Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 06:21 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Gard³o, katar i ból glowy  (Przeczytany 6794 razy)
Polka194
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 6

« : 23-03-2019, 07:17 »

Dzi¶ mój 6 dzieñ DP1. Nie pije jeszcze MO a mimo to ju¿ organizm daje siê we znaki. Od 3 dni ból gard³a, teraz dochodzi trochê kataru i pobolewanie zatok. Na razie wytrzymujê, ale gdyby zrobi³o siê niezno¶nie to czy mogê zastosowaæ inhalacjê z soli i olejku drzewa herbacianego oraz  pobraæ witaminê C w wiêkszych ilo¶ciach? Pytam bo wiem, ¿e nie powinno siê stosowaæ substancji leczniczych równie¿ tych naturalnych... jeszcze mam jedno pytanie poniewa¿ mam nietolerancje na jajka, a one maj± du¿o warto¶ci od¿ywczych. Czy mo¿na czym¶ zast±piæ jajka w DP1? Czy miêso i warzywa s± wystarczaj±ce?
« Ostatnia zmiana: 23-03-2019, 07:35 wys³ane przez polka194 » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.088

« Odpowiedz #1 : 23-03-2019, 07:39 »

Straszliwe te dolegliwo¶ci, chyba rzeczywi¶cie nie do wytrzymania. A przysz³o ci do g³owy, ¿e panuje sezon na infekcje?
Miêso i warzywa wystarcz±, nie jemy nic co szkodzi.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #2 : 23-03-2019, 10:41 »

Cytat
Pytam bo wiem, ¿e nie powinno siê stosowaæ substancji leczniczych równie¿ tych naturalnych...
Skoro wiesz to po co pytasz. W uzasadnionych przypadkach mo¿esz zastosowaæ https://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej.

Cytat
Czy mo¿na czym¶ zast±piæ jajka w DP1?
Spróbuj jajka przepiórcze. Moja ¿ona i syn maj± alergie na jajka kurze, natomiast przepiórcze im nie szkodz±. Jedyny minus to cena, s± sporo dro¿sze.
Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Polka194
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #3 : 23-03-2019, 10:52 »

Dziêkujê za odpowiedzi. Spróbujê.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #4 : 28-03-2019, 15:48 »

Mam jeszcze dwie sprawy. Odk±d jestem na diecie zauwa¿y³am, ¿e trochê przyty³am. Jestem ogólnie szczup³± osob±, wa¿y³am ok. 62 do 62,5 kg. Teraz jest to niedu¿y wzrost bo ok. 0,5 kg, ale szczególnie widzê to po swoim brzuchu, poniewa¿ po prostu bardziej wystaje. Nie wiem z czym to jest zwi±zane, czy z tym, ¿e jem teraz bardziej warto¶ciowe jedzenie i d³u¿ej ono zalega w jelitach, bo nawet rano na czczo jst bardziej wypchniêty ni¿ kiedy¶. Nie mam teraz te¿ bóli jelitowych wiêc mo¿e wiêcej wch³aniam i to powoduje ten przyrost. Prawdê powiedziawszy jestem zaskoczona, poniewa¿ my¶la³am, ¿e niewiadomo ile schudnê, a tu wrêcz odwrotny skutek. Wygl±da na to, ¿e trzeba bêdzie zacz±æ pilnowaæ kalorii, albo to jaka¶ obrona organizmu w zwi±zku z odstawieniem niektórych produktów. Mo¿e powinnam zmniejszyæ ilo¶æ wêglowodanów, ale wówczas cukier mi spada i mam z³e samopoczucie, poza tym jednak dziêki nim d³u¿ej nie jestem g³odna. A druga kwestia to moja córka. Ma nadwagê, wiek 12 lat. Czy ona mo¿e stosowaæ tak± dietê lecz±c± jelita np. zaczynaj±c od II etapu? Pytam, poniewa¿ ma nietolerancjê na jajko, mleko, gluten i kukurydzê wiêc co za tym idzie nieszczelne jelita. Dziêkujê za cierpliwe i mi³e odpowiedzi.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.088

« Odpowiedz #5 : 28-03-2019, 22:07 »

Te¿ dzi¶ trochê przyty³em, jakie¶ 0,35 kg. Nie wiem co z tym zrobiæ, mo¿e odczekam do jutra rana.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #6 : 29-03-2019, 09:21 »

