Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy z przewodem pokarmowym po antybiotykoterapii  (Przeczytany 16505 razy)
Miauczek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« : 09-03-2018, 13:28 »

Witam bardzo serdecznie!
Postaram się jak najkrócej opisać moje dolegliwości. Moje problemy zaczęły się w 2012r, wówczas zachorowałem na zapalenie prostaty i chlamydie trachomatis
Link do badania http://s21.postimg.org/qjn4xkmvr/IMG_0635.jpg
Podjąłem leczenie, z początku urolog wypisał na 10 dni levoxa 2x500mg, metronidazol i jeszcze jakiś lek, ale już nie pamiętam.  Efekt praktycznie żaden.  Szukałem pomocy dalej i znalazłem lekarzy chorób zakaźnych ILADS, którzy zajmują się takimi problemami.

Pierwszy miesiąc:
DOSYCYKLINA 2x100mg każdego dnia
ROKSYTROMYCYNA 2x150mg każdego dnia
Fluconazolum 50mg każdego dnia

Drugi miesiąc (na tym protokole robi mi się cellulit,otłuszczenie ciala, ginekomastia z lewej strony  i lipomastia z prawej (potwierdzone przez endokrynologa)), i tutaj jest też początek moich dolegliwości i problemów  które trwają do dziś, ma na myśli cały przewód pokarmowy czyli wzdęcia,zaparcia, różne nietolerancje, objawy przypominające niedrożność jelit.

RIFAMPICYNA 3x150mg każdego dnia
CLARYTROMYCYNA 2x500mg każdego dnia
Fluconazolum 100mg każdego dnia
Lekarz widzać wyniki każe odstawić te anybiotyki i zapisuję inne. Na tym protokole robię też wymaz z cewki na chlamydie – wynik wciąż dodatni.

Takie były moje wyniki badań
http://bundles.sfd.pl/SFD/2017/11/23/06d99c0d8f424feca0cca66ff52f7d9a-small.jpg

http://bundles.sfd.pl/SFD/2017/11/23/bdfa5b7f51ff4c61bf97764af7739d37-small.jpg

http://bundles.sfd.pl/SFD/2017/11/23/e1355c478dd045f19c73d4987b312881-small.jpg

http://bundles.sfd.pl/SFD/2017/11/23/438161cc6014440c8271ec23f28b341d-small.jpg

http://bundles.sfd.pl/SFD/2017/11/23/bc5b41f0b6e1400f839564475e438218-small.jpg

Trzeci miesiąc
cyprofloksacyna 2x 250mg każdego dnia
limecyklina 2x150mg każdego dnia
Fluconazolum 50mg każdego dnia

Czwarty miesiąc

AZYTROMYCYNA 1x500mg w pierwszy , drugi i trzeci dzień
SPIRAMYCINUM 2x3.000.000 j.m., każdego dnia
Fluconazolum 50mg każdego dnia

Piąty, szósty, siódmy miesiąc
Cefurximum 2x500mg
Levofloksacyna 2x500mg
Tynidazol 2x 500mg (przez 15 dni w miesiącu)


W 2015 roku wpadłem na głupi pomysł by zastosować dietę przeciwgrzybiczą o małej kaloryczności, z dużą zawartością czosnku, olejka oregano o dużym stężeniu, dużo cebuli i dużo potrwa pikantnych. Jednym słowem była to dieta bardzo ostra drażniąca przewód pokarmowy+ do tego suple Candida Clear. Po 20 dniach tej diety coś się stało z żoładkiem/jelitami/przełykiem i zaczęło mi wywalać dużo jakiegoś śluzu do przełyku + klucha w gardle + niebywały smród z ust, tak jakby mi coś gniło w przełyku. Poszedłem do gastrologa


https://postimg.org/image/wr9idxauj/

https://postimg.org/image/hfnsd1ia1/

Otrzymałem leki Debretin, Sulfasalazyna,Proursan i po jakimś czasie lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (żadnej ulgi po tym nie było) + do tego probiotyki Vivomixx . Oczywiście leki typu debretin pomagały na tą gulę w gardle, ale w dłuższej perpektywie tylko leczy to objawy, nie uderza w przyczynę. Zrobiłem również przeszczep flory jelitowej z marnym skutkiem.

Wiek:28 lat
Waga:63kg
Wzrost:190cm

Antybiotyki jak i całe to leczenie spowodowało że łatwo łapię tkankę tłuszczową przy sporej niedowadze, do ego cellulit to już w ogóle objaw jakiejś nierównowagi.

Objawy jakie mam obecnie: refluks, tzw klucha w gardle non stop, wzdęcia, zaparcia, czasami objawy przypominające niedrożność jelit, smród z ust, bóle w różnych częściach brzucha, zapalenie żoładka.

