Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 114   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 494372 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #20 : 17-02-2020, 14:09 »

Zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby przerzedziło tą populację lekomanów, tym bardziej że co roku przybywa blisko 100 milionów ludzi na ziemi, a planeta jakoś nie chce pęcznieć.

Jest trochę zwolenników depopulacji na świecie. Co ciekawe, żaden nie chce jej zacząć od siebie i swojej rodziny.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #21 : 18-02-2020, 07:12 »

https://wolnemedia.net/ruszyla-produkcja-pierwszego-leku-na-koronawirusa-covid-2019/

Być może epidemia była potrzebna, żeby bez konsekwencji móc testować nowy specyfik.
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #22 : 19-02-2020, 15:43 »

Zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby przerzedziło tą populację lekomanów, tym bardziej że co roku przybywa blisko 100 milionów ludzi na ziemi, a planeta jakoś nie chce pęcznieć.

Jest trochę zwolenników depopulacji na świecie. Co ciekawe, żaden nie chce jej zacząć od siebie i swojej rodziny.

To raczej naturalne, że chce się chronić swoją rodzinę, z resztą jedna rodzina różnicy nie zrobi. Nawet jakby każdy zwolennik depopulacji zlikwidował siebie i swoją rodzinę to nadal by to dużej różnicy nie zrobiło.
Ja przynajmniej nie powiększam populacji i nie nawołuję do tego, żeby się mnożyć na potęgę...
Ale myślę że natura w końcu sama się postara o jakiś solidny kataklizm, który wykosi wszystkie "smartfonowe zombie", lekomanów itp.

Domyślam się, że na pytanie o zapalenie płuc nie dostanę konkretnej odpowiedzi.
Z resztą, z tego co widzę, to forum już ledwo żyje, nawet Mistrz tu prawie nie zagląda.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #23 : 19-02-2020, 16:43 »

Cytat
To raczej naturalne, że chce się chronić swoją rodzinę, z resztą jedna rodzina różnicy nie zrobi. Nawet jakby każdy zwolennik depopulacji zlikwidował siebie i swoją rodzinę to nadal by to dużej różnicy nie zrobiło.
Zrobiłoby zasadniczą, nie byłoby już jej zwolenników zatem problem by zniknął.

Cytat
Ja przynajmniej nie powiększam populacji i nie nawołuję do tego, żeby się mnożyć na potęgę...
Polacy się mnożą na potęgę?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #24 : 19-02-2020, 16:46 »

 
Zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby przerzedziło tą populację lekomanów, tym bardziej że co roku przybywa blisko 100 milionów ludzi na ziemi, a planeta jakoś nie chce pęcznieć.

Jest trochę zwolenników depopulacji na świecie. Co ciekawe, żaden nie chce jej zacząć od siebie i swojej rodziny.

To raczej naturalne, że chce się chronić swoją rodzinę, z resztą jedna rodzina różnicy nie zrobi. Nawet jakby każdy zwolennik depopulacji zlikwidował siebie i swoją rodzinę to nadal by to dużej różnicy nie zrobiło.
Ja przynajmniej nie powiększam populacji i nie nawołuję do tego, żeby się mnożyć na potęgę...
Ale myślę że natura w końcu sama się postara o jakiś solidny kataklizm, który wykosi wszystkie "smartfonowe zombie", lekomanów itp.


Podróż na tysiąc mil zaczyna się od pierwszego kroku. Śmiało.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #25 : 19-02-2020, 21:53 »

Dotarłem do informacji, że ta grypa zabija głównie Azjatów. Ciekawe.

cytat: "Azjaci są bardziej podatni na koronawirusy niż inne rasy, bardziej prawdopodobne jest, że umrą, podobnie jak było to w przypadku SARS – czytamy na łamach The European Union Times

Wszyscy stronią dzisiaj od podawania rasy ofiat. tymczasem wydaje się, że są to wszystko Azjaci – a konkretnie rasa żółta lub mongoloidalna, wcześniej znana (dokładnie, ale teraz niepoprawnie politycznie) jako „orientalna”.

