Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 48   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czas Apokalipsy, a właściwie raczej świrów  (Przeczytany 209072 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #640 : 22-05-2022, 08:06 »

Najgroźniejsza z dotychczas znanych chorób zakaźnych zaatakowała. Krokodylowa dżuma:

Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #641 : 22-05-2022, 14:48 »

Żrące diabelstwo żeby klapki przepalić.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #642 : 25-05-2022, 08:56 »

Wspólnie kto z kim zaplanował? bo pisiorowska policja zamiast aresztować za przestępstwo to wywiozła ją bezpiecznie z Warszawy.
Wymyśliłam, że to niemożliwe by poszedł bez obstawy, a jeśli poszedł to chciał by doszło do jakiegoś incydentu, jego zachowanie po polaniu trochę na to wskazuje, nawet się nie zdziwił.
Może chcieli tym nakłonić do ostrych reakcji?
Wyglądało to na ustawkę ale potem jednak nic z tego się nie wykluło i zamietli pod dywan. To też dla mnie dziwne. Dziwne też, że jej nie aresztowali i Rosjanie też nic z tym nie zrobili.
Także teraz to już nie wiem co to było. 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #643 : 26-05-2022, 13:08 »

Media piszą, że Rosję czeka pucz. Podczas, gdy Putin zrobił dziś show swoją wypowiedzią.

Stan rosyjskiej gospodarki pozwala od 1 czerwca na:
 1. Podwyżka emerytury o 10%,
 2. Podnieść płacę minimalną, płacę minimalną o 10%,
 3. Podnieś koszty utrzymania o 10%.
 4. Towarów nie brakuje, gospodarka stabilna, półki sklepowe wypełnione towarem,
 5. Rubel jest silniejszy niż kiedykolwiek.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #644 : 27-05-2022, 06:49 »

Nie ma w tym nic dziwnego. Rosja w tym roku, dzięki wojnie, podwoiła swoje wpływy ze sprzedaży ropy. Przecież oni by nie rozpoczęli tej wojny gdyby nie chodziło o kasę.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #645 : 28-05-2022, 08:29 »

Obudziłem się z rana i zachciało mi się popodążać za nauką. W domu ciasno więc wyszedłem na dwór. I jeszcze szybciej wróciłem. Po czapkę, rękawiczki i szalik. Ale wierzę nauce, po prostu globalne ocieplenie powoduje lokalne oziębienie hehehe.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #646 : 28-05-2022, 10:05 »

Św. Greta od Klimatu zapewne wszystko wyjaśni jeszcze w tym roku (pisze książkę, może dlatego tak zamilkła).
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #647 : 29-05-2022, 12:40 »

No, rozwrzeszczany, robiący miny jak defektujący kot, kilkunastoletni bachor największym klimatologiem na kuli ziemskiej. Autorytet dla stada baranów podążających za nauką hehehe,
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #648 : 30-05-2022, 10:49 »

Sława Ukrainie.
Globalnego ocieplenia ciąg dalszy, 10 stopni Celsjusza w końcu maja to potwierdza i dlatego należy zlikwidować pozostałe jeszcze kopalnie, elektrownie i elektrociepłownie. Mamy panele słoneczne i wiatraki. Tylko co jak wieje putinowski wiatr ze wschodu? Tego nie wiem. Ale przecież można założyć sweter albo kurtkę.
Hm...przeczytałem ten post i mam problem. Chyba ruską onucą jestem.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #649 : 30-05-2022, 11:31 »

„UE jest zmuszona kupować rosyjską ropę, żeby Putin nie zarabiał jeszcze więcej” - przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der DebiLeyen
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #650 : 01-06-2022, 21:40 »

– Być może, że państwa płody rolne, to co w tym roku zbierzecie państwo z pól, trafi do Afryki, do Ameryki Południowej, do wielu innych miejsc, gdzie będzie ratowało życie – mówił do uczestników gali konkursu AgroLiga. Jak ujawnił Andrzej Duda, braki w zapasach żywności w krajach III świata, spowodowane wstrzymaniem eksportu z Ukrainy, mogą zostać pokryte przez państwo polskie.

https://pch24.pl/polska-wlaczy-sie-do-walki-z-plaga-glodu-zbiory-rolnikow-trafia-do-panstw-iii-swiata/

Jeszcze mniej jeszcze droższej żywności dla Polaków. I co z tego, że nasz kraj by się sam wykarmił, skoro oddamy co zbierzemy podbijając jeszcze ceny tym co nam jeszcze zostanie.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #651 : 03-06-2022, 11:49 »

Tu całkiem poważnie piszę, mam dwóch znajomych psychiatrów, a oni od niedawna mają gwałtownie rosnącą kolejkę posiadaczy kredytów.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #652 : 06-06-2022, 08:03 »

No nie! Walia to ruskie onuce, wzięli kasę od Putina. Nic nie kupię w żadnym walijskim sklepie.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #653 : 06-06-2022, 10:37 »

Do tego bezczelnie wygrali z Ukraińcami w piłce kopanej zamiast w ramach solidarności popuścić niechcący 12 krotnie do swojej bramki.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #654 : 10-06-2022, 08:00 »

Ktoś bardziej zorientowany może wie o co chodzi?

