Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 06:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapalenie ślinianki?  (Przeczytany 12509 razy)
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« : 04-07-2017, 09:07 »

Zwracam się do Was ze swoimi wątpliwościami. Otóż w czwartek wyskoczyło mi coś, co "mądrzy" lekarze zdiagnozowali jako: 1. zapalenie węzła chłonnego 2. zapalenie ślinianki przyusznej 3. nowotwór.
Otrzymałam receptę na antybiotyk (nie biorę) i skierowanie na USG (dzisiaj), i milion innych badań głównie z krwi.
 
Wcześniej przechodziłam 2 przeziębienia nie stosując jednak żadnych leków. Płukałam tylko gardło wodą z solą.

Zmiana jest wielkości około połowy palca - wypukła i boli w dotyku - umiejscowiona tuż przy uchu i "wchodzi" na kawałek policzka. Trochę jestem zaniepokojona, gdyż nie cofa się wcale.
Czy powinnam coś jeszcze zastosować oprócz MO, KB i diety (ostatnio zrobiłam parę odstępstw od niej: było już dobrze, więc tu skubnęłam ciasta, tam schabowego w panierce  i może to jest efekt moich błędów dietetycznych)?

Piję MO z oliwą i ALOcitem gdyż wciąż odczuwam bóle w nadbrzuszu i przełyku. Stosuję II etap diety. Pewnie powinnam zacząć wszystko od początku...
« Ostatnia zmiana: 04-07-2017, 10:44 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #1 : 04-07-2017, 09:47 »

Panierka nie jest takim tragicznym błędem jak jest cienka, ale ciasto już tak.

Jak długo już to masz?
« Ostatnia zmiana: 04-07-2017, 10:45 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #2 : 04-07-2017, 09:54 »

Zaczęło budować się w czwartek wieczorem (myślałam, że to zwykła krosta) a rano było już spore, teraz się zatrzymało - znaczy już dalej nie rośnie ani nie maleje, ale boli w dotyku.
« Ostatnia zmiana: 04-07-2017, 10:45 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 04-07-2017, 10:11 »

Cytat
Pewnie powinnam zacząć wszystko od początku...
Nie powinnaś. Wróć do trzymania się założeń i będzie dobrze.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #4 : 04-07-2017, 10:19 »

Ja po rozpoczęciu życia wg zasad biosłone miałem przypadek, gdzie pod pachą pojawiło mi się okrągłe zgrubienie wielkości 2 kciuków co najmniej i utrzymywało się przez miesiąc. Bolało tylko przy dotyku. Potem zniknęło i nigdy się nic takiego nie pojawiło. Po prostu wtedy miałem dosyć intensywne usuwanie wszelakich balastów z organizmu i to był jeden z nich.
Zapisane
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #5 : 04-07-2017, 10:30 »

Czyli wracam do I go etapu, uzbrajam się w cierpliwość i nie dam sobie wmówić (presja rodziny), że trzeba brać antybiotyk i słuchać zaleceń medyków.
« Ostatnia zmiana: 04-07-2017, 10:45 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #6 : 04-07-2017, 10:39 »

A masz objawy drożdżycy jelit, że chcesz wrócić do I etapu? Mam na myśli wzdęty brzuch, gazy, bóle podbrzusza, biegunki, pienisty stolec, pieczenie odbytu po wypróżnieniu?
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #7 : 04-07-2017, 12:21 »

W sumie tylko bóle, ale w nadbrzuszu. Reszty przez Ciebie wymienionych objawów u siebie nie zauważyłam.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #8 : 05-07-2017, 07:59 »

Ja ostatnio od oczyszczania dostałem w kilku miejscach guzki na szyi. Jak je masuję, to robią się z tego rany. Wygląda to ohydnie.
Zapisane
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #9 : 05-07-2017, 10:49 »

To lepiej może nie dotykaj i nie masuj, żeby nie podrażniać, a kiedyś chyba znikną same skoro to objaw porządków.
« Ostatnia zmiana: 05-07-2017, 11:30 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #10 : 05-07-2017, 17:06 »

Nie wiem, wydaje mi się, że przez ranę łatwiej organizmowi się tego pozbyć.
Zapisane
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #11 : 05-07-2017, 20:59 »

Może i tak. A może wypowie się jeszcze ktoś, kto ma konkretną wiedzę na ten temat.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #12 : 05-07-2017, 21:55 »

Ja po rozpoczęciu życia wg zasad biosłone miałem przypadek, gdzie pod pachą pojawiło mi się okrągłe zgrubienie wielkości 2 kciuków co najmniej i utrzymywało się przez miesiąc.
Ty po rozpoczęciu, ona po ponad pięciu latach.

