Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ekonomia, gospodarka i takie tam...  (Przeczytany 57860 razy)
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #20 : 20-03-2020, 10:35 »

Jakie są przewidywania dla naszej waluty?
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #21 : 20-03-2020, 19:23 »

Zastanawia mnie jak duży wpływ na to odbicie ma dzisiejsze wygasanie opcji i kontraktów i koniec 1 kwartału. Niektóre "grube portfele" grające na długo na pewno próbują minimalizować straty po tym zaskoczeniu. Dużemu nie tak łatwo przemodelować szybko portfel.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #22 : 21-03-2020, 21:22 »

Pewnie miało. W ten dzień lepiej unikać kontraktów. Natomiast gnojki na S&P wyleszczyli mnie na parę groszy, niech się udławią.
Ogólnie na giełdach ubijania dna ciąg dalszy, ciśnienie rośnie i jeśli do poniedziałku nic nie wyskoczy z kornoświrusem to możemy zobaczyć 10% w górę na jednej sesji. Tylko w tej chwili robi się już gdybanie zamiast prognozowania. Dynamiczna sytuacja.
Co do waluty to nie wiem. Teoretycznie wyżej niż 4,40 za $ nie powinno wyjść.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #23 : 24-03-2020, 21:08 »

Widzisz BaMa, świński fart głupków nie opuszcza, to znaczy nie każdych głupków tylko nas. DAX 10.98%, S&P 9,38%. Jakie prognozy i gdybanie? No sytuacja wymaga dalszej, pogłębionej analizy hehehe. Coś skrobniemy jutro, z rana może.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #24 : 24-03-2020, 23:31 »

Dziś wszedłem wyjątkowo w CDR i przetrzymałem do jutra, może łącznie będzie z tego dwucyfrowy wynik.
Jutro zapowiada się niezły zarobek, pytanie tylko w co tu jeszcze wejść aby zamknąć z 7-9% a nie tylko 2-3%.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #25 : 25-03-2020, 08:57 »

Dobre pytanie, jak zawsze zresztą. Ale uważaj, bo nadal mamy trend spadkowy, na razie nic się nie zmieniło.

Cykl Kondratiewa pokazuje ogromne walnięcie, niestety raczej negatywne. W tych cyferkach, liczbach, układach planet i obrotach ciał niebieskich pewnie Mistrz by się dobrze odnalazł, śmiało na giełdę hehehe.
Istnieje coś takiego jak precesja Ziemi. Ziemia zamiast uczciwie obracać się osią ustawioną prostopadle do płaszczyzny obiegu wokół Słońca, ma tę oś pochyloną i przez to oś wykonuje ruch po powierzchni bocznej stożka, kreśląc na niebie okrąg. Czas potrzebny na zakreślenie wynosi blisko 26 000 lat. Znajoma liczba? Zostawiamy miano i wtedy pół obrotu to 13.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #26 : 25-03-2020, 09:10 »

Cykle i podobne reguły obowiązywały w normalnych czasach, teraz mamy Keynesistowską rzeczywistość, która od paru lat totalnie odleciała i o cenach decydują w większym stopniu politycy i bankierzy niż rynek.
Wszystko jest teraz możliwe.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #27 : 25-03-2020, 09:16 »

Na cykle człowiek nie ma najmniejszego wpływu, jak i na cały kosmos. Ludzkość to taka nic nie znacząca fanaberia, ulokowana gdzieś tam na kawałku ostygniętej skały, bez sensu kręcącej się w przestrzeni.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #28 : 25-03-2020, 15:25 »

Jeśli ma być 13 lat, to apogeum kryzysu koronawirusowego przypadnie na 2021 rok.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #29 : 25-03-2020, 17:32 »

Ważny moment, drugi raz na S$P podlazło pod 2500, jak przebije i zostanie będzie git.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #30 : 25-03-2020, 21:52 »

Pofikali ponad i spadli, trzeba czekać.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 579

« Odpowiedz #31 : 26-03-2020, 16:03 »

