Niemedyczne forum zdrowia
17-07-2019, 15:26 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: K這poty ze zdrowiem  (Przeczytany 12768 razy)
Bunia

P貫: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 329

« : 24-04-2018, 11:49 »

Musz opisa m鎩 przypadek.
Na forum jestem ju dawno. Zacz窸am od MO, p騧niej przesz豉m przez I etap DP, kolejne przeprowadzi豉m do嗆 uwa積ie, ale nie w 100 procentach. Przez ostatnie lata trzyma豉m si ZZO. Mi瘰o uzdatnia豉m, r闚nowa篡豉m sur闚k, do tego kasze – jaglana i gryczana, czasami ry, chleb w豉sny gryczany. Koktajle pi豉m cz瘰to, jednak nieregularnie. Mleka, ser闚, jogurt闚 nie jada豉m. Orzechy, migda造, suszone owoce jad豉m mo瞠 nie codziennie, ale regularnie. Jajka na 郾iadanie nieomal瞠 codziennie. T逝szcze g堯wnie smalec, mas這, olej kokosowy, oliwa z oliwek. Od dawna nie jadam glutenu, poniewa p瘯a mi po nim sk鏎a na d這niach. Z grzech闚 g堯wnych – lubi s這dycze, jednak apetyt na nie zaspokaja豉m rzadko, powiedzmy, 瞠 w tygodniu 10 – 15 dag, a czasami w og鏊e, papierosy – w ilo軼i 5-6 dziennie. Ruch systematyczny, umiarkowany – spacery, joga. Waga 59 przy wzro軼ie 166.
Choroby – zwyrodnienie staw闚 biodrowych w stanie do operacji, jednak ze wzgl璠u na to, 瞠 nie odczuwam b鏊u,  stosuj gimnastyk i sta陰 rehabilitacj udaje mi si od dwudziestu lat unikn望 zabiegu.
Ci郾ienie raczej niskie. I to by by這 na tyle
Od jakiego czasu zacz窸am odczuwa gorsze samopoczucie, tzn. szybko si m璚zy豉m i wygl康a豉m na zm璚zon, pomimo 瞠 si wysypia豉m. Ka盥y wi瘯szy wysi貫k znosi豉m coraz gorzej i przy moim niskim ci郾ieniu zacz窸y si pojawia warto軼i powy瞠j 170/97 My郵a豉m, 瞠 tarczyca. No niestety. Okaza豉 si by wie鎍闚ka, ale taka, 瞠 nie da這 si nic zrobi opr鏂z bypass闚. Moje 篡造 陰cznie z pniami t皻nic by造 zwapnione mi璠zy 95 procent a 70. I tym sposobem jestem po wszczepieniu bypass闚.
Szczerze m闚i帷, mimo 瞠 up造n窸y ju trzy tygodnie dalej jestem jak w stuporze. Rozumiem, 瞠 toksyn mam wi璚ej ni  sama wa輳. Jednak nie rozumiem sk康.
Podam jeszcze wyniki sprzed operacji: cholesterol 320, Hdl 80, Triglicerydy 98.
Co musz zmieni, bo zatkam sobie kolejne 篡造.
Ju s造sz chichot wszystkich woko這 – to ja sprawdza豉m wszystkie etykiety – tropi豉m i w瘰zy豉m, a tu prosz. No masakra jaka.
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.551

« Odpowiedz #1 : 24-04-2018, 12:07 »

Skoro wszczepienie byss闚 nic nie da這, to wida nie by這 to przyczyn problem闚. To jest dow鏚, 瞠 nie ma sensu wierzy w te badania i rzekome pozatykane 篡造.

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Bunia

Wiedza:

« Odpowiedz #2 : 24-04-2018, 12:42 »

Nie rozumiem, dlaczego nic nie da這. Nie umiem tego jeszce powiedzie, wszak jestem trzy tygodnie po operacji i moja aktywno嗆 jeszcze jest do嗆 ma豉, wi璚 czy wydolno嗆 mi wzros豉 napisz po幡iej. Ja po prostu nie wiem, co dalej. Je瞠li niczego nie zmieni, to mia盥zyca b璠zie post瘼owa dalej.
Wiem, 瞠 bypassy nie rozwi您uj problemu. jest to dzia豉nie dora幡e, kt鏎e by mo瞠 daje mi czas na znalezienie przyczyny mia盥篡cy. Problem w tym, 瞠 jak mi si wydawa這, moja dieta mia豉 nie chroni od wszelkiego z豉 na tym 鈍iecie.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2018, 13:37 wys豉ne przez Bunia » Zapisane
Mistrz
*

« Odpowiedz #3 : 24-04-2018, 13:40 »

Cytat
Nie rozumiem, dlaczego nic nie da這.
Tak to zrozumia貫m.

