Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ekonomia, gospodarka i takie tam...  (Przeczytany 57889 razy)
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #140 : 23-08-2022, 11:47 »

Zamów dla swojej rodziny kilka buteleczek wodnego roztworu jodu, tzw. płyn lugola, chociaż częściowo ochroni tarczycę. W ostateczności może być i jodyna. Generalnie kiepska ochrona bo promieniotwórczy jod to nie jedyne zagrożenie, ale zawsze coś. No jak najwcześniej zapas jedzenia i wody, bo to szybko ulegnie skażeniu.

Przypomniała mi się wizja Jackowskiego z zimy, kiedy mówił, że widzi plony, owoce z drzew, ale jest zakaz ich zbierania.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #141 : 23-08-2022, 13:36 »

W razie porządnego skażenia to białe prześcieradło na łeb i czołgać się w kierunku najbliższego cmentarza. W razie mniejszego, jak Brer napisał, niewiele co da.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #142 : 24-08-2022, 15:02 »

Jak to było z tymi teoriami spiskowymi, szury, płaskoszczepionkowcy i antyziemcy? Dobrotliwy Pan Bóg zrobi z wami porządek, bo nie lubi przygłupów.

Centrum Pieniądza NBP gromadzi wszelkie eksponaty związane z historią pieniądza, także tą najnowszą. Chcemy pokazać w jaki sposób, na przestrzeni dziejów, zmieniają zwyczaje oraz instrumenty płatnicze. Implant płatniczy to innowacja, przy pomocy której chcemy zachęcić zwiedzających do dyskusji o przyszłości pieniądza.
Prezentowany w gablocie implant jest bardzo małych rozmiarów, wyglądem przypomina  agrafkę o wymiarach ok. 0,5 mm x 7 mm x 28 mm i waży niecały 1 gram. Wykonany został z biopolimeru używanego do produkcji wyrobów medycznych. Oznacza to, że nasz organizm nie zareaguje na niego jak na ciało obce, a nasze tkanki w naturalnym procesie taki biopolimer zabudowują. Implant wykorzystuje technologię Near Field Communication (NFC).  Jest to bezdotykowa i bezprzewodowa technologia komunikacyjna bliskiego zasięgu (znana już m. in. z telefonów komórkowych), która wykorzystuje fale radiowe do udostępniania informacji oraz ich wysyłania na odległość kilku centymetrów. Implant nie emituje żadnych fal ani promieniowania i nie posiada własnego zasilania. Nie jest również urządzeniem typu GPS i służy wyłącznie do dokonywania płatności. W celu dokonania zapłaty należy przyłożyć implant do terminala płatniczego, wtedy informacje z czipa przekazywane są, dzięki antenie w nim umieszczonej, do terminala.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #143 : 25-08-2022, 07:45 »

Teraz podobnie śmierdzi, ale na rynkach. Coś może się wydarzyć niespodziewanego, czarny łabędź normalnie. Może taktyczna rakieta na Kijów, może Ukraińcy wysadzą elektrownie atomową, upadnie duży bank czy fundusz, krach na giełdzie, awantura o Tajwan albo Iran kontra Eskimosi.

Już wiadomo kiedy i mniej więcej gdzie to będzie:
https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-krzysztof-jackowski-powrocil-z-nowa-wizja-nie-jestesmy-gotow,nId,6236410?fbclid=IwAR1y4FUHSEZZOJzH5R6UA5r6tX7MyTwYHW72BJ2tDQvXOxbkCyf58Q1GfGw
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #144 : 25-08-2022, 12:12 »

Bimbaliony na paliwach.

https://www.youtube.com/watch?v=T1BaYiNu5eg&ab_channel=Rafa%C5%82Otoka-Fr%C4%85ckiewicz
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #145 : 25-08-2022, 12:47 »

Bardzo ciekawy film.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #146 : 30-08-2022, 12:50 »


Nie opieram swoich prognoz na wizjach, bo w tym jestem cienki. Chociaż jak oglądam w tv gadające gęby z wyłączonym głosem to z miejsca widzę, która ma rogi i ogon. Prosta analityka, kojarzenie, zasada przyczynowości pozwala bez magii co nieco przewidzieć. Teraz widzę nadchodzącą hiperinflację, jak do niej dojdzie to zmiecie niejeden majątek.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #147 : 07-09-2022, 13:33 »

Oczywiście widzę sporo więcej, nie tylko hiperinflację, ale widzenie w sensie kojarzenia faktów, a nie jasnowidzenia. Fundamentem do oceny sytuacji jest mój prywatny świromierz. Na tę chwilę ilość świrów, wariatów, przygłupów i popaprańców nadal rośnie i niebezpiecznie zbliża się do punktu krytycznego. Na dodatek pojawiła się nowa kategoria czyli zbiorowo opętani, a to trochę coś innego niż pospolity debil, przede wszystkim są groźniejsi. Techniczna uwaga przy tym. Otóż używanie tego typu określeń nie ma na celu obrażanie tylko stwierdzenie rzeczywistości. Przykładowo jakbym napisał, że jakiś procent ludzi jest w stanie skoczyć w dal cztery metry, jakiś procent skoczy pół metra, a jakiś zabije się o własne nogi przy pierwszej próbie skoku.
Ponadto dokonałem epokowego odkrycia jeśli chodzi o brednie wygłaszane przez tak zwanych ekspertów w przeróżnych dziedzinach. Powodem są wypróżnienia demonów do mózgu.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #148 : 09-09-2022, 07:26 »

