Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:51 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Przewlek³y ból gard³a  (Przeczytany 10687 razy)
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« : 03-06-2016, 11:56 »

Przeczyta³em ju¿ niemal ca³± stronê g³ówn±, choæ jeszcze kilka tematów mam do nadrobienia, ale ju¿ dysponujê jak±¶ ogóln± wiedz±, ¿eby poprosiæ mo¿e o jakie¶ "dodatki" czy porady do twardych zasad zdrowego funkcjonowania.

Nie bêdê siê tutaj rozpisywa³ w takim stopniu, ¿eby nikt nie przeczyta³. Moim zasadniczym problemem jest przewlek³y ból gard³a i po raz trzeci w ¿yciu wpadam w okres bólu wielomiesiêcznego (za ka¿dym razem zaczyna³o siê to i powoli koñczy³o bez przyczyny). Mam 24 lata. Byæ mo¿e mam jakie¶ inne objawy (np. lekki tr±dzik na plecach, czêsto mnie s³oñce uczula - czasem w postaci uczulenia, a czasem w postaci takich ma³ych jak g³ówka od szpilki pêcherzyków z wod±, ogólnie jestem s³aby i w sensie kolokwialnym i fizycznym), ale inne objawy nie niszcz± mi ¿ycia w takim stopniu, wiêc nie s± one kluczowe. W zasadzie to mo¿na mówiæ bardziej o wegetacji.

Na portalu przetrawi³em podstawy, czyli MO, KB i DP. Dodatkowo jeszcze znalaz³em miksturê oczyszczaj± drogi oddechowe, ssanie oleju (to praktykowa³em te¿ wcze¶niej) i krople do nosa w postaci alocitu. Planujê to wszystko po kolei wprowadzaæ, st±d moje pytanie: czy nie bêdzie to wzajemnie za bardzo nak³adaæ?

Dodatkowo dodam co¶, co przeczyta³em tylko na Waszym portalu i co siê u mnie potwierdza. W sytuacji kiedy raz czujê siê lepiej a raz gorzej ogólnie czujê siê dobrze - wtedy wiem, ¿e organizm z czym¶ walczy. Natomiast najgorsze s± sytuacje, kiedy po prostu czujê siê przewlekle ¼le i choæbym nie wiem co robi³, to ten stan nie chce siê zmieniæ nawet na gorsze. Choæbym chcia³ stosowaæ objawowy pacjentyzm, to po prostu siê nie da.

Na koniec napiszê jeszcze, ¿e przez ostatnie miesi±ce ¿y³em z grubsza wed³ug zasad Bios³one, chocia¿ jad³em w pewnym okresie zbyt du¿o owoców, ale bazowa³em na jajkach, miêsie i bez glutenu i produktów przetworzonych. Dlatego ju¿ teraz test buraczkowy mi nie wychodzi. Byæ mo¿e po wdro¿eniu wszystkich rozwi±zañ co¶ tam siê ruszy, ale zrobi³em sobie tak z ciekawo¶ci (i w formie klasycznej i kilkana¶cie godzin pó¼niej zjadaj±c dwa wielkie buraki) i wychodzi wzorowo tzn. mocz siê nie zmienia.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2016, 18:42 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 79

« Odpowiedz #1 : 03-06-2016, 12:52 »

Gard³o boli ciê tak samo przez ca³y dzieñ? Zmieni³o siê co¶ w odczuwaniu bólu jak wprowadzi³e¶ zmiany w diecie?
« Ostatnia zmiana: 03-06-2016, 12:58 wys³ane przez Tachikoma » Zapisane
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« Odpowiedz #2 : 03-06-2016, 13:29 »

Brak glutenu przez ten czas nic nie zmieni³, tyle ¿e to by³a taka dieta trochê lewa, bo jak by³em g³odny, to siê zapcha³em jakim¶ bananem, ¿ó³tym serem, natomiast w takim szerokim rozumieniu by³a na pewno zdrowa, choæ trochê za du¿o takich naturalnych cukrów + ser ¿ó³ty czy jogurt naturalny. Oczywi¶cie zero alkoholu, s³odyczy, a tym bardziej papierosów.

