Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy u dziecka też trzeba czekać 30 minut po MO?  (Przeczytany 33319 razy)
Pszczółka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: maj-sierpień 2016; obecnie od stycznia 2017
Wiadomości: 23

« : 06-06-2016, 11:55 »

Jest to u mnie najtrudniejszy do przeprowadzenia element, żeby przetrzymać dzieciaki 30 minut po MO i dopiero dać śniadanie. Trudność wynika ze względów czasowo - organizacyjnych, spiesząc się do szkoły te 30 minut to strasznie długo. Może drodzy forumowicze wiedzą i się podzielą - czy u dziecka 6 letniego, przy krótszym przewodzie pokarmowym - można założyć, ze i ten czas może być krótszy?
Z góry dziękuję za pomoc i porady.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #1 : 06-06-2016, 12:06 »

Te 30 min to jest okres najkrótszy, bo zaleca się nawet godzinę, jeśli jest taka możliwość, więc skracanie go nie da oczekiwanych efektów. Ja robię to tak, że zwykle i tak budzę się godzinę czy dwie wcześniej, gdy moja dziewczyna wychodzi do pracy. Wtedy piję miksturę i kładę się jeszcze na pozostały czas.

Rozumiem jednak, że w przypadku dzieci może to być problem, by kazać im obudzić się godzinę wcześniej, wypić miksturę. Może wizja tego, że to tylko chwilowe wybudzenie i potem dalej mogą iść spać je przekona smile

Poczekaj aż wypowiedzą się osoby, które zderzają się z taką sytuacją na co dzień, bo jestem tu trochę gołosłowny.
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #2 : 06-06-2016, 13:10 »

Ja budzę córkę wcześniej i mówię, że jak wypije MO, to może jeszcze pospać - a że nie jest rannym ptaszkiem, to wypija zadowolona, że jeszcze nie musi wstawać.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Pszczółka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: maj-sierpień 2016; obecnie od stycznia 2017
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #3 : 06-06-2016, 13:38 »

Shadow, Gloria, dzięki. Sama też sobie daję więcej czasu zanim coś zjem - z tym nie mam problemu. W takim razie będę musiała młodzieży wdrożyć sposób Glorii, nie ma zmiłuj. A miałam nadzieję że mi napiszecie coś w stylu "dzieciom wystarczy 15 minut". Ech.
Zapisane
Alamelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #4 : 07-08-2017, 11:19 »

Gloria, skorzystałam z Twojego pomysłu i daję dzieciakom miksturę wczesnym rankiem, i kładą się znowu. Może głupie pytanie, ale czy w pozycji leżącej dotrze ona tam gdzie ma dotrzeć?
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #5 : 07-08-2017, 12:12 »

Dotrze.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #6 : 08-08-2017, 14:45 »

Cytat
Ja budzę córkę wcześniej i mówię, że jak wypije MO, to może jeszcze pospać - a że nie jest rannym ptaszkiem, to wypija zadowolona, że jeszcze nie musi wstawać.

To jest znakomity przykład jak można coś negatywnego zamienić na coś pozytywnego.

Dziecko nie martwi się, że musi wstać wcześniej tylko cieszy się, że może jeszcze pospać.
Zapisane
Kredka8520
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.12.2011
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #7 : 21-08-2017, 19:06 »

Myślę, że na początku wprowadzania mikstury może być to kłopot, ale z czasem dzieciaki rozumieją, że trzeba odczekać. Moja najmłodsza (3lata) sama pyta "czy już można jeść?" I dzielnie czeka kiedy mówię, że jeszcze nie. U mnie taktyka z wcześniejszym budzeniem niestety nie ma szans powodzenia, bo dzieciaki wstają  "z kurami" biggrin A co najlepsze same maszerują do kuchni i starszy synek wypija swoją porcję i potem podaje filiżankę z miksturą młodszej siostrze. Dumna jestem z nich, że ho ho!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!