Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polemiki i antybiotyki - luźne uwagi na temat boreliozy  (Przeczytany 257011 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #180 : 13-12-2018, 10:47 »

W Krainie Scyzoryków może znajdziesz pomoc: https://www.boreliozakielce.pl/
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #181 : 14-12-2018, 10:04 »

A w jaki sposób koegzystują, a nawet współpracują ze sobą robaloza i borelioza? Tu częściowo opisane: https://borelioza-zielarz.com/?fbclid=IwAR2ehThyVeEb2uLUo7Jd1wDSVKuJDnU3UoA_yViKocVbnJ9fdgSuUI7E6bw
Dlatego podczas wybijania robali u kleszczobiorców herx bywa identyczny, a nieraz jeszcze gorszy, niż w momencie obumierania krętka. Cwane krętki chowają się w głupich robalach hehehe.

Wątrobianka z nowej książki może być bardzo przydatna dla kleszczobiorców. Teraz ratują się poprzez zżeranie węgla i chlorelli pół godziny przed tłustym posiłkiem, ale wydaje się, że wątrobianka będzie lepsza.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #182 : 28-12-2018, 09:25 »

A tu postraszę krętkiem, to znaczy nie ja tylko ktoś kto przeżył. Lektura obowiązkowa dla zainteresowanych boreliozą: https://www.dropbox.com/s/dlcmf2w3qoqrev4/borelioza%20przebieg.docx?dl=0
A to wcale jeszcze nie najgorsze przejścia.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #183 : 30-12-2018, 12:52 »

Trzeba wyjaśnić pewną sprawę. Pisząc borelioza mam na myśli chorobę odkleszczową, a nie chorobę spowodowaną krętkiem. Kleszcz bardzo rzadko wstrzykuję wyłącznie borellę, z reguły jest to pakiet bakterii, które działają synergistycznie. Stąd tak wielonarządowe, dziwaczne i obfite objawy u zarażonych.
To co robi na przykład bartonella:



A ja znam jeszcze więcej. Są doniesienia, że aby wyleczyć bartonellę należy najpierw rozprawić się z babesią, a wszystko to blokuję borella. Pomieszanie z poplątaniem.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #184 : 30-12-2018, 16:54 »

Z tego co napisałem powyżej wynika, że można mieć chorobę odkleszczową bez borelli i wtedy badania typu WB na nic, trzeba robić panel na koinfekcje.
Ciekawy przypadek mamy u angielskiej telefonistki https://forum.bioslone.pl/index.php?topic=31489.0. Po zajściu w ciążę pojawiły się afty i nadżerki w jamie ustnej, po urodzeniu dziecka potężne robale poginające z ogromną prędkością pod skórą hehehe. Miałem wątpliwą przyjemność obserwować różne drgania i przemieszczenia mięśni gładkich i prążkowanych w przebiegu boreliozy. Robią dziwaczne wrażenie, ale istnieją jak najbardziej. I nie tylko mięśni - tiki, rezonans, drgania dotykają też żył i nawet aorty.
W momencie zajścia w ciąże i porodu borelioza znacznie się uaktywnia, nasilają się istniejące drobne dolegliwości i powstają nowe. Prawie zawsze ciążą powoduje wybuch choroby. Dzieci z takich narodzin są mocno zagrożone, chociaż medycyna twierdzi, że niemożliwa jest borelioza wrodzona. Hmmm..., ja widzę co innego. Pojawia się nam pokolenie kleszczobiorców, które kleszcza na oczy nie widziało, za to matki jak najbardziej. U małych dzieci uważać na bóle kończyn i uszu.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #185 : 02-01-2019, 14:50 »

Najlepsze opracowanie jakie znalazłem w języku polskim o bartonelli: http://www.nowoczesnadietetyka.pl/item/386-o-bartonelozie-niepowsciagliwie.html?fbclid=IwAR1b-PHoWv0lDkOI2uWIavJcTC9GqeIB2I_AzH-cGrMlMkU4225oxETWYVs
Polska akademicka bystrzacha lekarska powinna sobie poczytać, szczególnie zakaźnicy, a najbardziej szczególnie zakaźnicy ze szpitala na Wolskiej.

Tak wygląda najbardziej typowy skórny objaw:  



Z tym, że pokazuje się, gdy choroba jest już dobrze zaawansowana. Na początku delikatnie, po jednym, kilka prążków przypominających rozstępy, później obejmuje coraz większe połacie skóry.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #186 : 02-01-2019, 19:51 »

Takie identyczne rozstępy miałem na plecach jak dorastałem...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #187 : 02-01-2019, 21:30 »

Przeważnie lokują się na łydkach, brzuchu i biodrach.
Mogłeś mieć bartonellę od kota lub psa. Bez obecności pozostałych kleszczowych prezentów organizm łatwiej ją zwalcza. O ile zwalczyłeś, a nie tylko przytłumiłeś.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #188 : 02-01-2019, 22:02 »

Raczej chyba po prostu szybko rosłem... Ale wyglądało identycznie.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #189 : 02-01-2019, 22:41 »