Drogi Odbiorco,
 Dziś doręczamy Twoją paczkę
Możesz ją odebrać bezpiecznie - na zewnątrz lub poproś o pozostawienie w portierni/recepcji
Uzgodnij z kurierem najbezpieczniejszy dla Ciebie sposób dostawy.
Płać bezpiecznie kartą za pobranie u kuriera DPD.


Nie zamawiałem dynamitu, ani stada jadowitych węży.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #655 : 10-06-2022, 08:46 »

A z czego dziś można się pośmiać? Ja jak potrzebuję wpaść w dobry humor to czytam sobie jak to starożytni Egipcjanie zbudowali piramidy za pomocą patyków, którymi obrobili miliony kilku tonowych bloków skalnych pod różnymi kątami, tak że łączyły się ze sobą z dokładnością do pół milimetra. Temat rozwinę
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #656 : 10-06-2022, 09:20 »

A z czego dziś można się pośmiać? Ja jak potrzebuję wpaść w dobry humor to czytam sobie jak to starożytni Egipcjanie zbudowali piramidy za pomocą patyków, którymi obrobili miliony kilku tonowych bloków skalnych pod różnymi kątami, tak że łączyły się ze sobą z dokładnością do pół milimetra. Temat rozwinę
O właśnie, masz jakąś książkę do polecenia w ww. temacie?
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #657 : 11-06-2022, 08:34 »

Jeśli znali się na matematyce, fizyce i mieli siły ludzkie, to mogli sobie poradzić. Kiedyś już podałem tu odnośnik do historii o starożytnych kamieniołomach. Jeden gość twierdzi, że to tylko kosmici mogli zrobić, gdy w rzeczywistości ludzie to robili i jest to dokładnie udokumentowane. Jeden gość opowiada o nieziemskich trójkątnych wierceniach kosmitów, gdy w rzeczywistości była to ręczna i mozolna ludzka dłubanina dłutem i młotkiem. Toż o wiele bardziej skomplikowane są budowle renesansu w Italii, a przecież ludzie również nie dysponowali wtedy dzisiejszą maszynerią -- posługiwali się za to matematyką, dźwigniami i innymi prostymi maszynami "z patyków".
Zapisane

I'm going through changes
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #658 : 12-06-2022, 19:05 »

Cytat
O właśnie, masz jakąś książkę do polecenia w ww. temacie?

Jest tego sporo, cykl zakazanych, niezłe po angielsku dwie pozycje Christophera Dunna i inne. Ale traktować je trzeba bardziej jako inspirację, a polegać na własnym rozumie. Ja tak robię i dlatego opowieści typu antoniowego mocno mnie rozśmieszają. Już widzę, jak tysiąc atletów zjadło tysiąc kotletów i przeniosło dwustu tonowy skalny blok ileś tam kilometrów, a potem umieściło go precyzyjnie co do milimetra hehehe.
Cała masa podobnych historii jest. Patrząc na dzisiejsze załganie to historyczne musi być jeszcze o wiele większe. I nie tylko historyczne. Religijne, geograficzne, astronomiczne, żyjemy po uszy w syfie.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #659 : 12-06-2022, 21:32 »

W Rzymie i innych miastach stoją wielkie egipskie obeliski. Znacznie większe i cięższe niż te bloki z piramidy Cheopsa. Jak się tam znalazły i kiedy? Kto je tam postawił? Jak przez morze wyprawił? Przecież nie kosmici ze swoimi kosmicznymi rakietami lecz architekci, matematycy, inżynierowie. Siłę ludzką można zaś zwielokrotnić. Dziecko może podnieść wielki głaz za pomocą dźwigni prostej lub wielokrążka. Te obeliski podnoszono i ustawiano, angażując setki, tysiące robotników, operujących linami, dźwigniami, kołowrotami itp. Pod nadzorem inżynierów, architektów. O kopule katedry florenckiej coś słyszeli? Jak ją budowano? Tylko prostymi narzędziami i pracą ludzkich mięśni.

Na własnym rozumie nie zrozumiesz matematyki. Tak, ten gość od kosmicznych kamieniołomów też coś ma do matematyki -- jakieś obłąkane brednie. Możesz mu wierzyć, przecież to pan doktor, możesz razem z nim liczyć w kopach i piętnastkach. Matematyka to nie arytmetyka.

Nie chce się nam dziś uwierzyć w pracę "w pocie czoła", bo tylko w smart-gównie siedzimy i wierzymy cwaniakom. Większość ludzi nie jest w stanie dziś wytyczyć kąta prostego w terenie, np. pod budowę fundamentu, więc chętnie szuka pomocy u kosmitów. Nawet fachowcy murarze nie kumają dziś twierdzenia Pitagorasa. A przecież to banał z podstaw matematyki.
Zapisane

I'm going through changes
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 48   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!