Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śmierć Heńka  (Przeczytany 21823 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 01-08-2016, 09:10 »

Z przykrością informujemy o śmierci Biosłonejczyka: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Znaleziono-cialo-turysty-ktory-w-ubieglym-tygodniu-zaginal-w-Tatrach,wid,18448075,wiadomosc.html?ticaid=117781&_ticrsn=3
Bartek Mierzyński, nick Heniek, był wieloletnim aktywistą Ruchu Biosłone, współzałożycielem Fundacji Biosłone i jej sekretarzem.

https://www.youtube.com/watch?v=GKHOYIrg-6Q
« Ostatnia zmiana: 01-08-2016, 10:23 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 01-08-2016, 09:26 »

A to ulubiony utwór Dywizjona. Tak nazywaliśmy Go prywatnie, bo sam jeden robił tyle zamieszania, co cały dywizjon.

https://www.youtube.com/watch?v=Y0JGHSkqigM
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #2 : 01-08-2016, 10:11 »

Nie było dane mi Go poznać, ale wielka szkoda, że tak młody człowiek zakończył swoją ziemską wędrówkę Smutny.
Niech spoczywa w pokoju.

Wyrazy współczucia dla wszystkich Jego bliskich.
« Ostatnia zmiana: 01-08-2016, 10:32 wysłane przez ArtComp » Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Soczek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.09.2014
Wiedza:
Skąd: Accrington
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #3 : 01-08-2016, 10:30 »

Szczere kondolencje dla bliskich i rodziny 😞
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #4 : 01-08-2016, 15:16 »

Znałem Heńka bardzo dobrze. Jeszcze dwa lata temu było go pełno wszędzie, po pięć telefonów dziennie, częstych skypowych rozmów. Propagował Biosłone, pomagał, tak jak potrafił. Z pewnością i to nie ulega wątpliwości, wielu zalazł za skórę, bo nie znosił pacjenckiego debilizmu i celnie to wytykał ze swoim rozbrajającym uśmiechem przy okazji kolejnych rozmów. Szperał, wynajdywał różne rzeczy i wrzucał na forum, żeby dokopać medycynie – to trzeba mu oddać. Z biegiem czasu zajął się swoimi domowymi obowiązkami, więc od tych kilkunastu miesięcy mniej się udzielał, mniej dzwonił, pisał, ale nieprzerwanie logował się na forum.

Nagle ta informacja na wielu portalach o poszukiwaniach Bartka. Już po wstawionym poście Mistrza na czacie miałem kiepskie przeczucia. Jak docierają do człowieka informacje o poszukiwaniu kogoś w górach, kto nie daje znaku życia od kilku dni, ciężko myśleć o optymistycznym końcu. Wielokrotnie w życiu czytałem o turyście który wybrał się w góry, szukali go, bo nie wrócił do schroniska, wynajmowanego pokoju i najczęściej kończyło się najgorszym scenariuszem. Niestety tak się stało i w tym przypadku.

W Tatrach byłem w czerwcu tego roku. Po wielu, wielu latach pojechałem w góry. Zrobiłem spacer do Morskiego Oka, przeszedłem w obie strony te 20 km, patrzyłem na te wysokie, piękne góry i czułem przed nimi respekt. Na szczęście nie wyobrażałem sobie siebie tam wysoko pośród zdradliwych szczytów, zwłaszcza kiedy widziałem przez lornetkę idących turystów. Bardziej ogarniała mnie trwoga o nich, aniżeli zazdrość, że mnie tam nie ma. Piszę te parę zdań, bo góry potrafią zafascynować wielu i ciągną ich tam w górę. Część z nich już nie wraca. Poza tym swego czasu przeczytałem "Tragedie tatrzańskie" i "Wołanie w górach" i to wystarcza, żeby mieć zawsze w głowie tą czerwoną, zapalającą się kontrolkę w razie chęci doznania czegoś nieokreślonego, czego nie doświadcza się tutaj nisko.