Jeśli prawdą jest, że tylko Azjaci umierają,   byłoby to zgodne z dawno ustalonymi różnicami rasowymi w podatności na takie wirusy. Zostało to zbadane w fascynującym badaniu, przeprowadzonym przez grupę chińskich naukowców pod kierownictwem CL Chena z Soochow University, zatytułowaną: Różnice etniczne w podatności na grypę A (H1N1) [African Journal of Biotechnology, 2009]."
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #26 : 19-02-2020, 22:38 »

Cytat
To raczej naturalne, że chce się chronić swoją rodzinę, z resztą jedna rodzina różnicy nie zrobi. Nawet jakby każdy zwolennik depopulacji zlikwidował siebie i swoją rodzinę to nadal by to dużej różnicy nie zrobiło.
Zrobiłoby zasadniczą, nie byłoby już jej zwolenników zatem problem by zniknął.
Jaki problem? Bo raczej nie ten przeludnienia Ziemi.

Cytat
Cytat
Ja przynajmniej nie powiększam populacji i nie nawołuję do tego, żeby się mnożyć na potęgę...
Polacy się mnożą na potęgę?

A gdzie ja cokolwiek pisałam o Polakach?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #27 : 20-02-2020, 07:37 »

Hm...nie chcesz się zdepopulować. To może poszukaj eleganckiej ściany, rozpędź się porządnie i walnij w nią głową. Powinno pomóc.
Zapisane
Rafalecito
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 26.05.2015
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #28 : 20-02-2020, 15:33 »

Cytat
Dotarłem do informacji, że ta grypa zabija głównie Azjatów. Ciekawe.
A czy przypadkiem bardziej prawdopodobne nie jest to, że badani w większości byli palaczami (ponad 50% męzczyzn w Chinach pali tytoń)? 2019-nCov, SARS, AH1N1 atakują głównie układ oddechowy.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #29 : 26-02-2020, 20:41 »

Wirus niegroźny, ale kto stoi za celowym wywoływaniem paniki? W jakim celu to robi, to mnie trochę niepokoi.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #30 : 26-02-2020, 21:41 »

Może być tak, że tylko media szukają sensacji, bo jakoś celu nie widać.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #31 : 26-02-2020, 23:49 »

Ja widzę coś przeciwnego niż przy "pandemii" ptasiej grypy. Wówczas każdy przypadek był nagłaśniany, siano panikę wszędzie, dość szybko ogłoszono pandemię i przygotowano szczepionki, choć ptasia grypa była o niebo mniej zaraźliwa niż koronawirus.
Teraz zaraźliwość jest o wiele wyższa, a mimo to społeczeństwa są uspakajane przez władze, a o szczepionce mówi się, że będzie, ale nie tak szybko.
Wygląda to tak, że wirus jest celowym dziełem chińczyków przypadkowo uwolnionym, a świat zachodni mimo iż podobno nad czymś tam pracuje, to czeka aż jego twórcy wymyślą na niego sposób. Sami starają się nie siać paniki, a być może jeśli się to rozniesie, to wykorzystają sytuację do wprowadzenia czego tam tylko chcą.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #32 : 27-02-2020, 06:47 »

W czasach, w których tradycyjna TV odchodzi do lamusa, w trakcie takich wydarzeń jak "epidemie" i zamachy, TV ma wysoką oglądalność.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #33 : 27-02-2020, 09:08 »

Ja widzę coś przeciwnego niż przy "pandemii" ptasiej grypy. Wówczas każdy przypadek był nagłaśniany, siano panikę wszędzie, dość szybko ogłoszono pandemię i przygotowano szczepionki, choć ptasia grypa była o niebo mniej zaraźliwa niż koronawirus.

Koronawirus jest bardziej zaraźliwy, bo dłużej trwa inkubacja. Pandemię można było powstrzymać zamykając granice z Chinami, ale WHO tego nie chciało robić. Widocznie nie było to w ich interesie. Natomiast zamykanie całych miast gdzie wykryto więcej zarażeń, to już wywoływanie ogromnej paniki. Takiego czegoś nie przypominam sobie przy ptasiej grypie.
Zapisane
Warmik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.01.2017
Skąd: wielkopolska
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #34 : 27-02-2020, 10:27 »

Jeżeli informacje o wirusie, które do nas docierają są prawdziwe to wirus nie wydaje się szczególnie niebezpieczny. Społeczność biosłonejska, która jest wyjątkowo zdrowa i silna, dostanie co najwyżej lekkiej gorączki. Najgroźniejsza w tym wszystkim jest panika, zerwanie łańcucha dostaw i późniejsze konsekwencje dla gospodarki. Teraz ręka do góry kto ma zapasy żywności na dwa miesiące kwarantanny. Skąd bierzecie cytryny i oleje do MO?
Szczepionka podobno gotowa biggrin
https://time.com/5790545/first-covid-19-vaccine/?fbclid=IwAR0VvLDMmFYg7GT_sWXJduQqWFZswoPkSROGWccGF4SngmBXun082larFOU
W Chinach się nie patyczkują, ciekawe ujęcie na końcu (dla miłośników zwierząt):
https://www.facebook.com/markowski.robert/videos/2774152959344983/
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #35 : 27-02-2020, 11:37 »