Prosi³am o mi³e odpowiedzi a nie ironiczne. Ja nie przyty³am dzi¶ tylko utrzymuje siê siê ten stan od 1,5 tygodnia odk±d jestem na tej diecie i bardziej wystaj±cy brzuch. Wiem, ¿e dla facetów mo¿e to ¶mieszne, ale ja zwracam na to uwagê. Pyta³am tez o moj± córkê i dietê dla niej.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.088

« Odpowiedz #7 : 29-03-2019, 09:42 »

Aha, zapowiada siê weso³o. Która z tych straszliwych dolegliwo¶ci jest gorsza? Ta:
Cytat
organizm daje siê we znaki. Od 3 dni ból gard³a, teraz dochodzi trochê kataru i pobolewanie zatok. Na razie wytrzymujê,
Czy ta:
Cytat
¿e trochê przyty³am. Jestem ogólnie szczup³± osob±, wa¿y³am ok. 62 do 62,5 kg. Teraz jest to niedu¿y wzrost bo ok. 0,5 kg,


Cytat
Pytam, poniewa¿ ma nietolerancjê na jajko, mleko, gluten i kukurydzê wiêc co za tym idzie nieszczelne jelita.
Faktycznie idzie jedno za drugim, ale w odwrotnej kolejno¶ci.

Cytat
Czy ona mo¿e stosowaæ tak± dietê lecz±c± jelita np. zaczynaj±c od II etapu?
Zaczyna siê od I etapu.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #8 : 29-03-2019, 11:16 »

A od jakiego wieku mo¿na stosowaæ dietê?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw/Radomsko
Wiadomo¶ci: 558

« Odpowiedz #9 : 30-03-2019, 12:52 »

Czy pijesz koktajle? Odstaj±cy brzuch to raczej nie jest efekt przytycia tych 0,5 kg bo takie wahanie wagi uzyskasz ju¿ przez samo wa¿enie siê przed toalet± i po. Koktajl powinien uregulowaæ pracê jelit, polecam spróbowaæ, je¶li go nie pijesz.
Zapisane
Polka194
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #10 : 03-04-2019, 13:17 »

Tak, pijê koktajle. Na razie ca³y czas siebie obserwujê, ju¿ prze¿yjê ten brzuch, bo efekty s± je¶li chodzi o bóle brzucha. Na diecie brzuch boli o wiele rzadziej i krócej ni¿ wcze¶niej:-) Czy kto¶ mo¿e mi odpowiedzieæ na pytanie od kiedy mo¿na t± dietê stosowaæ, od jakiego wieku? Poza tym jeszcze mam jedn± kwestiê. Ze wzglêdu na to, ¿e nie mogê zaj¶æ od 6 lat z drugim dzieckiem w ci±¿ê zrobi³am sobie badania dro¿no¶ci jajowodów. Wszystko inne jest ok i tylko to pozosta³o. Kiedy¶ mia³am bardzo mocne zapalenia pochwy, pêcherza moczowego oraz nosi³am wk³adkê domaciczn± miedzian±. Pi³am wówczas ca³y rok zio³a na uk³ad moczowo-p³ciowy i na pêcherz pomog³y ale na zajscie w ci±¿ê nie. Wtedy te¿ juz stosowa³am dietê, ale nie tak restrykcyjnie jak teraz (by³a restrykcyjna 4 miesi±ce, potem znowu zaczê³am je¶æ cukier, gluten itd.). Teraz juz pilnujê DP ale to dopiero pierwszy etap. Na dro¿no¶ci jajowodów wyszedl mi wodniak na jednym jajowodzie, a na drugim jaka¶ blokada (to akurat wiedzia³am bo nawet podczas usg dopochwowego mnie ta prawa strona boli i mam czêsto tam k³ucia). W zwi±zku z tym moje pytanie jest czy teraz oprócz diety i rozpoczecia stosowania MO mam jeszcze jakie¶ zio³a stosowaæ (ale inne np. Klimuszki nie niedro¿ne jajowody...?) Ginekolog wysy³a mnie na laparoskopie i mo¿liwe ze trzeba bêdzie usun±æ ten jajowód z wodniakiem do czego nie spieszy mi sie zbyt mocno, mo¿e uda siê bez tego. Dziêkujê za odpowied¼.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!