Teraz sobie to wszystko jeszcze raz przetrawi³em, wiêc zmobilizowa³em siê do takiego powa¿nego zdrowego od¿ywiania. Jeszcze tylko w ramach pacjentyzmu skoñczê ³ykaæ witaminy, ¿eby psychicznie wiedzieæ, ¿e objawowo nie pomog³o mi nic, ale MO i KB wprowadzê ju¿ wcze¶niej. Zreszt± wszystkie pestki, siemiê, oliwa z oliwek, aloes s± mi doskonale znane na ró¿nych etapach mojego ¿ycia. Jedynie tych zió³ z mikstury oczyszczaj±cej drogi oddechowe nie stosowa³em.

Gard³o najbardziej boli rano, natomiast nie ma zasady, bo im bardziej aktywnie muszê co¶ zrobiæ, tym bardziej bez picia, ból ro¶nie do poziomu takiego, ¿e na nic poza wegetacj± nie mam ochoty. Natomiast metoda, ¿eby piæ co 2 minuty, to nie jest ¿adne rozwi±zanie.

Na ró¿nym etapie ró¿ne czynniki mi szkodzi³y (ale to w sytuacji kiedy raz jest lepiej raz gorzej, bo jak jest stan przewlek³y, to nie szkodzi ani nie pomaga mi nic) - najbardziej chyba dym od papierosów, ewentualnie zimne napoje, lody, jakie¶ gazowane syfne napoje. Aktualnie dyskomfort mi zwiêksza cebula, ale jaki¶ czas temu jada³em namiêtnie i nie by³o z tym problemu.

Tak realnie nic siê nie sk³ada tutaj w sensown± ca³o¶æ i nie pasuje do ¿adnej uk³adanki. Przez tyle lat nie potrafi³em ustaliæ czynnika, który mi zawsze szkodzi albo czynnika, który mi zawsze pomaga. Jestem zdany na nie wiadomo co. Nawet specjali¶ci od chorób mnie nie maj± na co naci±gn±æ, bo z grubsza badania mam dobre. Przez jaki¶ czas mi wychodzi³o w wymazie candida albicans (tylko w jednym laboratorium), na diecie bezglutenowo-owocowo-miêsno-warzywnej nawet to zniknê³o, ale objaw pozosta³, wiêc to ¿adna rado¶æ. Z kolei medycyna naturalna oferuje miliony wynalazków na ca³e z³o ¶wiata, ale choæbym nie wiem co zrobi³, to objawowo nie mogê zrobiæ nic, wiêc powoli zostanie mi tylko psychiatra.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2016, 18:46 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 79

« Odpowiedz #3 : 03-06-2016, 14:04 »

Zobacz, czy co¶ siê zmieni, jak przestaniesz je¶æ owoce, nawet takie niewinne jab³ko potrafi nie¼le namieszaæ w gardle.

Pomy¶l, czy jest jeszcze w twojej diecie co¶ dra¿ni±cego i kwa¶nego: musztarda, majonez, keczup, jaki¶ dodatek octu w czym¶, kiszonki, czosnek, miêso sma¿one z cebul±, wêdzone, herbata, mam nadziejê, ¿e nie zastêpujesz sobie czasem chleba na ry¿owe, kukurydziane wafle.

Zimne napoje to z³o. Podobnie bardzo gor±ce. Staraj siê piæ zawsze ciep³e.

Jesz galaretê i wywary kolagenowe?

« Ostatnia zmiana: 03-06-2016, 18:46 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw/Radomsko
Wiadomo¶ci: 558

« Odpowiedz #4 : 03-06-2016, 15:01 »

No tak, w stanach przewlek³ych, objawowy pacjentyzm najczê¶ciej nie dzia³a, ale mimo to przez lekarzy jest stosowany... "Nie ma efektów, ale nic innego nie mamy, wiec bierz Pan".

Je¶li czujesz ogóln± niemoc i tzw. stan wegetacji, czyli brak si³, to zapewne d³uga droga przed Tob±, choæ nie zawsze, bo to zale¿y od wielu szczegó³ów. Ja na pocz±tku roku 2015 czu³em siê fatalnie. W zasadzie po kilku godzinach funkcjonowania, nawet siedz±cego, mia³em ochotê zamkn±æ oczy, znów siê po³o¿yæ i nic nie robiæ. Najlepiej jeszcze, ¿eby nikt nic do mnie nie mówi³, bo wtedy trzeba przetwarzaæ informacje.

