Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak łatwo stracić pieniądze  (Przeczytany 104108 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #180 : 05-03-2020, 14:39 »

Bardzo przepraszam, ale z oczywistych względów nie mogę tego uznać.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #181 : 05-03-2020, 15:09 »

Cytat
Bardzo przepraszam, ale z oczywistych względów nie mogę tego uznać.
W20 to Twoja bajka, ja tylko na chwilę na gościnne występy a może mi się uda, jak w totolotku msn-wink
Rozumiem, oczywista oczywistość.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2020, 16:16 wysłane przez Andrus » Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #182 : 05-03-2020, 20:28 »

@Scorupion jak to mówią, co drugi głupi ma szczęście (ja) DAX dał się zaczarować smile 11750 i nic niżej, hehehhe
« Ostatnia zmiana: 05-03-2020, 20:41 wysłane przez Andrus » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #183 : 09-03-2020, 07:26 »

DAX 11 750 i nic niżej? Lipa kolego. A ogólnie to strasznie ciężko mi zrozumieć co piszesz, wyjątkowo zagmatwany i niejasny styl.
Początek hossy lub duże spadki na ogół przypominają start rakiety, która musi osiągnąć jedną z trzech prędkości kosmicznych. Właśnie mieliśmy taką sytuację. Po konwulsjach końcowym etapem będzie panika czyli dwie, trzy sesje z widełkami i zawieszeniem. Na zimno sobie to obserwujemy trzymając nadal gotówkę.
Ale to nie koniec. Wielokrotnie pisałem o nowej ekonomii, która polega na pompowaniu pustego pieniądza w system bankowy i obniżaniu stóp, nawet poniżej zera, mimo wzrostu inflacji. Bankierzy w ten sposób dymają pozostałą resztę. Musi się to zemścić. Myślałem, że wcześnie, widać jednak jak kurczowo trzymają się tego chorego i kretyńskiego systemu. Co więcej zamierzają go uświnić jeszcze bardzie wykupując aktywa za kasę stworzoną z powietrza. Horror, oby to wszystko walnęło jak najszybciej, oczyściło się i na gruzach postało coś rozsądnego i w miarę sprawiedliwego.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #184 : 09-03-2020, 08:20 »

Samo walnięcie nie uzdrowi systemu. Tutaj potrzebna jest wieloletnia recesja, która przywróci równowagę na wszystkich rynkach i nie mam na myśli rynków finansowych ale realne rynki.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #185 : 09-03-2020, 20:32 »

Cytat
DAX 11 750 i nic niżej? Lipa kolego. A ogólnie to strasznie ciężko mi zrozumieć co piszesz, wyjątkowo zagmatwany i niejasny styl.
@Skorupion, 11750 w tej sesji!, - bingo smile. Przeczytaj moje wcześniejsze wpisy i porównaj z tym co jest teraz, ... nie ma za co, hehehehe
Może masz rację, skoro niejasno piszę znikam stąd msn-wink , powodzenia wszystkim spekulantom smile .
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #186 : 10-03-2020, 08:15 »

A pisz sobie niejasno do woli, nie mój biznes, abyś tylko ograniczył w miarę możliwości ilość emotikonek walących po oczach.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #187 : 11-03-2020, 21:59 »

Nadal idzie jak po sznurku, zgodnie z przewidywaniami dołki zostały pogłębione. Na razie na naszym grajdołku i DAX, kowboje utrzymali. U nich jest nieco inna sytuacja, bo spadku większego niż 20% będą bronili jak niepodległości. Ale czy była już panika? Kto zgadnie?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #188 : 12-03-2020, 07:28 »

Długo nie trzeba było czekać, w nocy kontrakty S&P przełamały z hukiem ostatnie dołki. Jeśli regularna sesja potwierdzi przełamanie to mamy bessę, przynajmniej teoretycznie. Algorytmy będą sprzedawały, ale z drugiej strony istnieje coś takiego jak TPP. Jest więcej ciekawych obserwacji, a dalszy rozwój sytuacji coraz trudniejszy do przewidzenia.
Napisz co myślisz Mbogdanie, zrobimy na odwrót i będzie git.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #189 : 12-03-2020, 10:30 »

