Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukąszenie - czerwona plama  (Przeczytany 11256 razy)
StanZapalny
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« : 31-08-2018, 10:52 »

11 dni temu (20.08) coś mnie ukąsiło w stopę pod kostką. Byłem wtedy w parku, godzina ok. 21.00. Nagle poczułem ukłucie i dość intensywny ból (mocniejszy niż od ukąszenia komara) pod kostką. Nie wiem co mnie ugryzło, bo było ciemno. Potem zapomniałem o tym zdarzeniu.

3 dni po zauważyłem ślad po ugryzieniu. Poniżej wklejam zdjęcie zrobione 4 dni po ukąszeniu:


Na początku smarowałem to maścią z propolisu. Nie pomogło, pomyślałem, że może samo przejdzie. Nie przechodziło, a nawet lekko się pogorszyło. Pomyślałem, że może żądło zostało niewyciągnięte, więc 6 dni po ukąszeniu poszedłem do lekarza.
Lekarz powiedział, że ten czarny punkt na skórze to nie żądło, a zaschnięta krew. Przypisał mi Altacet do smarowania i lek przeciwalergiczny (Contrahist).
Zacząłem smarować stopę Altacetem. Robiłem też okłady na noc. Leku nie chciałem brać, zamiast niego zażyłem wapno.
Fioletowy kolor przeszedł trochę w czerwień, ale 9 dnia zauważyłem, że czerwień znacznie się poszerzyła:


Wystraszyłem się i wziąłem ten lek przeciwalergiczny. Następnego dnia również. Sytuacja się nie poprawiała. Tego samego dnia (10 dni po ukąszeniu), drugi lekarz zobaczył tę stopę. Powiedział, że to stan zapalny (to by tłumaczyło dlaczego lek przeciwalergiczny i wapno nie pomagają). Przepisał jakieś antybiotyki, powiedział też że można spróbować leczyć to moczem.
Antybiotyków nie wziąłem. Zacząłem robić okłady z moczu oraz z mieszaniny sody oczyszczonej i wody utlenionej.

Ślad wiele się nie zmienia. Możliwe, że lekko się rozjaśnił. Aktualne zdjęcie poniżej:


Proszę o porady, bo się lekko denerwuję. Co z tym robić? Nie chcę brać antybiotyków.

Zapisane
Elizka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #1 : 31-08-2018, 11:54 »

Czy to aby nie rumień? Scorupion ty jesteś specem, co myślisz?

Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 31-08-2018, 15:35 »

Specem jest Piotruś, ja czasami coś skromnie dorzucę.
Nie jest to typowy wygląd rumienia wędrującego, ale jak najbardziej takie się zdarzają. Przebieg w czasie może wskazywać na kleszcza. Dziwny jest ból w momencie ukąszenia, ugryzienie kleszcza nie boli, ale krętki borelli przenoszą również inne owady. Przynajmniej taka jest teoria, gdyby borelioza wyszła w badaniu mielibyśmy piękny przykład na potwierdzenie tej teorii.
Alergia to nie jest, nigdy też nie widziałem tak wyglądającego stanu zapalnego po ugryzieniu innego owada niż kleszcz, ale wykluczyć tego nie można.
Zdygany jesteś to idź do dermatologa. A są jakieś objawy infekcji, coś grypopodobnego?
Zapisane
StanZapalny
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #3 : 31-08-2018, 16:55 »

Nie mam objawów grypopodobnych.
Jak to miejsce ociera się o but, to czuć lekkie "pieczenie".
Dwa razy naszła mnie fala zimna w tej stopie. Dzisiaj naszła mnie fala zimna w obu stopach jednocześnie. Nie wiem czy to z tym związane.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 31-08-2018, 21:25 »

Jeżeli wcześniej nie było czuć zimna to prawdopodobieństwo rośnie. A gdyby w ciągu tygodnia, dwóch pojawiła się infekcja to prawie pewność.
Zapisane
StanZapalny
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #5 : 03-09-2018, 12:20 »

W piątek i sobotę gorzej się czułem. Objawy grypopodobne, ale bez gorączki. Uczucie lęku w klatce piersiowej. Podniesione ciśnienie. Poszedłem do lekarza. Kazał pić wapno 3 razy dziennie po 2 tabletki. Przypisał też lek rozrzedzający krew (Acard) i mówił aby smarować Altacetem. Według niego to ugryzienie meszki, które może dawać objawy przez parę tygodni.

W niedzielę wszystko było już w porządku. Dzisiaj też dobrze się czuję. W sobotę wieczorem i wczoraj wyraźnie swędziała mnie stopa. Dzisiaj też trochę swędzi.

Byłem przed chwilą u dermatologa. Podejrzewa boreliozę. Zapytałem czy borelioza może być przenoszona przez owady. Powiedział, że nie. Zasugerował, że może jakiś inny kleszcz wcześniej mnie ugryzł i stąd ten rumień. Wątpię. Mówi, że rumień jest tzw. "zimny" czyli jego temperatura nie jest wyższa od temperatury skóry, co też wskazuje na boreliozę.

Zalecił kupić maść sterydową Edelan i posmarować rumień. Podobno jeśli to borelioza, to rumień znacznie się powiększy. Jeśli tak będzie to chce, abym brał przez 30 dni antybiotyk Unidox Solutab (wiąże się to z unikaniem słońca przez miesiąc).
Zapytałem co jeśli rumień się nie powiększy. Odpowiedział, że wtedy nie ma pojęcia co to jest.

