Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Olej do smażenia - rafinowany/nierafinowany/dezodorowany?  (Przeczytany 9906 razy)
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« : 08-11-2018, 18:40 »

Wiem, że na forum poleca się do smażenia smalec, tudzież masło klarowane.
Co w przypadku - gdy ktoś jest wegetarianinem i nie używa smalcu, a masło klarowane nie pasuje do danej potrawy bądź się po prostu przeje?
Jaki olej najlepiej będzie nadawał się do smażenia? Zdaje się, że oleje nierafinowane mimo, że są "zdrowsze", to mają mniejszą temp. dymienia przez co w czasie smażenia mogą powstawać rakotwórcze związki. W takim razie lepiej sięgnąć po prostu po olej rafinowany? Czy może coś jeszcze innego, jak np.:
https://www.bioplanete.com/pl/Produkty/Oleje-Classic/Ekologiczny-Dezodorowany-Olej.html

Nie znalazłem zbyt wielu informacji nt. dezodorowania oleju:
"Większość tłuszczów posiada własny charakterystyczny zapach. Pachnące substancje lotne, pestycydy czy resztki heksanu z procesu ekstrakcji zostają usuwane w trakcie dezodorowania (parowania).
Tłuszcz zostaje podgrzany w kotle próżniowym do temperatury 180°-250°. Do tego gorącego tłuszczu, przez wentyle w kotle, zostaje doprowadzona para wodna. Wszystkie lotne substancje z tłuszczu łącza się z parą wodną. Proces ten trwa dla tłuszczów stałych około 2 godziny, a dla olejów około 3-4 godziny. Para wodna z substancjami lotnymi zostaje odprowadzona z kotła. Następnie tłuszcz ochładza się szybko i odlewa do kanistrów.


OBRÓBKA ZA POMOCĄ PROCESÓW FIZYCZNYCH

Obróbka za pomocą prcesów fizycznzch różni się od rafinacji chemicznej tym, że zamiast neutralizacji zasadą sodową, tłuszcze kwasowe zostają przedestylowane. Natomiast dezodorowanie przebiega w dużo wyższej temperaturze (270°-300°), za to krócej, gdyż pod wpływem tak wysokiej temperatury cząsteczki tłuszczu łatwo mogą rozpadac się na kwasy tłuszczowe i glicerynę."
Źródło: http://www.jaworek.net/kosmetyki/interesujace_rafinacja.php

Może ktoś na forum ma wiedzę nt. dezodorowania/rafinowania oleju?
Z tego co ja wnioskuję dezodorowanie jest procesem fizycznym, a zatem chyba mniej inwazyjnym niż rafinowanie z pomocą chemii (bo tak chyba teraz się robi?).
« Ostatnia zmiana: 08-11-2018, 18:55 wysłane przez Generał » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 08-11-2018, 19:06 »

Ciężkie jest życie wegetarianina, a myślałem, że wręcz przeciwnie.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #2 : 11-11-2018, 06:51 »

Bez urazy, ale myślałem, że wegetarianie nie chorują. Dlaczego jesteś na forum? Wybacz, że nie będę szukał w twoich 130 postach, ale skoro już ich tyle napisałeś tzn, że jesteś tu już jakiś czas. Zatem powinieneś już wpaść na to, że bez spożywania mięsa nie da się żyć w 100% w zdrowiu.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #3 : 13-11-2018, 11:17 »

Savage7 już od ok 2-3 lat nie jem mięsa i nie choruję, jestem tutaj w tej chwili raczej gościnnie (zaloguję się raz na jakiś czas). Tak szczerze mówiąc moje problemy skończyły się po wyeliminowaniu z diety mięsa, pszenicy oraz oczywiście przetworzonej żywności. Teraz czasami pozwalam sobie na coś przetworzonego czy zawierającego pszenicę, bo jak wiadomo - zdrowemu wolno. Oczywiście wszystko z umiarem. Mięsa nie jadam nie tylko ze względu na zdrowie ale również ze względów filozoficznych.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #4 : 13-11-2018, 11:27 »

Ja ze względów filozoficznych jak idę chodnikiem to przeskakuję z lewej płytki na prawą lewą nogą i co dziesięć kroków zmieniam nogi. Kretyńskie, ale świetnie się z tym czuję.
A co tam generale nowego w kwestii chemtrails? Przestali już rozpylać z własnej woli czy zbombardowałeś ich działami orgonowymi?
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #5 : 13-11-2018, 12:23 »

Nic nie wnosi to do tematu, niby moderator, a jak dla mnie zaśmieca wątek smile Ale pewnie się nie znam.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #6 : 13-11-2018, 12:35 »

Wnosi sporo, pokazuje albowiem, żeby to co piszesz traktować z należytym dystansem.
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #7 : 13-11-2018, 15:12 »

Nie będę się wypowiadał na temat chemtrails, każdy ma swój rozum.