Jak miło się zrobiło. Zbliżamy się do dołka z paniki 2009 roku. Powstrzyma? Może i powstrzyma, chociaż źle to wygląda. Niektórych spółek jednak nie powstrzyma, mam na myśli te z branży IT, szczególnie graczy.
Ja zarydzykuję i przystępuję do zakupów, tym bardziej, że w jednakowym czasie S&P dochodzi do poważnego wsparcia.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #190 : 12-03-2020, 11:47 »

S&P premarket ok. -4,5%. Wygląda na to, że nie obronią kontrolnego poziomu i będzie można oficjalnie ogłosić bessę.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #191 : 12-03-2020, 12:38 »

Najbardziej prawdopodobny wariant jest taki, że na otwarciu panika, przełamanie i później gwałtowne odbicie. Zobaczymy.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #192 : 12-03-2020, 12:51 »

Sęk w tym, że jeśli rynek rzeczywiście otworzy się tak jak przewiduje premarket to będzie -20% od szczytu i oficjalnie będą mogli ogłosić bessę. To aktywuje automaty i może zacząć się wyprzedaż. Zobaczymy na ile pomogą zawieszenia handlu na rynku przy poziomach kontrolnych.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #193 : 12-03-2020, 15:01 »

Pierwszą panikę i przełamanie już mamy hehehe. Patrzymy co dalej. Odbicie i to spore należy się jak psu buda.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #194 : 13-03-2020, 10:51 »

Zakupy już profitują, stopy ustawione. Będzie się jednak działo, S&P musi się szybko zamknąć powyżej wsparcia inaczej bessa. Ale bawcie się dalej sami, kończę udział w tym wątku.
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #195 : 13-03-2020, 18:16 »

Skorupion lubię czytać twoje uwagi w tym wątku. Pisz dalej, bo masz dobre wyczucie rynku.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #196 : 13-03-2020, 21:40 »

Usiaki oczywiście wyciągnęli i to z porządną górką ponad wsparcie. Bardzo miło z ich strony, epickie sesje się szykują. Ale naprawdę kończę, bo wątek miał być edukacyjny, a nie spekulacyjny.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #197 : 12-10-2023, 14:36 »

Cytat
Wprowadzenie OFE w takim kształcie to jest największa hańba polskich finansistów.
Przypominam OFE wprowadzili styropianowcy, czyli AWS i UW w 1999 r.
Propaganda styropianowa głosiła, że dzięki OFE polscy emeryci będą spędzać urlopy pod palmami.
Przypominam, że zarządzający funduszami emerytalnymi w pierwszym roku mieli zagwarantowane 10% zysku od wpływów i jeszcze chyba 0.5% za zarządzanie.
Przypominam, że styropianowcy (w 1997 r) po SLD dostali gospodarkę w rozkwicie z 7.5% wzrostem  PKB, a za cztery lata oddawali totalne dno ze wzrostem PKB 0.2%, do tego dziura budżetowa 90 mld, którą ogłosił minister finansów AWS Bauc.
Do OFE musiał wpłacić pierwszą wpłatę roczną 20 mld rząd Millera, a że była dziura wypracowana przez styropianowców to rząd musiał pożyczyć na bardzo wysoki procent, bo skrajny liberał Balcerowicz (Prezes Narodowego Banku Centralnego) utrzymywał skrajnie wysokie stopy procentowe, więc rentowność obligacji 10 letnich była blisko  20%.
Przypominam te FAKTY z pamięci po to żeby młodsi wiedzieli o czym mowa.

Z tych faktów wynika, że rząd musiał pożyczyć kasę na wpłatę do OFE i zapłacić 20%.
Polski rząd pożycza na rynku 20 mld koszt pożyczki 20% i daje te pieniądze międzynarodowym firmom zarządzającym OFE i na początek te firmy sobie biorą 10% i 60% z tych pieniędzy (20 mld) wydają na polskie obligacje rządowe
Takie kretyńskie warunki funkcjonowania OFE wprowadził AWS i UW, czy nie powinien ktoś siedzieć za coś tak skrajnie głupiego?

To tak na początek żebyśmy wiedzieli o czym mowa.

To tak dla przypomnienia, podstawowe fakty o OFE. Premier Tusk nie zabrał z OFE 160 miliardów dlatego, że to było kretyństwo ekonomiczne tylko dlatego, że zabrakło kasy.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!