Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cholesterol i rodniki Helusi  (Przeczytany 18731 razy)
scorupion
« : 09-11-2017, 23:08 »

Nie wiem, czy takie ilości tłuszczu do jajecznicy są ok. Ja bardzo długo jadałam zawsze rano jajecznicę z 3 jaj na boczku, do tego sporo szczypiorku. Zawsze myślałam, że odżywiam się bardzo dobrze. I tak z ciekawości po 9 latach zrobiłam morfologię krwi na cholesterol. W 2008 roku (ostatni mój wynik: cholesterol całkowity 242), teraz odebrałam wynik: cholesterol całkowity 377, LDL 260, HDL 75, trójglicerydy 169. Jednak coś z tą dietą musi być nie tak.

Z dietą? A co ma dieta do cholesterolu? smile Podwyższony cholesterol to naturalna reakcja organizmu na podwyższoną ilość wolnych rodników tlenowych we krwi:
A skąd te rodniki u Helusi się wzięły?
« Ostatnia zmiana: 11-11-2017, 14:46 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #1 : 10-11-2017, 10:44 »

Zakładam, że Helusia nie smaży na oleju czy innych tłuszczach nienasyconych oraz nie pali papierosów. Jeśli tak to zapraszam pod link.
(http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/cholesterol-a-inne-przeciwutleniacze#o_czym_swiadczy_wzrost_cholesterolu)
« Ostatnia zmiana: 10-11-2017, 14:29 wysłane przez Gloria » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 10-11-2017, 12:01 »

Temat nie jest Helusi, ale cholesterol i rodniki jak najbardziej.
Może moderator wydzieli, będzie ciekawy wątek edukacyjny. Helusia, obżerałaś się tłuszczami wielonienasyconymi?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #3 : 10-11-2017, 20:07 »

Nie, bardzo uważam na to co jem. Jem produkty kupowane na targu od rolników. Mięso z małych masarni. Jajka na wsi. Smażę wszystko tylko na smalcu, maśle klarowanym, czasami oleju kokosowym. Do wszystkiego jem surówki z oliwą z oliwek pierwszego tłoczenia. Codziennie piję soki warzywno owocowe (sama przygotowuję w wyciskarce). Piję herbatki ziołowe, zielone herbaty, siemię lniane.Jem owoce.Latem codziennie jadłam borówki. Jadam ryby (łososie, pstrągi, sandacze)
Nie wiem co robię źle. Może za dużo jem smażonych potraw.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #4 : 10-11-2017, 21:45 »

Warto zajrzeć pod link, który podałem:

"Klasyczną przyczyną wzrostu ilości wolnych rodników tlenowych w organizmie jest toksemia, w wyniku której następuje uszkodzenie komórek i uwolnienie z nich rodników tlenowych."

Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #5 : 10-11-2017, 21:55 »

No brawo, właśnie o to miałem cię pytać. Czyli przyczynę wzrostu ilości wolnych rodników mamy ustaloną, prawda?
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #6 : 10-11-2017, 22:36 »

Helusia może faktycznie "za dużo smażonego". Napisz też jak się przy tym wysokim cholesterolu czujesz. I czy soki z wyciskarki rozcieńczasz z wodą? W zależności też od rodzaju soków, ale większość z nich, jak i owoców zawierają znaczne ilości węglowodanów. Kiedy spożywamy produkty bogate w tłuszcze i węglowodany cholesterol wzrasta.  
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
scorupion
« Odpowiedz #7 : 10-11-2017, 22:46 »

Zaraz, zaraz, czy aby przypadkiem nie obrażasz Shadowa?

Z dietą? A co ma dieta do cholesterolu? smile
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #8 : 11-11-2017, 11:40 »

Czułam się nieźle. Jednak z chwilą kiedy dowiedziałam się o wartości mojego cholesterolu, odezwał się układ nerwowy, z którym od zawsze miałam problemy (niepokój w żołądku, poruszeniowe zawroty głowy, uderzenia gorąca). Trudna dla mnie sprawa, bo każdy mówi co innego. Rodzina bez końca mi dokucza, że to przez moje dziwactwa zdrowego odżywiania. Rodzinny jak mi przekazywał wynik to powiedział, że to geny i na to nie ma rady (tylko statyny). A ja jestem osobą, która nie znosi żadnych farmaceutyków. Mam tak chyba w psychice zakodowane, że każdy lek autentycznie mi od razu szkodzi. Po prostu źle się po wszystkim czuję.
Do szklanki soku dolewam niewielką ilość gorącej wody, gdyż warzywa są z lodówki i sok był by dla mnie za zimny.
Ze smażonego obecnie zrezygnowałam. Jajecznicę zamieniłam na jajka gotowane na miękko.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2017, 13:29 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #9 : 11-11-2017, 12:07 »

Jak u Ciebie Helusia ze stanem jelit, nietolerancjami?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #10 : 11-11-2017, 12:22 »

Ze smażonego obecnie zrezygnowałam. Jajecznicę zamieniłam na jajka gotowane na miękko.

