Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 114   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 494019 razy)
Monthoux
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12.11.2010
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #660 : 14-11-2020, 19:02 »

Wczoraj oglądałam film dokumentalny HOLD-UP. Jest straszna kampania przeciwko niemu na wielu kanałach francuskiej telewizji. Jest to zbiór wypowiedzi ekspertów z Francji, Szwajcarii, Stanów i wielu innych krajów. Jest laureat nagrody Nobla z dziedziny chemii, lekarze, politycy i inni. Pokazują zaplecze tej epidemii. Wszystko układa się w całość i daje wiele do myślenia. Dokument niesamowity, choć trudno go przetrawić. Trwa ponad 2 i pół godziny. Na razie tylko w języku francuskim. Udostępniono go 11 listopada. Polecam!
Zapisane
Monthoux
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12.11.2010
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #661 : 14-11-2020, 19:48 »

Link do filmu https://vimeo.com/478940836
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #662 : 14-11-2020, 21:33 »

Tu coś na rozładowanie emocji:

https://youtu.be/nnHIfWCBTLY
Zapisane

I'm going through changes
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #663 : 17-11-2020, 14:06 »

Niestety już nie ma.
Vimeo jest chyba francuskie jeśli mnie pamięć nie myli, więc długo się tam nie utrzyma.

Jakieś inne źródło?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #664 : 17-11-2020, 14:22 »

A tu jeszcze większego kalibru niespodzianka:

Ze względu na swoje ogromne problemy zdrowotne po wypadku, Gollob należał do grupy najwyższego ryzyka. Starał się robić wszystko, by uniknąć zarażenia koronawirusem. - Wydawało się, że jeśli utrzymywałem sterylność rąk, nosiłem maseczkę i utrzymywałem dystans w rozmowach z ludźmi, to jestem tak naprawdę bezpieczny. Przestrzegałem wszystkich zaleceń i naprawdę nie wiem, w jakim towarzystwie mogłem się zarazić - rozkładał bezradnie ręce. Myślę, że to nie ma już znaczenia - ocenił.


Oooo, doprawdy? Dystans i kawałek byle jakiej szmaty na gębie nie uchroniło? Ani zamknięcie szkól, rozwalenie gospodarki, społecznych i rodzinnych powiązań, zdemolowanie szkolnictwa, narobienie kolosalnych długów, wykończenie i tak słabej służby zdrowia, wpędzenie ludzi w spiralę strachu, depresji, lęków, wykończenie nie wiadomo ilu chorych na niemodne choroby, nic nie uchroniło?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #665 : 18-11-2020, 08:38 »

No ale mógł dołączyć, do szlachetnego grona koronocelebrytów.

Teraz mieć koronkę i pokazać się w okienku opowiadając o tym jak są chorzy i że państwo nic nie zrobiło...ale On przeżył to przecież szczyt popularności, bo dwie pieczenie...napluć na PiS i jeszcze być zauważonym w chorobie. Mnie ostatnio załamał Artur Barciś. Pamiętniki piszą...

Cytat
Aktor 6 listopada przekazał w zamieszczonym na YouTube wierszu „Obcy”, że jest chory na koronawirusa. Opisał również swoje objawy. „Nie, nie ma na niego lekarstw. Zmierzysz się z nim samodzielnie. Kaszel od rana do nocy, potem od nocy do rana, będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek, a suchy kaszel jak z procy odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni i głowy, nogi i ręce jak z waty. Obcy się wybrał na łowy i wali do ciebie z armaty. I będzie się bawił długo, nie licz, że cię porzuci. Dziś ty jesteś jego sługą, masz tańczyć, jak ci zanuci. Więc będziesz robił, co każe” – mówił w przejmującym nagraniu.

„Czeka mnie jeszcze pocovidowa rehabilitacja”
W środę 11 listopada aktor, znany między innymi z roli Tadeusza Norka w popularnym serialu „Miodowe lata” przekazał, że wynik jego najnowszego testu na koronawirusa, okazał się negatywny. „Wszystkim, którzy się o mnie martwili i wspierali mnie w chorobie spieszę donieść, że wynik najnowszego testu jest negatywny. Teraz czeka mnie jeszcze pocovidowa rehabilitacja, ale powoli wracam do zdrowia. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie” – napisał na Facebooku, dzieląc się także swoim zdjęciem.

