Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 114   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 495735 razy)
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #200 : 24-03-2020, 18:54 »

Chyba odkrywają się karty ukazujące prawdziwy cel obecnej pandemi.

Minister gospodarki Niemiec wypowiedział takie słowa:
"Niewykluczone jest przejmowanie prywatnych przedsiębiorstw, jeśli zagrożone będą “żywotne interesy" Niemiec

Po ostatniej decyzji FEDu i krokach czynionych przez inne banki centralne, widać że zacznie się skupowanie całego majątku prywatnego za dopisywane z powietrza cyferki. Ludzie nawet tego nie zauważą. A nawet jeśli, to doprowadzenie ludzi do jak największego stanu zagrożenia, stopniowe odbieranie ludziom pracy, hiperinflacja jaka powoli zawita po kolei do wszystkich krajów, to wszystko sprawi, że ludzie sami będą za przejęciem całkowitej kontroli nad ich życiem.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #201 : 24-03-2020, 20:27 »

Na ten moment można przyczepić się tylko do tarczy, a właściwie jej braku. Mam wielu klientów przedsiębiorców i póki co nikt się nie zamyka. Oczywiście, w zależności od branży obroty spadają szybciej lub wolniej, ale wszędzie idą w dół. Jeśli lockdown potrwa dłużej i w pewnym momencie nie zaczną luzować restrykcji (bo nie będą chcieli lub nie będzie jeszcze można) to zacznie robić się nieciekawie. Teraz najmocniej ubolewają ci, którzy najbardziej lewarowali swoje biznesy leasingami i kredytami zamiast skalować swój biznes może bardziej organicznie. Dość trafnie oddaje to przysłowie: "dopiero jak odejdzie fala widać kto pływał bez kostiumu".

Druga sprawa to wspomniana "tarcza". Na ten moment wygląda to w ten sposób, że chcą na nią sobie nabić przedsiębiorców oraz osoby posiadające oszczędności i ruszyć na wojnę z recesją, czy jak kto woli kryzysem. Nie tędy droga. Tym razem warto wziąć jeden przykład od zachodnich sąsiadów i uwolnić przedsiębiorców od podatków oraz innych zobowiązań na czas lockdown'u. Dodruk pustego pieniądza problemów nie rozwiąże, zaś ograbi tych, którym zostaną jeszcze jakieś oszczędności. Nie wiem czy u nas będą za te pieniądze skupować bankrutujące firmy prywatne, ale w niektórych krajach wydaje się to jak najbardziej prawdopodobne.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #202 : 24-03-2020, 20:37 »

Wczoraj Łon z RPP wspominał o skupie ETFów, a dziś przebąkuje o tym członek EBC.
Wystraszyli ludzi aby się powyprzedawali, a teraz będą skupować za wyczarowany hajs.
Nieciekawa przyszłość nas czeka, banki centralne skupią dług Państwowe, niebawem zaczną skupować dług korporacyjny, a potem ETFy. Wezmą wszystko za darmo. Pozostaje nam przewidywać po co to robią i jak się na to przygotować.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #203 : 24-03-2020, 20:48 »

Z tego co kojarzę to Bank of Japan posiada duże doświadczenie w skupie ETFów z rynków kapitałowych i stanowi jednocześnie poligon doświadczalny dla innych krajów. Idąc tym tropem można śmiało założyć podobne działania w innych krajach. Jeśli natomiast nasi notable zapowiadają takie plany to rzeczywiście zaczyna robić się interesująco.

Czy Łon napomknął może co dokładnie zamierzają skupować? Jeśli zagranicę to całkiem niegłupi pomysł. Pytanie tylko czy tak się da. O ile mnie pamięć nie myli to BoJ musieli się początkowo nieźle nagimnastykować, aby ruszyć z zakupami krajowymi. To co dopiero zagranica...
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #204 : 24-03-2020, 21:00 »

"Można skorzystać także z rozwiązań japońskiego banku centralnego. Chodzi o zastosowanie instrumentów kapitałowych tzw. ETF-ów opartych na indeksie giełdowym sWIG80 lub innych indeksach obejmujących działalność polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Warto zauważyć, iż akcje polskich spółek są obecnie bardzo nisko wycenione. Niska wycena w połączeniu ze skrajnie pesymistycznymi nastrojami jest z reguły momentem zwrotnym na rynkach akcji i zapowiedzią hossy. W myśl psychologicznej zasady 'większość na rynku nie ma racji' ".

W pierwszej kolejności chyba mają chrapkę na nasz sWIG80. Jeszcze tego władza nie ma w swoich szponach.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #205 : 24-03-2020, 21:34 »

Rzekomo zdrowie ważniejsze od kasy ..., nie przewidzisz/cie w jakim kierunku pójdą spekulacje w tym ekstraordynaryjnym okresie. Wracając do meritum, jak z tym słodzeniem eukaliptusa, ktoś próbował, da się wypić bez słodzików?
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Skąd: Żyrardów
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #206 : 24-03-2020, 21:49 »

Wracając do meritum, jak z tym słodzeniem eukaliptusa, ktoś próbował, da się wypić bez słodzików?

