Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozjaśnić blond włosy  (Przeczytany 7782 razy)
Urszulka
« : 25-02-2008, 12:38 »

Witam. Licze na porady. Jestem blondynka ale juz nie jasna niestety. Nie farbuje wlosow bo nie moge wiec szukam sposobow na rozjasnianie wyprobowanymi naturalnymi sposobami. Myje juz w szamponach rumiankowych jak rowniez pluczę w rumianku. Efekt niestety mizerny. Czy ktos zna inny bardziej skuteczny sposob? Bede wdziecnza a moze i innym sie przyda.....
« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:14 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #1 : 25-02-2008, 16:27 »

Jeśli ktoś chce mieć włosy blond, błyszczące, jakby z przebłyskami słońca, może przygotować następujący wywar:
300 g kłącza rzewienia (czyli rabarbaru) gotować na wolnym ogniu w jednym litrze białego wina pod przykryciem. Tak długo, by około potowa płynu wyparowała. Wszystko należy przetrzeć przez sito. Ciepłą papkę kładziemy na umyte, mokre włosy i zostawiamy do wyschnięcia. Głowy nie trzeba niczym przykrywać. Jeśli chcemy, aby włosy miały jeszcze piękniejszy odcień, pod koniec gotowania wywaru powinniśmy dodać łyżkę stołową mielonego rumianku. Taką kurację stosować raz na miesiąc.

Znalazłam ten przepis kiedyś w internecie, ale nigdy nie wypróbowałam. smile
Zapisane
Bronia82
« Odpowiedz #2 : 25-02-2008, 19:21 »

Rabarbar dziala, jednak brudzi trwale récznilki, ubrania. Poza tym wyciag z rumianku jest dobry, ale regularnie. Dobrym sposobem jest dodawanie do odżywki olejków majácych wlaściwości rozjaśniające, czyli cytrynowy, pomarańczowy i grejfrutowy.Trzeba trzymać jednak dłużej niż normalną odżywkę. pozdrawiam
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #3 : 25-02-2008, 21:25 »

Witajcie, są jeszcze takie preparaty, bez amoniaku i utleniaczy:
http://www.venita.com.pl/index_main_pol.htm
Chodzi mi o balsamy koloryzujące HennaColor.
Takie stoisko u mnie np. jest w pasażu Tesco.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!