Niemedyczne forum zdrowia
05-06-2023, 14:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 48   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czas Apokalipsy, a właściwie raczej świrów  (Przeczytany 168475 razy)
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #600 : 08-04-2022, 17:50 »

W filmikach z Buczy można się doczepić kilku szczegółów, z drugiej strony Rosjan stać na taką zbrodnię, tak zwana "zaczystka" to ich taktyka wojenna. I nie tylko Rosjan, masakry są nieodłączną częścią wojen. Z tym, że oczywiście w Buczy nie było to ludobójstwo, pomylenie pojęć.

Na oficjalnej stronie ukraińskiej policji (Національна поліція України) na „YouTube” opublikowano 2 kwietnia materiał wideo pt. „Siły specjalne Policji Narodowej sprzątają miasto Bucza” („Спецпризначенці Нацполіції проводять зачистку міста Буча”) pokazujący inspekcję policji w Buczy.

„Obecnie w mieście pracują bojownicy utworzonego pułku specjalnego przeznaczenia Policji Narodowej SAFARI, w skład którego wchodzą przedstawiciele jednostek specjalnych policji, bojownicy KORD i Thora, a także specjaliści służby materiałów wybuchowych. Dziś, 2 kwietnia, w wyzwolonym mieście Bucza w obwodzie kijowskim jednostki specjalne Narodowej Policji Ukrainy rozpoczęli oczyszczanie terenu z dywersantów i wspólników wojsk rosyjskich. Specjaliści Służby Unieszkodliwiania Materiałów Wybuchowych przeprowadzają inspekcje miejsc zbrodni wojennych Federacji Rosyjskiej i przechwytują urządzenia wybuchowe i amunicję, które nie uległy detonacji. Funkcjonariusze kontrolują każde podwórko i schronienie, komunikują się z ludźmi i udzielają pomocy okolicznym mieszkańcom. Obywatele, którzy musieli znosić okropności okupacji, w miarę możliwości pomagają policji. Policja robi wszystko, co możliwe, aby przywrócić ład i porządek na wyzwolonych terytoriach, aby okoliczni mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do rodzinnego miasta” – głosi opis pod filmem na „YouTube”.

Jeden z internautów przeanalizował nagranie policji i ustalił w Google Maps trasę, jaką przebyto. Biegła ona tak: „Od strony Kijowa główną drogą E373 do środka Buczy. Tam się zatrzymują w okolicach hipermarketu Novus i puszczają drona by się upewnić czy można bezpiecznie jechać dalej. Film się kończy sceną z ulicy Vokzalnej 101 (apteka) ok. 50 metrów dalej i jakimś wywiadem przy drodze”. Z drugiej strony policja napisała pod filmem, że przeszukano wszystkie zaułki i miejsca wskazane za miejsca zbrodni wojennych (mogło być kilka ekip policji w różnych częściach miasta i nie wiadomo, czy komunikat dotyczy ekipy widocznej na filmie, czy wszystkich).

Policjanci przeprowadzili inspekcje na wszystkich ulicach miejscowości i nigdzie masowo walających się zwłok. Pytanie – jak zmarli ludzie widoczni na poniższym nagraniu opublikowanym 3 kwietnia przez Wojskową Telewizję Ukrainy (Військове телебачення України), biorąc pod uwagę fakt, że Rosjanie wycofali się z Buczy 30 marca.


https://wolnemedia.net/rozstrzygajacy-dowod-ze-wydarzenie-w-buczy-to-ukrainski-fejk/
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #601 : 10-04-2022, 12:07 »

Od jutra karetki i straż pożarna będą jeździć bez sygnałów dźwiękowych, żeby nie urazić Ukraińców.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.257

« Odpowiedz #602 : 12-04-2022, 13:59 »

Nie wiem co wydarzyło się w Buczy, jedni i drudzy kłamią. Filmik można teraz nakręcić każdy.
Ale dla mnie zastanawiające jest to, że nie chcą komisji Czerwonego Krzyża, to stawia konkretne pytania. 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #603 : 18-04-2022, 11:49 »