Nie mogę stosować jakichkolwiek suplementów, nawet magnez powoduje u mnie mocny refluks, choć bardzo dobrze działa na jelita, powoduje że po magnezie nie boli ostatni odcinek przewodu pokarmowego.
Omega 3 w moim przypadku działa jakby dobrze na jelita, ale mam okropny po tym refluks.

Zamierzam włączyć do diety MO na początek, jeżeli ktoś miałbym jakieś rady to chętnie posłucham.
Pozdrawiam
 
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 09-03-2018, 15:46 »

Rada podstawowa zacznij czytać Portal i/lub zakup książki, jeśli na serio chcesz sobie pomóc i wziąć zdrowie we własne ręce.
Druga rada zacznij od DP bo po tym co łykałeś to masz naprawdę poważne problemy.
Poczytaj też o MO i może zacznij od mniejszej dawki.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Dejmon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 29
MO: nie stosuję
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #2 : 09-03-2018, 15:57 »

Na ten refluks zastosuj to.

Alternatywna metoda uzupełniania magnezu została opisana tu.
Zapisane
Miauczek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #3 : 19-04-2018, 06:57 »

Dziękuje za rady, siemię lniane stosuję już od dłuższego czasu, działa nawet pozytywnie. Od 7 dni zacząłem stosować DP etap pierwszy, co już mogę powiedzieć na ten moment to w 80% zniknęły bóle brzucha po prawej stronie na wysokości pępka, które były tak silne, że ból promieniował aż do prawego jądra, czułem jak gdyby zrobił się tam zator i powietrze zamiast dołem wydostawało się górą, co chwilę miałem odbijanie oraz czkawkę i tak przez ostatnie 2 lata, szkodziło mi praktycznie wszystko.

Pozwolę sobie zadać Wam kilka pytań na które ciężko mi znaleźć odpowiedź.

1.Czy można jeść samodzielnie łuskane pestki z dyni ? Ja wiem, że polecane są w koktajlach błonnikowych z łupiną, no ale właśnie chodzi mi o to czy można jeść bez jako dodatek do KB.
2.Z suplementów stosuję SlowMag, zauważyłem już nawet wcześniej, że po suplementach nie tworzy mi się ślina, od razu wtedy mam biały nalot na języku i zwiększony refluks. Za to magnez bardzo pomaga mi uspokoić ataki paniki i szybkie bicie serca, które cały czas słyszę jak ciężko pracuje, pomaga również "rozluźnić" jelita. Czy ten objaw, które opisuję jest wystarczający by nie stosować magnezu ?
3.Zauważyłem już wcześniej, że jedząc chrupki kukurydziane nie mam refluksu prawie w ogóle, mogę nawet po nich zjeść najbardziej śmieciowe jedzenie i nie będę miał objawów ze strony górnego odcinka i tutaj powstaję pytanie skoro tak dobrze działa kukurydza to czy nie powinienem przejść od razu do oleju kukurydzianego w MO ? Obecnie MO stosuję mniej więcej od 2-3 tygodni, na refluks nie pomaga, za to mikstura z olejem kukurydzianym już jak najbardziej tak.
4.Dziś mija już 6 dni odkąd się nie załatwiłem w toalecie, a mimo to czuję się dobrze, wcześniej załatwiałem się 2x dziennie i wieczorem do tego lewatywa bo miałem cały czas silnie wzdęty brzuch i tylko lewatywa potrafiła pomóc. Czy to powód do niepokoju?
5.W trzecim dniu DP1 nie wiedzieć czemu użyłem koncentratu pomidorowego (wiem, że zakazany) do przyrządzenia surówki, czułem się po tym nawet dobrze, ale na następny dzień jak wstałem schodziła ze mnie cały czas z nosa wodnista wydzielina, co to oznacza?
Na razie więcej pytań nie mam.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 19-04-2018, 07:02 wysłane przez Miauczek » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #4 : 19-04-2018, 07:54 »

1.Można, ale nie polecamy, gdyż właśnie chodzi też o te łupinki, szczególnie patrząc, na Twój  punkt 4. Możesz zmniejszyć ilość dyni, lub chwilowo z niej zrezygnować, a zwiększyć siemię lniane.
2.O jakich suplementach piszesz?  Czy coś używasz oprócz SlowMagu? Dejmon powyżej dał Ci link jak używać magnez  w innej postaci niż tabletki, jeśli po nich źle się czujesz.
3.Chrupki kukurydziane, to też jedzenie śmieciowe. Raczej nic nie przyspieszaj, stosuj według schematu. Masz jeszcze małe doświadczenie w obserwacji swojego organizmu.
4.To powód do zmartwienia. Być może lewatywy w jakiś sposób uszkodziły Twój naturalny mechanizm w tym zakresie i musisz wrócić do natury. Zwiększ siemię.
5.Wydzielina może oznaczać wiele katar, oczyszczanie, uczulenie…
Ale, że przecier dajesz do surówki? smile
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #5 : 19-04-2018, 08:57 »

