Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:26 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Czosnek nied¼wiedzi  (Przeczytany 31655 razy)
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« : 08-04-2016, 21:49 »

Przypominam forumowiczom, ¿e trwa sezon na czosnek nied¼wiedzi!

Zachêcam do uprawy, zbioru lub pój¶cia na targ i kupienia li¶ci, z których robi siê cudowne pesto jako dodatek do wszystkiego, sa³atek, oliwy z oliwek o smaku i aromacie czosnku, nalewki i wiele innych.
W moim ogródku ju¿ siê rozrasta, bo chcê, oprócz przetworów, równie¿ mieæ dostêp do ¶wie¿ego!
Smak li¶ci jest wyborny, a dobroczynne dzia³anie na organizm powoduje, ¿e og³aszam go Cudown± Przypraw±!

Zachêcam wszystkich do jedzenia!

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 10-04-2016, 10:04 »

Tak! Czosnek nied¼wiedzi to rewelacyjne polskie zió³ko! Niestety, absolutnie niedoceniane, ze wzglêdu na zafascynowanie gawiedzi wszelakim orientalnym gównem.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #2 : 11-04-2016, 07:05 »

A mog³aby¶ napisaæ przepis na pesto czy nalewkê. U mnie kolega przynosi do pracy ca³e torby, ale ja nie umiem tego przetwarzaæ, zostaje suszenie i dodawanie do sa³atek.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #3 : 11-04-2016, 13:25 »

Ja kupi³am, i le¿y, bo nie wiem, jak zió³ko wykorzystywaæ. Pewnie mo¿na sypaæ jako przyprawê do sosów i sa³atek.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 11-04-2016, 13:40 »

Mo¿na go po prostu dodawaæ do wszystkiego. Nie trzeba niczego szczególnego wymy¶laæ.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #5 : 13-04-2016, 22:41 »

Do wszystkiego co lubi i potrzebuje smaku czosnku, do surówek lub sa³at na bazie zielonej sa³aty, do zup, do miês, pasztetów, past z jajek, jako zieleninê do posypania., itd.

Nalewka jest na bazie 40% czystej wódki lub spirytusu. Posiekane czyste li¶cie zalewamy alkoholem do 3/4 wysoko¶ci s³oika,li¶cie nie ubijamy, s³oik zakrêcamy i pozostawiamy na ok. 20 dni. Od czasu do czasu potrz±samy s³oikiem, aby przemieszaæ. Nastêpnie miksturê cedzimy i przelewamy do butelki, a pozosta³e li¶cie czosnku zu¿ywamy w kuchni do np. nacierania miêsa, czyli do krótkiego marynowania (alkohol nie zmienia smaku miêsa!, miêso kruszeje). Nalewkê pijemy dwa razy dziennie po pó³ ³y¿eczki. Ma dobroczynne dzia³anie na ca³y organizm, zwana jest eliksirem m³odo¶ci, obni¿a wysokie ci¶nienie, a zbyt niskie reguluje, reguluje te¿ przemianê materii.

Moje pesto jest bardzo proste, bo lubiê smaki czyste i wyraziste, wiêc nigdy nie przesadzam z przyprawami. Li¶cie blendujê lub drobno krojê, mieszam z dobr± oliw± z oliwek, solê do smaku i przek³adam do s³oika. Pesto mo¿e przez d³ugi czas le¿eæ sobie w lodówce. Dodajê do jajek sma¿onych, jajecznicy, omletów, surówki z kiszonej kapusty itd.

Li¶cie czosnku nied¼wiedziego smakuj± wybornie, bo s± delikatne w smaku i nie pozostawiaj± przykrego zapachu z ust, jednak podczas gotowania trac± ca³kowicie swój smak, a wiêc najlepiej dodawaæ je do potrawy na talerzu.

