Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 48   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czas Apokalipsy, a właściwie raczej świrów  (Przeczytany 209089 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #800 : 27-11-2022, 15:09 »

Idę o zakład, że do trzech, czterech lat polskie wojska znajdą się na Ukrainie.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #801 : 27-11-2022, 20:39 »

Trzeba być optymistą i jednocześnie realistą. Putin nie osiągnął tego co zamierzał i Żeleński nie może osiągnąć tego co chce. Teraz Putin nie ma się dokąd cofnąć. Musi to zrozumieć Europa Zachodnia, im szybciej to zrozumie to mniej ludzi zginie. Amerykanie zyskują na tym konflikcie, wystarczy uświadomić sobie co się stało z walutami. Na pewno nasi "bracia" chcieliby wciągnąć nas w ten konflikt.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #802 : 28-11-2022, 11:35 »

Cytat
Wszyscy są przekonani, że Putin zaatakował Ukrainę zupełnie bez powodu. Wszyscy mówią o Putinie, że największy zbrodniarz w historii Świata tylko Papież ma inne zdanie w tym temacie. Papież mówi, że wszyscy jesteśmy winni (decydenci) Amerykanie i Europejczycy. Nie chodzi tylko o "szczekanie NATO pod granicami Rosji". Dobrze by było wrócić do 2014 r. Wiedzę mam na temat tego konfliktu tylko z przekazów medialnych. Na Ukrainie były dwa obozy: pomarańczowi byli w zachodniej Ukrainie, niebiescy byli we wschodniej Ukrainie. W demokratycznych wyborach wygrali niebiescy i ich Rząd obrał kurs prorosyjski. Oligarchowie zachodniej Ukrainy zorganizowali "majdan". Byli przeciwni, że Rząd obrał kurs prorosyjski. SUWEREN DAŁ władzę ugrupowaniom prorosyjskim, mieli mandat żeby zawierać umowy, które nie podobały się oligarchom zachodnim.
Nasza obecna władza mówi, że zachód  jest większym zagrożeniem dla naszej suwerenności jak wschód, więc gdyby obecna opozycja zorganizowała " majdan" i przejęła władzę to.....
Napisałem ten poprzedni post wieczorem i w nocy miałem taki sen. Duży pies najpierw skomlał do mnie, a jak się zbliżałem do niego to na mnie szczekał. Moja interpretacja tego snu jest taka, że ktoś ważny na biosłone był mi przychylny, ale po napisaniu wczorajszego postu bardzo mnie krytykuje i dlatego przypomniałem 2014 r być może ktoś zrozumie, że nie koniecznie sprawy wyglądają tak jak głosi ogólna propaganda.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2022, 18:50 wysłane przez Poziomek » Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #803 : 28-11-2022, 11:54 »

Cytat
Oligarchowie zorganizowali majdan. Robili wykłady jak to jest dobrze na zachodzie, a nasza władza chce współpracować z Putinem, więc trzeba obalić rząd siłą. POWINO BYĆ TAK, że w demokracji przekonuje się wyborców ARGUMENTAMI i zdobywać władzę w demokratycznych wyborach. Oligarchowie z zachodniej Ukrainy nie wierzyli w zwycięstwo w demokratycznych wyborach, więc postanowili wziąć władzę siłą. Podczas wieców była zakąska i samogon, więc wiecowników było dużo. Było dużo osób z zachodniej Europy, a szczególności z Polski popierających majdan, czyli siłowe przejęcie władzy. Dlaczego Amerykanie i zachodnia Europa uważali, że w Ukrainie trzeba obalić siła rząd wybrany w demokratycznych wyborach?

