Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 114   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 494227 razy)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« : 27-01-2020, 23:11 »

Wydaje się bardziej zaraźliwy i groźny od świńskiej grypy. Czy mamy się czego obawiać? Czy możemy się jakoś do niego przygotować? Dziwne, że w obecnych czasach medycy nie radzą sobie z zapaleniem płuc.
Zapisane
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #1 : 28-01-2020, 23:22 »

A jak sobie mają radzić, jak rocznie tysiące ton antybiotyków wszelkiej maści ląduje w żoładkach i krwioobiegach każdego kurczaka, ryby, świni, krowy, indyka i pewnie też większości ludzi z lekkim przeziębieniem. Tony antybiotyków lądują w wodzie i zalegają w glebie. Najważniejsze, żeby wigilijny karp nie padł albo kurczak nie zdechł, bo będzie kilka groszy strat. A bakterie i wirusy istnieją od zarania dziejów nie dlatego, że nikt im nie przeszkadzał w rozwoju - one ewoluują i mutują, by przeżyć. W czasach, kiedy w każdym domu łazienki i kuchnie zalewa się chemikaliami, nie powinno dziwić, że w szpitalach (tj. wylęgarniach chorób) powstają tak zjadliwe mutacje jak np. MRSA. Z tego co czytam to pierwsze przypadki korona wirusa odnotowano właśnie w szpitalu w Wuhan.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2 : 29-01-2020, 10:33 »

Lipa, wirus medialny, za parę tygodni zniknie.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #3 : 29-01-2020, 14:22 »

Tylko dlaczego Chińczycy tak panikują? Czy zachowujesz taki spokój po wypowiedziach Zięby?
https://www.youtube.com/watch?v=2eDQwKeXdTI&feature=emb_logo
« Ostatnia zmiana: 29-01-2020, 15:35 wysłane przez Piotr » Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #4 : 29-01-2020, 19:00 »

Filmu już nie ma.
Zapisane

marita
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #5 : 29-01-2020, 20:26 »

Cenzura większa niż za komuny w Związku Radzieckim. Zięba uspokajał ludzi. Według niego wirus został stworzony sztucznie i jest już szczepionka, którą za chwilę będą pewnie wciskać. W przypadku zapalenia płuc nie obniżać temperatury i nie przyjmować antybiotyków, bo tak wykańczają ludzi w szpitalach.
Leczyć to dużymi dawkami witamin, mikroelementów, wody utlenionej i srebra. Szczegóły tutaj:
https://www.donald.pl/artykuly/4XpU8NX3/znachor-jerzy-zieba-zamiescil-instrukcje-dla-lekarzy-jak-walczyc-z-koronawirusem?fbclid=IwAR3Mzxu4uzDCTD3luX-zLpSJaabW2f2taCNgcroYycynpLj0ni-tsvl_1q0
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #6 : 30-01-2020, 06:55 »

Co Ty masz/nie masz w głowie to dopiero zagadka...
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #7 : 30-01-2020, 08:06 »

My nie mamy się czego obawiać smile, jelita "załatane" ( u siebie mam taką nadzieję ), na przedsionku do wnętrza organizmu koronawirus  zostanie pokonany temperaturą, proszę poprawić jak się mylę.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #8 : 30-01-2020, 09:18 »

Co Ty masz/nie masz w głowie to dopiero zagadka...

Coś Ci dolega? Może konkretniej coś napisz.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #9 : 30-01-2020, 10:43 »

Tylko dlaczego Chińczycy tak panikują? Czy zachowujesz taki spokój po wypowiedziach Zięby?
https://www.youtube.com/watch?v=2eDQwKeXdTI&feature=emb_logo

Zięba i jego wypowiedzi, że tak powiem, to ani mnie ziębią, ani grzeją. Lipa, nie wirus.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #10 : 30-01-2020, 12:07 »

Cytat
Lipa, nie wirus.
To co?, nakręcają koncerny farmaceutyczne?, sam się powoli gubię w ocenie Smutny



Pytajnik zastępuje znaki interpunkcyjne.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2020, 14:36 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #11 : 30-01-2020, 12:23 »

No właśnie, w jakim celu jest robiony ten cały cyrk. Odwołano mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Wszystko jest robione tak, aby wywołać ogólnoświatową panikę. Pewnie za moment dowiemy się, że jest szczepionka i wszyscy muszą się obowiązkowo zaszczepić, bo nic innego nie przychodzi mi na razie do głowy.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #12 : 30-01-2020, 14:38 »

Ktoś mocny zechciał szturchnąć skośnookich.
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #13 : 13-02-2020, 14:30 »