Nie wiem czy to już pisałam ale bawi mnie ten dowcip:
- Co się stało z grypą sezonową 2020??
- umarła na covid
« Ostatnia zmiana: 18-11-2020, 08:52 wysłane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Monthoux
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12.11.2010
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #666 : 20-11-2020, 18:09 »

Niestety już nie ma.
Vimeo jest chyba francuskie jeśli mnie pamięć nie myli, więc długo się tam nie utrzyma.

Jakieś inne źródło?

https://youtu.be/ojP-1Jb5Y7E
Zapisane
Monthoux
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12.11.2010
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #667 : 21-11-2020, 14:16 »

Skandal we Francji: zakupiono olbrzymią ilość leku Remdesivir (producent: Gilead) i leczono nim zakażonych koronawirusem, tzw. drugiej fali. Okazało się, że lek uszkadza poważnie nerki. WHO zaczyna ostrzegać przed „leczeniem” tym specyfikiem. Przy okazji dowiadujemy się, że ta sama molekuła była testowana przy leczeniu eksperymentalnym SIDA i później Ebola (w obu przypadkach nie zdała egzaminu). Remdesivir jest kilkaset razy droższy od hydroxychloroquiny (ordynator kliniki antyinfekcyjnej w Marsylii, Didier Raoult kontynuuje leczenie lekiem Plaquenil= chydroxychloroquine. Niepokorny, ale ma tak solidną reputację międzynarodową, że nie sposób go zdyskredytować) której sprzedaż zakazano we Francji, a która efektów ubocznych nie ma. Po puszczeniu w eter filmu Hold-up klimat się zmienia (we Francji i okolicy frankojęzycznej). Wychodzą na jaw skandale dotyczące służby zdrowia, ludzie zaczynają protestować odnośnie masek, ale i szczepionek.
To nie tylko w Polsce, ale na całym świecie dzieją się skandale. Zapraszam do obejrzenia filmu dokumentalnego Hold-up. Ten film zmienia spojrzenie na tę całą epidemię. Widziało go już ponad 1,5 mln widzów na Youtubie, bo wcześniej pojawiał się i znikał na różnych platformach. Teraz trudno go już zamieść pod dywan.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #668 : 23-11-2020, 18:47 »

U nas niejaki Simon przechwala się stosowaniem tego leku na "r".
Zapisane

I'm going through changes
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #669 : 23-11-2020, 19:14 »

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-adam-niedzielski-w-styczniu-chcemy-zaczac-szczepic-na-korona,nId,4870800
Cytat
Panie redaktorze, my tutaj w przypadku Covid-19 jesteśmy we wspólnej grupie zakupowej europejskiej. I my już mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów nawet nie dawek, tylko osób, które są do zaszczepienia.

30 milionów osób. To by znaczyło, że będzie pan musiał przekonać Edytę Górniak o tym.

Nie wygląda wam to na jakieś poważniejsze plany?
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #670 : 24-11-2020, 07:26 »

nie chce mi się już żyć jak słyszę że nawet RPO każe na ludziach eksperymentować.
https://wideo.wp.pl/rpo-adam-bodnar-twierdzi-ze-szczepionka-na-covid-19-powinna-byc-obowiazkowa-6578756616586881v

Zapomniałeś pisać po polsku?
« Ostatnia zmiana: 24-11-2020, 22:27 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #671 : 24-11-2020, 20:15 »

Bodnar to idiota, przecie to od dawna o tym wiadomo.
Zapisane
Monthoux
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12.11.2010
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #672 : 25-11-2020, 10:00 »