Jest mi po prostu, najzwyczajniej przykro, że Heńka nie ma tutaj z nami. W życiu nie przypuszczałbym, że on wlezie tam wysoko na te najtrudniejsze szlaki i już z nich nie zejdzie. Nie dowiemy się chyba już, czy chciał sobie coś tym udowodnić, że ma to bardzo dobre, biosłonejskie zdrowie, żeby hulać po wysokich górach i przecenił możliwości, czy robił to już dziesiątki razy i po prostu, potknął się. Strasznie głupi, zaskakujący koniec jego życia. Minie sporo czasu, zanim oswoję się z tą nową rzeczywistością. Dla mnie i dla rodziny, żony i dzieci – bo go pamiętają – informacja o znalezieniu go przez słowackich ratowników u podnóża góry, jest szokiem.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 01-08-2016, 20:59 »

Szok, wyrazy współczucia dla rodziny.
Zapisane
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #6 : 01-08-2016, 23:07 »

Bardzo przykra informacja..

Jeśli Bartek faktycznie zwiedzał te szczyty:

http://www.tatrygory.pl/galerie/durny/durny_035_std.jpg
http://tomkowagran.pl/images/galeria/Durny_Szczyt_31.08.2008_r._040_1.jpg

To było to faktycznie dość ryzykowne :-/

Żegnaj Bartku..
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #7 : 02-08-2016, 15:53 »

Niezmiernie poruszająca i przykra wiadomość, a do tego biorąc pod uwagę potencjał Bartka bardzo niedorzeczna :-(.
Ja wiele mu zawdzięczam, ponieważ dzięki Niemu poznałam Biosłone. Tak wspaniały człowiek na zawsze zostanie
w pamięci. Wyrazy współczucia dla Jego bliskich.
« Ostatnia zmiana: 02-08-2016, 16:00 wysłane przez Lukre » Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #8 : 03-08-2016, 15:07 »

Heńka znałam tylko z ciętych postów, ale jak lubił ten utwór Manamu, to musiał być wrażliwy i delikatny w sumie. A góry wysoki czasem zabierają, tych, którzy je kochają!
A planety szaleją, szaleją i śmieją się śmieją...
Ja wierzę w życie wieczne, dlatego ufam, że jest już w Niebie i wszystko rozumie. Bardzo współczuję rodzinie.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #9 : 05-08-2016, 12:51 »

Heniek (gaduła) odpowiada prawidłowo na pytanie, które jest tytułem audycji "Czym się różni alergia od oczyszczania".
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #10 : 05-08-2016, 13:27 »

Bardzo go lubiłam, strasznie szkoda chłopaka. Smutny
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #11 : 18-08-2016, 10:36 »

Heniek i jego "Primum non nocebo" – Eksperci obalają mity.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #12 : 25-07-2018, 22:37 »

Człowiek tak goni dzień za dniem, że ledwie się obejrzy a to już dwa lata minęły od śmierci naszego kolegi z Fundacji Biosłone Bartka Mierzyńskiego. Wielu z Was z pewnością pamięta Bartka z nicku Heniek, pod którym pisał na forum Biosłone. Zajmował się nie tylko zdrowiem http://www.niedrzwiczak.pl/pamieci-bartka. Uwielbiał wędrówki po górach...
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 26-07-2018, 08:00 »

Dwa lata minęły, a mi wciąż bardzo Go brakuje - Jego autentycznego oddania sprawie, dociekliwości, no i przede wszystkim gotowości do pomocy.

Jedna z piosenek, które lubił: https://www.youtube.com/watch?v=NAoOoVKPEdY
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #14 : 03-08-2018, 00:19 »

Heńka zwanego Dywizjonem nadal mam na świeżo w swojej pamięci, zwłaszcza jego specyficzny sposób mówienia na Skypie. I faktycznie lubiał pomagać.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #15 : 03-08-2018, 09:13 »

Cytat
Jedna z piosenek, które lubił: https://www.youtube.com/watch?v=NAoOoVKPEdY
Ach - jakie to piękne aż ciarki przechodzą.
Heniek wiedział co dobre, niech spoczywa w pokoju.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!