Powiem Ci tylko przyjacielu jedno: tak jak dla Ciebie chemtrails to teoria spiskowa i robienie ludziom wody z mózgu tak dla innych cały ten gluten to teoria spiskowa - "jak to zboże może szkodzić? Ludzie jedzą je od tysięcy lat!".
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #8 : 13-11-2018, 16:29 »

Nie bierzesz pod uwagę argumentów, a przede wszystkim praktyki, która pokazuję, że gluten szkodzi, mięso zdrowym nie, wege to świrnięta sekta, a chemtrails stoi mniej więcej na równi z teorią płaskiej Ziemi.
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #9 : 13-11-2018, 18:03 »

Jak mówimy o faktach:
https://www.google.com/search?q=rz%C4%85d+przyzna%C5%82+si%C4%99+do+chemtrails&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2012/06/20/teoria-chemtrails-zostala-potwierdzona-jestesmy-zatruwani-z-powietrza/
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/publiczne-oskarzenie-rzadu-usa-o-stosowanie-geoinzynierii-chemtrails-wideo-2016-07
https://www.youtube.com/watch?v=EzQWRm9mhMY

Mówiąc w skrócie: rządy przyznały do rozsiewania chemtrails pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem.
"Ale zaraz, przecież o 19.30 w wiadomościach nie mówili o tym! To nie może być prawda."
Nie mamy o czym rozmawiać na takim poziomie.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #10 : 13-11-2018, 18:39 »

Cytat
"Ale zaraz, przecież o 19.30 w wiadomościach nie mówili o tym! To nie może być prawda."
Nie mamy o czym rozmawiać na takim poziomie.

Na takim nie, bo to bełkot w twoim wydaniu.

Linki do portalów Prawda.xlx.pl i Wolna Polska hehehe. Noooo, to są miejsca źródłowe. Owszem są, ale dla oszołomów i płaskoziemców. W tych artykułach roi się od bzdur technicznych i poplątania faktów z urojeniami.

Temat przeniosę do Hyde Parku, ale później, bo jakiś problem jest.
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #11 : 13-11-2018, 18:49 »

Czegóż innego mogłem się spodziewać...
Idź kolego czytać wp.pl
Zapisane
Major
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2015-10-02 z przerwami
Skąd: Karpackie Klimaty
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #12 : 13-11-2018, 19:29 »

Ja tylko tutaj to zostawię, coś dla Generała i potomnych. Robaczywe jabłka teorii spiskowych

Uważaj Generale, żebyś nie został pożytecznym idiotą. Tłuszcz kokosowy już nie taki ekstra?

Cytat
Tak szczerze mówiąc moje problemy skończyły się po wyeliminowaniu z diety mięsa, pszenicy oraz oczywiście przetworzonej żywności. Teraz czasami pozwalam sobie na coś przetworzonego czy zawierającego pszenicę, bo jak wiadomo - zdrowemu wolno.

Jeżeli masz problemy z trawieniem mięsa, to nadal jesteś chory, nawet jeżeli jesteś wegetarianinem. Jeżeli bardzo wypadają Ci włosy i zgolisz głowę na łyso, to nadal masz problem, który powodował wzmożone wypadanie włosów, nawet jak jesteś łysy. To samo jest z glutenem, przetworzoną żywności i całą masą innych spraw.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2018, 19:55 wysłane przez Major » Zapisane

"Jeśli widzę dalej, to tylko dlatego, że stoję na ramionach olbrzymów".
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #13 : 13-11-2018, 20:33 »

Czegóż innego mogłem się spodziewać...
Idź kolego czytać wp.pl

Generalski popis bystrości tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29578.msg211994#msg211994
Kilka godzin się zeszło, żeby odróżnić siarę od siarki i to po naprowadzaniu literką k hehehe.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!