Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:33 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: K³opoty ze zdrowiem  (Przeczytany 50615 razy)
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« : 24-04-2018, 10:49 »

Muszê opisaæ mój przypadek.
Na forum jestem ju¿ dawno. Zaczê³am od MO, pó¼niej przesz³am przez I etap DP, kolejne przeprowadzi³am do¶æ uwa¿nie, ale nie w 100 procentach. Przez ostatnie lata trzyma³am siê ZZO. Miêso uzdatnia³am, równowa¿y³am surówk±, do tego kasze – jaglana i gryczana, czasami ry¿, chleb w³asny gryczany. Koktajle pi³am czêsto, jednak nieregularnie. Mleka, serów, jogurtów nie jada³am. Orzechy, migda³y, suszone owoce jad³am mo¿e nie codziennie, ale regularnie. Jajka na ¶niadanie nieomal¿e codziennie. T³uszcze g³ównie smalec, mas³o, olej kokosowy, oliwa z oliwek. Od dawna nie jadam glutenu, poniewa¿ pêka mi po nim skóra na d³oniach. Z grzechów g³ównych – lubiê s³odycze, jednak apetyt na nie zaspokaja³am rzadko, powiedzmy, ¿e w tygodniu 10 – 15 dag, a czasami w ogóle, papierosy – w ilo¶ci 5-6 dziennie. Ruch systematyczny, umiarkowany – spacery, joga. Waga 59 przy wzro¶cie 166.
Choroby – zwyrodnienie stawów biodrowych w stanie do operacji, jednak ze wzglêdu na to, ¿e nie odczuwam bólu,  stosujê gimnastykê i sta³± rehabilitacjê udaje mi siê od dwudziestu lat unikn±æ zabiegu.
Ci¶nienie raczej niskie. I to by by³o na tyle
Od jakiego¶ czasu zaczê³am odczuwaæ gorsze samopoczucie, tzn. szybko siê mêczy³am i wygl±da³am na zmêczon±, pomimo ¿e siê wysypia³am. Ka¿dy wiêkszy wysi³ek znosi³am coraz gorzej i przy moim niskim ci¶nieniu zaczê³y siê pojawiaæ warto¶ci powy¿ej 170/97 My¶la³am, ¿e tarczyca. No niestety. Okaza³a siê byæ wieñcówka, ale taka, ¿e nie da³o siê nic zrobiæ oprócz bypassów. Moje ¿y³y ³±cznie z pniami têtnic by³y zwapnione miêdzy 95 procent a 70. I tym sposobem jestem po wszczepieniu bypassów.
Szczerze mówi±c, mimo ¿e up³ynê³y ju¿ trzy tygodnie dalej jestem jak w stuporze. Rozumiem, ¿e toksyn mam wiêcej ni¿  sama wa¿ê. Jednak nie rozumiem sk±d.
Podam jeszcze wyniki sprzed operacji: cholesterol 320, Hdl 80, Triglicerydy 98.
Co¶ muszê zmieniæ, bo zatkam sobie kolejne ¿y³y.
Ju¿ s³yszê chichot wszystkich woko³o – to ja sprawdza³am wszystkie etykiety – tropi³am i wêszy³am, a tu proszê. No masakra jaka¶.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 24-04-2018, 11:07 »

Skoro wszczepienie byssów nic nie da³o, to widaæ nie by³o to przyczyn± problemów. To jest dowód, ¿e nie ma sensu wierzyæ w te badania i rzekome pozatykane ¿y³y.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #2 : 24-04-2018, 11:42 »

Nie rozumiem, dlaczego nic nie da³o. Nie umiem tego jeszce powiedzieæ, wszak jestem trzy tygodnie po operacji i moja aktywno¶æ jeszcze jest do¶æ ma³a, wiêc czy wydolno¶æ mi wzros³a napiszê po¼niej. Ja po prostu nie wiem, co dalej. Je¿eli niczego nie zmieniê, to mia¿dzyca bêdzie postêpowaæ dalej.
Wiem, ¿e bypassy nie rozwi±zuj± problemu. jest to dzia³anie dora¼ne, które byæ mo¿e daje mi czas na znalezienie przyczyny mia¿d¿ycy. Problem w tym, ¿e jak mi siê wydawa³o, moja dieta mia³a nie chroniæ od wszelkiego z³a na tym ¶wiecie.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2018, 12:37 wys³ane przez Bunia » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 24-04-2018, 12:40 »

Cytat
Nie rozumiem, dlaczego nic nie da³o.
Tak to zrozumia³em.