Tak pomagali Ukrainie obalaniu demokratycznego rządu. Teraz pomagają "najpierw nieśmiało", a teraz mocno w walce z Putinem, bo Putin zaatakował Ukrainę bez powodu. KŁAMSTWO POWTÓRZONE WIELOKROTNIE STAJE SIĘ PRAWDĄ dla tych co świadomie kłamią.
Papież powtarza przerwijcie to barbarzyństwo. Jeżeli Rosjanie popierają Putina to można mówić, że propaganda putinowska odebrała im rozum i nie wiedzą co czynią, ale czy Papież opiera swoje poglądy na propagandzie putinowskiej?
Zginęło wiele tysięcy osób z powodu nie uszanowania demokratycznych wyborów. Każdy chce pomagać słabszemu, ale dawanie broni służy zabijaniu. Takie same stanowisko ma Papież.

Pomoc powinna być efektywna, a jakie efekty przynosi obecna pomoc?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #804 : 28-11-2022, 19:19 »

Cytat
Pomoc powinna być efektywna, a jakie efekty przynosi obecna pomoc?
A zapytaj komu.






Uprzejmie donoszę, że moja żona jest ruską onucą i antyszczepionkowcem, bo kiedy bym nie otworzył po niej lodówki, to świeci się światło.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #805 : 30-11-2022, 10:13 »

Cytat
ytat
Cytat
ytat
Tak pomagali Ukrainie obalaniu demokratycznego rządu. Teraz pomagają "najpierw nieśmiało", a teraz mocno w walce z Putinem, bo Putin zaatakował Ukrainę bez powodu. KŁAMSTWO POWTÓRZONE WIELOKROTNIE STAJE SIĘ PRAWDĄ dla tych co świadomie kłamią.
Papież powtarza przerwijcie to barbarzyństwo. Jeżeli Rosjanie popierają Putina to można mówić, że propaganda putinowska odebrała im rozum i nie wiedzą co czynią, ale czy Papież opiera swoje poglądy na propagandzie putinowskiej?

W obecnych czasach gdy Świat jest globalną wioską popełnia się POTWORNE zbrodnie o kawałek ziemi. Mieszkańcy Donbasu powinni mieć prawo do samostanowienia, bo to ich ziemia. Demokracja to rządy obywateli.

Porozumienia mińskie takie prawo dawały mieszkańcom Donbasu. Oligarchowie zachodnie Ukrainy tego porozumienia nie dotrzymali.
Przed najazdem Putina na Ukrainę oligarchowie pierwsi uciekli, następnie uciekali bogatsi, biedniejsi pozostali i cierpią,  są mordowani.
Na świecie są katastrofy spowodowane przez przyrodę, ale ta katastrofa i to BARBARZYŃSTWO jest wywołane przez człowieka.

Całkowicie się zgadzam z diagnozą Papieża wszyscy jesteśmy winni (decydenci). Największą odpowiedzialność ponoszą amerykanie. Ludzie są mordowani, bo emerytowani generałowie dali plamę  w Afganistanie to teraz chcą zabawić się z Putinem. Może będzie użyta broń atomowa taktyczna, ale co ich obchodzi, do nich nie dojdzie.
Amerykanie pomagają Ukrainie, dostarczając broń. Dla Amerykanów to nie jest problem, bo dodrukują kasy, a ponieważ dolara ma cały Świat to koszty tej pomocy poniesie cały Świat, a amerykanie mają zyski, bo przemysł zbrojeniowy pracuje i przynosi zyski.

Jeszcze jeden pomysł wpadł mi do głowy. Bez istotnego powodu są popełniane potworne zbrodnie, giną niewinni ludzie, a gdyby tak na oczach całego Świata doszło do konfrontacji Benigna z Putinem. Nie myślę o konfrontacji na pistolety, czy szable tylko dyskusja merytoryczna na argumenty. 
No oczywiście Putina z Żeleńskim. Niech powiedzą CAŁEMU ŚWIATU dlaczego tak postępują. Ktoś powie, że jest ONZ i tam się dyskutuje. Taka dyskusja na oczach całego Świata byłaby pomocna w zatrzymaniu tych potwornych zbrodni.
Czy to jest trudne do zorganizowania, Dyskusja merytoryczna oparta NA FAKTACH na oczach i uszach całego Świata. Kto się boi prawdy. Cały czas słyszymy narrację (czytaj kłamstwa) tylko jednej strony. Nawet uratowane jedno życie jest warte takiej dyskusji.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #806 : 01-12-2022, 15:52 »