Je¶li k³opoty z gard³em czêsto siê powtarzaj±, powiniene¶ spróbowaæ mieszanki na drogi oddechowe. Je¶li czujesz, ¿e stan Twojego zdrowia jest nie najlepszy z wielu powodów, to pomy¶l o wizycie u Mistrza.

Oczywi¶cie pakiet startowy czyli:
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/koktajl_blonnikowy
jest wrêcz wymogiem, aby zacz±æ prawid³ow± drogê do zdrowia.

Dodatkowo przeczytaj o mieszance na drogi oddechowe:
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych
oraz inne artyku³y, które s± na portalu.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2016, 18:49 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« Odpowiedz #5 : 03-06-2016, 22:00 »

Ju¿ owoców nie jem, po prostu eksperymentowa³em z tymi dietami i my¶la³em, ¿e to siê jako¶ samo ogarnie (tak w przesz³o¶ci bywa³o) - tym razem jednak nie bardzo siê chce ogarn±æ, wiêc muszê zaostrzyæ dietê. A czy mo¿e byæ co¶ dra¿ni±cego, to w±tpiê. Staram siê nie je¶æ ¿adnych dodatków, bo ju¿ mi siê nie chce czytaæ tych wszystkich d³uga¶nych sk³adów z cukrem w roli g³ównej wszêdzie. A co do galaretki, to powinienem je¶æ? Raczej nigdy nie lubi³em.

A je¶li chodzi o lekarzy, to raczej trafia³em na uczciwych, poza jednym, który mnie naci±gn±³ na zabieg za 1000z³. Natomiast lekarz, do którego najd³u¿ej chodzi³em, jak nie widzia³ podstaw, bez wzglêdu na moje odczucia, to nie zaleca³ ¿adnych leków. W sumie dlatego do niego chodzi³em. Z medycyn± akademick± mo¿na siê w miarê szybko rozprawiæ, zdecydowanie gorzej z t± suplementacyjn± czy naturaln± - tutaj cudownych ¶rodków jest zdecydowanie wiêcej i oczywi¶cie ka¿dy trzeba stosowaæ d³ugo;)

A co do meritum - u mnie problem z gard³em polega na tym, ¿e on siê nie powtarza, tylko jest ci±gle i to jest w tym najgorsze. Jak siê powtarza, to ja jestem szczê¶liwy, bo wtedy s± jakie¶ zmiany samopoczucia, a nie taka beznadziejna rutyna. Ogólnie problem jest na tyle nietypowy, ¿e ciê¿ko znale¼æ mi gdzie¶ jaki¶ podobny, bo zazwyczaj problemy z gard³em polegaj± na tym, ¿e s± cykliczne, a nie nieustanne.

A co do mikstur, to ka¿dy z tych sk³adników znam, tylko nie w pakiecie. Ju¿ mam zamówione, wiêc na pewno je wdro¿ê.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2016, 13:11 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 79

« Odpowiedz #6 : 05-06-2016, 08:10 »

Przewlek³y stan zapalny gard³a, to nie jest jaki¶ wyj±tek w przyrodzie, jak my¶lisz. Sama mam w bliskim otoczeniu osobê, któr± od takiego gard³a bola³ ca³y kark i wcale gard³o (ropa na migda³ach, podra¿niona ¶luzówka, nie by³o bólu, co¶ jak dyskomfort i z³e samopoczucie) nie dokucza³o na tyle, by kto¶ to kojarzy³ w ogóle ze sob±, lekarze uwa¿ali, ¿e winny jest krêgos³up. Ogólnie kondycja ca³ego organizmu z³a. Kiedy zaczê³a leczyæ gard³o, nast±pi³a poprawa, zapomnia³a o silnych ma¶ciach p/zapalnych i p/bólowych na kark, przesta³y j± te¿ mêczyæ skoki ci¶nienia. Dodam do tego jednak to, ¿e musi bardzo uwa¿aæ, nie mo¿e wypiæ zimnego ani zje¶æ czego¶ prosto z lodówki. Jak wychodzi nawet w ciep³y dzieñ musi os³aniaæ gard³o, czy ko³nierzem, czy te¿ nosi ze sob± apaszkê i w razie czego zak³ada. Niestety nie chce przestaæ siê leczyæ zio³ami. Uda³o siê ju¿ du¿o osi±gn±æ z diet± i nie je glutenu i nabia³u. Sama przekona³a siê, ¿e nabia³ mia³ u niej wp³yw na bóle g³owy. Nad reszt± dalej z ni± pracujê.