No to normalne rozstępy miałeś, jak u kobiet w ciąży albo kulturystów. Te nieco się różnią i co najciekawsze potrafią pokazać się i zniknąć w ciągu dziesięciu minut. Za kilka dni zrobię zdjęcie u osoby aktualnie chorującej na bartonellę.
Zapisane
Rasselanam
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 21.06.2012
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #190 : 03-01-2019, 17:10 »

Po przeczytaniu wątku jak rozumiem, nie ma dość skutecznych badań medycznych do potwierdzenia boreliozy i podobnych chorób. Jako, że miałem ukąszenie kleszcza i po kilku dniach spory rumień kilkanaście miesięcy temu, a następnie leczenie antybiotykiem przez 3-4tyg, aż do zniknięcia rumienia, to zastanawiam się nad skuteczną metodą potwierdzenia zakażenia, tym bardziej, że sporo objawów mam podobnych.

Jak rozumiem, olejki, o których pisaliście wywołują gwałtowne reakcje tylko w przypadku zakażenia więc może reakcje na olejek będzie skuteczną metodą potwierdzenia obecności Boreliozy lub czegoś podobnego ? Chyba lepsze to niż od razu atakowanie organizmu dużą dawką antybiotyków bez wystarczającej pewności?

Przy okazji może uda się spisać jakiś "protokół" w przypadku potwierdzonej boreliozy?

Jak rozumiem w tej chwili wygląda to tak(po myślniku pytania):
1. Doxycyklina przez trzy tygodnie,
2. Po pięciu dniach od zakończenia Doxycyklina zastosować Fromilid przez 2 dni.
3. Po pięciu dniach od zakończenia Fromilidu zastosować Doxycyklinę i powtarzać na zmianę (5 dni przerwy - 2 dni antybiotyk) - tylko jak długo to powtarzać w tygodniach? Jakieś konkretne marki tych antybiotyków są polecane?
4. Po zakończeniu kuracji antybiotykami zastosować olejki - jakie dokładnie ?
5. BPP

Oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność. Chciałbym to uściślić gdyż sporo osób nie jest zaznajomiona ze skrótami typu Abax i tak prostsza procedura na pewno by pomogła.

Dziękuję.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #191 : 03-01-2019, 20:13 »

Jaki protokół. Przepisać antybiotyki to może lekarz. Sposób leczenia przeze mnie opisany jest chyba autorskim pewnego zakaźnika i poza nim niewielu go stosuje. Niekoniecznie musi być Doxycyklina, nieraz leci Biorecef. Po nich rzeczywiście Fromilid dwa dni i pięć przerwy. Ale Fromilid cały czas. Jak długo poczytaj w wątku Elizki.
Pewnie, ze borelioza jest bardzo trudna diagnostycznie. Pisałem już tyle razy, że najlepszy sposób to objawy i reakcja na leczenie, samemu można stosować olejki. Napisz jakie masz dolegliwości.
Fachurka od pulsów po ugryzieniu i rumieniu daje Doxy, ale poprawia jeszcze pulsami. Jego zdaniem trzy, cztery tygodnie jest zbyt krótkim czasem. Też tak myślę, trzeba czymś poprawić, można olejkami, a później jeszcze ziołami.
I wydaje mi się, że nie ma jednego sposobu leczenia dla wszystkich. Różnie ludzie reagują. Najlepiej na bieżąco reagować.
Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #192 : 03-01-2019, 20:22 »

Fachurka od pulsów po ugryzieniu i rumieniu daje Doxy, ale poprawia jeszcze pulsami.
Co to są pulsy?
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #193 : 03-01-2019, 20:32 »

Cykliczne podawanie antybiotyków. Ma dwa cele - oszczędzić organizm i pozwolić na wychodzenie bakterii z cyst do krwi w celu rozmnażania. Po wyjściu są wybijane i tak do ostatniej mendy.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #194 : 04-01-2019, 10:12 »

Z tego bezpośrednio wynika, że należałoby w trakcie leczenia kilkakrotnie wybić robale, bo krętki się w nich chowają. Jak robale wyzdychają to krętki stracą osłonę i będą wystawione na antybiotyki. Robali w boreliozie nie brakuje, najgorsze są przywry i rope worms.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #195 : 04-01-2019, 12:40 »

W wątku Elizki wspomniałem o skuteczności leczenia antybiotykami. Skuteczność ta wprost zależy od możliwości metabolizowania leku w wątrobie. Wbrew powszechnemu mniemaniu to nie antybiotyk zabija bakterie, a jego metabolity przerobione w wątrobie przez cytochromy P450. Jeżeli wątroba, z różnych powodów zresztą, ma ograniczone możliwości no to lipa. Na słabą reakcję cytochromu P450 najbardziej wpływają zioła, niektóre leki i inne ksenobiotyki.
Zapisane
Rasselanam
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 21.06.2012
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #196 : 04-01-2019, 15:49 »

