Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak łatwo stracić pieniądze  (Przeczytany 104067 razy)
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« : 03-01-2017, 17:52 »

Jest duża szansa żeby ten rok był dobry, ale zależy dla kogo, bo rząd rozdaje, więc musi ściągnąć z podatków to co rozdaje, lub pożyczyć.Wyraźnie widać, że jest koniec deflacji, a inflacja może być większa od oczekiwanej i to jest korzystne do dochodów budżetowych. Jeżeli plan Morawieckiego odnośnie OFE zostanie zrealizowany to może wyraźnie wyskoczyć giełda. (likwidacja OFE i przeniesienie 75% aktywów na IKE, 25% na fundusz rezerwy demograficznej). Obniżony wiek emerytalny, ale zachęta i przymus do dodatkowego oszczędzania.

Jeżeli ktoś ma wolną gotówkę to podpowiadam, że może korzystnie pomnoży ją na giełdzie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 04-01-2017, 10:52 »

A ja podpowiadam, że na giełdzie dużo szybciej i łatwiej można tę gotówkę podzielić.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #2 : 04-01-2017, 11:10 »

Cytat
Powinno być lepiej niż gdzie indziej, kolejne lata też

Sam sobie zaprzeczasz?, czy nie rozumiesz o czym mówisz?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #3 : 04-01-2017, 11:12 »

Dość radykalne pytania, ale śpieszę z zapewnieniem - ani jedno, ani drugie.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #4 : 04-01-2017, 12:20 »

A ja podpowiadam, że na giełdzie dużo szybciej i łatwiej można tę gotówkę podzielić.
A ja potwierdzam. No może spekulanci zarabiają, ale tu potrzeba mnóstwo doświadczenia i znajomości. Niestety słaba rada od Bogdana i bardzo nieodpowiedzialna.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Kondek545
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: początek marca 2016
Skąd: Lubin
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #5 : 04-01-2017, 13:12 »

Jestem na giełdzie od nie dawna, na szczęście nie jestem stratny, chociaż większość ludzi traci dużo pieniędzy. Jeżeli ktoś myśli że szybko pomnoży oszczędności to rzeczywistość szybko pokaże mu gdzie stoi w szeregu, a z giełdą ja ze wszystkim, trzeba się znać, no i mieć trochę szczęścia.
Zapisane
Kopyto
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 18.10.2016
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #6 : 04-01-2017, 14:20 »

Zadaniem rekinów giełdowych jest pozyskiwanie mniejszych rybek, z których to właśnie czerpią korzyści. Finansiści nauczyli się najrozmaitszych sztuczek i wyprodukowali bardzo skomplikowane instrumenty finansowe, by jak najbardziej ogłupić te mniejsze rybki i na nich sobie żerować.

A co do OFE - to zwykła kradzież i nie ma, czym się ekscytować. Za parę lat widmo kryzysu wróci ze zdwojoną siłą, ponieważ to jednorazowy zastrzyk gotówki.
Zapisane

They must often change, who would be constant in happiness or wisdom.

- Konfucjusz
scorupion
« Odpowiedz #7 : 04-01-2017, 15:37 »

Cytat
A co do OFE - to zwykła kradzież i nie ma, czym się ekscytować
W kodeksie istnieje pojęcie kradzieży zuchwałej i śmiało pod to można by podciągnąć. Dobrze jednak, że przerwali ten prymitywny wałek, który przez lata wyprowadził niemałe pieniądze za granicę.
Giełda czai się do skoku i całkiem możliwe, że kilkadziesiąt procent jest do wyrwania, ale grę tam polecamy tylko osobom znającym ból po straconej za friko dużej kasie.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #8 : 04-01-2017, 16:21 »

Nie wiedziałem, że założyłem nowy wątek i to jeszcze z odwrotnym tytułem niż moja wypowiedz, ale niech będzie.
Cytat
                                                                                                                               A co do OFE - to zwykła kradzież i nie ma, czym się ekscytować. Za parę lat widmo kryzysu wróci ze zdwojoną siłą, ponieważ to jednorazowy zastrzyk gotówki.

