Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 114   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 494558 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2020 : 23-11-2022, 12:18 »

Waldemar Kraska: pandemia sprawiła, że wielu pacjentów przekładało swoje wizyty onkologiczne (...) w tej chwili widzimy, że jest ich coraz więcej.
To nie pacjenci, to pandemia! Pandemia przełożyła, pandemia pozamykała szpitale, przychodnie, wprowadziła lockdowny, teleporady, areszty domowe. Pandemia i Putin.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2021 : 23-11-2022, 23:21 »

Bardzo śmieszne, bardzo, to znaczy w ogóle nieśmieszne:
Fifty-eight percent of coronavirus deaths in August were people who were vaccinated or boosted, according to an analysis conducted for The Health 202 by Cynthia Cox, vice president at the Kaiser Family Foundation.
https://www.washingtonpost.com/politics/2022/11/23/vaccinated-people-now-make-up-majority-covid-deaths/
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2022 : 24-11-2022, 08:28 »

Pan Pęk Marek chciałby poświęcić chorych na raka.


Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2023 : 24-11-2022, 12:14 »

To też jest dosyć śmieszne:
AG Jeff Landry.
"Wow! It was amazing to spend 7 hours with Dr. Fauci. The man who single-handedly wrecked the U.S. economy based upon "the science." Only to discover that he can't recall practically anything dealing with his Covid response!"
Pan Landry jest prokuratorem stanowym Luizjany, a Dr. Fauci biednym, starym człowiekiem, który nic nie pamieta hehehe.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2024 : 25-11-2022, 13:08 »

Wizjoner Zdrowia poleca:
Czy znasz już program treningowy #8TygodniDoZdrowia od #NFZ?
Jak was zamkną w areszcie domowym, zamkną wasze biznesy, siłownie, parki, lasy, place zabaw, szpitale, przychodnie, zmuszą do zakładania namordników, żeby utrudnić oddychanie, zakażą odwiedzin rodzinnych w Wigilię, zamkną bramy cmentarzy w Dzień Wszystkich Świętych, żebyście nie mogli pójść na groby najbliższych, to będzie jak znalazł do poćwiczenia w domu.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2025 : 26-11-2022, 09:29 »

Oficjalne statystyki z Wielkiej Brytanii. https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/datasets/deathsbyvaccinationstatusengland


Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2026 : 26-11-2022, 23:20 »

A tu dla równowagi, szczególnie dla świrów, którzy uważają, że kolanoświrus nie istnieje:
Oficjalnie covid w Polsce przeszło ponad 6 milionów osób. Najprawdopodobniej jest ich dużo więcej. Co trzecia z nich ma dolegliwości ciągnące się miesiącami, a nawet latami – problemy z oddychaniem, snem, koncentracją, zaburzenia pamięci i wzroku. Choroba z nimi została, ale nikt nie wie, jak ich leczyć.
https://www.rp.pl/plus-minus/art37315361-long-covid-i-post-covid-wciaz-zaskakuja
Jutro opiszę na swoim przypadku jak to wygląda, dziś już gaszę światło w geście solidarności z naszymi braćmi Ukraińcami.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2027 : 27-11-2022, 09:26 »

Z tą co trzecią osobą to kolesie ciężko przesadzili, ale powikłań jest wyjątkowo dużo, są zróżnicowane i często właśnie ciągną się miesiącami. Ja chorobę przeszedłem stosunkowo lekko, bóle mięśni, niewielka gorączka, dreszcze i odczucie zimna, płuca były czyste, ból oskrzeli, kaszel o odpluwaniem. Kaszel trwał około trzech miesięcy, dziwne bóle mięśni, szczególnie czworogłowych ud, ponad pół roku i czasami jeszcze delikatnie wrócą. Najgorsza była jakaś głupawka, nie spotkałem się wcześniej podczas innych chorób infekcyjnych. W żaden sposób nie skojarzyłbym całej akcji z dobroczynnym oczyszczaniem organizmu. I w ogóle nie sądzę, żeby było wiele chorób wirusowych o prozdrowotnym działaniu, może lekka grypa.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #2028 : 27-11-2022, 13:21 »

Obstawiam, że to szczepionka tak cię osłabiła, że potem zwykły wirus tak cię męczył.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #2029 : 27-11-2022, 14:50 »

Którą dawkę obstawiasz?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2030 : 27-11-2022, 15:07 »

Obstawiam, że to szczepionka tak cię osłabiła, że potem zwykły wirus tak cię męczył.

