Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak łatwo stracić pieniądze  (Przeczytany 104062 razy)
scorupion
« Odpowiedz #80 : 16-02-2018, 09:00 »

No i mamy odbicie. Ale...co się teraz dzieje:

 
Ekstremalny przechył w drugą stronę. Nie widziałem jeszcze takich emocji. Wygląda, że szykuje się coś grubego. Tylko nie wiadomo co i dlatego nie wolno grać pod prognozy, reaguje się na to co widać.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #81 : 17-02-2018, 16:57 »

Mam ponad 20 lat doświadczenia w inwestowaniu na giełdzie, ale NIDY nie grałem na giełdzie. Gra na giełdzie jest do zawodowców, lub idiotów. Jeżeli nie jesteś jednym z wymienianych to nie graj. Uczestniczyłem prawie we wszystkich dużych prywatyzacjach. Pierwsza moja inwestycja to zakup akcji Banku Śląskiego. Każdy mógł kupić tylko 3 akcje. Ja kupiłem 12, na siebie, na żonę, na szwagra i na teściową. To wtedy nie były akcje tylko jakieś certyfikaty na akcje. Jeden papier kosztował 500 000, więc zapłaciłem 12000000.

Jak weszły akcje BS na giełdę to osiągnęły wycenę 6 760 000 (za jedną akcję). Zanotowałem olbrzymie zyski, ale tylko teoretycznie, bo zyski są wtedy jak zostaną zrealizowane, czyli zostaje dokona sprzedaży po tak wysokiej cenie.

To jest historia, ale przywołałem ją żeby wykazać, że mogę mieć wiedzę w tym temacie i co najważniejsze rozumiem ten temat. Nie zabierałbym głosu gdyby moje doświadczenie polegało na liźnięciu czegoś tam.

Gdybym miał wolne środniki to kupiłbym akcje PKO BP. Po ostatniej promocji to jest dobra inwestycja i można sprawdzić jaka będzie cena za rok, dwa, pięć ...........

Dlaczego uważam, że na giełdzie można będzie zarobić to pisałem o ty wcześniej, więc proszę przeczytać moje wpisy ze ZROZUMIENIE i podjąć SAMODZIELNIE  decyzję, bo to wasze pieniądze, wasze zyski, lub straty.

Jak mi się wydaje to co piszę to jest zrozumiałe dla każdego.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #82 : 17-02-2018, 19:15 »

W czasie który opisujesz prawie mieszkałem w takim małym biurze maklerskim na Powiślu, naprzeciwko Muzeum Narodowego. Te prawie siedem milionów za jedną akcje to była gigantyczna kwota, bo średnia pensja wynosiła wtedy poniżej sześciu. Ale po debiucie nastąpił zawał, przez ileś sesji wyłącznie oferty sprzedaży i w efekcie pierwsze akcje poszły po 3 000 000.
Ten przykład jest najlepszą ilustracją do kupowania przez tłumy na górce. W biurze maklerskim kolejka stała sto metrów za drzwiami, kupili wszyscy co chcieli, potem podaż nie miała odbioru, rozpoczął się krach.
To IPO jest nic, najlepsze było WBK w maju 1993. Dwie noce warowałem pod bankiem w Białej Podlaskiej, bo Warszawa i inne większe miasta były obstawione przez mafie. Dawali akcji za 100 000 000 na łebka. Po pół roku, jeśli ktoś sprzedał w dobrym momencie, zgarnął na dzisiejsze dwa miliony złotych inwestując sto tysięcy. Ja oczywiście sprzedałem wcześniej, bo tak to działa. Za szybko realizuje się zyski, za późno tnie straty. No ale szalone lata dziewięćdziesiąte się zakończyły i teraz lipa.
Faktyczne IPO jest najbezpieczniejsze, tylko teraz zysk mizerny, a i redukcje duże.


Cytat
Gdybym miał wolne środniki to kupiłbym akcje PKO BP. Po ostatniej promocji to jest dobra inwestycja i można sprawdzić jaka będzie cena za rok, dwa, pięć ...........
Weź kredyt, sprzedaj nieruchomości, zapożycz się wśród rodziny i znajomych, a za rok, dwa, pięć będziesz miał dwa razy tyle.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #83 : 08-03-2018, 11:48 »

No cóż...monitorujemy tak z ciekawości, chociaż nie tylko. Kurs właśnie przełamał dosyć ważne wsparcie, zobaczymy czy będą konsekwencje.

Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #84 : 08-03-2018, 14:59 »

Jak już monitorujesz, to pisz czy patrzysz na nasze podwórko czy za ocean.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #85 : 08-03-2018, 15:54 »

Kompletnie nie rozumiem tej uwagi. Na wykresie jest jak wół PKO BP. Jaki ocean?