Wprowadzenie OFE w takim kształcie to jest największa hańba polskich finansistów.
Przypominam OFE wprowadzili styropianowcy, czyli AWS i UW w 1999 r.
Propaganda styropianowa głosiła, że dzięki OFE polscy emeryci będą spędzać urlopy pod palmami.
Przypominam, że zarządzający funduszami emerytalnymi w pierwszym roku mieli zagwarantowane 10% zysku od wpływów i jeszcze chyba 0.5% za zarządzanie.
Przypominam, że styropianowcy (w 1997 r) po SLD dostali gospodarkę w rozkwicie z 7.5% wzrostem  PKB, a za cztery lata oddawali totalne dno ze wzrostem PKB 0.2%, do tego dziura budżetowa 90 mld, którą ogłosił minister finansów AWS Bauc.
Do OFE musiał wpłacić pierwszą wpłatę roczną 20 mld rząd Millera, a że była dziura wypracowana przez styropianowców to rząd musiał pożyczyć na bardzo wysoki procent, bo skrajny liberał Balcerowicz (Prezes Narodowego Banku Centralnego) utrzymywał skrajnie wysokie stopy procentowe, więc rentowność obligacji 10 letnich była blisko  20%.
Przypominam te FAKTY z pamięci po to żeby młodsi wiedzieli o czym mowa.

Z tych faktów wynika, że rząd musiał pożyczyć kasę na wpłatę do OFE i zapłacić 20%.
Polski rząd pożycza na rynku 20 mld koszt pożyczki 20% i daje te pieniądze międzynarodowym firmom zarządzającym OFE i na początek te firmy sobie biorą 10% i 60% z tych pieniędzy (20 mld) wydają na polskie obligacje rządowe
Takie kretyńskie warunki funkcjonowania OFE wprowadził AWS i UW, czy nie powinien ktoś siedzieć za coś tak skrajnie głupiego?

To tak na początek żebyśmy wiedzieli o czym mowa.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #9 : 04-01-2017, 17:24 »

Wprowadzenie OFE w takim kształcie to jest największa hańba polskich finansistów.

Buzek za to powinien siedzieć do końca życia w więzieniu. A on w Brukseli w nagrodę siedzi.
Sam pomysł żeby odkładać na przyszłość pieniądze, gdy będzie niż demograficzny był dobry, tylko wykonanie fatalne. Teraz po likwidacji OFE, w przyszłości będzie trzeba podnosić składki na ZUS.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #10 : 08-01-2017, 17:09 »

Cytat
Buzek za to powinien siedzieć do końca życia w więzieniu.

Na poziomie ogólnym zgadzam się z Tobą w całości, ale na pewne sprawy trzeba spojrzeć inaczej, bo Buzek był tylko figurantem, a z tylnego siedzenia kierował nim szef solidarności Krzaklewski.
Twórcą OFE był Balcerowicz, więc kto powinien siedzieć to jest sprawa dyskusyjna.

Cytat
Sam pomysł żeby odkładać na przyszłość pieniądze, gdy będzie niż demograficzny był dobry, tylko wykonanie fatalne. Teraz po likwidacji OFE, w przyszłości będzie trzeba podnosić składki na ZUS.

Niż demograficzny to my już mamy dawno, ale teraz jest tak, że na rynku pracy jest wyż ze stanu wojennego i jeszcze jakieś 20-30 lat będzie. Największy problem będzie gdy ten wyż pójdzie na emeryturę, a niż "wolnościowy" będzie musiał na te emerytury zarobić i dlatego obecnie pracujący muszą myśleć o dodatkowym oszczędzaniu, bo z emerytur z ZUS-u się nie utrzymają.

Po likwidacji OFE i powrocie poprzedniego wieku emerytalnego nie w przyszłości tylko już trzeba myśleć i się myśli o podniesieniu składki na ZUS.
Właśnie w propozycji ostatecznej likwidacji OFE jest opcja, że 25% środków pójdzie na Fundusz Rezerwy Demograficznej, (35 mld żeby jakoś przetrwać do wyborów) a 75% przeznaczyć na IKE-Indywidualne Konta Emerytalne (to jest marchewka) natomiast pracownik i pracodawca będą musieli dołożyć do tego po  2% i to będą PRAWDZIWIE PRYWATNE  oszczędności na emeryturę.

Ja uważam, że to jest rozsądna propozycja,a Wy.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #11 : 11-02-2017, 11:21 »

Jest mała aktywność na forum to może ja coś napiszę i rozruszam dyskusję.

