Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kaszlox - remedium na koronawirusa  (Przeczytany 67425 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #120 : 16-04-2020, 09:47 »

Profilaktyczne zastosowanie kaszloxu powinni wdrożyć ci, którzy nie mają jakichkolwiek dolegliwości ze strony układu oddechowego, co w obecnych czasach praktycznie się nie zdarza. Dlatego nie może dziwić, że u osób stosujących kaszlox profilaktycznie ni stąd, ni zowąd pojawia się katar, nawet ropny, a nierzadko także kaszel, ale nie jakiś suchy, uciążliwy, lecz łatwo odrywający się mokry kaszelek. Jest to widomy znak, że tak naprawdę nie było z naszymi drogami oddechowymi do końca w porządku. Co więcej, wniosek ów potwierdza fakt, że osoby, które przeprowadziły profilaktyczną kurację kaszloxem doświadczają lekkości oddechu, której do tej pory nie miały.
W mojej praktyce ludzie profilaktycznie wypijają jedną butelkę (100 ml) kaszloxu profilaktycznie i na tym koniec, chyba że pojawią się ewidentne objawy oczyszczania dróg oddechowych. Wtedy wypijają drugą butelkę, trzecią, aż do skutku.

Przydatna informacja:
Ekstrakt z liści eukaliptusa prawie że nie wykazuje działań niepożądanych, jeśli jest stosowany w zalecanych dawkach. Żywice, olejki eteryczne oraz inne czynne związki preparatów eukaliptusa są łatwo wchłaniane z przewodu pokarmowego, ale nie są przyswajane przez organizm, lecz są wydalane przez błonę śluzową, zarówno dróg oddechowych, jak i przewodu pokarmowego.
     W przewodzie pokarmowym, pod wpływem olejków eterycznych i innych czynnych związków kaszloxu następuje przyśpieszenie perystaltyki jelit, co objawia się rozwolnieniem stolca, a przy dłuższym stosowaniu może pojawić się nawet biegunka. Innymi słowy, kaszlox przeczyszcza przewód pokarmowy, co summa summarum wychodzi na dobre. I to jest w zasadzie najpoważniejszy niepożądany objaw długotrwałego stosowania kaszloxu.

I proszę, nie zadawajcie mi już tych dziecinnych pytań. Sami ruszcie głową.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #121 : 16-04-2020, 13:49 »

Cytat
W mojej praktyce ludzie profilaktycznie wypijają jedną butelkę (100 ml) kaszloxu

No ratunku! Przecież pytam nie o kaszlox, który jest skoncentrowanym preparatem, tylko o napar.
Chyba że mają identyczną siłę oddziaływania, ale z tekstu Mistrza na temat preparatu i naparu to nie wynika.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #122 : 16-04-2020, 15:59 »

Masz tupet, Gocha. Wypij jeden termos profilaktycznie i daj już spokój. Może poproś osobę dorosłą o asystę.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Angelika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Skąd: Żyrardów
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #123 : 16-04-2020, 16:27 »

Ja już zadawałam pytanie Mistrzowi o stosowanie naparu profilaktycznie. Poniżej odpowiedź.

Profilaktycznie wypija się odcedzoną zawartość termosu, i już.


Zapisane
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #124 : 16-04-2020, 16:49 »

Dziękuję, Angeliko, o to mi chodziło, a nie zauważyłam Twojego pytania i odpowiedzi na nie.
Zapisane
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #125 : 17-04-2020, 14:10 »

Zrobiłam kropelki Kaszlox. Mój  miernik się waha pomiędzy 3.75-3.71, więc myślę , że jest dobrze. Wyszło mi 560 ml, bardzo esensjonalny, bardzo ciemny. Mistrzu czy ten syrop przechowywać w lodówce, czy można w temperaturze pokojowej? Mistrz napisał ,żeby go mieć w apteczce, ale wolę się upewnić.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #126 : 17-04-2020, 14:18 »

Lepiej w lodówce.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #127 : 18-04-2020, 11:48 »

Ponieważ osoby pytają mnie na priv jak wykonałem krople "Kaszlox" podaje poniżej przepis wg którego wykonuje ten syrop. Zaznaczam jednak, że nie mam pewności czy to dokładnie taki sam jaki wykonuje Mistrz.