Cytat
Je¿eli niczego nie zmieniê, to mia¿dzyca bêdzie postêpowaæ dalej.
Je¶li mia¿d¿yca postêpuje powoli, to organizm wytwarza obieg oboczny, czyli swoiste bypassy.

A próbowa³a Pani skorzystaæ z pomocy bioenergoterapeuty, zanim zdecydowa³a siê na bypassy?
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #4 : 24-04-2018, 15:40 »

No niestety nie. I to moje absolutne zaniedbanie.
Je¿eli chodzi o operacjê to posz³o to w takim tempie, ¿e nie zd±¿y³am racjonalnie pomy¶leæ.
Od diagnozy na podstawie koronarografii do operacji nie up³yn±³ nawet tydzieñ, przy czym nie wypu¶cili mnie nawet ze szpitala, tylko od razu przygotowywali do zabiegu. Mo¿e gdybym nie by³a tak oszo³omiona lub mia³a jaki¶ odleg³y termin, to post±pi³abym inaczej, Z drugiej strony chirurdzy roztoczyli przede mn± tak apokaliptyczn± wizjê, ¿e trzeba byæ mocnym, ¿eby siê nie poddaæ presji.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 24-04-2018, 16:40 »

Cytat
chirurdzy roztoczyli przede mn± tak apokaliptyczn± wizjê, ¿e trzeba byæ mocnym, ¿eby siê nie poddaæ presji
W tym s± specjalistami.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Poziomek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 659

« Odpowiedz #6 : 24-04-2018, 17:46 »

Je¿eli chodzi o operacjê to posz³o to w takim tempie, ¿e nie zd±¿y³am racjonalnie pomy¶leæ.
Od diagnozy na podstawie koronarografii do operacji nie up³yn±³ nawet tydzieñ, przy czym nie wypu¶cili mnie nawet ze szpitala, tylko od razu przygotowywali do zabiegu. Mo¿e gdybym nie by³a tak oszo³omiona lub mia³a jaki¶ odleg³y termin, to post±pi³abym inaczej, Z drugiej strony chirurdzy roztoczyli przede mn± tak apokaliptyczn± wizjê, ¿e trzeba byæ mocnym, ¿eby siê nie poddaæ presji.
Ciekawe, zbyt czêsto s³yszê o takich samych schematach. Czy oni s± szkoleni z zastraszania ludzi?
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Sk±d: Knurów
Wiadomo¶ci: 59

« Odpowiedz #7 : 24-04-2018, 18:19 »

Bunia mam pytanie. Jaki by³ stan twojego zdrowia jak zaczê³a¶ przygodê z Bios³one oraz je¶li mo¿esz napisaæ ile masz lat?
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #8 : 24-04-2018, 18:25 »

No tak Poziomku, jednak fakty s± takie, ¿e od nie wiem ju¿ jakiego czasu, a tego najstarsi górale nie pamiêtaj±, dbam o zdrowie. Nie jadam na mie¶cie, posi³ki przygotowujê sama zgodnie z najlepsz± wiedz±. Na imprezach wybieram to, co jast zgodne z moim sposobem od¿ywiania. I tu okazuje siê, ¿e dorobi³am siê zwapnienia ¿y³ na pozomie w du¿ej czê¶ci 95%. No to straszenie chyba nie by³o bezpodstawne. Mog³am je zignorowaæ, ale swojego samopoczucia ju¿ nie i obiektywnego stanu ¿y³ te¿ nie.
 Co innego, gdybym jad³a, co popadnie, wa¿y³a ze sto kilo. Ale dba³am! Widocznie zabrak³o czego¶ wa¿nego - czego,  nie wiem. Na razie stupor mnie nie opuszcza, wiêc jeszcze jasno nie my¶lê.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #9 : 24-04-2018, 18:34 »

Na Bios³one trafi³am ze wzglêdu na zwyrodnienie stawu biodrowego. Poza tym 10 lat wcze¶niej mia³am wyciêty pêcherzyk ¿ó³ciowy i to by by³o na tyle. Po drodze przypl±ta³a siê niezdiagnozowana alergia na gluten. Piszê niezdiagnozowana, poniewa¿ nigdy nie mia³am ¿adnych testów, jednak z obserwacji wynika³o, ¿e to gluten by³ odpowiedzialny za pêkanie skóry na palcach d³oni. Jad³am m±kê -musia³am banda¿owaæ palce. Nie jad³am - skóra do¶æ szybko siê goi³a. Poza tym okaz zdrowia. Mam 60 lat
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #10 : 04-05-2018, 08:10 »

Pisa³em ju¿ kiedy¶, ¿e jajka jedzone codziennie, szczególnie przez starsz± osobê, która ma ma³o ruchu, to przyczyna problemów ze zdrowiem.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #11 : 04-05-2018, 09:57 »

Przypomnij raz jeszcze z jakiego powodu.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakoñczy³am 12.2012
Sk±d: Pomorze
Wiadomo¶ci: 376

« Odpowiedz #12 : 04-05-2018, 15:57 »

Koniecznie przypomnij, bo jem dwa jajka na miêkko na ¶niadanie codziennie, a lat mam tyle, ¿e wstyd powiedzieæ, przeczytajcie sobie...
Ale co tam, jeszcze sobie podskoczê, nie jest ¼le, staruszk± nie jestem, absolutnie!
Zapisane

Przyjmuj z godno¶ci± co ci lata doradzaj±, z wdziêkiem wyrzekaj±c siê przymiotów m³odo¶ci.
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #13 : 05-05-2018, 06:40 »

Melinda, najwa¿niejsze, ¿e nie jest zle i ¿e jajka ci s³u¿± a Piotr co¶ siê naczyta³ i jak go znam, zasia³ panikê i siê wycofa raczkiem, nie wyja¶niaj±c o co chodzi z tymi jajkami i problemami ze zdrowiem.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #14 : 05-05-2018, 07:29 »

Mechanizmu nie znam, ale z niczego nie bêdê siê wycofywa³. Mia¿d¿yca w wieku 60 lat jest wynikiem z³ego od¿ywiania. Dwa jajka na miêkko jeszcze mog± nie byæ problemem, ale ju¿ jajecznica ze spor± ilo¶ci± smalcu jak widaæ powoduje problemy.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #15 : 05-05-2018, 15:02 »

Przypadek Buni to lipa, nie ma co siê czepiaæ lekarzy. Wedle swojej wiedzy ratowali ¿ycie, takie zwapnienie grozi zawa³em lub udarem. Pisa³em kilka razy wcze¶niej, ¿e u niektórych osób po siedmiu, o¶miu latach wracaj± przyt³umione choroby albo pojawiaj± siê nowe. Chyba niemo¿liwe do oceny jaki to procent. Za czê¶æ takich przypadków z pewno¶ci± odpowiada borelioza. Jestem ca³kowicie pewien, ¿e pó¼nej boreliozy nie da siê ogarn±æ sam± BPP. Musi byæ ograniczona ilo¶æ bakterii i ich os³abienie, a¿ do momentu kiedy organizm sam sobie zacznie radziæ. Pomagamy mu wtedy diet±, bioenergoterapi±, mikstur±, masa¿ami w tym limfatycznymi, usuwaniem z³ogów.
Ale Bunia nie ma boreliozy, wiêc dlaczego. Nie wiem, co¶ tam ko³acze mi siê po ³bie, ale bardziej filozoficznie, ni¿ pragmatycznie. Mo¿e Lucjan z Shadowem wiedz±.
Co do jajek. Od ponad dwudziestu lat z¿eram codziennie na ¶niadanie jajecznicê na smalcu. Na koniec t³ustej diety poziom cholesterolu wynosi³ dobrze ponad 500, trzy lata temu czyli po sze¶ciu latach BPP spad³ na 250.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #16 : 05-05-2018, 17:50 »