Wczoraj usłyszałem dwie dobre wiadomości: 1. 25 lat więzienia za wyłudzenie  VAT-u powyżej 10 mln.

2. Prezes powiedział, że obietnica wyborcza, która miała polegać na zmuszenie banków do przewalutowania kredytów frankowych na zł po cenie z okresu uruchomienia kredytu nie zostanie spełniona, bo doprowadziłoby to do destabilizacji systemu bankowego.

Szkoda, że oczywista oczywistość dotarła do rządzących dopiero teraz. Ja wiedziałem o tym dwa lata wcześniej jak tylko pojawił się ten problem w obiegu, lepiej późno niż wcale.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #12 : 11-02-2017, 22:57 »

Cytat
2. Prezes powiedział, że obietnica wyborcza, która miała polegać na zmuszenie banków do przewalutowania kredytów frankowych na zł po cenie z okresu uruchomienia kredytu nie zostanie spełniona, bo doprowadziłoby to do destabilizacji systemu bankowego.

Szkoda, że oczywista oczywistość dotarła do rządzących dopiero teraz. Ja wiedziałem o tym dwa lata wcześniej jak tylko pojawił się ten problem w obiegu, lepiej późno niż wcale.

To była gra, argument czysto pod wybory. W rzeczywistości doprowadziło do tego, że "znajomi" wskutek niepewnej sytuacji sektora bankowego, po korzystnych przelicznikach zapakowali się w akcje banków po pachy i w jednej chwili, tj. po wystąpieniu prezesa, stali się bogatsi o ładnych parę baniek.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #13 : 12-02-2017, 16:38 »

Cytat
po korzystnych przelicznikach zapakowali się w akcje banków po pachy i w jednej chwili, tj. po wystąpieniu prezesa, stali się bogatsi o ładnych parę baniek.

Mogę powiedzieć, że bez prezesa przewidziałem, że giełda podskoczy. Byli tacy co mi zarzucali nieodpowiedzialność, chociaż sami nie mają pojęcia w temacie. To jest dopiero początek i jeżeli zostanie  zrealizowany program dotyczący OFE to dopiero będzie jazda.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #14 : 12-02-2017, 17:23 »

Cytat
Byli tacy co mi zarzucali nieodpowiedzialność, chociaż sami nie mają pojęcia w temacie

Oni nadal są.
Po tym co napisałeś widać, że nie masz praktycznego doświadczenia na rynkach albo jest ono minimalne. Początkujący inwestorzy oceniają decyzje według ich skutków, a nie biorą pod uwagę, jakie były motywy podjęcia takiej, a nie innej inwestycji. Przekładając na język bardziej zrozumiały - może się trafić złoty strzał, jak ślepej kurze ziarno, ale w dłuższym terminie będą straty.
Ze stu osób z forum, które za twoją namową zainwestowałyby teraz na giełdzie, dziewięćdzeisiąt umoczy i to niezależnie od rozwoju sytuacji.
Jeśli ktoś naprawdę chciałby zainwestować, to pierwszą rzeczą jaką musi zrobić jest określenie wysokości dopuszczalnej straty i bezwzględne wykonanie w razie niepowodzenia.

Nie wiem dlaczego, ale jakoś śmierdzisz mi na kilometr komuchem Mbogdanie.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #15 : 13-02-2017, 00:06 »

Cytat
Mogę powiedzieć, że bez prezesa przewidziałem, że giełda podskoczy. Byli tacy co mi zarzucali nieodpowiedzialność, chociaż sami nie mają pojęcia w temacie. To jest dopiero początek i jeżeli zostanie  zrealizowany program dotyczący OFE to dopiero będzie jazda.
No było do przewidzenia, ale początek został pięknie rozegrany, tj. postawienie całego sektora pod groźbą przymusowego przewalutowania kredytów.

Cytat
Po tym co napisałeś widać, że nie masz praktycznego doświadczenia na rynkach albo jest ono minimalne. Początkujący inwestorzy oceniają decyzje według ich skutków, a nie biorą pod uwagę, jakie były motywy podjęcia takiej, a nie innej inwestycji. Przekładając na język bardziej zrozumiały - może się trafić złoty strzał, jak ślepej kurze ziarno, ale w dłuższym terminie będą straty.