Trwa w najlepsze akcja osiedlania Ukraińców w Polsce. Czy to dobrze, czy źle? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. W obliczu rozpoczynającej się wędrówki ludów lepiej, że do nas przybyli Ukraińcy, niż za jakiś czas mieliby to by być Beduini i czarni Afroafrykańczycy. Zbliżeni kulturowo, jeszcze nie zdegenerowani jak tolerancyjni zachodni Europejczycy, razem przez setki lat tworzyliśmy państwo. Z drugiej strony nie przepadają za Lachami, raczej uważają nas za okupantów, jak my Rosjan. No i my ponosimy koszty tego osiedlenia. W tle, gdzieś tam daleko majaczy dołożenie do tego nowego starego tworu Białorusi (Rosja upadnie po wielu latach wojen) i mamy mocarstwo w Europie, któremu Naziści z Nazistanu będą mogli naskoczyć. Tak czy inaczej będzie się działo o wiele więcej, niż teraz. Na razie obserwujemy rozwój sytuacji wokół Iranu i na przedłużającą się, wyniszczającą wojnę na Ukrainie.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #604 : 18-04-2022, 17:31 »

Jedna rzecz nie daje mi spokoju przez całe święta. Na Ukrainie zginęło mnóstwo żołnierzy, z jednej i drugiej strony. Prawie wyłącznie sami mężczyźni. Dlaczego feministki (to takie na ogół brzydkie kobiety, z krótkimi włosami ufarbowanymi na fioletowo albo zielono) nie domagają się parytetu? W przypadkach zyskownych, łatwych i przyjemnych kłapią dziobami, aż furczy. Dlaczego tu nie? Czyżby były strachliwe, samolubne, zakłamane i obłudne? Nie, niemożliwe, musi istnieć inna przyczyna. Ale nie wiem jaka.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #605 : 18-04-2022, 20:46 »

Podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów w czasie jednego z paneli dyskusyjnych ,,Europa w poszukiwaniu przywództwa” padła deklaracja powtarzana przez wszystkich uczestników – To moment na utworzenie Unii Polsko – Ukraińskiej.

Zgodnie za postawioną deklaracją przez Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza pozostali uczestnicy zwracali uwagę na znaczenie utworzenia ewentualnej unii. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Poseł Maciej Gdula z Nowej Lewicy, Prezes Porozumienia Jarosław Gowin oraz Czesław Bielecki z aprobatą wypowiadali się o takim pomyśle.

Przytoczono także słowa Wołodymyra Zełenskiego o potrzebie powstania unii polsko-ukraińskiej, o tym, że Polaków i Ukraińców jest łącznie aż 80 milionów, tylu ilu Niemców, co zostało wkomponowane w kontekst możliwości m.in. gospodarczych, jakie mogłaby ze sobą nieść unia obu krajów.https://www.forum-ekonomiczne.pl/opowiadamy-sie-za-unia-polsko-ukrainska-wspolna-deklaracja-polskich-elit-politycznych/
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #606 : 20-04-2022, 06:34 »

Gdzie jest ta mała Greta z głupimi minami i bez przerwy kłapiąca dziobem? Klimat się tak ocieplił, że zaraz z zimna sam pójdę i pozamykam wszystkie kopalnie, elektrownie i rurociągi.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #607 : 20-04-2022, 18:07 »

Od 24 lutego wszyscy jesteśmy Ukraińcami, a szczególnie jeden klecha, który w kościele w czasie mszy puścił pieśń banderowską i zachęcał wiernych do jej śpiewania:

W Poniedziałek Wielkanocny w kościele pw. bł. Edwarda Detkensa w Warszawie ks. Wojciech Drozdowicz puścił z magnetofonu ukraińską pieśń patriotyczną "Czerwoną kalinę",

Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #608 : 21-04-2022, 11:11 »

„Razem z premierem Belgii Alexandrem De Croo odwiedziliśmy dziś w Serocku kobiety i dzieci, które uciekły z Ukrainy przed okrucieństwem wojny i bombami Putina. Oni chcą wrócić do swojej Ojczyzny, aby budować ją silną i suwerenną, ale do tego potrzebują środków! Najwyższy czas na wypłacenie należnych nam pieniędzy z Unii Europejskiej, które pomogą spełnić ich marzenia” – cytuje słowa premiera Polski z 11 kwietnia PAP, a za nim mainstreamowe media.

