Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 02:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból w prawym boku  (Przeczytany 4142 razy)
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« : 08-02-2020, 11:05 »

Muszę się przyznać, że przez ponad rok zaniedbałam swoje zdrowie, dużo się działo w moim życiu... Ale sytuacja powoli się stabilizuje, więc czas najwyższy wrócić na właściwą drogę.
Problem mam taki: przed Sylwestrem dopadła mnie grypa (oczywiście żadnych lekarzy i lekarstw), która  przeszła chyba w dosyć łagodne zapalenie płuc z zalegającą wydzieliną. Nadal mi się utrzymuje kaszel, czasem tylko robię inhalacje ziołowe jak jest bardziej uporczywy.
W międzyczasie zaczął mi dokuczać kłujący ból w prawym boku na wysokości dolnych żeber i poniżej mostka. Nasila się przy kaszlu, nacisku, w niektórych pozycjach ciała. Nie zauważyłam szczególnego związku ze spożywanymi posiłkami, ale od paru dni wypróżnienia mam bardziej nieregularne i rzadszej konsystencji niż zwykle.
Zaczęłam od kilku dni pić MO z olejem z pestek winogron, bo generalnie nie miałam innych objawów związanych z górnymi drogami pokarmowymi, ale zaczęłam się zastanawiać czy bóle w boku (które początkowo wiązałam z kaszlem) nie mają innej przyczyny. Biorąc pod uwagę lokalizację to może być woreczek żółciowy, wątroba, trzustka, czy też jelito.
Z moich grzechów żywieniowych to na pewno trochę za dużo cukru i za mało błonnika, ale nie unikam tłuszczów, jem dużo mięsa i owoców. Na pewno odżywiam się lepiej niż jakieś 90% społeczeństwa, więc nie bardzo widzę skąd tego typu problemy miały by się pojawić, ale może jednak...
Teraz pytanie, czy w takim układzie zacząć MO od zera? + oczywiście KB, z ostropestem chyba najlepiej. Czy może wybrać się do jakiegoś konowała po diagnozę?
Ból nie jest bardzo silny, ale pojawia się już od dłuższego czasu (ze 3 tygodnie?). Przede wszystkim denerwuje mnie fakt że nie znam przyczyny.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #1 : 08-02-2020, 12:13 »

USG jamy brzusznej możesz sobie wykonać, upewnisz się, czy nie ma jakiś większych problemów.
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #2 : 13-02-2020, 19:30 »

Eh, nie bardzo mam ochotę naciągać się z lekarzami, zaraz będą chcieli jakieś antybiotyki wciskać...
Z resztą mam uraz po tym jak jedna "lekarka" mojego męża z potwornym bólem pleców najpierw w ogóle nie chciała przyjąć, bo dostała wezwanie w teren, jak pielęgniarki się nim zainteresowały to zapytała czy nie jest naćpany, a ostatecznie zaordynowała jeden prawie nieskuteczny zastrzyk przeciwbólowy i przepisała suplementy diety!!!
Na razie spróbuję MO od początku, czyli z oliwą.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!