Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 19:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gastroskopia/kolonoskopia z zapisem na CD/DVD  (Przeczytany 56161 razy)
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« : 30-01-2017, 17:08 »

Od pewnego czasu mam problemy gastryczne: przelewanie, odbijanie, "bulgotanie", częste wiatry, wyrywkowo zgaga. W następstwie dziwne uczucie w okolicach pępka, które znika jak cokolwiek zjem.
Zrobiłem USG i nic specjalnego tam nie widać. Lekarz namawia mnie na gastroskopię i kolonoskopię - z racji wieku... ble, ble, ble...
Najpierw odrzuciłem ten pomysł, ale po namyśle wziąłem skierowanie i zastanawiam się, bo może warto? Po tylu latach mikstury, itd. można by rzucić okiem na jelita, przełyk, dwunastnicę. Tylko ja też chciałbym to zobaczyć smile i tu jest problem. Od tygodnia szukam ośrodka na Śląsku, który wykonuje endoskopię z zapisem CD/DVD i jestem mocno zdziwiony, że nie ma, włącznie z pracowniami gastro w szpitalach. Z drugiej strony taki zapis można ewentualnie poddać interpretacji kilku gastrologów...

Co sądzicie o tym pomyśle?
Może ktoś zna pracownię na Śląsku, która utrwala takie badanie?



Jak z racji wieku dobrze byłoby albo go napisać w tej wiadomości, albo uzupełnić w profilu.
Poza tym (za)dbaj proszę o poprawność językową wiadomości, które wysyłasz. TIA.
//ArtComp
« Ostatnia zmiana: 30-01-2017, 18:01 wysłane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 30-01-2017, 19:07 »

Pępek i kolonoskopia? Ale jeśli mocno ci zależy, to bardzo ładnie by było, gdybyś sie poświęcił i opisał wyniki badań. Tylko pamietaj - obydwa badania są inwazyjne i istnieje niewielkie ryzyko powikłań, a ponadto bez znieczulenie są dosyć kłopotliwe do zniesienia.
Co do dolegliwości po tylu latach. Nie jesteś jedyny. Z moich obserwacji wynika, że Świetego Graala nie ma i nie będzie. Może gdyby człowiek został stworzony, ale skoro powstał przez dobór naturalny, to wszystko jest dynamiczne i nie do ogarnięcia. Istnieją tylko sposoby lepsze, gorsze, całkiem beznadziejne. Mikstura z resztą tutejszych zasad należy do tych lepszych, ale wyżej pępka nie podskoczysz.
Przy tego typu zaburzeniach co najmniej na tydzień zastosowałbym pierwszy etap diety i zobaczył co się będzie działo.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #2 : 30-01-2017, 20:18 »

Cytat
Jak z racji wieku dobrze byłoby albo go napisać w tej wiadomości, albo uzupełnić w profilu.
54 Smutny .
Cytat
Poza tym (za)dbaj proszę o poprawność językową wiadomości, które wysyłasz
Hmm, aż tak źle? Szczerze? Nie zauważyłem msn-wink .
Cytat
ponadto bez znieczulenie są dosyć kłopotliwe do zniesienia.
Miałem jakieś 15 lat temu robione - spoko.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2017, 06:59 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #3 : 30-01-2017, 20:27 »

Zobaczysz tylko fragment jelita cienkiego, opłaca się?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 30-01-2017, 21:07 »

Oprócz tego zobaczy całe jelito grube, żołądek, przełyk. Jakby nie było walor edukacyjny. Tylko opisz co zobaczyłeś.
Ja pierwszą kolonoskopię przeszedłem niezauważenie, przy ostatniej myślałem, że pęknę. Więc powodzenia. A jeszcze gwoli pełnego obrazu - znajomemu mojej znajomej przebili jelito, mało co nie wysyłając go na tamten lepszy świat.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2017, 07:01 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #5 : 30-01-2017, 21:48 »

Cytat
Zobaczysz tylko fragment jelita cienkiego, opłaca się?
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma - będzie to edukacja połączona z diagnostyką msn-wink .

Cytat
Oprócz tego zobaczy całe jelito grube, żołądek, przełyk. Jakby nie było walor edukacyjny
No właśnie.

Cytat
Tylko opisz co zobaczyłeś.
Jak będzie video, to  mogę wrzucić. Robię tylko jak będzie zapis dvd.

Cytat
Ja pierwszą kolonoskopię przeszedłem niezauważenie
Ja też i dziwię się, że niektórzy chcą znieczulenie ogólne. Natomiast gastroskopię to nawet zdziwiłem się, że już koniec i to bez ustnika, chyba zależy kto robi.

Cytat
znajomemu mojej znajomej przebili jelito
Nie strasz msn-wink, bo powoli przejdzie mi ochota.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2017, 07:02 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #6 : 30-01-2017, 21:57 »

Zawsze to jakieś 5 do 6 metrów odcinka pokarmowego, ale co tam, nic to...

Andrus bierzesz pod uwagę przeprowadzenie badania w małopolskim i za prywatne pieniądze?


Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #7 : 30-01-2017, 22:07 »

Cytat
Zawsze to jakieś 5 do 6 metrów odcinka pokarmowego, ale co tam, nic to...
No jasne, ale tam chyba nie da się wejść msn-wink . Parę lat temu oglądałem w TV jak w Norwegii się to robi, połyka mikro kamerę i drogą radiową wszystko po kolei na monitorze, no ale w naszym grajdołku ważniejsze rzeczy są do zrobienia... ech, polityka, może dlatego mnie kręci na tle nerwowym, a ja w "bebechy" się pakuję.

Cytat
Andrus bierzesz pod uwagę przeprowadzenie badania w małopolskim i za prywatne pieniądze?
Wolałbym na miejscu i za państwową kasę, hehehe: kilkadziesiąt lat nie mam L4, nie realizuję recept, szpitale i sanatorium też nie. Ale nie jestem twardogłowy, jak trzeba będzie to zapłacę, ale nie krakusom - hehhhehe, na poważnie to logistycznie lepiej na miejscu.
Masz jakąś propozycję?
« Ostatnia zmiana: 31-01-2017, 07:06 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #8 : 30-01-2017, 22:23 »

Na miejscu nie wiem gdzie mógłbyś to zrobić, bo ja nie szukałam pod kątem nagrywania badania.

Poszukaj sobie gastroskopii bezstresowej w Krakowie. Na swojej stronie podają cennik i między innymi jest podana opłata za nagranie badań na CD.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 30-01-2017, 22:40 »

Za państwową kasę raz zrobiłem w znanym warszawskim szpitalu. Na środku dużego pokoju, gdzie drzwi były otwarte i co chwila ktoś właził, czasami rzucając okiem na monitor i komentując. Chyba z siedem osób naliczyłem.

Cytat
Natomiast gastroskopię to nawet zdziwiłem się, że już koniec i to bez ustnika, chyba zależy kto robi.
To też, ale bardziej zależy komu, niektórzy źle znoszą, słyszałem nawet o szarpaniu się i uszkodzeniu gastroskopu.

Cytat
Jak będzie video to  mogę wrzucić. Robię tylko jak będzie zapis dvd.
Bez przesady, troche obrzydliwy jestem, wystarczy jak podasz opis.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #10 : 31-01-2017, 08:06 »

Cytat
Poszukaj sobie gastroskopii bezstresowej w Krakowie.
Wow, mają w ofercie kapsułki endoskopowe - 2.500,00 zł. Smutny . Ale faktycznie jest zapis na płycie-
światło w tunelu, no i ultracienkie endoskopy 5,6 mm smile . Mam 150 km do Krakowa, poszukam jeszcze na Śląsku a potem rozważę tę możliwość.
Scorupion szukałem w placówkach akademickich, mają nowocześniejszy sprzęt i dziwi  mnie, że bez zapisu video chyba, że jest ale nie dla pacjenta.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 26-03-2017, 15:36 »

Umarłeś po tej kolonoskopii?
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #12 : 26-03-2017, 16:15 »

Cytat
Umarłeś po tej kolonoskopii?
Jeszcze nie, jeszcze się św. Piotrek o mnie nie upomniał msn-wink . Gastroskopię robię pod koniec kwietnia, z kolonoskopią jest problem, bo w tym ośrodku nie chcą bez ogólnego znieczulenia a niestety nawet w akademickich nie robią na CD co dziwi, bo tam sprzęt jest najnowszy. Albo im się nie chce po prostu, co tam widzimisię pacjenta. Mam dalej ten dyskomfort w okolicach pępka, jak jestem lekko głodny+ przelewania, burczenie, wiatry, - cóż muszę czekać.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 26-03-2017, 20:33 »

Demonem szybkości raczej nie jesteś.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #14 : 26-03-2017, 20:36 »

Cytat
Demonem szybkości raczej nie jesteś.
Pisałem wcześniej, że interesuje mnie tylko z zapisem na CD a skoro z tym problem to muszę czekać.
Opis opisem a tutaj można zweryfikować itd., zresztą mam złe doświadczenia z opisami chociażby rtg.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #15 : 26-03-2017, 20:40 »

Z opisami racja, niektóre sugerują, że klient w czasie badania nie żył już od kilku tygodni.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 26-03-2017, 22:43 »

Im lepszy radiolog, tym więcej widzi tego, czego nie ma.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #17 : 27-03-2017, 12:24 »

Cytat
Im lepszy radiolog, tym więcej widzi tego, czego nie ma.
Wow, Mistrz znalazł chwilę na ten temat smile, zapewne nie popiera Pan mojego pomysłu do wkładania w siebie tych rurek?
Dlatego, że są "lepsi" i "najlepsi" diagnostycy, chcę na CD. Za długo te rewelacje trwają, o których piszę w #1 i nie ukrywam, że trochę to niepokoi.
« Ostatnia zmiana: 27-03-2017, 13:46 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #18 : 27-03-2017, 18:36 »

Żebyś tylko nie był zawiedziony jakością kopii materiału jaki dostaniesz do ręki.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #19 : 28-03-2017, 08:23 »

Cytat
Żebyś tylko nie był zawiedziony jakością kopii materiału jaki dostaniesz do ręki.
A to się różni czymś od np. zapisu tomografu na płycie?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!