Cisza w tym wątku, a wirus się coraz bardziej rozprzestrzenia... W obecnym momencie zakładanie, że to ściema tylko w celu wciśnięcia ludziom nowego leku raczej już nie ma sensu, szczepionkę pewnie zrobią  najwcześniej za pół roku, a do tego czasu to pół świata może być zarażone. Może rzeczywiście uciekł (z pomocą lub bez) Chińczykom z laboratorium, a to oznaczało by, że może się zachowywać wbrew naturze... Na pewno dużo łatwiej się rozprzestrzenia niż zwykłe wirusy. W Polsce też już pewnie jest wbrew temu co nam mówią.
W każdym razie osoby zdrowe raczej nie muszą się go obawiać. Pewnie odchorują go tylko jak każdą zwykłą infekcję.
Ale co z zapaleniem płuc które wirus bardzo chętnie powoduje? Co robić jeśli ten zmutowany wirus jednak znajdzie sobie powód żeby sobie w naszych płucach pourzędować? Mistrz sam zauważył że infekcje płuc mogą być groźne ze względu na obrzęk, ale nie znalazłam konkretnej informacji jak sobie najlepiej z taką sytuacją radzić. Przeszukiwałam forum ale nic nie znalazłam. Czy są jakieś sprawdzone domowe metody łagodzenia stanu zapalnego płuc bez negatywnego wpływu na organizm?
Raczej nie chciałabym w takiej sytuacji polegać na naszej "służbie zdrowia" tym bardziej, że jeśli dojdzie u nas do takiego rozprzestrzenienia się infekcji jak w Chinach, a nie można takiego scenariusza wykluczyć, to można się spodziewać wszechobecnej paniki i przepełnienia szpitali.
Oczywiście to jest na razie tylko gdybanie, ale dobrze by było mieć plan awaryjny, nie tylko dla siebie ale także dla tej niebiosłonejskiej części rodziny.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #14 : 13-02-2020, 14:54 »

Ale mi się trafiłaś, właśnie miałem pisać.



Tak się robi w bola publiczność, między innymi i ciebie. Na zdjęciach słynna na cały świat z rozpowszechniania prawdy Gazeta Wyborcza hehehe.

Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #15 : 13-02-2020, 15:12 »

\
Tak się robi w bola publiczność, między innymi i ciebie. Na zdjęciach słynna na cały świat z rozpowszechniania prawdy Gazeta Wyborcza hehehe.
Jak tylko Wyborczą czytasz i przyjmujesz, że jest na odwrót to Twoja sprawa. Ja mówię o ogólnie dostępnych statystykach i wiadomościach międzynarodowych. I tych oficjalnych i tych alternatywnych.
Nie zakładam z góry jednej prawdy, analizuję wiadomości i biorę pod uwagę różne scenariusze.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #16 : 13-02-2020, 15:25 »

Cytat
Jak tylko Wyborczą czytasz i przyjmujesz, że jest na odwrót to Twoja sprawa.

O! to jest dobry przykład na twoją zdolność do analizy. Podobnie analizujesz koronawirusa.


Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #17 : 13-02-2020, 15:42 »

Przykro mi Skorupion ale nie mam czasu na bezproduktywne dyskusje z Tobą. Czy się wirus rozprzestrzeni na cały świat czy nie po prostu dowiemy się za jakiś czas.
Moje pytanie było o to co robić w razie zapalenia płuc, jeśli już do niego dojdzie? Czytałam różne wątki na forum ale nie znalazłam żadnej konkretnej odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2020, 16:11 wysłane przez Sylwira » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #18 : 13-02-2020, 16:03 »

Cytat
Czy się wirus rozprzestrzeni czy nie po prostu dowiemy się za jakiś czas.

No chyba już się dowiedzieliśmy od ciebie. Oto pierwsze zdanie twojego pierwszego posta:

Cytat
Cisza w tym wątku, a wirus się coraz bardziej rozprzestrzenia...



Jak jest moim zdaniem. Nie widać nic nadzwyczajnego w tej sytuacji. Za parę tygodni wirus zaniknie. Media rozdmuchują z dwóch powodów. Chcą zwiększyć sprzedaż oraz realizują strategię właścicieli.
Gdyby sytuacja była groźna to tak zwane smart money już by zareagowały, bo oni wszystko wiedzą wcześniej i lepiej.
Co do wirusowego zapalenia płuc. Nie ma lekarstwa, łagodzi się objawy. Dla amatorów polecam bioenergoterapię.
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #19 : 13-02-2020, 16:55 »

Cytat
Czy się wirus rozprzestrzeni czy nie po prostu dowiemy się za jakiś czas.

No chyba już się dowiedzieliśmy od ciebie. Oto pierwsze zdanie twojego pierwszego posta:

Cytat
Cisza w tym wątku, a wirus się coraz bardziej rozprzestrzenia...
Poprawiłam niedopowiedzenie.
Cytat
Jak jest moim zdaniem. Nie widać nic nadzwyczajnego w tej sytuacji. Za parę tygodni wirus zaniknie. Media rozdmuchują z dwóch powodów. Chcą zwiększyć sprzedaż oraz realizują strategię właścicieli.
Gdyby sytuacja była groźna to tak zwane smart money już by zareagowały, bo oni wszystko wiedzą wcześniej i lepiej.
Może masz rację, a może nie. Może jest jeszcze za wcześnie żeby definitywnie coś stwierdzić.
Moim zdaniem ten wirus robi teraz na większą skalę to co normalne wirusy robią w naszych organizmach - usuwa "wadliwe komórki". Zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby przerzedziło tą populację lekomanów, tym bardziej że co roku przybywa blisko 100 milionów ludzi na ziemi, a planeta jakoś nie chce pęcznieć.
Cytat
Co do wirusowego zapalenia płuc. Nie ma lekarstwa, łagodzi się objawy. Dla amatorów polecam bioenergoterapię.
Przecież wiem, że nie ma lekarstwa. Chodzi mi właśnie o to łagodzenie objawów, przynajmniej na tyle żeby zmniejszyć ryzyko ewentualnych powikłań związanych z obrzękiem płuc. Nie każdy ma możliwość zaraz wybrać się do bioenergoterapeuty...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 114   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!