Mnie galareta teraz ratuje przed spadkiem wagi, bo s± takie momenty z moim gard³em i prze³ykiem, ¿e nic mi nie chce przej¶æ. Zauwa¿y³am, ¿e t³uste jedzenie ³atwiej siê prze³yka, z galaret± jest tak samo - nie podra¿nia gard³a, jest ulga. Wywary kolagenowe, galarety s± wa¿ne dla odnawiania ¶luzówki, przeczytaj: portal.bioslone.pl/odzywianie/zupa-kolagenowa
My¶lê, ¿e dobrze ci zrobi na twoje przesuszone gard³o ³ykanie mas³a (lub inny t³uszcz, na jaki masz ochotê, mo¿e olej rokitnikowy?) zamiast picia w takich momentach, bo jak sam zauwa¿y³e¶, móg³by¶ piæ i piæ, a niewiele to daje.

Nie zgadzam siê z tob±, ¿e z medycyn± akademick± mo¿na siê ³atwo rozprawiæ, bo co maj± powiedzieæ ludzie chorzy na tarczycê, cukrzycê i choroby psychiczne.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2016, 15:11 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw/Radomsko
Wiadomo¶ci: 558

« Odpowiedz #7 : 05-06-2016, 09:31 »


Nie zgadzam siê z tob±, ¿e z medycyn± akademick± mo¿na siê ³atwo rozprawiæ, bo co maj± powiedzieæ ludzie chorzy na tarczycê, cukrzycê i choroby psychiczne.

Ludzie chorzy na cukrzycê, tarczycê i choroby psychiczne maj± powiedzieæ to:
http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/otylosc-i-cukrzyca
http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/leczenie-otylosci-i-cukrzycy
http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/choroby-tarczycy-i-przytarczyc
http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/droga_przez_pieklo

A ta osoba, co tak musi z t± apaszk± ci±gle lataæ nawet w lato, bo inaczej gard³o za³atwione, to taka zdrowa nie jest. Powiedzia³bym, ¿e usta³y u niej objawy dzia³añ organizmu, który chcia³ to wyleczyæ. A teraz to on nawet nie próbuje nic robiæ i gard³o jest w permanentnym, z³ym stanie. Pytanie dodatkowe, co znaczy, zaczê³a leczyæ gard³o?

£ykanie mas³a mo¿e ew. chwilowo pomóc ale wg mnie, to musia³by ci±gle je¶æ mas³o. Po prostu wystarczy je¶æ t³uste posi³ki i zasilaæ odpowiednio organizm. G³ównym celem powinno byæ przywrócenie homeostazy organizmu, aby sam pozby³ siê wszystkich patologii. £ykanie mas³a, to tylko ³agodzenie objawów. Je¶li faktycznie daje to chwilow± ulgê, to mo¿e ma to sens w krytycznych momentach, ale na pewno nie na d³u¿sz± metê.

Masz racjê z tym, ¿e wszelkie przewlek³e stany gard³a, czy jakiegokolwiek innego organu, to nie jest jaki¶ wyj±tek, bo sam obecnie d±¿ê do pokonania grzybicy tchawicy. Widzê postêpy, wiêc tylko kwestia czasu a¿ organizm wygra bitwê.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2016, 13:13 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 79

« Odpowiedz #8 : 05-06-2016, 09:42 »

W którym miejscu napisa³am, ¿e ta osoba albo chocia¿by ja jeste¶my w pe³ni ciesz±cymi siê zdrowiem osobami? Za to napisa³am, ¿e jeszcze pracujê nad zmianami z t± osob±. D³uga droga przed nami, bo ci±gle jest zale¿na od zió³.