Cytat
Je瞠li niczego nie zmieni, to mia盥zyca b璠zie post瘼owa dalej.
Je郵i mia盥篡ca post瘼uje powoli, to organizm wytwarza obieg oboczny, czyli swoiste bypassy.

A pr鏏owa豉 Pani skorzysta z pomocy bioenergoterapeuty, zanim zdecydowa豉 si na bypassy?

Bunia

Wiedza:

« Odpowiedz #4 : 24-04-2018, 16:40 »

No niestety nie. I to moje absolutne zaniedbanie.
Je瞠li chodzi o operacj to posz這 to w takim tempie, 瞠 nie zd捫y豉m racjonalnie pomy郵e.
Od diagnozy na podstawie koronarografii do operacji nie up造n掖 nawet tydzie, przy czym nie wypu軼ili mnie nawet ze szpitala, tylko od razu przygotowywali do zabiegu. Mo瞠 gdybym nie by豉 tak oszo這miona lub mia豉 jaki odleg造 termin, to post徙i豉bym inaczej, Z drugiej strony chirurdzy roztoczyli przede mn tak apokaliptyczn wizj, 瞠 trzeba by mocnym, 瞠by si nie podda presji.
Mistrz
*

« Odpowiedz #5 : 24-04-2018, 17:40 »

Cytat
chirurdzy roztoczyli przede mn tak apokaliptyczn wizj, 瞠 trzeba by mocnym, 瞠by si nie podda presji
W tym s specjalistami.

Poziomek
*

MO: 24.09.2011
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 560

« Odpowiedz #6 : 24-04-2018, 18:46 »

Je瞠li chodzi o operacj to posz這 to w takim tempie, 瞠 nie zd捫y豉m racjonalnie pomy郵e.
Od diagnozy na podstawie koronarografii do operacji nie up造n掖 nawet tydzie, przy czym nie wypu軼ili mnie nawet ze szpitala, tylko od razu przygotowywali do zabiegu. Mo瞠 gdybym nie by豉 tak oszo這miona lub mia豉 jaki odleg造 termin, to post徙i豉bym inaczej, Z drugiej strony chirurdzy roztoczyli przede mn tak apokaliptyczn wizj, 瞠 trzeba by mocnym, 瞠by si nie podda presji.
Ciekawe, zbyt cz瘰to s造sz o takich samych schematach. Czy oni s szkoleni z zastraszania ludzi?
BaMa

MO: 2015-09-05
Sk康: Knur闚
Wiadomo軼i: 48

« Odpowiedz #7 : 24-04-2018, 19:19 »

Bunia mam pytanie. Jaki by stan twojego zdrowia jak zacz窸a przygod z Bios這ne oraz je郵i mo瞠sz napisa ile masz lat?
Bunia

Wiedza:

« Odpowiedz #8 : 24-04-2018, 19:25 »

No tak Poziomku, jednak fakty s takie, 瞠 od nie wiem ju jakiego czasu, a tego najstarsi g鏎ale nie pami皻aj, dbam o zdrowie. Nie jadam na mie軼ie, posi趾i przygotowuj sama zgodnie z najlepsz wiedz. Na imprezach wybieram to, co jast zgodne z moim sposobem od篡wiania. I tu okazuje si, 瞠 dorobi豉m si zwapnienia 篡 na pozomie w du瞠j cz窷ci 95%. No to straszenie chyba nie by這 bezpodstawne. Mog豉m je zignorowa, ale swojego samopoczucia ju nie i obiektywnego stanu 篡 te nie.
 Co innego, gdybym jad豉, co popadnie, wa篡豉 ze sto kilo. Ale dba豉m! Widocznie zabrak這 czego wa積ego - czego,  nie wiem. Na razie stupor mnie nie opuszcza, wi璚 jeszcze jasno nie my郵.
Bunia

Wiedza:

« Odpowiedz #9 : 24-04-2018, 19:34 »

