Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 15:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gardło, katar i ból glowy  (Przeczytany 6817 razy)
Polka194
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« : 23-03-2019, 07:17 »

Dziś mój 6 dzień DP1. Nie pije jeszcze MO a mimo to już organizm daje się we znaki. Od 3 dni ból gardła, teraz dochodzi trochę kataru i pobolewanie zatok. Na razie wytrzymuję, ale gdyby zrobiło się nieznośnie to czy mogę zastosować inhalację z soli i olejku drzewa herbacianego oraz  pobrać witaminę C w większych ilościach? Pytam bo wiem, że nie powinno się stosować substancji leczniczych również tych naturalnych... jeszcze mam jedno pytanie ponieważ mam nietolerancje na jajka, a one mają dużo wartości odżywczych. Czy można czymś zastąpić jajka w DP1? Czy mięso i warzywa są wystarczające?
« Ostatnia zmiana: 23-03-2019, 07:35 wysłane przez polka194 » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #1 : 23-03-2019, 07:39 »

Straszliwe te dolegliwości, chyba rzeczywiście nie do wytrzymania. A przyszło ci do głowy, że panuje sezon na infekcje?
Mięso i warzywa wystarczą, nie jemy nic co szkodzi.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2 : 23-03-2019, 10:41 »

Cytat
Pytam bo wiem, że nie powinno się stosować substancji leczniczych również tych naturalnych...
Skoro wiesz to po co pytasz. W uzasadnionych przypadkach możesz zastosować https://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej.

Cytat
Czy można czymś zastąpić jajka w DP1?
Spróbuj jajka przepiórcze. Moja żona i syn mają alergie na jajka kurze, natomiast przepiórcze im nie szkodzą. Jedyny minus to cena, są sporo droższe.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Polka194
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #3 : 23-03-2019, 10:52 »

Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuję.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #4 : 28-03-2019, 15:48 »

Mam jeszcze dwie sprawy. Odkąd jestem na diecie zauważyłam, że trochę przytyłam. Jestem ogólnie szczupłą osobą, ważyłam ok. 62 do 62,5 kg. Teraz jest to nieduży wzrost bo ok. 0,5 kg, ale szczególnie widzę to po swoim brzuchu, ponieważ po prostu bardziej wystaje. Nie wiem z czym to jest związane, czy z tym, że jem teraz bardziej wartościowe jedzenie i dłużej ono zalega w jelitach, bo nawet rano na czczo jst bardziej wypchnięty niż kiedyś. Nie mam teraz też bóli jelitowych więc może więcej wchłaniam i to powoduje ten przyrost. Prawdę powiedziawszy jestem zaskoczona, ponieważ myślałam, że niewiadomo ile schudnę, a tu wręcz odwrotny skutek. Wygląda na to, że trzeba będzie zacząć pilnować kalorii, albo to jakaś obrona organizmu w związku z odstawieniem niektórych produktów. Może powinnam zmniejszyć ilość węglowodanów, ale wówczas cukier mi spada i mam złe samopoczucie, poza tym jednak dzięki nim dłużej nie jestem głodna. A druga kwestia to moja córka. Ma nadwagę, wiek 12 lat. Czy ona może stosować taką dietę leczącą jelita np. zaczynając od II etapu? Pytam, ponieważ ma nietolerancję na jajko, mleko, gluten i kukurydzę więc co za tym idzie nieszczelne jelita. Dziękuję za cierpliwe i miłe odpowiedzi.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #5 : 28-03-2019, 22:07 »

Też dziś trochę przytyłem, jakieś 0,35 kg. Nie wiem co z tym zrobić, może odczekam do jutra rana.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #6 : 29-03-2019, 09:21 »

Prosiłam o miłe odpowiedzi a nie ironiczne. Ja nie przytyłam dziś tylko utrzymuje się się ten stan od 1,5 tygodnia odkąd jestem na tej diecie i bardziej wystający brzuch. Wiem, że dla facetów może to śmieszne, ale ja zwracam na to uwagę. Pytałam tez o moją córkę i dietę dla niej.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #7 : 29-03-2019, 09:42 »

Aha, zapowiada się wesoło. Która z tych straszliwych dolegliwości jest gorsza? Ta:
Cytat
organizm daje się we znaki. Od 3 dni ból gardła, teraz dochodzi trochę kataru i pobolewanie zatok. Na razie wytrzymuję,
Czy ta:
Cytat
że trochę przytyłam. Jestem ogólnie szczupłą osobą, ważyłam ok. 62 do 62,5 kg. Teraz jest to nieduży wzrost bo ok. 0,5 kg,


Cytat
Pytam, ponieważ ma nietolerancję na jajko, mleko, gluten i kukurydzę więc co za tym idzie nieszczelne jelita.
Faktycznie idzie jedno za drugim, ale w odwrotnej kolejności.

Cytat
Czy ona może stosować taką dietę leczącą jelita np. zaczynając od II etapu?
Zaczyna się od I etapu.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #8 : 29-03-2019, 11:16 »

A od jakiego wieku można stosować dietę?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #9 : 30-03-2019, 12:52 »

Czy pijesz koktajle? Odstający brzuch to raczej nie jest efekt przytycia tych 0,5 kg bo takie wahanie wagi uzyskasz już przez samo ważenie się przed toaletą i po. Koktajl powinien uregulować pracę jelit, polecam spróbować, jeśli go nie pijesz.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #10 : 03-04-2019, 13:17 »

Tak, piję koktajle. Na razie cały czas siebie obserwuję, już przeżyję ten brzuch, bo efekty są jeśli chodzi o bóle brzucha. Na diecie brzuch boli o wiele rzadziej i krócej niż wcześniej:-) Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie od kiedy można tą dietę stosować, od jakiego wieku? Poza tym jeszcze mam jedną kwestię. Ze względu na to, że nie mogę zajść od 6 lat z drugim dzieckiem w ciążę zrobiłam sobie badania drożności jajowodów. Wszystko inne jest ok i tylko to pozostało. Kiedyś miałam bardzo mocne zapalenia pochwy, pęcherza moczowego oraz nosiłam wkładkę domaciczną miedzianą. Piłam wówczas cały rok zioła na układ moczowo-płciowy i na pęcherz pomogły ale na zajscie w ciążę nie. Wtedy też juz stosowałam dietę, ale nie tak restrykcyjnie jak teraz (była restrykcyjna 4 miesiące, potem znowu zaczęłam jeść cukier, gluten itd.). Teraz juz pilnuję DP ale to dopiero pierwszy etap. Na drożności jajowodów wyszedl mi wodniak na jednym jajowodzie, a na drugim jakaś blokada (to akurat wiedziałam bo nawet podczas usg dopochwowego mnie ta prawa strona boli i mam często tam kłucia). W związku z tym moje pytanie jest czy teraz oprócz diety i rozpoczecia stosowania MO mam jeszcze jakieś zioła stosować (ale inne np. Klimuszki nie niedrożne jajowody...?) Ginekolog wysyła mnie na laparoskopie i możliwe ze trzeba będzie usunąć ten jajowód z wodniakiem do czego nie spieszy mi sie zbyt mocno, może uda się bez tego. Dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!