Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DP/ZZO przy problemach z tarczycą i zakwaszonym organizmem  (Przeczytany 7862 razy)
Idusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.08.2015
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« : 05-12-2016, 19:09 »

Jak to jest - czy faktycznie nie wolno jeść nabiału przy problemach z tarczycą? Oczywiście nie chodzi mi tu o objadanie się serem czy picie mleka, ale o dodatek dobrej wiejskiej śmietany np. do surówki lub KB czy picie maślanki lub zsiadłego mleka.
I kwestia druga - czy jedząc mięso zrównoważone surówką (np. z kapusty kiszonej czy buraczków) i pijąc dziennie jeden/dwa KB pozbędę się problemu z zakwaszeniem? Czy trzeba na jakiś czas zrezygnować z mięsa Smutny ?
« Ostatnia zmiana: 06-12-2016, 12:22 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #1 : 06-12-2016, 11:24 »

Nie myl zakwaszenia z toksemią. Na jakiej podstawie twierdzisz, że jesteś zakwaszona?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2 : 06-12-2016, 13:16 »

Jak to jest - czy faktycznie nie wolno jeść nabiału przy problemach z tarczycą? Oczywiście nie chodzi mi tu o objadanie się serem czy picie mleka, ale o dodatek dobrej wiejskiej śmietany np. do surówki lub KB czy picie maślanki lub zsiadłego mleka.
I kwestia druga - czy jedząc mięso zrównoważone surówką (np. z kapusty kiszonej czy buraczków) i pijąc dziennie jeden/dwa KB pozbędę się problemu z zakwaszeniem? Czy trzeba na jakiś czas zrezygnować z mięsa Smutny ?

Co do wiejskiej prawdziwej tłustej śmietany, maślanki czy zsiadłego mleka (tylko nie ze sklepu) to jest ona ok, jeśli je tolerujesz. Oczywiście nie w dużych ilościach lub jako podstawowy posiłek, lecz jako dodatek.

Jedz normalnie czyli równoważąc wagowo mięso surówką i wszystko się ureguluje z czasem. Nie można na dłuższy okres czasu uciekać w jedną ze stron, czy to kwasową czy zasadową. Dobrym sposobem na odkwaszenie jest 7-dniowa głodówka bez głodowania:
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/glodowka

Ale jak widzisz jest to tylko 7 dni, a nie stałe odżywianie się z przewagą czy to produktów kwasowych czy zasadowych.
« Ostatnia zmiana: 06-12-2016, 15:02 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 06-12-2016, 14:30 »

Idusia, niech zgadnę, miałaś styczność z weganizmem?

Ten artykuł powinien pomóc:
http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/kwasowosc_organizmu
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Idusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.08.2015
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #4 : 07-12-2016, 14:39 »

Uchowaj Panie Boże od weganizmu! Dla mnie odcięcie od mięsa to najgorsze co może być. Mieszkam na wsi - mam swoje kury, kaczogęsi, króliki. Robiłam z ciekawości kwantową analizę składu ciała.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2016, 15:51 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #5 : 07-12-2016, 15:16 »

Mięso powinno być jadane raczej raz dziennie. Jadane na okrągło może być po latach powodem problemów.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #6 : 07-12-2016, 15:17 »

No, samo na pewno.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!