mam kontakt właśnie odnośnie tych spraw jelitowych, powiedział mi, że w ich badaniach stwierdzili, że czasami - padło słowo durszlak -  tak, powiedział mi, że czasami rozszczelnienie jelita, czyli utrata tego kontaktu, właśnie na tych połączeniach ścisłych, ma wymiar 25-ciu% średnicy komórki, to jest durszlak.
(...)


Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 31-03-2016, 02:13 »

W części czwartej, cytowanej wyrywkowo poniżej, znalazłem kilka interesujących wypowiedzi.
(...06:20)
natomiast w momencie kiedy dochodzi do rozszczelnienia jelita, pod wpływem rożnych substancji, czy to będzie gluten u osób predysponowanych, czy to będą środki chemiczne, czy cokolwiek innego, bo tych uwarunkowań jest bardzo dużo, dochodzi do przepuszczania, właśnie się się robi taki durszlak z tego jelita, który pewne cząsteczki białkowe przepuszcza poza światło jelita i w tym momencie te białka, które będąc w obrębie jelita, w środku, stanowią jakby naturalną rzecz, wychodząc już poza ścianę jelita stają się antygenem i w tym momencie uruchamiamy reakcję immunologiczną, jest to reakcja typu trzeciego
(...)

(...11:16)
Jedna uwaga, lekarz z którym mam kontakt właśnie odnośnie tych spraw jelitowych, powiedział mi, że w ich badaniach stwierdzili, że czasami - padło słowo durszlak -  tak, powiedział mi, że czasami rozszczelnienie jelita, czyli utrata tego kontaktu, właśnie na tych połączeniach ścisłych, ma wymiar 25-ciu% średnicy komórki, to jest durszlak.
(...)

A gdzie jest to obiecane interesujące?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #4 : 31-03-2016, 02:37 »

Najbardziej w tych wypowiedziach interesujące, moim skromnym zdaniem, jest to, że już nie wszyscy nabijają się z "cieknących jelit" i zaczynają dostrzegać problem, że bez zdrowego jelita nie ma zdrowego człowieka, a jedząc jak leci (czyli byle co i z chemią) łatwo i szybko można sobie z jelit zrobić sitko co potem rzutuje na cały organizm.

Oczywiste oczywistości są oczywiste nie dla wszystkich, na pewno nie dla tych, którzy stoją w przychodniach w kolejce po recepty na kolejne tabletki.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 31-03-2016, 03:25 »

Aaa, to o to chodzi. Nie zajarzyłem. Dla mnie nie jest interesujące coś, o czym piszę już od szesnastu lat.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 31-03-2016, 03:31 »

Ale też o jajkach w końcu się komuś wymsknęło dobrze wypowiedzieć, i to "profesurowi". Wspomniał też, żeby się nie bać cholesterolu.
https://www.youtube.com/watch?v=J-yH5SCkeuM
Profesor Trziszka zawsze był orędownikiem jajek. To facet z jajami!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 31-03-2016, 04:09 »

Jak tego słucham to kurwica mnie bierze, jak kolejny raz polskie owce wiedzie się na manowce:

To po prostu tak zwana pierwsza część. W najbliższym czasie kolejne odcinki tego spektaklu właśnie wiedzy z możliwości intelektu i wspaniałej perspektywy, że można wiele zmienić, żeby Polacy byli zdrowi.

Najważniejsze jest to, że wszyscy dążymy do do zdrowia, wszyscy dążymy do tego, aby Polacy byli dobrze leczeni, stosowane były dobre diety...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 31-03-2016, 17:10 »

W ogóle cała ta debata sprowadza się do tego, że aby Polacy byli zdrowi, trzeba ich dobrze leczyć. Nie mogą tych durnych eksperymentów przeprowadzać na innych, tylko na Polakach?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mario
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 15.09.2009
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #9 : 31-03-2016, 20:11 »

Ale też o jajkach w końcu się komuś wymsknęło dobrze wypowiedzieć, i to "profesurowi". Wspomniał też, żeby się nie bać cholesterolu.
https://www.youtube.com/watch?v=J-yH5SCkeuM
Profesor Trziszka zawsze był orędownikiem jajek. To facet z jajami!
Czego nie można powiedzieć o tym z boku, tzn. tym siedzącym obok - Różańskim.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!