Przez leczenie gard³a mia³am na my¶li dok³adnie w³a¶nie leczenie. Nie od razu zaczê³a przecie¿ wprowadzaæ zasady bios³one. Najpierw lata³a po lekarzach i szuka³a diagnozy. Laryngolog przepisa³ p³ukanki, cudawianki i co? Okaza³o siê, ¿e ból karku jest po³±czony z gard³em, które - jak s³usznie zauwa¿y³e¶ - jest w tak permanentnie przewlekle z³ym stanie, ¿e nie dawa³o ju¿ objawów bólu. Ja wcale nie chcê byæ zrozumiana w taki sposób, ¿e jak ona wyleczy gard³o, to ju¿ bêdzie dobrze. Ona musi ca³y organizm doprowadziæ do homeostazy! Inaczej dzia³ania bêd± tylko chwilowe.

Dok³adnie ³ykanie mas³a ma przynie¶æ ulgê, jedzenie galarety ma przynie¶æ ulgê. Czemu ma tego nie robiæ przez d³u¿szy czas? W czym mu to przeszkodzi? Mas³o nie urwie mu r±k i nie przeszkodzi w przygotowaniu MO, KB i stosowaniu diety.

Czy ja mam pisaæ elaboraty w ka¿dym po¶cie. Ju¿ i tak uwa¿am, ¿e moje posty s± czêsto okropnie d³ugie. Czy muszê obszernie wyja¶niaæ, ¿e mia³am na my¶li stopniowe odchodzenie od leków stosowanych w tych chorobach na rzecz zasad bios³one. My¶la³am, ¿e to siê samo nasunie.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2016, 15:15 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 05-06-2016, 10:34 »

Trzeba pisaæ tak jasno, ¿eby to by³o jasne.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Tachikoma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 79

« Odpowiedz #10 : 05-06-2016, 10:37 »

Czy w mojej wypowiedzi jest jeszcze co¶ niezrozumia³ego?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 05-06-2016, 11:47 »


Ludzie chorzy na cukrzycê, tarczycê i choroby psychiczne maj± powiedzieæ to:

http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/droga_przez_pieklo

Tu akurat nieszczê¶liwie relacja nie ca³kiem siê uda³a, bo mimo zapowiedzi:
Cytat
Ciag dalszy nastapi niebawem...
ci±gu dalszego nie ma.

Shadow, ¿ycie jest pe³ne niespodzianek i potrafi w zaskakuj±cy sposób zmusiæ do zmiany paradygmatów.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw/Radomsko
Wiadomo¶ci: 558

« Odpowiedz #12 : 05-06-2016, 12:38 »

Czy w mojej wypowiedzi jest jeszcze co¶ niezrozumia³ego?

Twój poprzedni post sugerowa³, ¿e na pocz±tku kondycja gard³a by³a bardzo z³a, tak samo jak i ca³ego organizmu, a potem by³o jakie¶ leczenie i ju¿ nic nie boli. Tylko, ¿e gard³a nie mo¿e przewiaæ i zimnego piæ nie wolno itp. itd., bo wtedy znów boli. Przynajmniej ja tak zrozumia³em.

Twój drugi post wyja¶ni³, ¿e nie uwa¿asz tego za postêp czy zdrowie, tylko sytuacjê, z której trzeba wyj¶æ.

Mas³o nie urwie mu r±k, ale jest ¶rednio potrzebne w du¿ych ilo¶ciach, je¶li organizm jest w s³abej kondycji. Znacznie lepszym t³uszczem, który mo¿na stosowaæ w sporych ilo¶ciach, jest smalec, najlepiej samodzielnie wytopiony z dobrej jako¶ciowo s³oniny.

