Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 06:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zbyt niski cholesterol i depresja  (Przeczytany 6826 razy)
Bigmac
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Lipiec 2016
Wiadomości: 8

« : 14-06-2016, 22:42 »

Mam 18 lat, zawsze byłem okazem zdrowia, o które nigdy nie dbałem, niestety. Od kiedy pamiętam moje menu składało się głównie z białego chleba, mleka krowiego i makaronu pszenicznego, jadłem tak non stop. Do tego doszło dość częste spożywanie alkoholu i nałogowe palenie papierosów od jakiegoś 13 roku życia.

Aż w wieku 17 lat na jakiejś bodajże 18-stce coś we mnie pękło (?), zalała mnie fala stresu i z minuty na minutę wpadłem w depresję, z której nieudolnie próbuje się od roku wyleczyć. Nie chce iść do doktorów po antydepresanty.
Od pół roku przerzuciłem się na zdrową dietę, nie jem glutenu, bardzo mało cukru i laktozy, do tego nie jem też warzyw strączkowych, zero alkoholu i papierosów, 2 treningi tygodniowo, dużo wody, warzyw i owoców, regularne picie octu jabłkowego mętnego.
Niestety od kiedy jestem ma zdrowej diecie, regularnie chudnę, ważę jakieś 80 kg, a ważyłem ponad 105, jestem ciągle zmęczony, ciągle się zapominam, przestałem odczuwać podniecenie seksualne, nie mogę się skupić, nie odczuwam szczęścia, radości, emocji.

Z rzeczy które przeszedłem do tej pory, starałem się uszczelniać jelita colostrum i glutaminą, do tego spożywałem duże ilości b complex, niacyny, jodu, omega 3, witamin, witaminy C, cynku. Kwasu ala, witaminy D i K2, betainy, b12, oczyszczałem wątrobę oliwą, jem 2 łyżki ostropestu dziennie.

Postaram się opisać jak najdokładniej objawy. Nad brwiąą po lewej stronie twarzy regularnie wyskakują mi krosty (gdzieś wyczytałem, że to problemy z pęcherzykiem żółciowym, mam 115 cholesterolu, krosty mam też w lędzwiowej części kręgosłupa, mam bardzo nisko globuliny, trójglicerydy 0.84 mmol, tsh 4, transferin saturation 74% (norma to 20-55),  tibc 43 norma 41-77, żelazo prawie 32 to niby ponad normę, glukoza 5.7 to niby w normie,  wysokie albuminy (49), niskie gamma GT (13), CK ponad normę 294, norma od 38 do 204. Proszę o pomoc.

Miksturę oczyszczającą zacznę pić w najbliższym czasie, na razie wszedłem na post Ewy Dąbrowskiej.
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 07:47 wysłane przez Gloria » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #1 : 15-06-2016, 05:29 »

Co mi się rzuciło pierwsze w oczy to to, że jeśli nie zapomniałeś napisać, to ty faktycznie jesz bardzo mało mięsa i jajek. Teraz będzie sezon na warzywa i owoce, więc nie unikaj takich warzyw jak fasolka szparagowa czy groszek zielony, bób, pod warunkiem, że nie wywołują przelewania w jelitach.

Tyle supli dałeś radę zastosować i do tego jeszcze olej na wątrobę?! Zapomnij o tej całej chemii.

Zapomnij, że są jakieś poziomy cholesterolu. Żelazo unormuje się z czasem, tylko musisz jeszcze popracować nad dietą, bo to niedobrze, jeśli faktycznie nie ma u ciebie wystarczająco mięsa, jajek i tłuszczu.

Dużo wody to może znaczyć dla organizmu tyle, że jeśli przesadzisz z tym, to też sobie zaszkodzisz. Pij w momentach, kiedy chcesz i nie kieruj się opiniami, że to za mało czy za dużo. Wyznacznikiem jest pragnienie. Masz ochotę, to pijesz. Nie masz ochoty, to się nie zmuszasz, bo ktoś wyznaczył jakąś normę.

Jeśli nie doczytałeś, to tutaj są ważne informacje (info na portalu to podstawa):

http://portal.bioslone.pl/zzo
http://portal.bioslone.pl/mo
http://portal.bioslone.pl/dp
http://portal.bioslone.pl/kb
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/suplementy-diety-jako-leki
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/dlaczego-suplementy-diety-sa-szkodliwe
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 07:48 wysłane przez Gloria » Zapisane
Bigmac
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Lipiec 2016
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #2 : 15-06-2016, 10:00 »

Jem średnio co drugi dzień lekko ścietą jajecznicę smażoną na oleju kokosowym, wszystko poprzedzam wypiciem octu jabłkowego.


Na tym forum piszemy po polsku. A zdania kończymy kropką. //ArtComp
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 13:29 wysłane przez Kamil » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 15-06-2016, 10:12 »

Każdy pacjent słusznie zasługuje na swoje choroby.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #4 : 15-06-2016, 15:06 »

Popełniasz jeszcze sporo błędów. Zamiast pisać szczegółowo o pierdołach typu "0,5 cm nad lewą brwią pojawił się krost" albo jakie leki żeś pożerał, zajmij się czytaniem książek lub portalu, a także forum. Musisz się jeszcze wiele nauczyć. Jesteś młodym mężczyzną, któremu nie brakuje motywacji by odzyskać zdrowie, więc jeśli zrobisz tak jak napisałem, Twój powrót do zdrowia będzie tylko kwestią czasu.

Na Twoim miejscu przestałbym trenować i postawił na relaks, aby organizm mógł zrobić swoje. Odstaw też wszystkie suplementy, ponieważ nie są ci do niczego potrzebne. Na dzień dobry dostałeś od Tachikomy dawkę artykułów do przeczytania, co, jeśli chcesz odzyskać zdrowie, jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.
Cytat
Miksturę oczyszczającą zacznę pić w najbliższym czasie, na razie wszedłem na post Ewy Dąbrowskiej.
Czym prędzej zejdź z tego postu i zacznij pić miksturę. Uważaj tylko, abyś nie przesadził z dawką- zacznij od 1/4. Natomiast w przypadku dokuczliwych objawów odstaw ją na krótki okres czasu i ewentualnie próbuj dalej.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Bigmac
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Lipiec 2016
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #5 : 15-06-2016, 20:31 »

Dziękuję za rady, zrozumiałem błędy przeszłości i wdrożę wszystko co znajdę w postach, które wkleił Tachikoma.



W kolejnych postach wdrażaj również polskie litery //ArtComp
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 20:52 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!