O jakie pieniądze chodzi? O jakąś obiecaną pomoc na wsparcie uchodźców w Polsce? Nie! Jedyne środki należne Polsce, które aktualnie Unia Europejska blokuje naszemu państwu, to pieniądze na realizację programu Polski Ład, który miał odbudować gospodarkę Polski po zniszczeniu jej polityką covidową rządu.

https://wolnemedia.net/premier-chce-budowac-ukraine-pieniedzmi-ue-na-polski-lad/

Dla Polaków środków uzyskać nie potrafili? A może specjalnie środki były wstrzymywane do momentu jak zaczęły być "naprawdę" potrzebne? Przypominam, że za te pieniądze Polska zgodziła się być dojną krową . A teraz wyjdzie że włodarze uczyli nas dojną krową z darmo, UE może nas do woli opodatkowywać i jeszcze wyjdzie że zgodziliśmy się na to nie dostając nic w zamian.


Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.342

« Odpowiedz #609 : 22-04-2022, 07:32 »

Gdzie jest ta mała Greta z głupimi minami i bez przerwy kłapiąca dziobem? Klimat się tak ocieplił, że zaraz z zimna sam pójdę i pozamykam wszystkie kopalnie, elektrownie i rurociągi.

Skorupion trochę empatii dla mieszkańców Kilimandżaro:

https://www.google.pl/
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #610 : 26-04-2022, 09:30 »

Ale na Kilimandżaro mieszkają tylko gibbony, węże, pająki i jaszczurki.

Jak w mojej kiepskiej, oczywiście odbiegającej od oficjalnej i eksperckiej, ocenie wygląda sytuacja na Ukrainie? Rosja poniosła klęskę, nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Zresztą oni nie atakowali tylko bronili się przez atak, ale są za słabi militarnie, gospodarczo i ogólnie prawie we wszystkim, aby postawić się USA. Bo tam toczy się proxy między tymi dwoma mocarstwami nuklearnymi. No i właśnie tylko atom ratuję Rosję przed rozpadem na wzór ZSRR. Na razie, ratunku jednak nie widać, kwestia czasu jak zostanie rozdrapana. Nie ma się z czego cieszyć, bo na tym miejscu wyrosną inne imperia, pewnie będzie to imperium chińskie i beduińskie. Amerykanie skończą po przegranej wojnie z Chinami jako mocarstwo na miarę Meksyku hehehe. Wojna z Chinami musi być, właściwie to już się zaczęła. A Europa? Zachodni degeneraci niech się szykują do czyszczenia butów Afroafrykańczykom i Beduinom, taki im los został przypisany. A Polska i okolice? Nie wiem, może trzeba by zawrzeć sojusz z Turcją i się jakoś prześlizgniemy.


Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #611 : 26-04-2022, 21:24 »

Jesteśmy przygotowani na przerwanie dostaw gazu z Rosji. Mamy zapełnione magazyny w 76%. Od lat prowadzimy politykę dywersyfikacji źródeł dostaw m.in poprzez budowę gazoportu w Świnoujściu i Baltic Pipe. Zapewniliśmy Polakom bezpieczeństwo.
To powiedział pan Sasin po odcięciu rosyjskiego gazu. Skoro Sasin tak powiedział to ja kilka worków pod pachę i biegiem do lasu. Nazbierałem szyszek i chrustu, parę miesięcy pociągnę.
Jak mi się to wszystko pięknie sprawdza. Dalej widzę już tylko gorzej, rzeczy nie do wyobrażenia w tej chwili. Może wyobrazić sobie mogą tylko nieliczni świadkowie II Wojny Światowej. Pajace wymachujące szabelką w necie, lemingi, ogłupiałe lewactwo i prawactwo dostaną lekcję życia.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #612 : 27-04-2022, 06:16 »