Początkujący nie musi kombinować, wystarczyło że widząc rosnące ceny zagrałby na indeks WIG20, taka możliwość na GPW jest. I tak posiedzieć dopóki giełda w USA nie zacznie lecieć w dół, bo wówczas i GPW zacznie tracić, jak zacznie, to wycofujemy się z zebranym zyskiem. Ot cała filozofia gry dla niewtajemniczonych.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2017, 00:19 wysłane przez Brer » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #16 : 13-02-2017, 08:59 »

Prawda jakie proste? Niestety tylko w teorii i najczęściej po fakcie. Praktyka pokazuje całkiem coś innego. Nie mam dziś nastroju, bo to długi temat, ale może kiedyś napiszę. Na razie, gdyby rzeczywiście ktoś chciał pograć to poza określeniem dopuszczalmej straty w jednej transakcji, musi określić wysokość straty na całym kapitale i jeżeli zostanie przekroczona, bez jęków podkulić ogon i zamknąć spekulację. Asolutnie nie wolno uśredniać w dół, a już nigdy, pod żadnym pozorem nie wolno grać za pieniądze pożyczone czy przeznaczone na jakiś ważny, konkretny cel.
Oprócz określenie momentu wyjścia w razie niepowodzenia, należy określić tak zwany take profit, czyli miejsce gdzie zabieramy kasę zamykając zyskowną pozycję.
Dla początkujących najlepszym wyborem jest zakup akcji, później innych produktów nielewarowanych, gorszym są kontrakty, a najgorszym forex.
Co do samej sytuacji na giełdzie to rzeczywiśćie zanosi się na ogromny ruch w górę, ale po pierwsze ten tydzień pachnie korektą, a po drugie spodziewaj sie niespodziewanego i reaguj nie przywiązując się zbytnio do swoich przewidywań.
Surowce też wyglądają nieźle, tak więc powodzenia. Dawcy kapitału i prowizji zawsze mile widziani.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #17 : 13-02-2017, 10:56 »

Cytat
Nie wiem dlaczego, ale jakoś śmierdzisz mi na kilometr komuchem Mbogdanie

Nie wiem, czy to można uznać za MERYTORYCZNĄ dyskusję, a tyko taka ma sens.

Wycofujesz się rakiem z :


Cytat
A ja podpowiadam, że na giełdzie dużo szybciej i łatwiej można tę gotówkę podzielić.

Wobec tego zakłamania i nieuczciwości wycofuję się z polemiki z Tobą, bo mam uszkodzony system  nerwowy, a dyskusja z Tobą by pogarszała mój stan. Powodzenia prowadź teraz Ty ten wątek.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #18 : 13-02-2017, 11:17 »

Komuch jest oddzielnym tematem, nie ma nic wspólnego z giełdą. Kojarzysz mi się z byłym aktywistą posiadającym czerwoną książeczkę, ormowcem albo jeszcze czymś gorszym. Oczywiście mogę się mylić, a ty możesz sobie o mnie pomyśleć co chcesz.

Zakłamanie i nieuczciwość? Niby gdzie. Zapamiętaj sobie, i inni chcący zacząć przygodę też, że na giełdzie pewne jest ryzyko, a zarobek tylko potencjalny. Dochodzą ogromne emocje, strach, chciwość, a na końcu i tak będzie płacz i zgrzytanie zębami.
Dyskusja z każdym pogarsza twój stan, skup sie lepiej na zdrowiu.

Brer, WIG o wiele bardziej skorelowany jest z MSCI Emerging Markets i CRB niż z S&P.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2017, 11:28 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #19 : 13-02-2017, 21:10 »

Cytat
Brer, WIG o wiele bardziej skorelowany jest z MSCI Emerging Markets i CRB niż z S&P.
Do EM zalicza się również nasza giełda, ale kapitalizacja wszystkich światowych EM jest mniejsza niż samego amerykańskiego parkietu. Zależność jest taka, że jak tam się zaczyna dziać źle, to wycofujemy się i z naszego rynku do czasu następnej hossy bo negatywne nastroje udzielą się i u nas.
Wówczas czekamy ok roku do półtorej, pakujemy się w spółki dywidendowe, które kupujemy już za pół ceny i siedzimy na jajkach aż znów wszystko ruszy.
Inwestowanie nie powinno być jednak głównym zajęciem w życiu, okresy hossy nie trwają wiecznie, a z bezczynności różne głupoty przychodzą ludziom do głowy.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!