Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 05:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego jak jest zimno to mam katar a zwykle nie?  (Przeczytany 7089 razy)
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« : 10-11-2016, 07:02 »

To prawda czy nie?

W ciągu dnia nos wytwarza średnio prawie litr śluzu. Większość wydzieliny spływa do gardła i zostaje przełknięta – proces ten następuje niemal niezauważenie. W chłodne dni ilość śluzu wytwarzanego przez śluzówkę nosa wyraźnie się zwiększa, a część wydzieliny, zamiast spłynąć gardłem, wypływa przez otwory nosowe. Wzrost produkcji śluzu jest reakcją organizmu na zimne powietrze. Niewielkie naczynia krwionośne nosa rozszerzają się, by zwiększyć przepływ krwi. Dzięki temu nos pozostaje ciepły, a wdychane powietrze zaczyna się ogrzewać.

Zwiększony przepływ krwi do nosa spełnia swoje zadanie, podnosząc temperaturę powietrza dostającego się do płuc, ale ma też pewne skutki uboczne. Większa ilość krwi w gruczołach wytwarzających śluz w nosie oznacza, że pojawia się nagle znacznie więcej wydzieliny. Gdy wdychamy zimne powietrze, śluz zaczyna wypływać z nosa i musimy skorzystać z chusteczki. Po wejściu do ciepłego pomieszczenia naczynia krwionośne znajdujące się w nosie kurczą się, a gruczoły wytwarzające śluz przestają produkować nadmiernie duże ilości wydzieliny. Katar wywołany niską temperaturą jest więc zjawiskiem tymczasowym.

I nie ma się czym przejmować czy oznacza to, że coś w moim organizmie jest nie zgodne z Bioslone?




Twoja pisownia jest niezgodna z Regulaminem Biosłone - to na pewno!
W ostatnim zdaniu poprawiłem tylko wielkie litery i dodałem przecinek, bo nie wiem nawet jak je napisać, żeby było po polsku i co autor miał na myśli confused
Błądzić jest rzeczą ludzką, podobnie pytać - natomiast językowe niechlujstwo nie będzie tolerowane.
Potraktuj to więc bardzo poważnie.
//ArtComp
« Ostatnia zmiana: 10-11-2016, 09:28 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #1 : 10-11-2016, 08:51 »

A czy coś w organizmie może być niezgodne z Biosłone? Durna koncepcja, ale rozwiń myśl, może to ja jestem głupkiem.

Od kiedy zdanie zaczynamy od małej litery? Tylko nie zwalaj na coś w organizmie niezgodnego z Biosłone, co uniemożliwia użycia spacji bądź capslocka.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2016, 09:37 wysłane przez Luciano » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #2 : 10-11-2016, 12:18 »

A czy coś w organizmie może być niezgodne z Biosłone? Durna koncepcja, ale rozwiń myśl, może to ja jestem głupkiem.
Myślę, że nie jesteś głupkiem.
Ale chodziło mi o to, czy taki katar nie oznacza, że robię coś źle w sposobie odżywiania się czy też ogólnie w temacie podejścia do zdrowia opisywanego na portalu.
Od kiedy zdanie zaczynamy od małej litery? Tylko nie zwalaj na coś w organizmie niezgodnego z Biosłone, co uniemożliwia użycia spacji bądź capslocka.
Śpieszyłem się i przeoczyłem.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 10-11-2016, 14:35 »

A czemu to aż tak cię nurtuje? Jak wyjdziesz na mróz to masz katar, który w sposób znaczny utrudnia ci egzystencję? Czy sięgnąłeś najpierw do książki by poszukać odpowiedzi na to pytanie? Mógłbyś chociażby przeczytać rozdział zatytułowany "Grzybica jamy nosowej", czy coś w ten deseń. Zawsze to zbliżyłoby cię do uzyskania odpowiedzi na to jakże ważne pytanie, no i byś się czegoś nowego nauczył, odświeżył wiedzę.

A wymówki to babom zostaw.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2016, 16:15 wysłane przez Gloria » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #4 : 11-11-2016, 10:44 »

Katar po wyjściu na zimne powietrze nie jest rzeczą normalną. To pewne. Jest to nadmierna reakcja układu immunologicznego. Minie, po obniżeniu poziomu toksyn, uszczelnieniu śluzówek. Uszczelniamy w drogach pokarmowych, a te w układzie oddechowym - same, automatycznie się poprawiają.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #5 : 11-11-2016, 10:46 »

Komu? Mnie nie, muszę zakraplać nos, bo grzyb w zatokach ma się nadal średnio dobrze.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #6 : 11-11-2016, 10:55 »

Ja w ogóle nie zakraplałam nosa, (nie biorę pod uwagę pierwszej, ostrej próby), a moje katary "na świeżym, zimnym powietrzu" minęły, oczywiście po wielu odchorowanych infekcjach w zatokach, z których każda sięgała trochę głębiej w głowę. Ostatnia infekcja (sprzed tygodnia), była bardzo silna, niestety nadal bez gorączki, ale dotyczyła bardzo głębokich rejonów głowy. Tu już nie chodziło o zatoki czołowe, czy nosowe. Myślę, że były to rejony "okołoprzysadkowe". smile Oczywiście normalny przebieg, wirusy pierwszy tydzień, bakterie drugi tydzień i nadal.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!