Cytat
Było dużo osób z zachodniej Europy, a szczególności z Polski popierających majdan, czyli siłowe przejęcie władzy. Dlaczego Amerykanie i zachodnia Europa uważali, że w Ukrainie trzeba obalić siła rząd wybrany w demokratycznych wyborach?
Mam doświadczenie, że przedstawiam kilka kwestii, ale ta najważniejsza jest nie zauważana i dlatego wklejam najistotniejszą informację, która jest oparta na faktach. TO NIE JEST PROPAGANDA PUTINA, to jest istota kto jest odpowiedzialny za to barbarzyństwo.
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #807 : 02-12-2022, 10:44 »

I.
Daty nowego i starego porządku (daty nowego stylu i starego stylu) – problem z dziedziny rachuby czasu związany z przechodzeniem poszczególnych krajów z kalendarza juliańskiego („starego porządku”) na gregoriański („nowego porządku”).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Daty_nowego_i_starego_porządku

Lenin, Stalin, Trocki, Chruszczow mają niewiadomą w dniu urodzin różną o 12.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dwanaście_Plemion_Izraela


II.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Phoenician.png
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_fenicki

Potas, K, 1 i 4, 14-sta litera fenickiego alfabetu oznacza rybę (symbol prawdop. od hieroglifu oznaczającego węża/węgorza) https://pl.wikipedia.org/wiki/Nun_(litera) Podobna do symbolu SS, koniec Ery Ryb?

Jod, 17 i 5, 13 litera oznacza wodę, https://pl.wikipedia.org/wiki/Mem_(litera) Papież objął pontyfikat 13 marca 2013, 13 dni po poprzedniku. Początek Ery Wodnika?

Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #808 : 02-12-2022, 11:13 »

Cytat
Papież powtarza przerwijcie to barbarzyństwo. Jeżeli Rosjanie popierają Putina to można mówić, że propaganda putinowska odebrała im rozum i nie wiedzą co czynią, ale czy Papież opiera swoje poglądy na propagandzie putinowskiej?

Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #809 : 02-12-2022, 15:00 »

Któryś z Helmutów puścił bąka i w rezultacie wszyscy musieli wrócić do faterlandu. Warto było?


Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #810 : 03-12-2022, 12:03 »

Cytat
W obecnych czasach gdy Świat jest globalną wioską popełnia się POTWORNE zbrodnie o kawałek ziemi. Mieszkańcy Donbasu powinni mieć prawo do samostanowienia, bo to ich ziemia. Demokracja to rządy obywateli.

Porozumienia mińskie takie prawo dawały mieszkańcom Donbasu. Oligarchowie zachodnie Ukrainy tego porozumienia nie dotrzymali.
Przed na

Może kogoś razi, że powtarzam FAKTY, które różnią się od powszechnej narracji (czyli kłamstwa).
Nie wiem, czy powinienem przeprosić, za powtarzanie PRAWDY.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #811 : 03-12-2022, 21:26 »

No oczywiście, że Rosja została sprowokowana.
Bez amerykańskich  prowokacji, wojny by nie było.
Tam, gdzie Amerykanie, tam wojna.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #812 : 06-12-2022, 10:17 »

I tak, i nie. Rosja od stuleci jest państwem bandyckim, napadającym na sąsiadów.
Na froncie sytuacja ustabilizowana, ale poza nim sporo się dzieje. Rosja kompletuje około półmilionową armię, a na Ukrainę zasuwają transporty zachodniej broni. Czyli mamy dwie możliwości. Albo od razu będzie jazda na całego, ze zniszczeniem Ukrainy włącznie, albo najpierw jakiś rozejm, a jazda później, już z naszym udziałem.
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #813 : 06-12-2022, 11:57 »

Wydaje mi się, że weźmiemy w niej udział. Dlatego są wzywani rezerwiści na przymusowe ćwiczenia, nawet ci, którzy nigdy w wojsku nie byli. Ćwiczenia kończą się przymusową przysięgą.

