Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak łatwo stracić pieniądze  (Przeczytany 104046 razy)
scorupion
« Odpowiedz #60 : 04-12-2017, 21:56 »

Widzisz Brer jak ładnie zadziałało.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #61 : 04-12-2017, 22:18 »

Tzn?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #62 : 04-12-2017, 22:29 »

No widzę, że muszę kawę na ławę.



Otwarcie luką po sobotnim głosowaniu i potem zjazd 120 punktów. Ładny urobek jak na dniówkę.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #63 : 12-12-2017, 07:12 »

Niestety a może stety wszystko jest jak było przed głosowaniem.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #64 : 12-12-2017, 09:02 »


Wróciło zgodnie z zasadą zmienności i powrotem do głównego trendu, spadło zgodnie z mean reversion.
Takie wejście na sprzedaż faktów robi się stawiając kilka sell stopów z take profitem i stop lossem. Gdzie ustawiać poszczególne poziomy jest właśnie ogromną trudnością , a jeszcze dochodzi wielkość pozycji i psychologia. Nie dla amatorów, dlatego ostrzegam tu przed pochopnym inwestowaniem.

Kowbojskie giełdy są niewiarygodnie mocne, nie widziałem jeszcze tak spokojnego i jednostajnego trendu. Oczywiście jest to zasługą drukowania pustej kasy, której wpompowano coś ponad 1,5 bilona $ i to niestety nie w gospodarkę realną, a w inżynierię finansową.
Generalnie na rynkach akcji powinno się kupować wzrosty, bo jednak ludzkość się rozwija, mimo działalności rządów, pasożytów i krwiopijców, a dzięki codziennej ciężkiej pracy robotników, inżynierów, programistów, kierowców, rolników, przedsiębiorców oraz reszty ludzi ciężkiej i uczciwej pracy.

Ciekawie mamy na WIG20, bo buduje się trójkąt rozszerzający. W razie przebicia dołem będzie można przytulić parę groszy, jest gdzie spadać.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #65 : 12-12-2017, 09:37 »

Nie mam nic przeciwko spekulacji, ale wolę zostać przy swoich analizach sprawozdań finansowych i fundamentów spółek. Zawsze mi to dobrze szło a do spekulacji to tak jak mówisz: potrzeba stalowych nerwów oraz ogromnej wiedzy i doświadczenia. Dla totalnie niekumatych pozostają ETFy.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
scorupion
« Odpowiedz #66 : 12-12-2017, 09:47 »

Słusznie, każdy powinien wyrobić sobie własną metodę. Ja nie umiem czytać sprawozdań i nie mam do tego cierpliwości, a jeszcze ci insajderzy...
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #67 : 12-12-2017, 15:32 »

Ciekawie mamy na WIG20, bo buduje się trójkąt rozszerzający. W razie przebicia dołem będzie można przytulić parę groszy, jest gdzie spadać.

Gospodarka rośnie, więc nie ma mowy o spadkach, musiałyby Stany się wywrócić. Będą wzrosty.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #68 : 05-02-2018, 23:41 »

To się dopiero dzieje, świece miesięczne jakich nie pamiętam w życiu. A dopiero początek roku.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #69 : 06-02-2018, 08:19 »

Znowu stała się rzecz niesłychana, drugi raz już na przestrzeni kilku dni. Ciekawe jakie będą następstwa. Na razie należy się odbicie jak psu buda, później powinna zagościć bessa. Jest taki ciekawy instrument inżynierii finansowej, nazywa się indeks zmienności implikowanej i na nim wczoraj wyparowało ileś tam setek miliardów $, w połączeniu z krachem na BTC może doprowadzić do lawiny.

Gospodarka rośnie, więc nie ma mowy o spadkach, musiałyby Stany się wywrócić. Będą wzrosty.
Piotr tradycyjnie błądzi. Bessa nigdy nie zaczyna się w słabym otoczeniu gospodarczym, zaczyna się wtedy, gdy przyszłość wydaje się być świetlana i bez zagrożeń. Mechanizm jest prosty - w tym momencie wszyscy już kupili akcje, nie ma już więcej chętnych. Identycznie jest w dołku bessy tuż przed startem do wzrostów - wszyscy co mieli sprzedać już to zrobili. Prościutki mechanizm, ale trudny do zrozumienia i nie do ogarnięcia przez szeroką publiczność w praktyce.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #70 : 06-02-2018, 08:59 »

Z rynku kruptowalut wyparowało kolejne 100 mld USD. Obligacje lecą na łeb.
Pytanie, czy pieniądze z crypto i akcji zaczną przenosić się nagle w metale szlachetne? Te są jeszcze w bardzo dobrej cenie.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #71 : 06-02-2018, 09:07 »