Ja dostanę przesyłkę z eukaliptusem dopiero jutro, jeśli nikt się nie odezwie, to pojutrze napiszę.

A tymczasem, właśnie obejrzałam wywiad z dr Shiva o obecnej sytuacji. Bardzo ciekawy, polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #207 : 24-03-2020, 22:21 »

Cytat
A tymczasem, właśnie obejrzałam wywiad z dr Shiva o obecnej sytuacji. Bardzo ciekawy, polecam.
smile
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #208 : 24-03-2020, 23:27 »

Zamordyzm narasta, patrzcie dalej i myślcie. Po co jest ta panika? Będą przymusowe szczepienia i likwidacja gotówki.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #209 : 25-03-2020, 00:49 »

No i jeszcze Internet zabiorą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #210 : 25-03-2020, 08:43 »

Cytat
i póki co nikt się nie zamyka. Oczywiście, w zależności od branży obroty spadają szybciej lub wolniej, ale wszędzie idą w dół.

Nie wiem o czym gadasz. Wszystkie małe biznesy typu gabinety fryzjerskie, kosmetyczne, siłownie, studia tańca, organizacja eventów itp. są zamknięte na głucho. Gdzie ty tam widzisz jakieś obroty?
Paradoksem jest, że te małe firemki pozamykali, pozbawiając armię ludzi całkowicie dochodu, a wielkie molochy zatrudniające tysiące ludzi działają. Ot, kwarantanna.
Poza tym weszliśmy w recesję, gwiazdy wyraźnie pokazują hehehe.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #211 : 25-03-2020, 08:46 »

No i jeszcze Internet zabiorą.

Nie będą musieli zabierać, bo ludzie nie będą mieć kasy na internet. Smutny
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #212 : 25-03-2020, 09:56 »

Kaszlox, zaparzony w 1/2l termosie (połowa dawki), co prawda minęło dopiero 12h parzenia ale jak dla mnie to smak "okołorumiankowy", nie ma potrzeby słodzić no chyba, że po kolejnych 12h się zmieni.
Ponieważ liście eukaliptusa są całe zasadnym chyba będzie je skruszyć blenderem wtedy porcjowanie łatwiejsze.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #213 : 25-03-2020, 11:15 »

No i jeszcze Internet zabiorą.

Nie będą musieli zabierać, bo ludzie nie będą mieć kasy na internet. Smutny
Gdyby rządziło peło, to pewno by tak było.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #214 : 25-03-2020, 11:27 »

A broń nas Panie Boże, plaga o wiele gorsza od koronoświrusa. Niedojdy, oszuści, przychlasty i lewacy. Przy tym mają jeszcze jedną obrzydliwą cechę. Podłość, taką wrodzoną, organiczną podłość. Gorsi od komuchów.

« Ostatnia zmiana: 25-03-2020, 11:35 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #215 : 25-03-2020, 13:07 »

Chyba wracamy do "normalności", w końcu padło - walka z koronawirusem jest niekonstytucyjna.

Ko-Rona-Sty-Tucja!
Zapisane
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #216 : 25-03-2020, 15:17 »

Okazuje się, że hydroxy chloroquine nie przynosi zamierzonego efektu w leczeniu koronawirusa. Grupę 30 osób u których stwierdzono koronawirusa podzielono na dwie - 15 dostawało chlorochininę, drugie 15 nie. W pierwszej grupie (tej leczonej) po tygodniu u 13 osób wynik testu był negatywny. W grupie która nie dostawała nic, wynik negatywny miało 14 osób.

https://archive.is/t0VOq

Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #217 : 25-03-2020, 15:18 »

No i jeszcze Internet zabiorą.

W Danii już jest ustawa, która pozwala szczepić każdego:
https://www.thelocal.dk/20200313/denmark-passes-far-reaching-emergency-coronavirus-law?fbclid=IwAR1BKP9hRc3gKw3aeZlgrc3hB2ibOextBK_4lBSu0smt6WYW9E5kjXtXc5Y

Obawiam się, że za chwilę tak będzie wszędzie.
Zapisane
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #218 : 25-03-2020, 15:28 »

Właśnie wypiłam pierwszą łyżkę, dla mnie bez problemu nie musi być żaden słodzik. Robię to doświadczenie na sobie bo jako były palacz ( od 10 lat nie palę) , mam jeszcze czasami chrypkę i odkaszluję wspomnienia palacza.
Chcę też mieć doświadczenie, żeby przekazać rodzinie jak mają zażywać w razie potrzeby.
Teraz dodałam 2 łyżki miodu do reszty i za godzinkę będę pić z miodem.
Zapisane
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #219 : 25-03-2020, 16:04 »

Dla obrzydliwców z miodem może być smaczniejsze. Dla mnie obie wersje do przełknięcia,wszystko zależy od motywacji.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 114   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!