Kuracja sokiem z czarnej rzepy

(1/22) > >>

Lukre:
Cytat od: Luciano  17-03-2017, 10:31

Cytat

coach zdrowia
i Cytat

ogólnie dobrze gadał
Myślałem, że kuracja rzepą nie może mi już bardziej dawać w kość, ale właśnie doszły omamy wzrokowe!


Cytat od: Scorupion

Luciano, jaka kuracja? Okłady, sok czy surówki? Ja ze dwadzieścia lat temu, wedle przepisu Tombaka, tarłem rzepę na tarce, wyciskałem z tego sok i piłem po trzy łyżki dziennie. Obrzydliwe w smaku.

Scorupion, jakie zauważyłeś efekty picia soku z czarnej rzepy?

Luciano, napisz coś więcej.

scorupion:
Nie pamietam, stosowałem wtedy kilka kuracji sokowych. A wytłoczyny z rzepy mieszałem z miodem i po ukwaszeniu zżerałem.

Alston:
Ja dostałem przepis na sok z rzepy będąc na wizycie ostatnio w Strzelcach. Będzie o tym chyba w nowej książce.

scorupion:
Przepis na sok musi być beznadziejnie prosty - jak w Gersonie. Czyli miażdżymy w wolnoobrotowej wyciskarce i natychmiast wypijamy. Ja nie miażdżyłem tylko tarłem, bo nie było wyciskarek, a sokowirówka się nie nadaje. Problemem może być ustalenie dawki, trzy łyżki dziennie to niezbyt wiele, trzynaście gersonowskich szklanek to pewnie za dużo.

Piotr:
Cytat od: Scorupion  21-03-2017, 15:48

Ja nie miażdżyłem tylko tarłem, bo nie było wyciskarek, a sokowirówka się nie nadaje.

Niby dlaczego sokowirówka się nie nadaje? Ja wypijam codziennie pół szklanki tego soku z sokowirówki.

Cytat od: Scorupion  21-03-2017, 15:48

Czyli miażdżymy w wolnoobrotowej wyciskarce i natychmiast wypijamy.

Jakby ktoś Cię posłuchał, to mógłby sobie poparzyć przełyk albo dostać zapalenia żołądka. Tego soku nie wolno pić od razu, bo jest bardzo ostry. Ja odstawiam na 3 godziny, a potem dodaję jeszcze pół szklanki soku z marchwi, selera lub pietruszki dla smaku.  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona