Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polemiki i antybiotyki - luźne uwagi na temat boreliozy  (Przeczytany 257131 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #480 : 07-06-2022, 09:02 »

Pisałem ci już kiedyś, że głupi jesteś jak but z lewej nogi?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #481 : 07-06-2022, 12:51 »

Jak nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nie otwieraj buzi. To jest taka dobra rada.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #482 : 07-06-2022, 13:12 »

Oczywiście, że pisałem. Tu jest cały watek poświęcony tobie, psycholu: https://forum.bioslone.pl/index.php?topic=31416.0
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #483 : 07-06-2022, 15:30 »

Ile razy się jeszcze zbanujesz? Kto tu jest psycholem smile
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #484 : 06-07-2022, 15:04 »

W końcu jakiś rozsądny tekst na temat boreliozy:

- Bartonella zaostrza obraz neurologiczny choroby. Rok temu w lipcu trafiłem do szpitala z zapaleniem mózgu. Czułem, że - dosłownie - pali się on i smaży. Badano mnie, stukając w kolano i twierdzono, że jest dobrze. Tymczasem ja nie mogłem mówić, chodzić, myśleć, nie poznawałem rodziny. Straciłem całkowitą kontrolę nad ciałem. Miałem wrażenie, że przestaję istnieć. Silne kroplówki nie przynosiły procenta ulgi. To najgorszy, miażdżący ból. Uczucie, jakby moje ciało coś rozrywało od środka. Nie przesadzam. To tortury.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pieklo-chorych-na-borelioze-czulem-jak-cos-rozrywa-cialo-od-,nId,6139430#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Temat do potężnego puknięcia się w głupie, zakute łby zakaźników i Piotrusia.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #485 : 07-07-2022, 07:38 »

Autorka tekstu to sprzedajna kobieta.
np: https://www.dps.pl/aktualnosci/14208
Taka osoba nie jest warta jakiejkolwiek uwagi.
 
« Ostatnia zmiana: 07-07-2022, 08:02 wysłane przez Skorupion » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #486 : 07-07-2022, 08:02 »

Bez znaczenia kto to napisał.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #487 : 07-07-2022, 18:59 »

Oczywiście, że ma znaczenie, bo sprzedajnym oszustom nigdy nie należy wierzyć.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #488 : 07-07-2022, 21:54 »

Z tobą i ze Spoko nie ma sensu żadna dyskusja na temat boreliozy, bo wiecie tyle samo co zakaźnicy czyli nic. Na forum jest co najmniej kilkanaście osób, które aktualnie leczą się na boreliozę i z nimi jakaś dyskusja miałaby sens, ale w przeciwieństwie do was oni siedzą cicho.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #489 : 08-07-2022, 09:46 »

Mistyczne kleszcze , mistyczne kilkanaście osób...
Przypominam że tytuł wątku to: Polemiki i antybiotyki - luźne uwagi na temat boreliozy.
Ale jak zwykle bierzesz wszystkich za mordę i każesz być cicho. Ok to może zablokuj wątek do komentowania i będziesz miał 100% poparcia. 
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #490 : 08-07-2022, 09:50 »

Twoim skromnym zdaniem i zdaniem lekarzy nic, moim bardzo dużo. Przede wszystkim stwierdzona została gwałtowna i pożądana reakcja na antybiotyki. Kontynuując dotychczasowe postępowanie koleś mógłby stracić wzrok, a nawet życie. Co dalej to już inna historia, opisywana zresztą na forum.
Ciemnota medyczna naraża takich ludzi na wieloletnie cierpienia. Podobna ciemnota panuje w temacie covida. No cóż, mamy wiek głupoty i świra, przygłupy w natarciu, ludzkość notuje regres.

U mojego wujka też stwierdzono gwałtowną pożądaną reakcję na chemię. Ale po kilku tygodniach już go nie ma.

No więc raptusie, zdaj relację odnośnie tego przypadku, bo podnieciłeś się jak prząśniczka tatrzańska na wiosnę, a teraz cisza o tym przypadku.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #491 : 08-07-2022, 11:24 »

Mistyczne kleszcze , mistyczne kilkanaście osób...

No, od razu widać brak zielonego pojęcia w temacie i dużą ochotę na pokazanie tego. Leczy się, leczy, na różne sposoby. Antybiotyki, zioła, produkty pszczele, diety, pijawki, suplementy i kombinacje tych metod. Raz lepiej, raz gorzej, coś tam jednak się udaje i generalnie ci ludzie mogą egzystować w miarę normalnie i z bólem do wytrzymania. Natomiast, niestety, nie znam ani jednego przypadku, żeby sama mikstura dawała radę, za cienka jest.
I o czym ja mam z tobą gadać?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #492 : 09-07-2022, 09:56 »

Rosja. Ogniska boreliozy. Generał Kiryłow: Kleszcze zbierali amerykańscy naukowcy

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-08/rosja-ogniska-boreliozy-general-kirylow-kleszcze-zbierali-amerykanscy-naukowcy/
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #493 : 17-07-2022, 21:57 »

Ciekawy wykład o boreliozie dr Marii Bortel-Badury:

https://www.youtube.com/watch?v=9mPNRxoO5ZQ

Nie wiem na ile sprawdzona jest informacja, że meszki i muchy końskie też mogą przenosić bakterię. Mówi o jednym przypadku zakażenia po ugryzieniu pająka, choć kto potwierdzi, że choroba nie rozwijała się już przed ugryzieniem.
A jeśli ktoś się poprzednim zdaniem zdziwił, to tak, potwierdzam, pająki potrafią ugryźć. Kilka miesięcy temu uwalił mnie w palec pewien jegomość o zielonkawym kolorze i w paski gdy postanowiłem zrobić dobry uczynek i wziąłem go w rękę w celu łaskawego wyrzucenia za próg drzwi zamiast od razu potraktować kapciem.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #494 : 18-07-2022, 08:22 »

Jak to w boreliozie, mało co jest sprawdzone, dla ciemniaków medycznych ta choroba nie istnieje, ale praktyka pokazuje, że nawet komar może zarazić. Skoro może przenosić malarię to dlaczego nie boreliozę?
A ona nie powiedziała nic nowego, co cię tak zaciekawiło?

Kleszczobiorca z charakterystycznymi rankami na piszczeli po ataku bartonelli. Widać kilka starych i kilka nowych. Oprócz tego niewidoczny na zdjęciu olbrzymi siniak. Jeśli ktoś ma takie objawy to na 100% jest zakażony i nie trzeba żadnych badań.

Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #495 : 20-07-2022, 08:54 »

Mam ciekawy przykład w rodzinie choroby...psa, owczarek niemiecki.
Leżał rano jak powalony, nie chciał jeść, pić itp. Zawieziony do weterynarza, temperatura 41 stopni. Po badaniach (jeszcze nie wiem jakich) diagnoza borelioza! Dostał pies doxycyklinę na 4 tygodnie, z możliwością przedłużenia. Co ciekawe weterynarz nie miał cienia wątpliwości.
Pies brał jakieś krople i miał obrożę na odstraszenie kleszczy.  
Na jednej łapie powstał mu duży ropień, najpierw wyglądało to jak narośl, ale okazało się, że to ropień.
Pies po trzech dniach antybiotyku ożył, teraz już po 2 tyg. jest normalny pis... dostał od weterynarza antybiotyk, jakiś kolagen, witaminy itp.
Czy ten ropień wskazuje, że on już wcześniej musiał mieć boreliozę a teraz to wyrzut kolejnych bakterii, które dostał w pakiecie?

Scorupion nie marnuj energii na polemiki z Piotrem i Adamem... szkoda czasu. Niech piszą co chcą i tak ich nie traktuje poważnie. My mamy żywych ludzi chorych poważnie przez ignorantów lekarzy, ale i "mondrych z internetu" nie znających się na boreliozie, no i nawet zwierzęta jako kliniczne przypadki.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2022, 09:01 wysłane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #496 : 20-07-2022, 15:30 »

Powiem, że nie przypominam sobie ropnia powiązanego z boreliozą. Raczej inne patogeny, chociaż wykluczyć nie można. Zwierzęta bardzo różnie reagują na ugryzienie kleszcza. Od prawie natychmiastowego zejścia na babeszjozę do całkowitego braku reakcji po wielokrotnych ugryzieniach. Weterynarze mają solidną wiedzę o boreliozie w odróżnieniu od zakaźników, którzy nie mają jej wcale, podobnie jak nasze dwa orły. Ale chłopaki chcą się czymś wykazać, należy doceniać chęci.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #497 : 28-07-2022, 07:40 »

W tym roku potwierdzono w Polsce 5607 przypadków boreliozy, podczas gdy w ub.r. było ich 4410, czyli 1,2 tys. mniej. Więcej jest teraz również przypadków kleszczowego zapalenia mózgu - od początku stycznia do połowy lipca wykryto 103 przypadki, a w analogicznym czasie 2021 r. mniej bo 63 przypadki.
Ale to tylko dane oficjalne, zgłoszone z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #498 : 15-08-2022, 16:21 »

Pierwsza na świecie szczepionka przeciw boreliozie będzie testowana także w Polsce.

Francuska firma biotechnologiczna Valnewa i jej główny amerykański akcjonariusz koncern farmaceutyczny Pfizer ogłosili rozpoczęcie badań klinicznych fazy 3 eksperymentalnej szczepionki przeciw boreliozie. Szczepienia obejmą około 6000 uczestników projektu, w tym także w Polsce. W naszym kraju każdego roku stwierdza się kilka tysięcy zakażeń bakterią przenoszoną przez kleszcze

Jeśli badanie zakończy się sukcesem, eksperymentalna szczepionka Pfizera i Valnevy będzie jedynym klinicznym sposobem zapobiegania chorobie, po tym, jak poprzednia szczepionka dla ludzi, LYMErix, została przerwana w 2002 r. z powodu „niedostatecznego popytu wśród konsumentów”, zgodnie z Centers for Kontrola i zapobieganie chorobom ( CDC ).

Zgodnie z komunikatem prasowym, randomizowane, kontrolowane placebo badanie obejmie około 6000 ochotników w wieku 5 lat i starszych i zostanie przeprowadzone w 50 miejscach, w których borelioza jest wysoce endemiczna, w tym w Finlandii, Niemczech, Holandii, Polsce, Szwecji i Stany Zjednoczone.



https://legaartis.pl/blog/2022/08/10/pierwsza-na-swiecie-szczepionka-przeciw-boreliozie-bedzie-testowana-takze-w-polsce/
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #499 : 15-08-2022, 19:03 »

Skorupion powinien się zaszczepić.
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!