Scorupion,

Nigdy nie wiadomo, co mo¿e siê staæ. Choroby psychiczne, a szczególnie ich leczenie, s± bardzo ciê¿kie do wytrzymania w ¿yciu codziennym. Jednak je¶li jest mo¿liwo¶æ poznaæ kontynuacjê tej historii, to chêtnie poznam.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2016, 15:21 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« Odpowiedz #13 : 06-06-2016, 14:53 »

Przewlek³y stan zapalny gard³a, to nie jest jaki¶ wyj±tek w przyrodzie, jak my¶lisz.
Jasne, tylko przewlek³y przewlek³emu nierówny. Nawrotowe problemy z gard³em, to raczej sprawa ca³kowicie bagatelizowana w obecnym spo³eczeñstwie, a wzglêdnie powszechna.

zamiast picia w takich momentach, bo jak sam zauwa¿y³e¶, móg³by¶ piæ i piæ, a niewiele to daje.
A co do przewlek³o¶ci, to w³a¶nie tym cytatem siê pos³u¿ê - gorzej jak ten moment trwa rok albo wiêcej i tutaj w³a¶nie le¿y problem.

Nie zgadzam siê z tob±, ¿e z medycyn± akademick± mo¿na siê ³atwo rozprawiæ, bo co maj± powiedzieæ ludzie chorzy na tarczycê, cukrzycê i choroby psychiczne.
Je¶li ich leczenie nie daje ¿adnych rezultatów, to zastanowiæ siê nad tym szerzej trafiaj±c tutaj? Chorzy na ³uszczyce te¿ maj± np. tygodniowe pobyty w szpitalu, smaruj± ich tam i daj± ró¿ne "leki" i wychodz± w takim samym stanie jak byli, co najwy¿ej zaleczeni na tydzieñ czy dwa i tyle. Zarabia na tym szpital, który ich rutynowo bierze na te 7 dni i "robi co mo¿e". Po jakim¶ czasie mimo wszystko powinno siê straciæ wiarê w takie metody.

A je¶li chodzi o choroby psychiczne, to ja te¿ jestem teraz chory psychicznie bo jestem ca³kowicie aspo³eczny, ale to nie znaczy ¿e mo¿na mnie psychicznie wyleczyæ. Moja sytuacja czasami jest podobna do Twojej kole¿anki, aczkolwiek jest jeden ma³y wyj±tek, w którym upatruje wyj±tkowo¶æ. Jak u mnie siê ju¿ zepsuje, czasem nawet samo z siebie, to nie muszê ju¿ na nic uwa¿aæ bo mogê rok albo d³u¿ej robiæ co tylko chcê (a zasadniczo nie chcê nic) i bêdê siê czu³ tak samo. Z³a dieta mi ani odrobinê nie zaszkodzi, dobra dieta w okresie kilkumiesiêcznym ani odrobinê nie pomo¿e i tutaj jednak upatrujê pewn± "niecodzienno¶æ". No chyba ¿e to choroba psychiczna, nie wiem. Mo¿e ju¿ mi tak ten problem "zry³ banie", ¿e taki jest skutek, ale nie jest to taki klasyczny przewlek³y problem z gard³em.
Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 79

« Odpowiedz #14 : 06-06-2016, 18:37 »

Niewa¿ne czy kto¶ jest aspo³eczny czy towarzyski, bo ka¿dy sam musi codziennie podj±æ decyzjê czy wypiæ miksturê, czy sobie przygotowaæ koktajl albo zje¶æ chleb lub s³odycze.

Arn wa¿ne jaki cel teraz chcesz osi±gn±æ. Je¿eli jest nim zdrowie, to najlepiej na tym siê skupiæ i nie my¶leæ za du¿o na pocz±tku czy co¶ pomo¿e, tylko daæ temu czas by zadzia³a³o.


Zapisane
Arn
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomo¶ci: 21

« Odpowiedz #15 : 06-06-2016, 19:57 »

Bez zdrowia w formie chocia¿ szcz±tkowej nie osi±gnê nic, wiêc wielkiego wyboru w celach nie mam;) Pijê miksturê, jestem na diecie, jeszcze w³±czê po kolei inne specyfiki. 
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #16 : 07-06-2016, 07:19 »

Arn poczytaj w±tki, które napisali u¿ytkownicy forum. To mo¿e spowoduje, ¿e siê nie zniechêcisz. Oczywi¶cie by³y przypadki szybkiego powrotu do zdrowia, ale w wiêkszo¶ci to praca kilkuletnia.
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=8.0
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!