Jeśli nie będzie tarczy, jeśli ceny regulowane wzrosną, nie wiemy o ile, to na pewno będzie o te siedem procent więcej, czyli będzie dziesięć czy powyżej dziesięciu, czyli dwucyfrowa inflacja. Ale tak myślę, intuicyjne już, chociażby to kobiety mogłyby się bardziej wypowiedzieć, mają lepszą intuicję, że ta inflacja będzie jednocyfrowa, będzie niższa, że ceny regulowane się podniosą, ale nie jakoś tak strasznie, tarcza w jakieś wersji będzie utrzymana. I zejdziemy do jednocyfrowej inflacji, której już się tak nie boimy, sześć, pięć, a może będzie lepiej - mówił Glapiński.

Mój komentarz: to jest odlot całkowity.


Apeluję, nie dać się wcisnąć w to, że jest w Polsce jakiś straszny kryzys, że wszystko się wali, że nic nie będzie. Cukru nie będzie, czego tam. Najpierw pietruszka jakoś strasznie drożała, potem cukier. Co tam jeszcze, już nawet nie wiem. Dzisiaj się straszy, że "wungla panie nie będzie na zimę (oryginalne słownictwo, którego użył prezes NBP - red.), wszyscy zmarzniemy" - mówił.

Mój komentarz: idzie kryzys jakiego świat nie widział. Na razie wszystko wychodzi na moje, zobaczymy dalej.

Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #149 : 09-09-2022, 10:39 »

"wungla panie nie będzie na zimę

https://streamable.com/jbmgc1
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #150 : 03-10-2022, 10:34 »

W ciekawym miejscu znalazły się rynki. Niby udeptujemy dno, bo jakieś odbicie należy się jak psu buda, ale równie dobrze może być urwanie podłogi. Patrzeć na indeks dolara i może na to?


 

Niemiaszki chachmęty i takie same Szwajcarowie.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #151 : 03-10-2022, 16:38 »

W październiku często był koniec spadków. Z twoich postów wieje taki pesymizm, że znowu może być to samo.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #152 : 03-10-2022, 17:04 »

Z moich postów wieje realizm, co łatwo można dostrzec porównując prognozy z następującymi po nich wydarzeniami.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #153 : 03-10-2022, 18:38 »

Zaraz się zacznie jazda, sytuacja napięta niczym baranie klejnoty. Co powie FED i jak to zinterpretuje rynek?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #154 : 04-10-2022, 08:46 »

Kilka dni odreagowania i znów jedziemy z shortami na indexach
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #155 : 04-10-2022, 09:59 »

Może tak być, bo nie było końcowej paniki i strząśnięcia. Ale mnie w tej chwili zajmuje coś innego. Jeśli nie mylę się z inflacją, która ma szansę przerodzić się w hiper, to indeksy wystrzelą w górę jak rakieta.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #156 : 04-10-2022, 14:08 »

Może tak być, bo nie było końcowej paniki i strząśnięcia. Ale mnie w tej chwili zajmuje coś innego. Jeśli nie mylę się z inflacją, która ma szansę przerodzić się w hiper, to indeksy wystrzelą w górę jak rakieta.
Mi z kolei chodzi po głowie taki scenariusz, że zanim pojawi się hiperinflacja, wpierw trzeba zrobić kryzys finansowy który tak wystraszy ludzi, że wyprzedadzą się z udziałów w spółkach giełdowych, po czym skupić za bezcen większość tych aktywów z rynku ( co zresztą od lat robi Blackrock z kilkoma kolegami).
Kiedy już kluczowe spółki będą we właściwych rękach, można zwalać walutę do piekła aby ludzie nie mieli już co zrobić z pieniędzmi, które szybko stracą swoją wartość,.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #157 : 04-10-2022, 17:47 »

O szykującym się kolapsie przecież piszę. Stary numer, wystraszyć i skupić. Ale jest jeszcze poważniejsza rzecz, o tym potem.

Jak uważasz Piotrusiu, dobry moment wybrałem na opublikowanie posta?


Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #158 : 04-10-2022, 18:58 »

Za duży był pesymizm, żeby to miało cały czas spadać. A że to nie koniec bessy, to oczywista sprawa. Przed nami dopiero recesja, więc ceny akcji i inflacja muszą się obniżyć.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #159 : 06-10-2022, 00:18 »

Przed nami dopiero recesja, więc ceny akcji i inflacja muszą się obniżyć.
Obniża się, ale chyba tylko w Polsce i chyba tylko w oczach naszego prezesa G bo stóp procentowych nie podniósł.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!