Tylko, ¿e ty je¼dzisz po 20 kilometrów na rowerze i prowadzisz bardzo aktywny tryb ¿ycia, wiêc musisz je¶æ wiêcej. Dlatego porównywanie siê z osob±, dla której jedynym ruchem jest joga jest niew³a¶ciwe.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #17 : 05-05-2018, 19:23 »

No mo¿e niekoniecznie tylko joga. Latami ca³ymi regularnie chodzi³am 2 - 3razy w tygodniu na szybkie spacery. Prawd± jest, ¿e w ostatnim roku mniej siê rusza³am, ale na tak± mia¿d¿ycê musia³am pracowaæ latami. Cholesterol mia³am w granicach 350 -320. HDL 80. Trriglicerydy poni¿ej 100. W ¿yciu nie przypuszcza³am, ¿e w têtnicach wieñcowych jest sam wapñ.
Ca³e szczê¶cie szyjne s± wolne od tego ¶wiñstwa. Jest nadzieja, ¿e skleroza mnie jeszcze nie dopadnie.
Bêdê wdziêczna za ka¿de nawet niepragmatyczne efekty t³uczenia siê po g³owie
« Ostatnia zmiana: 05-05-2018, 19:29 wys³ane przez Bunia » Zapisane
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #18 : 06-05-2018, 08:46 »

To w koñcu mówimy o szkodliwo¶ci jajek, smalcu na którym te jajka sma¿ymy czyli t³ustej diecie, czy braku ruchu. Bunia ma du¿o ruchu, od¿ywia siê zgodnie z ZZO, trójglicerydy poni¿ej 100, nie pisze, ¿e jajka na du¿ej ilo¶ci smalcu sma¿y (co sugeruje Piotr, ¿e dwa jajka tak ale ju¿ na smalcu nie). Czyli co, za jej zatkane ¿y³y,odpowiadaj± jajka? Wracamy do starej teorii, ¿e jajka zawieraj± cholesterol a nadmiar cholesterolu powoduje mia¿dzycê? I ¿e sport to zdrowie aby zje¶c dwa jajka nale¿y przejechaæ 20 km na rowerze. Ja jem równie¿ dwa jajka, czêsto i zaczê³am siê baæ.

 

« Ostatnia zmiana: 06-05-2018, 08:57 wys³ane przez Du¿agosia » Zapisane
Major
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2015-10-02 z przerwami
Sk±d: Karpackie Klimaty
Wiadomo¶ci: 29

« Odpowiedz #19 : 06-05-2018, 11:35 »

Bunia, z tego co piszê, to przed przyj¶ciem na Bios³one mia³a: zwyrodnienie stawu biodrowego, alergie na gluten i co najwa¿niejsze wyciêty Pêcherzyk ¿ó³ciowy (niezbêdny do prawid³owego trawienia t³uszczy). Przez 9 lat z Bios³one, mimo wyciêtego pêcherzyka ¿ó³ciowego jad³a¶ t³usto? Po usuniêciu pêcherzyka, ju¿ na zawsze twoje trawienie bêdzie upo¶ledzone, nie wspominaj±c o innych, mo¿e jeszcze bardziej powa¿nych konsekwencjach d³ugofalowych wycinania narz±dów.

Piotr nie zna mechanizmów, jak sam napisa³, wiec o czym tutaj rozmawiaæ? Dowodem na jego hipotezê ma byæ osoba z wyciêtym woreczkiem ¿ó³ciowym, która musia³a jako¶ do tego stanu doprowadziæ?

"Dwa jajka na miêkko jeszcze mog± nie byæ problemem, ale ju¿ jajecznica ze spor± ilo¶ci± smalcu jak widaæ powoduje problemy." Mo¿e powodowaæ, ale mo¿e dlatego, ¿e Bunia nie ma pewnego narz±du, zreszt± nigdzie nie napisa³a, ¿e tak jad³a.
Zapisane

"Je¶li widzê dalej, to tylko dlatego, ¿e stojê na ramionach olbrzymów".
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!