Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 15:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sposób na emeryturę  (Przeczytany 7476 razy)
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« : 04-02-2020, 15:45 »

Prognozować co się stanie w przyszłości jest bardzo trudno.
Proponuję zgadywankę:
Ile procent pracowników pozostanie w PPK?
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #1 : 08-02-2020, 12:00 »

500 zł na dzieci uważam za dobrą decyzję, chociaż moje wnuki z tego programu nie korzystają.
13-sta emerytura to moim zdaniem zła decyzja, bo płacą na to obecnie pracujący, a jak wiadomo oni będą mieli coraz niższe emerytury. Ten spadek wysokości emerytur zakończy się na stopie zastąpienia 22%. Z oczywistych względów ta 13-stka obejmuje mnie, moją żonę, Millera i jeszcze paru europosłów, bo tutaj nie ma ograniczeń dochodowych.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.356

« Odpowiedz #2 : 08-02-2020, 12:08 »

To że ktoś w ZUSie sobie mówi o takich niskich wskaźnikach zastąpieniach kompletnie nic nie znaczy. Nie będzie żadnego zastąpienia na poziomie 22%, bo ludzie nie są idiotami, żeby się na taki wyzysk zgodzić. Nigdzie w Europie nie ma tak niskich emerytur.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #3 : 08-02-2020, 14:39 »

Nie jest moim celem kogokolwiek denerwować, więc proszę nie mieć do mnie pretensji.
Ja tylko przedstawiam jaki mamy system emerytalny, to nie jest wiedza tajemna.
Obecnie jest stopa zastąpienia 55%, a w 2060 ma być stopa zastąpienia 27%.
Ja popełniłem błąd związany z moją emeryturą, ale to wynikało z mojej niewiedzy. Mogłem opłacać KRUS, ale bałem się, że będę miał emeryturę obliczaną z KRUS-u. Jak się później dowiedziałem to opłacanie KRUS-u by znacząco podniosło wysokość mojej emerytury, a opłaty są groszowe.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.356

« Odpowiedz #4 : 08-02-2020, 20:02 »

Ja nie mam pretensji, każdy może sobie mówić o różnych stopach zastąpienia. Tylko stopy poniżej 30% są nierealne.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #5 : 09-02-2020, 14:35 »

Powszechny system emerytalny powstał w Niemczech już w XIX w. W późniejszych latach przeprowadzono wiele reform. Obecnie powszechne ubezpieczenie emerytalne jest oparte na modelu repartycyjnym. Najważniejsze zmiany nastąpiły po 2001 r., kiedy wprowadzono uzupełniające kapitałowe formy ubezpieczenia emerytalnego. System jest finansowany głównie ze składek ubezpieczonych, ale również z dotacji budżetu państwa. Zarządzanie odbywa się poprzez Niemieckie Ubezpieczenie Emerytalno-Rentowe (Deutsche Rentenversicherung). Ubezpieczonymi są wszyscy zatrudnieni. Każdy ubezpieczony podczas aktywności zawodowej zbiera tzw. punkty płacowe (Entgeltpunkte), na podstawie których następnie jest obliczana wysokość świadczenia. Wiek emerytalny jest podnoszony stopniowo z 65 lat do 67 lat w 2031 r. Istnieje również możliwość przejścia na pełną emeryturę po 45 latach odprowadzania składek. Obecnie nie planuje się dalszych zmian w systemie, jednak niekorzystne zmiany demograficzne mogą w przyszłości wpłynąć negatywnie na jego stabilność i wymusić kolejne reformy.

Słowa kluczowe: niemiecki, system, emerytalny, powszechny, Niemcy.

Wstęp
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #6 : 11-02-2020, 10:45 »

Oszczędnością i pracą Narody się bogacą. Proszę porównać nasz system emerytalny z Niemieckim.
Mówienie, że my doganiamy Niemcy jest kłamstwem, lub skrajną głupotą.

Po wyborach w 1989 r Kuroń mówił, że za 10 lat będziemy żyć na poziomie Niemiec.
Jak się to sprawdziło to wiemy. W 1999 r dogorywał rząd AWS i UW.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #7 : 20-02-2020, 12:25 »

Cytat
Prognozować co się stanie w przyszłości jest bardzo trudno.
Proponuję zgadywankę:
Ile procent pracowników pozostanie w PPK?
Było dużo programów dodatkowego oszczędzania na emeryturę, ale PPK moim zdaniem jest najlepszym programem, bo jest powiązany z przeniesieniem środków publicznych (OFE) na PPK. Dodatkowo jest zachęta w postaci corocznej dopłaty 240 zł ze środków publicznych, obowiązek odkładania przez pracodawcę 1.5% od dochodów. Pracownik jest obowiązkowo zapisywani, a do jego obowiązku  należy nic nie robić. Jeżeli jego dochody nie przekraczają 120% najniższego wynagrodzenia to możne tylko 0.5% swojego wynagrodzenia przeznaczyć na PPK.
Tyle korzyści za tak niewiele. Ja nie rozumiem jak można z takiego programu świadomie rezygnować, może mam zjedzony mózg przez krętka i dlatego nie potrafię tego zrozumieć.
Moja prognoza jest, taka że 50% pozostanie  w PPK.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.356

« Odpowiedz #8 : 20-02-2020, 15:30 »

Ludzie się wypisują, bo nie wierzą tym oszustom politykom. Z OFE miały być wspaniałe emerytury pod palmami i gó... z tego wyszło. Rozkradli wszystko Tusk z Kaczyńskim wspólnie.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #9 : 08-03-2020, 15:44 »