Cytat
Może i tak. A może wypowie się jeszcze ktoś, kto ma konkretną wiedzę na ten temat.

Ja nie mam, ale często sie wypowiadam. Nowotwór mało prawdopodobny, za szybko by urósł w tym miejscu i przeważnie nie boli w dotyku, zapalenie ślinianki możliwe, ale dlaczego antybiotyk? Bywają zapalenia wirusowe. Zapalenie węzła też możliwe, a przyczyn takiego zapalenia istnieje milion, niektóre błahe, inne groźne.
Zapisane
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #13 : 06-07-2017, 11:24 »

No właśnie... próbowałam dowiedzieć się tego od lekarzy, ale tylko się zdołowałam a się nic nie dowiedziałam. Antybiotyku nie biorę, wzięłam za to zwolnienie, wygrzewam gardło i ucho, bo podejrzewam, że to efekt przechodzonych przeziębień, ucho zresztą lekko pobolewa. Rozgrzewam je olejkiem kamforowym - tak zawsze robiła moja Mama w dzieciństwie. No i bardzo rygorystycznie przestrzegam diety, wypoczywam i czekam. Jeśli za jakiś m-c ta zmiana nie zniknie, to może udam się do laryngologa posłuchać kolejnych mądrości. Znajomy ponoć ma jakiegoś dobrego... Ale czy to w ogóle ma sens chodzenie po lekarzach? Chyba lepiej robić swoje (stosować zasady Biosłone) i cierpliwie czekać.
Jak myślicie?
« Ostatnia zmiana: 06-07-2017, 14:51 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #14 : 06-07-2017, 12:06 »

Ciężko cokolwiek stwierdzić po samym opisie. Gdyby mi się coś takiego przytrafiło to bym pokazał to Mistrzowi przy najbliższej wizycie. No ale ja mam farta, bo raptem 550 km do Strzelec.
« Ostatnia zmiana: 06-07-2017, 14:49 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #15 : 06-07-2017, 13:09 »

Ciężko cokolwiek stwierdzić po samym opisie. Gdyby mi się coś takiego przytrafiło to bym pokazał to Mistrzowi przy najbliższej wizycie. No ale ja mam farta,  bo raptem 550 km do Strzelec.

Ja właśnie to zrobiłem. Dzięki temu wiedziałem co to jest i że nie muszę się niczym przejmować, bo za jakiś czas zniknie. Prawdopodobnie w moim przypadku był to powiększony do sporych rozmiarów węzeł chłonny pod pachą, który połknął lub zebrał sporą część czegoś, czego nie powinno w organizmie być. Jeśli dobrze pamiętam to po miesiącu zniknęło.
« Ostatnia zmiana: 06-07-2017, 14:49 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #16 : 06-07-2017, 17:46 »

Ale czy to w ogóle ma sens chodzenie po lekarzach?
Jeśli sama nie zdiagnozujesz, to są małe szanse, że jakiś konował to dobrze zrobi. W moim przypadku to prawdopodobnie tłuszczaki, bo oczyszczam cały czas wątrobę i pęcherzyk żółciowy.
Zapisane
Karolina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #17 : 07-07-2017, 13:58 »

U mnie cała prawa strona jakoś szwankuje - jak boli głowa, to z prawej strony, nadbrzusze też z prawej, gardło - z prawej i to nieszczęsne ucho teraz, z tą ślinianką czy nie wiadomo w sumie czym,oczywiście prawe. To, co mi wyskoczyło przy tym prawym uchu zawiera w sobie w środku jakiś płyn, może limfę (?), ale raczej nie ropę, w ogóle nie boli, choć na początku bolało mniej więcej tak jak budująca się krosta.
Na razie zakładam, że to efekt oczyszczania i że najlepiej na razie to zostawić i iść dalej z rytmem Biosłone, że tak się wyrażę. Skoro to na pewno nie nowotwór, to chyba nie ma co się tak bardzo niepokoić, prawda?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!