Na Bios這ne trafi豉m ze wzgl璠u na zwyrodnienie stawu biodrowego. Poza tym 10 lat wcze郾iej mia豉m wyci皻y p璚herzyk 鄴販iowy i to by by這 na tyle. Po drodze przypl徠a豉 si niezdiagnozowana alergia na gluten. Pisz niezdiagnozowana, poniewa nigdy nie mia豉m 瘸dnych test闚, jednak z obserwacji wynika這, 瞠 to gluten by odpowiedzialny za p瘯anie sk鏎y na palcach d這ni. Jad豉m m彗 -musia豉m banda穎wa palce. Nie jad豉m - sk鏎a do嗆 szybko si goi豉. Poza tym okaz zdrowia. Mam 60 lat
Piotr

MO: nie stosuj
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.046

« Odpowiedz #10 : 04-05-2018, 09:10 »

Pisa貫m ju kiedy, 瞠 jajka jedzone codziennie, szczeg鏊nie przez starsz osob, kt鏎a ma ma這 ruchu, to przyczyna problem闚 ze zdrowiem.
Gibbon
*

MO: Nie stosuj.
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.162

« Odpowiedz #11 : 04-05-2018, 10:57 »

Przypomnij raz jeszcze z jakiego powodu.
Melinda

MO: 16.11.2008 zako鎍zy豉m 12.2012
Sk康: Pomorze
Wiadomo軼i: 385

« Odpowiedz #12 : 04-05-2018, 16:57 »

Koniecznie przypomnij, bo jem dwa jajka na mi瘯ko na 郾iadanie codziennie, a lat mam tyle, 瞠 wstyd powiedzie, przeczytajcie sobie...
Ale co tam, jeszcze sobie podskocz, nie jest 幢e, staruszk nie jestem, absolutnie!

Przyjmuj z godno軼i co ci lata doradzaj, z wdzi瘯iem wyrzekaj帷 si przymiot闚 m這do軼i.
Du瘸gosia
*

MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powr鏒 do MO 08.2016
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 470

« Odpowiedz #13 : 05-05-2018, 07:40 »

Melinda, najwa積iejsze, 瞠 nie jest zle i 瞠 jajka ci s逝膨 a Piotr co si naczyta i jak go znam, zasia panik i si wycofa raczkiem, nie wyja郾iaj帷 o co chodzi z tymi jajkami i problemami ze zdrowiem.
Piotr

Wiedza:

« Odpowiedz #14 : 05-05-2018, 08:29 »

Mechanizmu nie znam, ale z niczego nie b璠 si wycofywa. Mia盥篡ca w wieku 60 lat jest wynikiem z貫go od篡wiania. Dwa jajka na mi瘯ko jeszcze mog nie by problemem, ale ju jajecznica ze spor ilo軼i smalcu jak wida powoduje problemy.
scorupion
« Odpowiedz #15 : 05-05-2018, 16:02 »

Przypadek Buni to lipa, nie ma co si czepia lekarzy. Wedle swojej wiedzy ratowali 篡cie, takie zwapnienie grozi zawa貫m lub udarem. Pisa貫m kilka razy wcze郾iej, 瞠 u niekt鏎ych os鏏 po siedmiu, o鄉iu latach wracaj przyt逝mione choroby albo pojawiaj si nowe. Chyba niemo磧iwe do oceny jaki to procent. Za cz窷 takich przypadk闚 z pewno軼i odpowiada borelioza. Jestem ca趾owicie pewien, 瞠 p騧nej boreliozy nie da si ogarn望 sam BPP. Musi by ograniczona ilo嗆 bakterii i ich os豉bienie, a do momentu kiedy organizm sam sobie zacznie radzi. Pomagamy mu wtedy diet, bioenergoterapi, mikstur, masa瘸mi w tym limfatycznymi, usuwaniem z這g闚.
Ale Bunia nie ma boreliozy, wi璚 dlaczego. Nie wiem, co tam ko豉cze mi si po 豚ie, ale bardziej filozoficznie, ni pragmatycznie. Mo瞠 Lucjan z Shadowem wiedz.
Co do jajek. Od ponad dwudziestu lat z瞠ram codziennie na 郾iadanie jajecznic na smalcu. Na koniec t逝stej diety poziom cholesterolu wynosi dobrze ponad 500, trzy lata temu czyli po sze軼iu latach BPP spad na 250.
Piotr