No, małpiaty zadał dobre pytanie, która dawka twoim zdaniem tak mnie osłabiła? Co do tego zwykłego wirusa to powiem, że jeśli ktoś widział kilka, kilkanaście ciężkich przypadków o piorunującym przebiegu i nie zdygał to albo tłumok bez wyobraźni, albo wyjątkowo twardy gość. Ty oczywiście nic nie widziałeś. Taki przebieg miały pierwsze infekcje na jesieni dwa lata temu. Potem świrus złagodniał, a zrobił się bardziej zaraźliwy.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #2031 : 27-11-2022, 20:37 »

Wirus był niebezpieczny dla starych, schorowanych i otyłych. Od początku tej plandemii umierali głównie tacy ludzie.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #2032 : 10-12-2022, 13:50 »

Dr Grzesiowski

Ja jestem zaszczepiony trzema dawkami, moja żona także. Chodzimy w maseczkach po domu, cały czas działa takie urządzenie oczyszczające powietrze, dezynfekujemy ręce i codziennie robimy sobie testy – opowiadał w TOK FM immunolog dr Paweł Grzesiowski co zrobił, gdy okazało się, że jego syn zarażony jest koronawirusem.

Dodał, że razem z małżonką ograniczyli kontakty społeczne do minimum. – Żona przeszła na zdalny tryb pracy. Ja, jeśli tylko mogę, też staram się nie wychodzić z domu. Wietrzymy wszystko i póki co jesteśmy ujemni – opowiadał lekarz.



Cytat
Kod:
Zrób test zanim siądziesz do stołu
Dr Grzesiowski opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać negatywne testy antygenowe i opatrzył je komentarzem "Teraz spokojnie, bez ryzyka możemy rozpoczynać wieczerzę wigilijną".




Gratuluję doktorowi i życzę bezpiecznej tegorocznej wieczerzy:


Dr Paweł Grzesiowski z nagrodą główną w konkursie Popularyzator Nauki. "Szczepienia covidowe uratowały 20 mln ludzi"



https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,29244471,dr-pawel-grzesiowski-z-nagroda-glowna-w-konkursie-popularyzator.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2033 : 11-12-2022, 13:41 »

Przyłączam się do gratulacji, też podążam za nauką i ją popularyzuję. Tegoroczną Wigilię zamierzam spędzić w trzech maseczkach, w tym jednej lakierniczej, w samotności, w piwnicy, a nad stołem będzie wisiał wyciąg odbierający zakolanoświrusowane powietrze i wydalał go na antyszczepionkowców. Mam też super pomysł na lato. Otóż wstawię sobie w okna siatkę ogrodzeniową i w ten sposób żaden komar nie wleci do mieszkania.

Korzystając z tego, że mamy handlową niedzielę oraz że klimat się ocieplił i dlatego jest zawierucha i zimno to pewnie będzie mało ludzi, wybieram się do centrum handlowego. Oczywiście w maseczce i trzymam dystans, ale nie o to chodzi. Mam potężnego stracha i oczy mi latają wokoło głowy. Muszę uważać na osoby podobne do tego na zdjęciu, żeby uniknąć spotkania. A może zarzucić na plecy banderę ukraińską? No chyba na naszych braci Ukraińców nie będzie kaszlał?


Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2034 : 13-12-2022, 15:24 »

Ministerstwo Zdrowia:
💉Spośród blisko 1,9 mln dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, którym wystawiliśmy e-skierowanie, na szczepienie przeciw @COVID19 rodzice zapisali 379 maluchów, a zaszczepiono - 28. Trzecią dawką przyjęło natomiast 14,7 tys. dzieci w wieku 5-11 lat.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2035 : 14-12-2022, 08:06 »

Dzień dobry, cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem. Sława Ukrainie.




Mały błąd się wkradł. Zamiast specjalistów powinni być eksperci buhahahaha.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #2036 : 14-12-2022, 11:00 »

No proszę 3 mln uratowanych Amerykanów zdaje się, że lobby farmaceutyczne nie zasypuje gruszek w popiele.
https://geekweek.interia.pl/medycyna/news-szczepionki-na-covid-19-uratowaly-3-miliony-osob-w-usa,nId,6470868
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2037 : 14-12-2022, 14:11 »

Co tam trzy miliony, cieniasy.

Z kolei serwis Airfinity - w oparciu o badania przeprowadzone przez Imperial College Londo - zajmujący się analizą danych, prognozowaniem związanym z chorobami zakaźnymi, wyliczył, że przez pierwszy rok masowego szczepienia, czyli w okresie od grudnia 2020 r. do grudnia 2021 r. szczepionki przeciwko COVID-19 uratowały 20 mln osób przed śmiercią.
Na czołowych miejsca w tym zestawieniu znalazły się preparaty AstraZeneki i Pfizera. Ta pierwsza szczepionka w pierwszym roku podawania uratowała 6,3 mln istnień, w przypadku amerykańsko-niemieckiego koncernu było to 5,9 mln. Dzięki szczepionce opracowanej przez chińską firmę Sinovac przed zgonem uratowano 2 mln osób, a preparat Moderna "dołożył" do tej sumy kolejne 1,7 mln.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2038 : 15-12-2022, 13:13 »

I już wiadomo co jest przyczyną nagłych, nadmiarowych zgonów. No oczywiście teraz, bo latem było to ocieplenie i gorąco.




A kto zgadnie co z całą pewnością tą przyczyną nie jest?

Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #2039 : 15-12-2022, 15:14 »

Tu nie ma co zgadywać, to jest pewnik punkt 6 smile
Zapisane
Strony: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 114   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!