Co na to Beata Mazurek?
Historyczny dzień. Polska niezależna od rosyjskiego gazu. Koniec z szantażem Moskwy. Tak się dba o interesy Polski.
No, Putin zakręcił, czyli dba hehehe. Kolejnym sukcesem będzie zamknięcie dopływu ropy, a kulminacją atomowy strzał w czoło.
Jak zbierałem ten chrust to w połowie lasu, bo druga połowa wycięta i sprzedana do Chin i tak w całej Polsce. Jest się z czego cieszyć, ale nie tylko z tego. W lutym urodziło się 23 tys. dzieci. Najgorszy miesiąc od IIWŚ. Zmarło 42 tys. osób. Po nieudanym obaleniu Łukaszenki mamy na granicy Putina, kopalnie zamknięte, kasy z Unii nie ma, czołgi oddane Ukrainie, szczepionki za 6 miliardów do kibla, trzy miliony uchodźców do wykarmienia, inflacja czwarta na świecie, złotówka traci nawet do rubla i hrywny, zboże niby w silosach, ale tez już sprzedane.
Któż to taki, ach któż osiągnął powyższe i inne nie wspomniane sukcesy?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #613 : 28-04-2022, 09:40 »

No to mieszkańcy gminy Mieścisko dowalili Putinowi:A teraz zgadnijcie od kogo i o ile drożej będą ten sam ruski gaz kupowali w niedalekiej przyszłości.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #614 : 29-04-2022, 09:14 »

Cała Polska będzie kupowała ruski gaz od pośredników, głównie Niemców. Węgiel, ropę i stal też albo po prostu tego zabraknie. Jest git. A jakie branże są najbardziej narażone na braki gazu? Spożywcza i budowlana. No i dobrze, po co nam jedzenie i mieszkanie skoro w Berlinie to wszystko jest?

A tu konkretnie jak dokopaliśmy Putinowi:


Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.043

« Odpowiedz #615 : 29-04-2022, 15:54 »

Wśród mieszkańców gmin pozbawionych gazu będą rozlosowywane kuchenki i piecyki gazowe.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 52
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 988

« Odpowiedz #616 : 29-04-2022, 18:57 »

Zgadnijcie ile kosztuje paliwo na Węgrzech? Ok. 5,5 zł. Diesel i benzyna dokładnie w tej samej cenie. W oknach tylko węgierskie flagi.
Zapisane

I'm going through changes
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.342

« Odpowiedz #617 : 30-04-2022, 08:38 »

Słabo u mnie savoir-vivr`em: czy wypada jeszcze obchodzić Dzień Flagi RP aby nie urazić gości?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #618 : 30-04-2022, 21:52 »

Cytowane często przeze mnie wolnemedia.net zostały zablokowane, zatem wszystkie te linki z terenu Polski mogą być nie dostępne (chyba że korzystamy z mniejszych dostawców internetu), co nie znaczy, że portal przestał istnieć.
Bardzo prostym rozwiązaniem i stosowanym przeze mnie jest instalacja wtyczki do przeglądarki o nazwie KProxy Extension. Cały proces to może kilkanaście do kilkudziesięciu sekund i problem rozwiązany.

Wtyczka dla Firefoxa:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/kproxy-extension/

Wtyczka dla Chrome, nowszych wersji Edge, Opery i innych chromopodobnych:
https://chrome.google.com/webstore/detail/kproxy-extension/gdocgbfmddcfnlnpmnghmjicjognhonm

Dla dociekliwych, wtyczka umożliwia przeglądarce automatyczne korzystanie z serwerów proxy znajdujących się w innych krajach, darmowa wersja wtyczki daje nam do dyspozycji kilkanaście różnych IP z Kanady i kilka z Francji co wystarczy aby obejść dotychczasowe blokady.

Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #619 : 01-05-2022, 09:45 »

Sposób polecany przez Wolne Media to użycie strony  https://www.proxysite.com/pl/  , wpisanie na niej ich adresu i naciśnięcie Enter.
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 48   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!