Czy jeśli rumień się powiększy to powinienem wziąć antybiotyk? Czy nic nie robić?
« Ostatnia zmiana: 03-09-2018, 13:07 wysłane przez StanZapalny » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #6 : 03-09-2018, 21:29 »

Cytat
Według niego to ugryzienie meszki, które może dawać objawy przez parę tygodni.
Meszki w końcu sierpnia? Chyba na Madagaskarze hehehe. Ugryzienie meszki tak nie wygląda.

Cytat
Kazał pić wapno 3 razy dziennie po 2 tabletki.
Równie dobrze mogło być dwa razy po trzy albo raz pięć, bez sensu.

Cytat
Zapytałem czy borelioza może być przenoszona przez owady. Powiedział, że nie.
Myli się.

Cytat
Zalecił kupić maść sterydową Edelan i posmarować rumień. Podobno jeśli to borelioza, to rumień znacznie się powiększy.
Nooo, nie mogę wyjść z podziwu. To tak jakby zarzewie ognia w mieszkaniu podlać benzyną, aby zobaczyć czy to ogień.

Wygląda na to, że znalazłeś się ekskluzywnym gronie kleszczobiorców.
Zapisane
StanZapalny
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #7 : 04-09-2018, 06:12 »

Posmarowałem wczoraj 3 razy stopę tym sterydem. Rumień nie powiększył się ani trochę...

Meszki w końcu sierpnia? Chyba na Madagaskarze hehehe. Ugryzienie meszki tak nie wygląda.

Raczej połowa sierpnia (20.08). Był to upalny dzień po opadach. Ostro gryzły w ten dzień owady.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #8 : 04-09-2018, 07:22 »

Cytat
Wygląda na to, że znalazłeś się ekskluzywnym gronie kleszczobiorców.
No nieźle!
Teraz człowieka nawet owad nie może ugryźć, tylko od razu jakaś jazda.
Moją koleżankę też "coś" ugryzło w udo i miała taki odczyn, że musiała leżeć parę dni, bo chodzić jej nie dawało. Wyglądało to dramatycznie.Też nie wiemy co to było, lekarz rozpoznał różę.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #9 : 04-09-2018, 10:30 »

Kleszcz:




Meszka:

Zapisane
Elizka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #10 : 04-09-2018, 11:56 »

Owady takie jak: komary, muchy końskie, meszki oraz wszy, roztocza i pewnie jeszcze inne przenoszą boreliozę.

Powinieneś brać doxycyklinę w dawce 2x200 mg na dzień przez minimum 6 tygodni - jeżeli to faktycznie świeże ukąszenie, bo jak stare to nic ci ten antybiotyk nie pomoże. Powinno się brać antybiotyk najpóźniej w 3, 4 dobie bo później to już po ptokach, tak mówi Jan Oruba.  

Te objawy grypopodobne też mogą wskazywać na boreliozę. Kup sobie zioła Buhnera, najlepiej nalewki.

Poczytaj Buhner.pl 

  
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 04-09-2018, 12:23 »

Nie wyrywałbym się z tą kuracją, bo jest iście końska, a diagnoza niejednoznaczna.

Cytat
Powinno się brać antybiotyk najpóźniej w 3, 4 dobie bo później to już po ptokach, tak mówi Jan Oruba. 
Coś w tym jest, bo jeśli antybiotyk bierzemy dopiero po wyskoczeniu rumienia, a schodzi się z tym kilka, kilkanaście dni, to należy kontynuować kurację pulsami lub olejkami. Inaczej w wielu przypadkach leczenie jest nieudane.
Zapisane
Elizka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #12 : 04-09-2018, 13:35 »

Cytat
Nie wyrywałbym się z tą kuracją, bo jest iście końska, a diagnoza niejednoznaczna

Masz na myśli Buhnera? Jak ja ją przeżyłam z rozwalonymi jelitami i żołądkiem to nie jest znowu taka ostra - no chyb, że nalewki ktoś zażywa to może faktycznie dawać w kość.

Te zioła są bakteriobójcze i nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić sobie taką kurację, bo jakaś bakteria pewnie jest.

Olejki liposomalne Oruby to jest dopiero petarda https://akademia-boreliozy.pl/esklep/?v=9b7d173b068d
 - dla odważnych do wypróbowania - mocny herx murowany. 
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 04-09-2018, 21:34 »

Mam na myśli Doxycyklinę przez minimum sześć tygodni. Musi być mocny powód, żeby się na takie coś decydować.
Bardzo porządne ceny tych olejków. W dziale boreliozy skrobnę coś na temat cwaniaczków tłukących kasę na krętkach.
Zapisane
StanZapalny
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #14 : 06-09-2018, 09:24 »

We wtorek zacząłem smarować maścią przeciwhistaminową (Fenistil). Ślad zaczął znikać. Teraz wygląda tak:

Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #15 : 06-09-2018, 11:25 »

Żaden dowód na cokolwiek. Zmiany alergiczne są ciepłe w dotyku, nie swędzą, pojawiają się szybko po ugryzieniu i szybko znikają. Rumień wędrujący też często sam znika, ale trwa to dłużej. Dla mnie sytuacja mocno niejednoznaczna.
Zapisane
StanZapalny
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #16 : 06-09-2018, 12:22 »

Zrobić badanie na boreliozę za miesiąc?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #17 : 06-09-2018, 13:27 »

Ten rumień nie podoba mi się, ja bym zrobił, najpewniejsze jest WB KKI, bo rozbija kompleksy. Wcześniej poczytaj tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=28865.0
Są dwie opcje, można położyć laskę i liczyć, że organizm sobie poradzi albo można podjąć leczenie.
Zapisane
StanZapalny
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #18 : 06-09-2018, 14:35 »

Dzięki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!