Zapytałem córkę czy jest w PPK, a ona nie wie o co mi chodzi, bo nic nie słyszała o PPK. Mówi, że u nich jest PPE i odkładają, chyba 7%.
Ja jak miałem 37 lat to emeryturą się nie interesowałem.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #10 : 09-03-2020, 15:41 »

W doganianiu Niemiec mogłoby pomóc wdrożenie niemieckiego systemu emerytalnego. Tak na początek podniesienie wieku emerytalnego kobiet do 65 lat. Co o tym sądzicie?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.356

« Odpowiedz #11 : 09-03-2020, 17:09 »

Bardzo dobre rozwiązanie. Od dawna uważam, że obecny system emerytalny to największa dyskryminacja płci z jaką mamy do czynienie na świecie. Mężczyźni mają liczoną taką samą oczekiwaną długość życia, gdy w rzeczywistości żyją prawie 10 lat krócej. Do tego muszą pracować dłużej.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #12 : 10-03-2020, 11:29 »

Jest dokładnie tak jak piszesz, więc zgadzamy się w 100%. Dobrze by było żeby kobiety wyraziły swoją opinie. Rozumiem, że nie będą zachwycone, ale jeżeli kobiety w Niemczech mogą pracować do 67 lat. Kobiety ciągle walczą o równouprawnienie to byłby dobry początek.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #13 : 24-12-2020, 12:11 »

Przeczytaj co o tym piszę i SPRÓBUJ ZROZUMIEĆ  sens tego co piszę.


Jeżeli ci się wydaje że rozumiesz to jesteś w błędzie.

Kiedyś była propaganda medialna za OFE, a teraz jest propaganda medialna przeciw PPK.
 
Najlepiej by było żebyś to co mówisz napisała to byś więcej myślała o tym co mówisz bo byś się zastanowiła nad tym co mówisz. Ty jako analityk finansowy musisz ważyć każdą decyzję.

TO CO MASZ W TEMACIE EMERYTURY TO TYLKO NIEWIELU MOŻE SOBIE POMARZYĆ.

To była dyskusja z córką o PPK.
Równouprawnienie nie  podoba jej się-jest przeciwna równouprawnieniu w temacie  wieku emerytalnego.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #14 : 03-03-2021, 17:01 »

Rząd podjął decyzję o likwidacji OFE. Można podjąć decyzję, że środki zgromadzone w OFE przekazujemy do ZUS, jeżeli takiej decyzji nie podejmiemy to zgromadzone środki na naszym koncie trafią na nasze IKE.
Możemy podyskutować jaką decyzję należy podjąć. Najlepiej by było, żeby się wypowiedzieć jaką wybieramy opcję i dlaczego.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #15 : 12-10-2023, 14:01 »

Cytat
   
Odp: Sposób na emeryturę
« Odpowiedz #8 : 20-02-2020, 15:30 »
Cytat
Ludzie się wypisują, bo nie wierzą tym oszustom politykom. Z OFE miały być wspaniałe emerytury pod palmami i gó... z tego wyszło. Rozkradli wszystko Tusk z Kaczyńskim wspólnie.

Reforma emerytalna była wprowadzona po to żeby zmniejszyć stopę zastąpienia, bo mamy najgorszą demografię w całej UE. System emerytalny polega na tym, że pracujący płacą ZUS, który jest wypłacany emerytom. Może ktoś się oburzyć i pomyśleć, przecież moja emerytura jest wypłacana z moich składek, które płaciłem na ZUS. Prawda jest inna, bo moje składki na ZUS były wypłacane ówczesnym emerytom, a moja emerytura jest wypłacana ze składek obecnie pracujących.

Narracja, że emeryci będą spędzali czas pod palmami była po to żeby przypodobać się wyborcom.


Wprowadzenie PPK uważam za najlepszą decyzję PIS, ale narracja medialna była negatywna, bo dla przedsiębiorców jest to koszt, a media są utrzymywane przez przeciębiorców.
Czego się nie dotkniesz ważna jest narracja (kłamstwo).
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #16 : 28-10-2023, 09:21 »

Cytat
500 zł na dzieci uważam za dobrą decyzję, chociaż moje wnuki z tego programu nie korzystają.
13-sta emerytura to moim zdaniem zła decyzja, bo płacą na to obecnie pracujący, a jak wiadomo oni będą mieli coraz niższe emerytury. Ten spadek wysokości emerytur zakończy się na stopie zastąpienia 22%. Z oczywistych względów ta 13-stka obejmuje mnie, moją żonę, Millera i jeszcze paru europosłów, bo tutaj nie ma ograniczeń dochodowych.

Jak będzie się zmniejszać stopa zastąpienia to każdy może znaleźć taką informację, ale nie wszyscy myślą o emeryturze, więc ta informacja wydaje się zbędna.

Podobnie jest ze zdrowiem.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #17 : 30-10-2023, 15:21 »

Zapowiedzi żeby wprowadzić dobrowolny ZUS dla przeciębiorców mówiąc najdelikatniej są nierozsądne, bo w ZUS nie ma nadwyżek, a są braki.
Druga dobra decyzja PIS-u to składka zdrowotna dla przeciębiorców, bez możliwości odliczenia od podatku. Służba zdrowia nie ma nadwyżek, a ma długi, więc trzeba dosypać kasy.

Jeżeli zarabiający najniższą krajową ma płacić ZUS i składkę zdrowotną to dlaczego ktoś bogatszy miałby być zwolniony.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!