Zazdroszczê wszystkim, którzy juz maj± czosnek nied¼wiedzi w swoich ogródkach... Taki luksus!!!
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #6 : 14-04-2016, 08:07 »

Za trzy dychy kup sobie tu: http://allegro.pl/czosnek-niedzwiedzi-cebulki-sadzonki-200-sztuk-i6114503726.html, obsad¿ pó³ ogródka i przestañ zazdro¶ciæ.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #7 : 14-04-2016, 14:46 »

Nie takie proste, bo ro¶nie do¶æ d³ugo, a zrywaæ mo¿na z jednej sadzonki niewiele. Nie znasz siê.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #8 : 14-04-2016, 16:57 »

Nie znam siê na damskiej logice. Obsad¼ w takim wypadku ca³y ogródek albo i pó³ pola, co tu zazdro¶ciæ.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #9 : 14-04-2016, 18:14 »

Otó¿ to! Na damskiej logice te¿ siê nie znasz, a mia³o byæ o czosnku nied¼wiedzim...

Dzisiaj dowiedzia³am siê o kolejnym przepisie z u¿yciem czosnku nied¼wiedziego, nawet kosztowa³am! A la wrapy, bez jakiegokolwiek ciasta (placka), zamiast tego drobno poszatkowane i zblendowane li¶cie czosnku (przyprawione wg gustu), na tym serek naturalny i w ¶rodku odrobina ³ososia, ca³o¶æ zwiniêta w roladkê. Podobnie jak wrapy ze szpinakiem.
Doskona³e!
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #10 : 14-04-2016, 20:01 »

O cudownych w³a¶ciwo¶ciach ³ososia mia³em okazjê przekonaæ siê osobi¶cie. To, co szczególnie rzuci³o mi siê w oczy to jego doskona³e w³a¶ciwo¶ci odchudzaj±ce. Mianowicie kole¿anka z pracy przesz³a na jak±¶ cud dietê i zaczê³a je¶æ codziennie ³ososia, no bo fit. Po jakim¶ czasie jej twarz wygl±da³a po prostu okropnie. Nigdy wcze¶niej nie widzia³em tak t³ustej twarzy, pokrytej wieloma pryszczo-b±blami, które zdawa³y siê ¿yæ w³asnym ¿yciem, rozwijaj±c koloniê na jej licu. Musia³o min±æ kilka dni, zanim zdecydowa³a siê wzi±æ urlop i powierzyæ los swojej facjaty najlepszym dermatologom w mie¶cie. I w³a¶nie podczas tych paru dni, zanim posz³a na wymuszony urlop, tak skutecznie nas obrzydza³a, ¿e nie daj±c rady je¶æ ludzie trochê pochudli. Po powrocie do pracy, po tym jak jej twarz przesta³a przypominaæ haloweenow± maskê, dywagowa³a g³o¶no nad przyczyn± swojego problemu, cytuj±c opinie dermatologów, które oczywi¶cie za cholerê nie by³y spójne. Postanowi³em zaryzykowaæ i powiedzieæ jej, ¿e to najprawdopodobniej wina ³ososia. O dziwo postanowi³a go odstawiæ i po krótkim czasie jej twarz zaczê³a wygl±daæ "normalnie", czyli jak twarz starej kobiety, choæ ma dopiero trzydzie¶ci parê lat. Niechaj bêdzie to przestrog± dla entuzjastów ³ososia-frankensteina. No chyba, ¿e kto¶ mieszka nad oceanem atlantyckim i rzeczywi¶cie ma dostêp do ³ososia to raz na jaki¶ czas, czemu nie?

Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #11 : 14-04-2016, 20:29 »

Dlatego w³a¶nie napisa³am odrobina ³ososia! Generalnie równie¿ przestrzegam przed hodowlanym ³ososiem. Dla smaku czy urozmaicenia od czasu do czasu nie zaszkodzi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 14-04-2016, 21:31 »

Cytat
Dlatego w³a¶nie napisa³am odrobina ³ososia!
To siê rozumie. Muchomora te¿ mo¿na je¶æ po odrobinie i jako¶ siê prze¿yje. Ja czosnkiem nied¼wiedzim przegryzam moje ulubione frankfurterki, ale dla zanafców to pewnie profanacja nie do prze³kniêcia.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Savage7
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Sk±d: Granica ma³opolski i ¶l±ska
Wiadomo¶ci: 951