https://legaartis.pl/blog/2022/12/03/mobilizacja-wojskowa-wojsko-zaczelo-wzywac-rezerwistow/
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #814 : 06-12-2022, 12:18 »

Na ćwiczenia, a potem zmobilizowani, powinni być bez wyjątku wszyscy, którzy paszczurzą w necie o marszu na Moskwę. Ale spokojnie, doczekają się i pomaszerują.
Powiem tak, Polacy już biorą udział w walkach, tylko nieoficjalnie.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #815 : 07-12-2022, 17:27 »

Były prezes TVP Jacek Kurski został przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego - poinformował Narodowy Bank Polski. Jego kandydaturę zgłosił prezes Adam Glapiński.

"Ma szerokie doświadczeniu w sektorze publicznym zdobyte na wszystkich jego szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m. in.: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska" - podkreślił bank centralny. 


https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-jacek-kurski-ma-nowa-prace-z-tvp-do-banku-swiatowego,nId,6458186
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #816 : 08-12-2022, 14:53 »

Nie zmyślam:

@M_K_Blonska
: Kiedyś nie zakładaliśmy, że w ogóle będziemy jeździli samochodami. Świat się zmieniał. Stopniowo będziemy musieli przyzwyczajać się do czegoś innego.
BR: Przesiadamy się na rowery?
MKB: Byłoby to bardzo zdrowe. Nie będzie wzrostu temperatury, anomalii pogodowych


Sejm i rząd myślą o przesadce na rowery? Popieram. Szkoda tylko, że ludzie rzucali kamieniami w dinozaury, wtedy nie było samochodów i tym samym anomalii i zmian klimatu, a bogu ducha zwierzęta wyginęły. Musiały od kamieni.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #817 : 08-12-2022, 15:03 »

Wydaje mi się, że weźmiemy w niej udział. Dlatego są wzywani rezerwiści na przymusowe ćwiczenia, nawet ci, którzy nigdy w wojsku nie byli. Ćwiczenia kończą się przymusową przysięgą.

https://legaartis.pl/blog/2022/12/03/mobilizacja-wojskowa-wojsko-zaczelo-wzywac-rezerwistow/

Trzy uwagi tu się nasuwają, to znaczy więcej, ale na razie poprzestańmy na tych trzech.
Widać rażącą niesprawiedliwość z powodu braku parytetu. Pominięte są kobiety, Afroafrykańczycy, niepełnosprawni, Beduini i przedstawiciele 57 płci. W kamasze powinni być wzięci wszyscy po równo, bo znowu na cały świat będą darli dzioby, że ich biali heteroseksualni mężczyźni dyskryminują.
W drugim punkcie trochę głupio wyszło, bo odezwała się cała rzesza aktywistów LGBT, że osoby trans płciowe są chore i do wojska się nie nadają. Do tego momentu zaś homoseksualizm chorobą nie był. Nie wiem co o tym myśleć.
W trzecim to widziałbym na pierwszej linii frontu wszystkich internetowych wojowników. Nie lepiej leżeć w błotnistym okopie z urwaną nogą i flakami na wierzchu, niż siedzieć całe dnie prze kompem i wygrażać ruskim?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #818 : 08-12-2022, 19:39 »

Ale dla chcących uniknąć poboru pojawiła się szansa, wystarczy tylko zostać terrorystą antyszczepionkowym. Nie bardzo wiem co to znaczy, jednak zainteresowani na pewno się dowiedzą.
Minister Obrony Mariusz Błaszczak:
Antyszczepionkowi terroryści nie mogą udawać żołnierzy Wojska Polskiego. Zakończyliśmy prace nad przepisami, które jednoznacznie zakażą noszenia mundurów przez tego rodzaju grupy i wprowadzą sankcje. Stosowne rozporządzenie kierujemy do uzgodnień międzyresortowych.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #819 : 09-12-2022, 12:33 »

Jakby ktoś nie wierzył...



Zapisane
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 48   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!