BogdanM polecił zakup PKO BP 17.02.2018. Zrobiliśmy to na otwarciu najbliższej sesji, czyli 19.02 po kursie otwarcia 42 zł, załóżmy, że za jakieś sto tysiaków, bo spółka ciężka i bez problemu można wejść i wyjść, a mniej niż stówką nie warto ze względu na stosunkowo mały potencjalny zysk. No i będziemy patrzyli co się dzieje za rok, dwa i pięć.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #86 : 08-03-2018, 17:06 »

Teraz widzę wykres, wcześniej były tylko dwa zdania, a przeglądarka ta sama. Teraz jest ok.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #87 : 03-04-2018, 11:42 »

Ukochany przez Mbogdana WIG20, licząc od początku, roku jest najgorszym indeksem w Europie i jednym z najgorszych na świecie hehehe.
Ale my mamy PKO BP. Niby szanujący się inwestor zamyka inwestycję po stracie 2% kapitału, czyli ta przyniosłaby dwa tysiaki straty, nie jesteśmy jednak szanującymi się inwestorami i take profit mamy wyznaczony czasowo, a nie cenowo, co jest swoistym kuriozum.
Czekamy dalej na stracie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #88 : 04-04-2018, 10:54 »

Na tę chwilę strata na PKO BP sięga trochę ponad sześć tysiaków. I dużo to i mało. Dla niektórych dwa miesiące ciężkiej pracy, dla innych miesiąc, niektórzy tyle przeznaczają na waciki. No cóż...przykro, sporo by można za to kupić, ale twardo trzymamy dalej otwartą pozycję.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #89 : 04-04-2018, 15:47 »

Cytat
Gdybym miał wolne środniki to kupiłbym akcje PKO BP. Po ostatniej promocji to jest dobra inwestycja i można sprawdzić jaka będzie cena za rok, dwa, pięć ...........

I tego się trzymajmy.
Cytat

Cytat
Jak weszły akcje BS na giełdę to osiągnęły wycenę 6 760 000 (za jedną akcję). Zanotowałem olbrzymie zyski, ale tylko teoretycznie, bo zyski są wtedy jak zostaną zrealizowane, czyli zostaje dokona sprzedaży po tak wysokiej cenie.

To też należy wziąć od uwagę.

Moja kalkulacja jest prosta. PKO BP MUSI PRZYNOSIĆ zyski skoro jego zysk za ostatni kwartał to 1 000 000 000.

Jak się skończy to durnota z pomaganiem frankowiczom to powinno się unormować.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #90 : 04-04-2018, 21:27 »

Teoretycznie przy takich zyskach tak, ale zdarzy się wojna proxy na Ukrainie, na którą ostro się zanosi albo jakiś inny czarny łabędź i lipa. Poza tym giełda dyskontuje przyszłość, te zyski magą już być w cenie, a tak zwane smart money zawsze wiedzą więcej i wcześniej. Coś o Polsce muszą wiedzieć, skoro poleciało na mordę.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #91 : 22-05-2018, 14:56 »

No proszę..
Inni mogą, a my nie możemy?

Warto poważnie rozważyć umożliwienie Narodowemu Bankowi Polskiemu (NBP) stosowanie instrumentów niestandardowych, takich jak skup obligacji korporacyjnych, a także - możliwość obecności banku centralnego w akcjonariacie spółek giełdowych, uważa członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Eryk Łon.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lon-Warto-rozwazyc-zaangazowanie-NBP-na-rynku-akcji-7591094.html


Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #92 : 29-05-2018, 11:15 »

Pokaż wykresy WIG-20 i WIG.
Ależ proszę bardzo:



Na dzień dzisiejszy, ze sporą stratą, najgorszy indeks w Europie hehehe. Jaki z tego wniosek? Taki jak pisałem - pod żadnym pozorem nie słuchać internetowych naganiaczy.

Co z PKO BP? Po dzisiejszym kursie mamy w plecy blisko dziesięć tysiaków. Niby do kretyńskiego TP jeszcze trochę czasu, ale wnioski też można wysnuć. Na przykład, że nie wolno grać za pożyczone pieniądze albo taki, że grać wyłącznie pieniędzmi, które można stracić, bo gdyby teraz były potrzebne to strata zostałaby zaksięgowana. No nic, czekamy nadal.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #93 : 25-07-2018, 21:19 »

No cóż Mbogdanie, na mój głupi i mały rozum usiaki budują powoli szczyt, a ja powoli pozycje krótkie. Powinno niebawem rypnąć, trzymaj kciuki.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #94 : 26-07-2018, 15:15 »

Cytat
Co z PKO BP? Po dzisiejszym kursie mamy w plecy blisko dziesięć tysiaków.