Wirusy mają to do siebie, że mutują. Ten z jesieni jest już inny niż ten z wiosny, w międzyczasie przeszedł już kilka mutacji. Nie sposób przewidzieć jak będzie mutował w przyszłości. Czy szczepionka ma sens? To dokładnie to samo, co w przypadku grypy: szczepi się przeciw tej grypie sprzed roku (lub dwóch).
We Francji, ogłoszono wczoraj, że szczepienia nie będą obowiązkowe (oby dyrektyw nie zmieniono, bo to ostatnio często się zdarza...) Na pierwszy ogień pójdą osoby starsze, schorowane, służba zdrowia...
Zapisane
Monthoux
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12.11.2010
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #673 : 25-11-2020, 10:59 »

Odnośnie leku, informacja po francusku, (tekst po angielsku) REMDESIVIR,

https://youtu.be/GZDzAKj-_5A

Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #674 : 25-11-2020, 18:17 »

Czy szczepionka ma sens? To dokładnie to samo, co w przypadku grypy: szczepi się przeciw tej grypie sprzed roku (lub dwóch).
Na koronawirusy szczepionki nie działają.

Wirusologia lekarska, Podręcznik dla studentów, str. 114, rozdział: Koronawirusy
"Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie atakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii."
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #675 : 28-11-2020, 20:07 »

Przed nami szczepienia niezbadaną i nieskuteczną szczepionką, która może mieć bardzo groźne powikłania. To nowa szczepionka genetyczna niestosowana jeszcze na masową skalę nigdy w historii. Jakie będą skutki nie jest w stanie nawet nikt przewidzieć. Morawiecki udaje, że będzie dobrowolna ale zakupił jej ponad 30 milionów.
Zapisane
Rafalecito
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 26.05.2015
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #676 : 28-11-2020, 22:55 »

Wirusologia lekarska, Podręcznik dla studentów, str. 114, rozdział: Koronawirusy
"Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie atakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii."
To jest ten podręcznik z 1973 roku? Nie sądzisz, że przez 47 lat mogło jednak się coś zmienić?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #677 : 29-11-2020, 11:23 »

Wirusologia lekarska, Podręcznik dla studentów, str. 114, rozdział: Koronawirusy
"Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie atakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii."
To jest ten podręcznik z 1973 roku? Nie sądzisz, że przez 47 lat mogło jednak się coś zmienić?
Dokładnie ta. W następnym kroku sprawdź trochę nowszą historię i poczytaj jak kończyły się testy szczepionek na koronawirusy w kolejnych latach.
Zapisane
Monthoux
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12.11.2010
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #678 : 29-11-2020, 20:03 »

W 2009 była epidemia grypy. Pamiętam kolejki przed improwizowanymi punktami szczepień we Francji i w Szwajcarii. Było to krótko przed moją wizytą w Polsce. Wszyscy, tu, za granicą, przestrzegali przed wyjazdem, bo „w Polsce tak lekkomyślnie do tej epidemii podchodzą...” I ta grypa przeszła, sama z siebie, jak co roku. Francja olbrzymią ilość szczepionek wrzuciła do kosza, maseczki do magazynów w oczekiwaniu na następną wielką epidemię...
Nie pamiętam kto był wtedy ministrem zdrowia, ale byłam z niego dumna, że nie dał się ogłupić jak Zachód. Pamietam krytyki, jakie adresowała naszemu rządowi Unia E za lekkomyślność i za wyłamywanie się. A było już po wszystkim, po tej całej epidemii. Dziwiło mnie wtedy dlaczego krytykują, przecież nie było się czego bać. Teraz wydaje mi się, że to była próba generalna przed tą aktualną epidemią, Polska dostała reprymendę i teraz się podporządkowuje. Bo rujnuje się ekonomię w całej Europie. A wolność osobista? We Francji nie można wyjść z domu bez podpisanego przez siebie druku zaświadczającego o której godzinie wychodzisz z domu, bo masz prawo na 60 minut, nie więcej!
Zapisane
Gibbon
*


Online Online

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #679 : 30-11-2020, 18:37 »

Skorupion dajesz jakąś możliwość, iż co niektórym może chodzić o likwidację małych działalności na rzecz gigantów?

W Polsce zdecydowanie bardziej to idzie w kierunku etatyzmu. Będzie opisane w Apokalipsie.

Jak dziś na to patrzysz?
Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 114   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!