Kiedyś myślałem, że ta Ameryka to taki dobry i bogaty wujek. Potrzebującym daje pieniądze, pilnuje porządku na Świecie.
Po kryzysie z 2008 r moja opinia o Ameryce się całkowicie się zmieniła, bo to oni wywołali ten kryzys na którym ucierpiał cały świat i jeszcze kazali całemu światu zapłacić za swoje szwindle z kredytami hipotecznymi.  Dodrukowali kilka bilionów dolarów i rozdali swoim bankom firmom, a rachunek zapłacił cały świat, bo te puste dolary są na całym świecie. Tak samo zrobią teraz bo dodrukują 2 biliony dolarów (chyba nawet nie muszą drukować) i rozdają swoim, a kto za to zapłaci?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #32 : 26-03-2020, 17:16 »

Ty zapłacisz, to znaczy ty chyba jednak nie, bo nie masz kasy, a gdybyś miał to kupiłbyś PKO BP i znowu byś nie miał. Czyli inni zapłacą, w sumie farciarz jesteś.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #33 : 26-03-2020, 21:19 »

Chyba, że załapałby się na dywidendę to by pare grosza na Puls Biznesu zostało. Moja rada dla zielonych, aby na bieżąco konsumować środki jako sposób na walkę z inflacją aktualna jak nigdy.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #34 : 26-03-2020, 21:39 »

Dywidenda miała być olbrzymia, ciekawe czy wypłacą. Mnie jednak banki nie interesują, za dużo się z pieniądzem dzieje.
S&P przebiło 2500, warto było czekać. Ale kuriozum nie z tej ziemi. „Jobless claims” najgorsze w historii, dobrze ponad 3 000 000, a giełda szpicą w górę, chyba inwestorzy spodziewali się odczytu 100 000 000 i z radości tak zareagowali hehehe. Kretyństwo normalnie, coraz głupsza ekonomicznie  ta Ameryka. Za kilka lat będziemy mieli matkę wszystkich kryzysów, przy którym dzisiejszy koronoświrus to nic nie znaczący neptek.
Zapiszcie sobie gdzieś ten post, będzie co wspominać.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #35 : 27-03-2020, 00:16 »

Najnowsze zalecenia rządu są takie, aby spółki z branży bankowej nie wypłacały dywidendy w tym roku.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #36 : 27-03-2020, 09:38 »

Helikoptery na Wall Street przyleciały hehehe.
Tak straszę nadchodzącym załamaniem (bo to co przeżywamy na razie jest zaledwie wstępem), że muszę dokładniej opisać co się roi w głupim łbie. Zastanawiam się tylko, w którym wątku.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 579

« Odpowiedz #37 : 28-03-2020, 12:23 »

Cytat
Kiedyś myślałem, że ta Ameryka to taki dobry i bogaty wujek. Potrzebującym daje pieniądze, pilnuje porządku na Świecie.
Po kryzysie z 2008 r moja opinia o Ameryce się całkowicie się zmieniła, bo to oni wywołali ten kryzys na którym ucierpiał cały świat i jeszcze kazali całemu światu zapłacić za swoje szwindle z kredytami hipotecznymi.  Dodrukowali kilka bilionów dolarów i rozdali swoim bankom firmom, a rachunek zapłacił cały świat, bo te puste dolary są na całym świecie. Tak samo zrobią teraz bo dodrukują 2 biliony dolarów (chyba nawet nie muszą drukować) i rozdają swoim, a kto za to zapłaci?

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiały, więc spróbuję uściślić moją opinię co do drukowania pustych dolarów. Ja nie uważam, że dodruk pustych dolarów jest złym rozwiązaniem, a wręcz odwrotnie uważam, że to jest dobre rozwiązanie na istniejący kryzys, bo daje płynność bankom i poprzez to ratuje miejsca pracy.

Zapytałem czy Europie jest potrzebna  wspólna waluta EURO.
Ja uważam, że jest potrzebna, w tej sytuacji Europa może dodrukować 2 biliony EURO i rozdać swoim. W ten sposób uniknie płacenia za rozwój amerykańskiej gospodarki i pomoże swojej.
Zapisane
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #38 : 28-03-2020, 18:05 »

Pewnie, zmieńmy cały świat w jedną wielką republikę bananową.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #39 : 29-03-2020, 13:30 »

]a nie uważam, że dodruk pustych dolarów jest złym rozwiązaniem, a wręcz odwrotnie uważam, że to jest dobre rozwiązanie na istniejący kryzys, bo daje płynność bankom i poprzez to ratuje miejsca pracy.

Mbogdan jako antywskacnik doskonały hehehe. Jest dokładnie na odwrót, takie działania przyniosą za kilka lat Apokalipsę. I w wątku o Apokalipsie będę na ten temat pisał.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!