Jaki protokół. Przepisać antybiotyki to może lekarz. Sposób leczenia przeze mnie opisany jest chyba autorskim pewnego zakaźnika i poza nim niewielu go stosuje. Niekoniecznie musi być Doxycyklina, nieraz leci Biorecef. Po nich rzeczywiście Fromilid dwa dni i pięć przerwy. Ale Fromilid cały czas. Jak długo poczytaj w wątku Elizki.
Pewnie, ze borelioza jest bardzo trudna diagnostycznie. Pisałem już tyle razy, że najlepszy sposób to objawy i reakcja na leczenie, samemu można stosować olejki. Napisz jakie masz dolegliwości.
Fachurka od pulsów po ugryzieniu i rumieniu daje Doxy, ale poprawia jeszcze pulsami. Jego zdaniem trzy, cztery tygodnie jest zbyt krótkim czasem. Też tak myślę, trzeba czymś poprawić, można olejkami, a później jeszcze ziołami.
I wydaje mi się, że nie ma jednego sposobu leczenia dla wszystkich. Różnie ludzie reagują. Najlepiej na bieżąco reagować.

Co do objawów:
- chroniczne zmęczenie ale w takim wielkim stopniu, że mimo zmuszania się do czegoś czasami nie jestem w stanie świadomie się przekonać do zrobienia czegoś, mimo, że wiem, że zrobić to muszę. (zawsze byłem dość leniwy ale nigdy aż tak i nigdy tak, że świadomie nie mogłem się do czegos zmusić)
- brak ochoty na aktywności fizyczne, które kiedyś sprawiały mi radość mimo młodego wieku (32 lata)
- bardzo intensywne skakanie powieki przez kilka miesięcy przez cały dzień, po czym przerwa jak teraz, mimo suplementacji Slow-Magiem i Potasem
- bardzo częste cierpnięcie palców u rąk, głównie małego i serdecznego i części dłoni - głównie w nocy podczas snu, także bardzo szybko(kilkadziesiąt sekund) odczuwanie cierpnięcia kończyn przy położeniu np. łokcia na stole, tak,  że nerw jest lekko uciśnięty lub siedzenia na czymś co uciska udo
- samoistne i intensywne drżenia mięśni wszelkiego rodzaju
- złość, bardzo łatwa irytacja, ciągłe rozdrażnienie na rzeczy, które świadomie wiem, że mnie drażnić nie powinny i kiedyś tego nie robiły, dość rzadko natomiast mini-depresje(doły) i niepokój, wejście do sklepu wiąże się z rodrażnieniem na przynjamniej 60min po wyjściu z niego (chociaż tego ostatniego nie przypisuje jedynie potencjalnej chorobie, jednak nigdy nie było to tak wielkie )
- lekkie pogorszenie wzroku - kiedyś miałem super, teraz po prostu dobry
- nerwobóle(?) w klatce piersiowej np. uczucie kłucia serca
- bardzo mocna nadwrażliwość na dźwięk, który powyżej pewnego poziomu doprowadza mnie do szału
- spore kłopoty z pamięcią, długotrwałą i krótkotrwałą - jeśli czegoś nie zapiszę to bardzo często zapomnę i potem sporo siły kosztuje przypomnienie sobie "co ja miałem pamiętać"
- ogólnie znacznie gorsze samopoczucie, gorsza jakość snu mimo testowania róznych długości spania

Pewnie sporo innych ale na tę chwilę jest to, co pamiętam.

Zdecydowałem, że spróbuję zastosować te olejki i zobaczymy, czy będzie reakcja. Czy z doświadczenia wiecie może, która mieszanka olejków powinna mieć najmocniejszy efekt ? Przeczytałem opracowanie adrian_fenig i pomyślałem, żeby wybrać te, które mocno działają na Borelioze, a słabo na grzyby, żeby test był jakoś miarodajny dla Boreliozy, a nie ogólnego zanieczyszczenia organizmu grzybami i wirusami - czy jest to Waszym zdaniem jakieś rozwiązanie ? Czy to "źródło" wiedzy o Borelioznie można uznać za w większości wiarygodne? Troszkę linki na końcu mnie zastanawiają ale poczytałem trochę i wygląda na to, że osoba udziela się w temacie od dłuższego czasu.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2019, 15:57 wysłane przez Rasselanam » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #197 : 04-01-2019, 16:37 »

Część objawów bardzo charakterystyczna dla boreliozy, część mniej, ale ogólny obraz zły. Weź te olejki, wymienione przez adriana są ok. Zacznij od 0,7 ml no i poczujesz. W razie czego pisz na bieżąco.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #198 : 05-01-2019, 09:46 »

Jak przykładowo wyglądają drgania mięśni w boreliozie: https://www.youtube.com/watch?v=VFwWjO9PxNs&feature=youtu.be
Ja widziałem dużo lepsze kawałki, szkoda, że nie nagrałem, może jeszcze się trafi.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #199 : 08-01-2019, 23:12 »

 Można przywlec kleszcza z drzewkiem bożonarodzeniowym czy nie można?
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!