« Odpowiedz #13 : 15-04-2016, 07:29 »

Po jakim¶ czasie jej twarz wygl±da³a po prostu okropnie. Nigdy wcze¶niej nie widzia³em tak t³ustej twarzy, pokrytej wieloma pryszczo-b±blami


Hmmm... a mo¿e organizm siê po prostu oczyszcza³ msn-wink
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko dzia³a, a nikt nie wie dlaczego.
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #14 : 15-04-2016, 21:25 »

Dobra, wycofujê z a la wrapa ³ososia! Zamiast, mo¿na w³o¿yæ pasek surowej papryki lub marchewki, albo frankfurterkê...

Moja nalewka stoi ju¿ 10 dni, a za nastêpne 10 dni zaczynamy piæ na zdrowie!
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #15 : 08-04-2017, 19:38 »

Sezon na  czosnek nied¼wiedzi rozpoczêty!!!
Moja nalewka ju¿ zrobiona, zapas na ca³y rok gotowy. Jestem w trakcie robienia pesto. Bardzo polecam!
Przypomnê, ¿e nalewka z czosnku doskonale reguluje ci¶nienie, wysokie obni¿a, a niskie podwy¿sza. Dowodem jest mój m±¿, który odk±d pije nalewkê, odrzuci³ tabletki na nadci¶nienie.

Chêtnie do³±czy³abym zdjêcia, niestety, nie wychodzi mi to. Poproszê ArtComp, mo¿e mi pomo¿e, a Was zachêcê do robienia przetworów z czosnku nied¼wiedziego.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2017, 20:20 wys³ane przez Antaress » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #16 : 09-04-2017, 17:03 »

Dzisiaj na obiad by³y go³±bki. Miêsko zawijane w czosnek nied¼wiedzi. Delikatne, pyszne, polecam.
Mase³ko z czosnkiem nied¼wiedzim te¿ polecam
Zrobi³am te¿, 3 s³oiki samych nó¿ek czosnkowych w oliwie z oliwek. Pyszne na chlebek.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #17 : 25-03-2020, 22:40 »

Przypominam, ¿e czas zbioru czosnku nied¼wiedziego nied³ugo minie! Jak co roku, nalewka do nastêpnego sezonu i pesto zrobione!
W zesz³ym roku po raz kolejny posadzi³am w ogrodzie sadzonkê i tym razem siê uda³o, piêknie siê rozrasta.

Polecam, warto zaj±æ siê czym¶ po¿ytecznym, aby odbiæ od tematu"koronawirusa".
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #18 : 09-04-2020, 16:13 »

Jak robisz pesto? D³ugo mo¿e staæ?
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Antaress
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Sk±d: Skoczów
Wiadomo¶ci: 229

« Odpowiedz #19 : 12-04-2020, 22:02 »

Moje pesto stoi w lodówce przez ca³y rok! Od sezonu do sezonu. Mam dwa rodzaje pesto:
1. wykwintne - zu¿ywam go szybciej (do grzanek, makaronu, serów)
2. proste - zawsze w lodówce (smak czysty i wyrazisty, nadaje siê do np. zupy czy jajecznicy)

ad.1 kilka gar¶ci czosnku (ok. 200 g) blendujê, nast. dodajê w³oskie orzechy, parmezan, sól, pieprz, sok z cytryny i oliwê z oliwê i znowu blendujê, sk³adniki dodajê wg uznania, wg smaku i odpowiedniej konsystencji - zamykam w s³oiku i do lodówki

ad.2 czosnek blendujê, dodajê tylko sól i oliwê z oliwek, wg smaku - zamykam w s³oiku

Je¶li kto¶ posiada Thermomix, to ten przepis jest dobry:

https://www.przepisownia.pl/sosydipypasty-przepisy/pesto-z-czosnku-niedzwiedziego/k5s8s57e-4bb51-347629-cfcd2-mesdy8i1
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!