Niemedyczne forum zdrowia
21-03-2019, 07:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czwarty tom "Zdrowia na własne życzenie" --> kliknij

Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Córka Janka cd.  (Przeczytany 386 razy)
Janek

MO: 2016-08-27

« : 07-01-2019, 10:47 »

Jest to kontynuacja wątku z działu: RODZICE, DZIECI, RODZINA > Noworodek, niemowlę - zdrowie, pielęgnacja https://forum.bioslone.pl/index.php?topic=31277.0 .

Odnośnie stosowania oleju lnianego do smarowania okolic intymnym, widać pierwsze efekty - zrost jest płytszy.

Wcześniej pisałem, że na chronicznie suchą skórę dobre efekty przynosi natłuszczanie przed i po kąpieli oraz w razie potrzeby w trakcie dnia. Ostatnie doświadczenia pokazały, że lepsze efekty przynosi mycie dziecka co drugi dzień, bo to częsta kąpiel bardzo wysuszała skórę córeczki. Teraz w zupełności wystarczy dodać oleju winogronowego do kąpieli, a po niej nawilżyć skórę, np. olejem migdałowym i jest dobrze.

Droga do zdrowia jest pokrętna... Do czasu, kiedy pozna się Biosłone smile
Janek

MO: 2016-08-27

« Odpowiedz #1 : 14-03-2019, 10:10 »

Wczoraj zrost warg sromowych puścił... Jeszcze nie w całości, ale tak konkretnie.
Odsłoniło się wejście i jest ono zaczerwienione. Nie chciałbym, żeby teraz wdało się jakieś świństwo... Obmyśliłem sobie plan na pielęgnację i proszę o opinie czy jest poprawny i ewentualne propozycje jeżeli można dodać coś sensownego.
Wczoraj przy zmianach pieluszek wkładałem (tak z umiarem) wacik nasączony Alocitem i tak zostawiałem w miarę możliwości na kilka minut. Na waciku po wyjęciu pojedyncze różowe kropki. Z tego względu zrezygnowałem ze smarowania olejem (póki się nie zagoi). Po pracy zamierzam to kontynuować. Tymczasem babci w trakcie dnia zaleciłem delikatne przemywanie Alocitem i częste zmienianie pieluszek.

Droga do zdrowia jest pokrętna... Do czasu, kiedy pozna się Biosłone smile
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!