Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przykurcz Dupuytrena  (Przeczytany 11622 razy)
Magnusone
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2009
Skąd: Kraków
Wiadomości: 77

« : 04-11-2019, 20:58 »

Kilkanaście lat żyję z tą dolegliwością, jednak od ostatniego roku nastąpiło znaczące zgrubienie tkanki. Najmniejszy palec dwukrotnie zwiększył swą objętość, uniemożliwiając wykonywanie podstawowych czynności.  Do tego przykurcz na ok. 70 stopni.
Fachurka od przykurczu dał termin na operację na 2021 rok. Do tego oznajmił, że z każdym dniem uratowanie małego palca będzie coraz trudniejsze.
Przykurcz spowodowany jest zgrubieniem warstwy tkanki znajdującej się bezpośrednio pod skórą dłoni.

Masaże polecane na forum niestety nie skutkują na tą dolegliwość
Pierwsze od czego zacząłem to wprowadziłem koktajle cytrynowe zamiast normalnych.  Jako, że tonący chwyta się brzytwy rozważam DSMO zewnętrznie.

Szukam sposobów powstrzymania powstawania guzków, a tym samym zgrubienia tkanki, tak abym jakoś dociągnął do terminu zabiegu i nie stracił ruchomości ostatniego palca.

Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #1 : 05-11-2019, 17:52 »

Temat warty podjęcia, "Kurcz, przykurcz". Oglądałam gdzieś na Discovery film "Powięź - tajemnica tkanka". Bardzo to ciekawe i tłumaczy jak przykurcz może się rozwinąć, utrwalić, zgrubieć. Jak ważne jest rozbicie takiej zgrubiałej tkanki, odpowiednim masażem, naciskiem punktowym.
Może Eksperci wypowiedzą się.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!