Ile mamy w plecy po dzisiejszym kursie?

 Przed naszą giełdą zacznie się nowy rozdział więc mam prośbę informuj rzetelnie co się dzieje i nie strasz potencjalnych inwestorów. Uważałem i nadal uważam, że na naszej giełdzie będzie można dobrze zarobić. Trzymanie kasy w skarpecie to straty, a najbliższym czasie inflacja musi wzrosnąć.

Ja cię prosiłem o pokazanie wykresu WIG-20 za 2017 r, a ty pokazałeś z 2018 r, bo ta ci pasowało.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #95 : 26-07-2018, 16:52 »

Po dzisiejszym tysiąc siedemset złotych straty nie licząc prowizji.
Nie będę z tobą więcej dyskutował o szczegółach, bo po tym co piszesz widzę, że masz o spekulacji dokładnie tyle samo pojęcia co Piotruś o boreliozie.
PKO pomonitorujemy, spokojnie tak dla zabawy, bo nie mam go na krótko, w ogóle mnie nie interesuje. Do błędu przyznaję się bez problemu, robię to bardzo często i nie na gębę tylko własną kasą, tnąc straty albo wyskakując na stop lossach. W tej chwili mam otwarte trzy pozycje na spadki NASDAQ, dołożę jeszcze cztery, ustawiony stop loss i take profit, sprzedaję kontratariańsko w odpowiedzi na skrajne ześwirowanie usiaków, w sumie bez znaczenia dla tematu wątku.

W tym wątku biorę udział, aby ostrzec publiczność przed kupowaniem na rynkach czegoś pod wpływem internetowych naganiaczy. Takie działanie kończy się w 90% stratą.
« Ostatnia zmiana: 26-07-2018, 17:04 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #96 : 26-07-2018, 19:43 »

Im więcej czasu poświęcam na research spółek notowanych na GPW, tym bardziej odpycha mnie od rodzimego rynku. Ciekaw tylko jestem jak w long runie zachowa się kurs PKO, bowiem pomimo ogromnych prowizji i słabej przewagi konkurencyjnej w aspekcie technologicznym, narodowi patrioci chętnie korzystają z usług tego banku.

Cytat
W tym wątku biorę udział, aby ostrzec publiczność przed kupowaniem na rynkach czegoś pod wpływem internetowych naganiaczy. Takie działanie kończy się w 90% stratą.
Gdyby się jednak komuś zdarzyło to nie ma się co przejmować, nawet celebrytom zdarza się wpieprzyć kasę, ostatnio choćby na Getbacku hehe.

Ja na takich geniuszy finansjery mam prosty, sprawdzony sposób. Wystarczy poprosić o ich własne zeznania podatkowe, aby porównać z naszymi (skoro chcą zarządzać naszą kasą to muszą to robić lepiej od nas). Jakoś nigdy nie doszło do takiego porównania.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #97 : 27-07-2018, 09:04 »

Każdy ma swój sposób na inwestycje, ja akcje w sumie tak od 2010r. przestałem kupować, chyba że przy dużych korektach. Mam parę spółek dywidendowych i tylko sobie leżą i przynoszą jakieś niewielki zyski ale też w związku z tym nie mam żadnych kosztów. O wiele lepsze wydaję mi się inwestowanie w obligacje korporacyjne, gdzie od razu z góry oblicza się zysk. Można tak powybierać papiery, że co miesiąc spływa płatność i ma się dodatkowy miesięczny dochód. Oczywiście co jakiś czas coś musi się rozpaść ostatnio np. GetBack, zresztą widać na oko, że wszystkie spółki działają podobnie i wszystko jest na włosku czyli wypuszczają kolejne emisje obligacje na spłatę poprzednich wystarczy, że nie zostanie zatwierdzona kolejna emisja i firmie grozi bankructwo. Mimo wszystko obligacje zawsze mają pierwszeństwo (względem akcji) i są większe szanse na odzyskanie pieniędzy. Po wejściu głębiej w obligacje, firmy same się zgłaszają bezpośrednio do inwestorów i w takich nienotowanych na catalyscie papierach oprocentowania jest zazwyczaj wysokie a terminy wykupu krótkie - sam miód i orzeszki jak się nie natknie na minę.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
scorupion
« Odpowiedz #98 : 27-07-2018, 09:42 »

I to jest rozsądne - mieć swoją wypracowaną metodę
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #99 : 28-07-2018, 19:56 »

A może jako laik po prostu kupować i sprzedawać waluty? Wiadomo... co jakiś czas euro raz stoi wysoko a raz nisko. To jest przynajmniej bezpieczne.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!