Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wątrobianka  (Przeczytany 42997 razy)
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #40 : 17-02-2019, 12:46 »

Ja bym odradzał taką kombinację, może się to dla niektórych skończyć całodniowym posiedzeniem w toalecie.
Zapisane
Morelka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 2010 DP, KB
Skąd: UK
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #41 : 17-02-2019, 14:05 »

Ja stosuje 2 dni pod rząd i wszystko gra.
Zapisane

W zdrowym ciele zdrowy duch !
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #42 : 17-02-2019, 14:59 »

Mimo wszystko jeśli ktoś dopiero zaczyna picie wątrobianki, niech najpierw pije z odstępami. Jak nic mu nie będzie dokuczało może spróbować pić 2 dni pod rząd.
Zapisane
Juliusz
« Odpowiedz #43 : 08-03-2019, 07:21 »

Cześć. Jeżeli po wątrobiance dopadły mnie właśnie problemy jelitowe, to po ilu godzinach zacząć się martwić? Nie wiem na ile to są normalne objawy, a na ile... "nienormalne".
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #44 : 08-03-2019, 08:26 »

Jeśli chodzi o biegunkę, to spokojnie może trzymać cały dzień, więc to całkiem normalne.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #45 : 01-04-2019, 15:41 »

Edwardo, chciał może zapytać: czy można używać olej zamiast oliwy.
Mnie po wątrobiance boli z prawej strony. To pozytywny objaw?
U mnie to samo, ból z prawej strony brzucha pod żebrami. Nie robiłem USG, więc nie wiem czy coś znajduje się w moich drogach żółciowych. Gdy byłem nastolatkiem gastrolog stwierdził, że mam zespół Gilberta. Już nie pamiętam z jakimi objawami do niego poszedłem, ale chyba właśnie bólem brzucha z prawej strony, który towarzyszył mi przez wiele lat. Do tego mocno zażółcone oczy. Po jakimś czasie z Biosłone ból zniknął i właśnie po wypiciu wątrobianki powraca.

Poza tym odnoszę wrażenie, że wątrobianka powoduje u mnie wzmożone objawy oczyszczania ze strony dróg moczowych. Przeboje typu biegunka miałem tylko po pierwszych dwóch drinkach.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #46 : 04-01-2021, 19:23 »

Butelki otworzyłem ok. 1,5 roku temu, wyrzucić czy zawartość będzie dobra?
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #47 : 16-02-2021, 08:17 »

Nie wiem czy to możliwe ale po piciu wątrobianki zaczęła mnie swędzieć jedna noga w okolicy łydki.
Nie pomaga nawet drapanie do krwi.
Wg tego https://pulsmedycyny.pl/skora-informuje-o-zaburzeniach-pracy-watroby-952438 może to mieć jakiś związek?
Zapisane
Agnieszka_13
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.10.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #48 : 27-11-2023, 16:27 »


Potrzebuję wdrożyć wątrobiankę, a niestety ktoś nie oddał mi tego tomu "Zdrowia na własne życzenie", w którym jest zamieszczony przepis. Proszę o skorygowanie czy dobrze pamiętam skład watrobianki:
- po 1 łyżce oliwy z oliwek, soku z cytryny, eliksiru z kurkumy, cholesolu,
- do tego dodać 1/2 szklanki bardzo ciepłej wody.
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #49 : 27-11-2023, 17:02 »

Wątrobianka - "Sok z jednej cytryny, dwie łyżki (20 ml) oliwy, jedną łyżkę (10 ml) cholesolu i jedną łyżeczkę do herbaty (5 ml) eliksiru z kurkumy należy wlać do szklanki albo porcelanowego kubka, dolać do pełna gorącej wody (70-80 °C), wymieszać i wypić na czczo, po czym przez co najmniej godzinę niczego nie jeść ani nie pić. W dniu, w którym pijemy wątrobiankę, mikstury oczyszczającej nie pijemy."
Wątrobianka rozrzedza żółć i pobudza jej produkcję, dzięki czemu oczyszcza drogi żółciowe i pęcherzyk żółciowy, a pośrednio także wątrobę, z tego względu można ją stosować zarówno terapeutycznie, czyli leczniczo, jak i profilaktycznie, czyli zapobiegawczo.
Terapeutycznie wątrobiankę należy pić dwa razy w tygodniu tak długo, aż nastąpi całkowite oczyszczenie dróg żółciowych, co powinno potwierdzić badanie USG. Pod uwagę należy wziąć nade wszystko obecność kamieni żółciowych i błotka żółciowego, a także grubość ściany pęcherzyka żółciowego, która nie powinna przekraczać 2 mm. Trzeba bowiem wiedzieć, że pogrubienie ściany pęcherzyka żółciowego grozi nieodwracalnym rozwarstwieniem jej, co kończy się operacyjnym usunięciem pęcherzyka.
Profilaktycznie wątrobiankę wystarczy pić jeden raz w tygodniu przez pół roku. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to profilaktykę ową można powtarzać dowolną ilość razy, jednakże za każdym razem robiąc co najmniej półroczne przerwy."
Zapisane
Agnieszka_13
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.10.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #50 : 28-11-2023, 10:23 »

Dziękuję za przepis na watrobiankę.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!