Wiedza:

« Odpowiedz #16 : 05-05-2018, 18:50 »

Tylko, 瞠 ty je寮zisz po 20 kilometr闚 na rowerze i prowadzisz bardzo aktywny tryb 篡cia, wi璚 musisz je嗆 wi璚ej. Dlatego por闚nywanie si z osob, dla kt鏎ej jedynym ruchem jest joga jest niew豉軼iwe.
Bunia

Wiedza:

« Odpowiedz #17 : 05-05-2018, 20:23 »

No mo瞠 niekoniecznie tylko joga. Latami ca造mi regularnie chodzi豉m 2 - 3razy w tygodniu na szybkie spacery. Prawd jest, 瞠 w ostatnim roku mniej si rusza豉m, ale na tak mia盥篡c musia豉m pracowa latami. Cholesterol mia豉m w granicach 350 -320. HDL 80. Trriglicerydy poni瞠j 100. W 篡ciu nie przypuszcza豉m, 瞠 w t皻nicach wie鎍owych jest sam wap.
Ca貫 szcz窷cie szyjne s wolne od tego 鈍i雟twa. Jest nadzieja, 瞠 skleroza mnie jeszcze nie dopadnie.
B璠 wdzi璚zna za ka盥e nawet niepragmatyczne efekty t逝czenia si po g這wie
« Ostatnia zmiana: 05-05-2018, 20:29 wys豉ne przez Bunia » Zapisane
Du瘸gosia
*

MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powr鏒 do MO 08.2016
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 470

« Odpowiedz #18 : 06-05-2018, 09:46 »

To w ko鎍u m闚imy o szkodliwo軼i jajek, smalcu na kt鏎ym te jajka sma篡my czyli t逝stej diecie, czy braku ruchu. Bunia ma du穎 ruchu, od篡wia si zgodnie z ZZO, tr鎩glicerydy poni瞠j 100, nie pisze, 瞠 jajka na du瞠j ilo軼i smalcu sma篡 (co sugeruje Piotr, 瞠 dwa jajka tak ale ju na smalcu nie). Czyli co, za jej zatkane 篡造,odpowiadaj jajka? Wracamy do starej teorii, 瞠 jajka zawieraj cholesterol a nadmiar cholesterolu powoduje mia盥zyc? I 瞠 sport to zdrowie aby zje軼 dwa jajka nale篡 przejecha 20 km na rowerze. Ja jem r闚nie dwa jajka, cz瘰to i zacz窸am si ba.

« Ostatnia zmiana: 06-05-2018, 09:57 wys豉ne przez Du瘸gosia » Zapisane
Major

MO: 2015-10-02 z przerwami
Sk康: Karpackie Klimaty
Wiadomo軼i: 29

« Odpowiedz #19 : 06-05-2018, 12:35 »

Bunia, z tego co pisz, to przed przyj軼iem na Bios這ne mia豉: zwyrodnienie stawu biodrowego, alergie na gluten i co najwa積iejsze wyci皻y P璚herzyk 鄴販iowy (niezb璠ny do prawid這wego trawienia t逝szczy). Przez 9 lat z Bios這ne, mimo wyci皻ego p璚herzyka 鄴販iowego jad豉 t逝sto? Po usuni璚iu p璚herzyka, ju na zawsze twoje trawienie b璠zie upo郵edzone, nie wspominaj帷 o innych, mo瞠 jeszcze bardziej powa積ych konsekwencjach d逝gofalowych wycinania narz康闚.

Piotr nie zna mechanizm闚, jak sam napisa, wiec o czym tutaj rozmawia? Dowodem na jego hipotez ma by osoba z wyci皻ym woreczkiem 鄴販iowym, kt鏎a musia豉 jako do tego stanu doprowadzi?

"Dwa jajka na mi瘯ko jeszcze mog nie by problemem, ale ju jajecznica ze spor ilo軼i smalcu jak wida powoduje problemy." Mo瞠 powodowa, ale mo瞠 dlatego, 瞠 Bunia nie ma pewnego narz康u, zreszt nigdzie nie napisa豉, 瞠 tak jad豉.

"Je郵i widz dalej, to tylko dlatego, 瞠 stoj na ramionach olbrzym闚".
Strony: [1] 2 3 4   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!