Koronawirus jest bardziej zaraźliwy, bo dłużej trwa inkubacja. Pandemię można było powstrzymać zamykając granice z Chinami, ale WHO tego nie chciało robić. Widocznie nie było to w ich interesie. Natomiast zamykanie całych miast gdzie wykryto więcej zarażeń, to już wywoływanie ogromnej paniki. Takiego czegoś nie przypominam sobie przy ptasiej grypie.

Ptasia grypa była roznoszona przez ptaki a nie przez ludzi. Zamykanie miast raczej niewiele by dało...

W tym przypadku głównym problemem jest właśnie wysoka zaraźliwość, dopóki uda się go utrzymać pod kontrolą, to według wyliczeń w Polsce jest ok 3000 łóżek dla potencjalnych chorych (https://businessinsider.com.pl/finanse/koronawirus-w-polsce-czy-sluzba-zdrowia-jest-przygotowana/1xzwgbf), ale jeśli nie uda się go opanować to szybko zacznie u nas brakować miejsc nawet tylko dla tych co wymagają hospitalizacji (już nie wspominając o lekarzach, sprzęcie itp.). Statystycznie ok. 5 - 10% stwierdzonych przypadków ma ciężki przebieg, więc dużo więcej jak w przypadku zwykłej grypy.
Dla zdrowych jednostek np. biosłonejczyków wirus rzeczywiście nie jest zagrożeniem, ale dla kraju i gospodarki może stanowić poważny problem.

Ale biznes się kręci...
https://www.parkiet.com/Medycyna-i-zdrowie/302279944-PZ-Cormay-chce-sprzedawac-testy-na-koronawirusa.html
« Ostatnia zmiana: 27-02-2020, 12:14 wysłane przez Sylwira » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #36 : 27-02-2020, 13:04 »

Cytat
Dla zdrowych jednostek np. biosłonejczyków wirus rzeczywiście nie jest zagrożeniem,

Cytat
Społeczność biosłonejska, która jest wyjątkowo zdrowa i silna,

A to ciekawe spostrzeżenia. Zawsze myślałem, że forum i ogólnie cała idea przyciąga zdechlaków, którzy nie znajdują nigdzie indziej pomocy.
Zapisane
Warmik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.01.2017
Skąd: wielkopolska
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #37 : 27-02-2020, 13:15 »

Heheh, też mi przeszła przez głowę taka myśl, no ale jednak forum ma już wiele lat i większość bywalców powinna już kwitnąć msn-wink
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #38 : 27-02-2020, 16:00 »

Już jest. msn-wink

 https://biotechnologia.pl/biotechnologia/szczepionka-na-koronawirusa-gotowa-do-testow-klinicznych,19416
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #39 : 27-02-2020, 21:59 »

@Sylwira podzielam Twoje obawy, zdroworozsądkowe smile, @Skorupion z całym szacunkiem
Twoje przewidywania, że po dwóch tygodniach temat koronowirusa zniknie niestety nie sprawdziły się a szkoda. Odnośnie wpływu na gospodarkę/ekonomię (zarzuty do GW) polecam lekturę wskaźników Dow-a
(USA), ceny złota, spadku cen ropy, itd.
Warszawski parkiet nie odwzorowuje nawet 2-3% tego co się dzieje w gospodarce światowej, to taka niby giełda msn-wink, ale dla przykładu zobacz sobie notowanie niemieckiego DAX-a strach się bać (down) a z tą gospodarką jesteśmy związani jak bliźniaki syjamskie, złoto up!, ceny nieruchomości grudzień 2019/luty 2010 - 4,6% up.
To tylko taka drobna sugestia z mojej strony, jak wspomniałem z całym szacunkiem smile . Ok. 70% nieruchomości (głównie mieszkań) w Polsce jest obecnie kupowane za gotówkę!, - czy poza koronawirusem jest inna przyczyna ucieczki z kasą?
« Ostatnia zmiana: 27-02-2020, 22:18 wysłane przez Andrus » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 114   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!