A ja akurat w końcu mogę wrócić na parkiet. Tylko w co tu zainwestować... BTC nie ufam, na GPW drogo i słabo fundamentalnie, na zagraniczne rynki nie chcę wchodzić, bo nie znam się walutach a w grę przecież wchodzą przewalutowania, które mogą zjeść cały zysk albo spotęgować straty. Najchętniej zainwestowałbym w ziemię i nieruchomości (a la Scorupion), ale jeszcze długo będę za biedny na takie ruchy.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
scorupion
« Odpowiedz #72 : 06-02-2018, 09:17 »

No wiesz, teoretycznie nadciąga spora inflacja, więc złoto. Na nieruchomościach jest bańka, która zaczyna powoli pękać. Jeszcze nie u nas, ale w wielu miejscach na świecie. Ciekawym tematem mogą być surowce rolne, bo są strasznie zdołowane i przecież do zera nie spadną, tu jednak pogoda ma spory wpływ na cenę.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #73 : 06-02-2018, 10:19 »

Bardziej miałem jednak na myśli zakup ziemi, jeśli mowa o inwestycji (potem dzierżawa dla skandynawów, aby mogli sobie dożyć w spokoju do śmierci i ostatecznie ziemia trafia z powrotem w ręce mojej rodziny). Te nieruchomości to bardziej na zasadzie kupna starych kamienic, których w Białymstoku nie brakuje, remont i trzymanie na własny użytek lub wynajem. Czyli tak bardziej hobbistycznie, z pasji a zysk to przy okazji. Bo inwestowanie w spółki akcyjne zajmujące się deweloperką to nigdy w życiu bym nie wszedł.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 579

« Odpowiedz #74 : 06-02-2018, 20:22 »

Cytat
Jest duża szansa żeby ten rok był dobry, ale zależy dla kogo, bo rząd rozdaje, więc musi ściągnąć z podatków to co rozdaje, lub pożyczyć.Wyraźnie widać, że jest koniec deflacji, a inflacja może być większa od oczekiwanej i to jest korzystne do dochodów budżetowych. Jeżeli plan Morawieckiego odnośnie OFE zostanie zrealizowany to może wyraźnie wyskoczyć giełda. (likwidacja OFE i przeniesienie 75% aktywów na IKE, 25% na fundusz rezerwy demograficznej). Obniżony wiek emerytalny, ale zachęta i przymus do dodatkowego oszczędzania.

Jeżeli ktoś ma wolną gotówkę to podpowiadam, że może korzystnie pomnoży ją na giełdzie.

To napisałem na początku 2017 r. Każdy może sprawdzić, czy moja prognoza była trafna.

Na giełdach promocja i nie wiadomo co robić, sprzedawać, czy korzystać z promocji i kupować. Wydaje się, że będzie dalsza przecena, bo hossa trwała długo i należy się większa korekta.
Ta długotrwała hossa to oczywiście nie u nas, bo u nas dopiero od jesieni 2016 r, więc nie powinno być dużej wyprzedaży. Należy szykować gotówkę do zakupów.

Przed naszą giełdą duże zmiany, bo od 2019 r mają ruszać PPK (prywatne plany kapitałowe) i na giełdę będzie napływać dużo gotówki, a wiadomo, że cena jest zależna od popytu i podaży.

W rządzie trwał spór co zrobić z aktywami znajdującymi się w OFE. Pan Morawiecki chciał 75% oddać oszczędzającym na PPK, a 25% przeznaczyć na FRD, natomiast pani Rafalska chciała zabrać całość do ZUS.Ta sprawa ma się w najbliższym czasie rozstrzygnąć i to będzie decydujące dla wzrostów na naszej giełdzie. Chociaż nie mam aktywów na giełdzie to wydaje się, że Morawiecki zwycięży i giełda dostanie kopa do solidnego wzrostu. 

Za rok proszę o rozliczenie moich prognoz.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #75 : 06-02-2018, 21:18 »

Lubie takie posty.
Cytat
To napisałem na początku 2017 r. Każdy może sprawdzić, czy moja prognoza była trafna
Sprawdzam:



Lipa trochę co? Identycznie wygląda sWIG, płasko mWIG. WIG i WIG 20 zarobione po około 20%. Na WIG nie ma kontraktów, na WIG20 są, ale jeśli ktoś chciałby wejść bez doświadczenia, to niech od razu przeznaczy depo na Caritas, większy pożytek będzie.