4. Na przeczyszczenie spróbuj sól magnezową - przyda się też do uzupełnienia magnezu.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Miauczek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #6 : 19-04-2018, 09:58 »

Cytat
Ale, że przecier dajesz do surówki?
Zrobiłem sobie coś takiego a'la leczo czyli trochę zielonej papryki, pół cebuli, trochę cukinii, 1/3 małej marchewki, trochę pietruszki, gotowałem to na patelni na małym ogniu przez 10 minut i zalewałem to pod koniec takim koncentratem z pomidorów bio 100% w tubie i to później polewałem na kaszę gryczaną, super smaczne danie, pomidorów nie jadłem już chyba z rok czasu.

Teraz tego już nie jem, odżywiam się głównie kiszoną kapustą, to jest strzał w 10 w moim przypadku, nigdy nie miałem takiego dobrego samopoczucia jak właśnie po kiszonej kapuście, mógłbym zjeść z kilo naraz, trochę jakbym miał objawy ciążowe.
Cytat
Chrupki kukurydziane, to też jedzenie śmieciowe. Raczej nic nie przyspieszaj, stosuj według schematu. Masz jeszcze małe doświadczenie w obserwacji swojego organizmu.
Z tym się oczywiście zgadzam, chrupki kukurydziane to dziadostwo tym bardziej, że kukurydza należy do najchętniej modyfikowanych organizmów, ale nie o to chodzi, raczej o sam fakt że kukurydza pozytywnie wpływa na coś tam, że eliminuje mi refluks w 95%.

Cytat
O jakich suplementach piszesz?  Czy coś używasz oprócz SlowMagu? Dejmon powyżej dał Ci link jak używać magnez  w innej postaci niż tabletki, jeśli po nich źle się czujesz.

W tym momencie, zgodnie z zasadami Biosłone nie używam żadnych suplementów oprócz SlowMag, wykupione mam jeszcze Kelp firmy Walmark, ale na razie nie biorę. Wcześniej trułem się białkiem serwatkowym o smaku naturalnym Olimp i Omega 3 Olimp i oczywiście prochy od lekarza, od jakiegoś czasu zmieniłem podejście i nie biorę niczego oprócz magnezu.

Mam w domu chlorek magnezu sześciowodny i robię sobie z niego antyperspirant, nawet nieźle działa.
Jeszcze mnie niepokoi jedna rzecz otóż w stolcu czasami mam takie białe nitki, nie wiem co to jest, zrobiłem zdjęcie, chce ktoś zobaczyć ? smile

Cytat
Na przeczyszczenie spróbuj sól magnezową - przyda się też do uzupełnienia magnezu
Taki chlorek sześciowodny można stosować wew ? Jak wziąłem trochę na język to strasznie piekło.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #7 : 19-04-2018, 13:42 »

Cytat
w stolcu czasami mam takie białe nitki
Może to są owsiki?
Cytat
Taki chlorek sześciowodny można stosować wew
Można, płaska łyżeczka na szklankę wody, sok z cytryny dla złagodzenia goryczy.
Surówka jak sama nazwa wskazuje, powstaje z surowych warzyw.
Kapusta kiszona to bardzo dobre rozwiązanie a jeszcze lepszy sok z kiszonej kapusty, pod warunkiem, że nie masz nieżytu żołądka.
A jak tam z Helicobacter? Bo tych wyników od gastrologa nie mogę otworzyć. Poza tym masz wysokie próby wątrobowe. Do koktailu dodawaj ostropest.
Zapisane
Miauczek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #8 : 10-05-2018, 08:45 »

Nie mam helicobacater pylori. Dziś mija około 4 tygodni odkąd zacząłem stosować DP1, muszę przyznać, że efekt jest niesamowity, zaczęło się polepszać gdy zacząłem pić macerat z siemienia lnianego i jeść słonecznik, jestem na dobrej drodze. Przy okazji okazji zapytam się, ponieważ 3 dni temu byłem 2,5h na słońcu, mocno mnie zjarało na tyle że mam popuchnięte czoło. Czuję podczas chodzenia jak płyny mi się "ruszają" w środku, co w takiej sytuacji zrobić ? Opuchlizna pojawiła się w 3 dniu po opalaniu, mam w domu maść Fenistil, zastosować ? Oprócz tego smaruję się cały czas olejem z kokosa i z pestek winogron na zmianę, trochę ta opuchlizna mnie martwi, proszę o jakąś poradę i to jak najszybciej.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!