Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Badanie na Borelioze  (Przeczytany 5373 razy)
Izyda
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« : 12-05-2019, 21:58 »

Witajcie
po jakim czasie od wyciągnięcia kleszcza można zrobić badanie na borelioze ? Wyciągał mi chirurg na izbie i niestety częściowo mu się urwał i musiał nacinać i oczyszczać miejsce wbicia kleszcza.
Zapisane
Elizka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #1 : 13-05-2019, 07:23 »

Dr Kędzia mówi ze minimum to 4 tyg., ale lepiej odczekać 6 tyg. i zrobić test. Nie rób elisy tylko minimum to western blot.
Wzięłaś antybiotyk?
Zapisane
Izyda
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #2 : 29-05-2019, 15:49 »

Dzięki za wiadomość. Tak dostałam w zasadzie profilaktycznie antybiotyk i chyba po tych 6 tygodniach zrobię western blota. Mam nadzieję, że jeżeli była by to borelioza to w miarę szybko wykryta da się wyleczyć bo mam znajomych z przewlekłą boreliozą to jest tragedia.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #3 : 31-05-2019, 23:35 »

Wydaje mi się WB po takim czasie może nic nie pokazać jeśli od razu dostałaś antybiotyk. Przez błyskawicznie podany antybiotyk organizm może nie wytworzyć przeciwciał, a ten test własnie ich szuka.
Zapisane
Jacek_Talin
***


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #4 : 17-08-2019, 20:43 »

Wydaje mi się WB po takim czasie może nic nie pokazać jeśli od razu dostałaś antybiotyk. Przez błyskawicznie podany antybiotyk organizm może nie wytworzyć przeciwciał, a ten test właśnie ich szuka.

Dokładnie tak. Biorąc antybiotyk to on zwalcza bakterie, organizm nie wytwarza wtedy przeciwciał, test WB działa na zasadzie wykrywania właśnie przeciwciał, obawiam się, że może okazać się niemiarodajny.
Zapisane

Wysokiej jakości dieta pudełkowa na terenie Olsztyna, Gdańska i Elbląga - więcej na https://fitking.pl - sprawdź catering z dostawą
keebler.candida
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: nie stosuję
Skąd: Katowice
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #5 : 27-12-2019, 21:34 »

Czy można zrobić to badanie w przychodni?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #6 : 30-12-2019, 13:10 »

Czy można zrobić to badanie w przychodni?
Refundowany jest tylko najmniej dokładny test Elisa po którym nadal nic nie wiesz, bo jak coś wykryje, to należałoby potwierdzić bardziej dokładnym WB, a jak nic nie wykryje, to nadal nie wiesz czy masz czy nie masz.
Co do miejsca wykonania, to zależy czy Twoja placówka ma podpisaną umowę z podmiotem typu ALAB. Badanie nie należy do standardowych i nie każdy może mieć je już w swojej ofercie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!