Za rok proszę o rozliczenie moich prognoz.
Podaj Mbogdanie instrument, albo nazwę spółki. Z wejściami, take profitem, stop lossem, dopuszczalnym drawn downem itp. to cię rozliczymy.
I przypominam - pod prognozy się nie gra, pod prognozę można co najwyżej zabrać ze sobą parasol.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 579

« Odpowiedz #76 : 07-02-2018, 10:42 »

Cytat
Wobec tego zakłamania i nieuczciwości wycofuję się z polemiki z Tobą, bo mam uszkodzony system  nerwowy, a dyskusja z Tobą by pogarszała mój stan. Powodzenia prowadź teraz Ty ten wątek.

Napisałem dlaczego z tobą nie będę polemizował.

UPORCZYWE POKAZYWANIE s-WIG-u WŁAŚNIE ŚWIADCZY O TWOIM zakłamaniu. Jest to indeks najmniejszych spółek, który ma najmniejsze znaczenie.
Pokaż wykresy WIG-20 i WIG.

 Każdy średnio rozgarnięty wie, że w ubiegły roku giełda urosła 25%, tylko ty nie wiesz, bo jesteś ZAKŁAMANY I TOBIE NIKT NIE POWIE, że czarne jest czarne.......................
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #77 : 07-02-2018, 11:59 »

UPORCZYWE POKAZYWANIE s-WIG-u WŁAŚNIE ŚWIADCZY O TWOIM zakłamaniu.
Na wykresach jest All Stocks Price Index -  indeks cenowy całego rynku hehehe. Jest to opisane, nie świadczy w żaden sposób o moim zakłamaniu, tylko o twoim dość daleko posuniętym braku spostrzegawczości. Czyli gdyby ktoś kupił na początku za jednakową sumę akcji każdej ze spółek notowanych na GPW, to umoczyłby dokładnie tyle co pokazano na wykresie.

Cytat
Pokaż wykresy WIG-20 i WIG.....w ubiegły roku giełda urosła 25%, tylko ty nie wiesz, bo jesteś ZAKŁAMANY
Hmm...Ciężko się z kimś takim dyskutuje albowiem:

WIG i WIG 20 zarobione po około 20%.

Na rynku istnieją dwa rodzaje naganiaczy: jeden to zawodowe cwaniaczki, mają swoje sposoby, żeby naciągnąć ludzi na zakup poszczególnych instrumentów, przeważnie na górce i drugi typu Mbogdana, który dobrymi chęciami wystawi delikwenta na odstrzał. Amator nie wygra z zawodowcem, 80% uczestników rynku traci, w tych procentach mieszczą się prawie wszyscy amatorzy. Najbezpieczniejszą inwestycją jest zakup akcji konkretnej spółki, kiedy ją znamy i rozumiemy o co chodzi, mniej więcej jako Lucjan kombinuje. Można jeszcze ETF na indeksy, ale absolutnie nie kontrakty i forex.
Skąd u mnie święta cierpliwość do tego typu polemik?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #78 : 13-02-2018, 13:25 »

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kowalski-ruszyl-na-gielde-i-od-razu-zlapal-korekte-7572085.html:
Cytat
Po raz pierwszy od blisko roku TFI zanotowały dodatnie napływy do funduszy akcji polskich. Zbiegło się to z wyznaczeniem historycznych szczytów przez WIG, po których na giełdę przyszła mocna korekta....
Przez miesiące wzrostów fundusze notowały odpływy, by w końcu na otwarcie nowego roku zostać zauważone. Być może „Kowalskich” do zakupu przekonała spora obecność giełdy w mediach szerokiego zasięgu. To bowiem w styczniu właśnie WIG walczył o pobicie historycznych maksimów z 2007 roku. Udało mu się to 23 stycznia, a giełdowe rekordy stały się wówczas tematem dnia w polskich mediach.Problem polega jednak na tym, że kolejne dni przyniosły mocną korektę. WIG od maksimów spadł już o 7,5 proc. Przed wczorajszym odbiciem spadki były jeszcze większe. Ledwie więc „Kowalscy” na giełdę wrócili, już musieli zmierzyć się z korektą. Nowi klienci TFI kupili więc na przysłowiowej górce. Póki co lokalnej, korekta w krach się bowiem nie przerodziła, łatwo można wysnuć jednak analogię do lat wielkiej hossy. Wówczas Polacy masowo kupowali udziały w funduszach, gdy przyszedł krach stracili jednak sporo swoich oszczędności zrażając się do rynku, który miał „zawsze rosnąć”.

Korekta na razie lokalna, zobaczymy jak się rozwinie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #79 : 14-02-2018, 08:36 »

A tu mamy pewną ciekawostkę pod którą można zagrać:



Jest to wykres pokazujący niespotykany pesymizm wśród inwestorów amerykańskich. Czyli grając kontratariańsko kupujemy wzrosty. Odbicie powinno być szybkie, gwałtowne i spore.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!