Słusznie zrobiłaś. Codzienna jajecznica z trzech jajek ze smalcem dla starszej kobiety nie pracującej fizycznie to droga do problemów zdrowotnych. Jedz jajka co drugi dzień na miękko, a cholesterol sam się ureguluje i nie słuchaj kalekarzy i zwodzicieli.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2017, 13:29 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #11 : 11-11-2017, 12:24 »

Daj sobie chłopie siana.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #12 : 11-11-2017, 12:36 »

Daj sobie chłopie siana.
Ogarnij się, Ona ma (miała) refluks, a ty polecasz jej codziennie jajecznicę na smalcu?





Jeżeli już piszesz "Ona", wypadałoby również napisać "Ty" - bo pisząc jedno wielką, drugie małą literą, dajesz wyraźnie do zrozumienia, że jedną osobę szanujesz więcej, drugą mniej...
A przed "a" w zadaniach złożonych stawiamy przecinek.
//ArtComp
« Ostatnia zmiana: 11-11-2017, 13:33 wysłane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 11-11-2017, 14:35 »

Kiedy spożywamy produkty bogate w tłuszcze i węglowodany cholesterol wzrasta.  
Orientujesz się nieco, jak jest u optymalnych, którzy spożywają produkty bogate w tłuszcze, a ubogie w węglowodany?


Ale nic to, powoli posuwamy się do przodu.


« Ostatnia zmiana: 11-11-2017, 14:46 wysłane przez Gloria » Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #14 : 11-11-2017, 15:58 »

Zapewne lepiej się orientujesz, więc napisz. Ja jedynie mogę się domyślać, że u optymalnych cholesterol jest również dość wysoki.
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #15 : 11-11-2017, 16:04 »

Cytat
Jak u Ciebie Helusia ze stanem jelit, nietolerancjami?
Ja nigdy w moim życiu nie czułam, że w ogóle mam jelita. Jednak od kilku miesięcy mam bardzo często wzdęcia i gazy.
Jeśli chodzi o mój refluks - ostatnio bardzo się uspokoił. Być może, że po tych sokach z selera.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 18:47 wysłane przez Gloria » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #16 : 11-11-2017, 17:08 »

W Twoim przypadku Biosłone to była profilaktyka z prawdziwego zdarzenia? Czy inny był powód, że tu trafiłaś?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #17 : 11-11-2017, 17:28 »

Profilaktyka. Chciałam dbać o zdrowie i nadal tego chcę. Spostrzegłam już dużo wcześniej, że każdy jest indywidualnością i to co jednemu służy, niekoniecznie służy innym. Mój tato z zawodu był rzeźnikiem. Zajadał się smażonkami w masarni każdego dnia, aż ciekł tłuszcz po brodzie. Uwielbiał wszelkie ciasta i torty. Jadał mało owoców i surówek. Nigdy nie stosował żadnej diety. Jego cholesterol całkowity nigdy nie przekroczył 170. Jednak nie pamiętam, aby cokolwiek go stresowało w życiu.
Dlatego na jego przykładzie mogę stwierdzić, że stres w życiu i nieumiejętność radzenia sobie z nim, to największy zabójca.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 18:51 wysłane przez Gloria » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #18 : 11-11-2017, 17:43 »

Tylko Twój tata jako rzeźnik pracował za dwóch, więc miał prawo tak jeść. Żeby nosić i kroić świniaki trzeba mieć krzepę. W jakim wieku i na co zmarł?

Zapewne lepiej się orientujesz, więc napisz. Ja jedynie mogę się domyślać, że u optymalnych cholesterol jest również dość wysoki.
Cholesterol jest u nich wysoki i wmawiają sobie, że taki musi być, a normy to zmowa farmacji.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #19 : 11-11-2017, 18:03 »

W moim przypadku, trochę mniej nędznym niż u Elizki, w najgorszym stanie organizmu (z powodu jelit) cholesterol całkowity wynosił coś około 1000. Po znacznej poprawie jakiś rok później - blisko 400. Poziom cholesterolu jak dobrze pamiętam wzrasta wraz z wiekiem. W jakimś filmie dokumentalnym albo książce o najdłużej żyjących podane było, że mieli oni cholesterol na poziomie 350.
Dlaczego się obawiasz, że Twój wynik 370 to zbyt wysoka wartość?
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 18:52 wysłane przez Gloria » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!