Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:34 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Octy zio³owe  (Przeczytany 9462 razy)
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« : 18-07-2019, 16:19 »

Cytat
Jak nie wiemy co zrobiæ z zio³ami zawsze mo¿na zrobiæ ocet lub macerat olejowy. S± to najprostsze do wykonania w warunkach domowych przetwory zio³owe. W zale¿no¶ci od u¿ytych surowców mog± mieæ ró¿ne w³a¶ciwo¶ci terapeutyczne, kwa¶ne ¶rodowisko samo z siebie jest szkodliwe dla wszelkich patogenów, a na po¿yteczne bakterie dzia³a probiotycznie.

https://sekrety-zdrowia.org/zrobic-ocet-ziolowy/

Tak by³ u mnie kilka lat temu. Ogródek by³ pomarañczowy od nagietek, a ja nie mia³am pomys³u jak go wykorzystaæ.
Z jednej strony czyta³a zachwyty nad nagietkiem, z drugiej strony zna³am wypowiedz Mistrz, ¿e zrezygnowa³ ze stosowania nagietka, bo uczula³.
Zebra³am kwiaty nagietka wsypa³am do s³oja i zala³am octem jab³kowym i tak macerowa³o siê chyba 2  miesi±ce.
Macerat wykorzysta³am pierwszy raz na zmiany skórne, zadzia³a³ b³yskawicznie, zaczerwienienie ust±pi³o.
Pó¼niej da³am 2 osobom, które mia³y zmiany skórne i leczy³y siê z mizernym skutkiem. Jedna z tych osób powiedzia³a mi, ¿e jeszcze nie widzia³a, ¿eby jaki¶ lek dzia³a³ tak b³yskawicznie, u drugiej osoby zmiany skórne ust±pi³y po dwóch dniach.
Od tamtej pory ocet nagietkowy robiê co roku. Wykorzystujê go na wszelkie uk±szenia.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« Odpowiedz #1 : 18-09-2019, 12:07 »

Du¿o informacji o ró¿nych octach zio³owych, sporz±dzanie i w³a¶ciwo¶ci.

https://www.youtube.com/watch?v=1dMEoW4dDrI&list=PLCVpAAZailg_WP7_IRX5CHL_t8T0YsmTp&index=13


Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!