Zalewamy liście eukaliptusa i stewii w proporcjach jak na herbatkę którą opisał Mistrz.
Zalewamy 7 razy co 24 godziny.
Parzymy cały czas tym samym przecedzonym naparem nie dolewając wody. 
Napar za każdym razem musi być podgrzany aby gorącym zalewać kolejną partię ziół.
Po 7 zalaniu odcedzamy i dodajemy kwasu mlekowego aby osiągnąć PH 3,73 (temperatura naparu ok 25 stopni - w zależności od testera).
Kwas mlekowy dodajemy po kropelce bo łatwo przesadzić i zaniżyć PH.
Zlewamy gotowy syrop i przechowujemy w lodówce - ważność 1 rok.

Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Kamilk
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19.04.2020
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #128 : 18-04-2020, 18:17 »

Czy w wyniku picia tego naparu z liści eukaliptusa, mógł się pojawić czarny nalot na języku? Jeśli tak, to czy jest to symptom oczyszczania się organizmu, czy wydalania naparu przez błony śluzowe?
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #129 : 19-04-2020, 09:32 »

Ponieważ osoby pytają mnie na priv jak wykonałem krople "Kaszlox" podaje poniżej przepis wg którego wykonuje ten syrop. Zaznaczam jednak, że nie mam pewności czy to dokładnie taki sam jaki wykonuje Mistrz.

Zalewamy liście eukaliptusa i stewii w proporcjach jak na herbatkę którą opisał Mistrz.
Zalewamy 7 razy co 24 godziny.
Parzymy cały czas tym samym przecedzonym naparem nie dolewając wody. 
Napar za każdym razem musi być podgrzany aby gorącym zalewać kolejną partię ziół.
Po 7 zalaniu odcedzamy i dodajemy kwasu mlekowego aby osiągnąć PH 3,73 (temperatura naparu ok 25 stopni - w zależności od testera).
Kwas mlekowy dodajemy po kropelce bo łatwo przesadzić i zaniżyć PH.
Zlewamy gotowy syrop i przechowujemy w lodówce - ważność 1 rok.


a jak nie mam liści tylko stewie w proszku to ile i czy można dać?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #130 : 19-04-2020, 11:47 »

Zainspirowaliście mnie, też padnie kilka pytań. Czy można w termosie stalowym, czy musi być szklany? A jak nie mam żadnego to może być w emaliowanym garnku obłożonym poduszką? Można zmielić liście eukaliptusa przed zaparzeniem, bo nie mieszczą się do wąskiego termosu? A czy zamiast zaparzać całą dobę to gotować pól godziny albo dwie? Wrzucamy liście w ustalonej kolejności czy dowolnie? Musi być woda normalna z kranu? bo chciałbym źródlaną. W szybkowarze całą operacja pewnie trwała by kilkanaście minut. Warto? Dodać coś do składu poza stewią? Bo mam sporo pomysłów. Czy jak dodam coś innego to algorytm postępowania taki sam? Czym się puknąć porządnie w głowę?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #131 : 19-04-2020, 13:08 »

Czym się puknąć porządnie w głowę?
I czy w ogóle warto dawać jakieś rady?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Adela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #132 : 21-04-2020, 18:55 »

Mistrzu, mam pytanie w imieniu córki, która pije kaszlox od trzech dni. Twierdzi, że właściwie od początku odczuwa tępy ból żołądka.
Czy jest to możliwe, żeby taka była reakcja organizmu?
Kaszlox pije również moja wnuczka. Ona i ja czujemy się dobrze.


/Jedno zdanie usunięte na życzenie Autorki postu
ArtComp/
« Ostatnia zmiana: 01-05-2020, 09:01 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #133 : 08-05-2020, 09:34 »

Czasami mam doniesienia, że kaszlox wywołuje ból żołądka.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gosia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 60
MO: 12.02.2011
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #134 : 03-06-2020, 11:36 »

Ja piję kaszlox już 8 tyg. ze względu na ciągły katar. Trochę się zmniejszył, ale ciągle jest więc jeszcze trochę popiję, aż ustąpi.
Zapisane
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #135 : 23-09-2020, 11:40 »

Moja rodzina kolejno, w ciągu tygodnia przeziębiła się (ból gardła, katar i kaszel). Wdrożyłam kaszlox. Jestem zaskoczona tak szybkim i skutecznym działaniem tego naparu. Męczący suchy kaszel zmienił się w ciągu doby na lekki odkrztuśny. Ból gardła przeszedł po ssaniu goździków (zawsze tak robiłam).
Dodatkowo smak, który na początku wydał mi się paskudny, okazał się całkiem przyjemny (mam ochotę popijać jak herbatkę ale stopuje mnie groźba rozwolnienia).
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #136 : 26-10-2020, 07:32 »

Ponieważ osoby pytają mnie na priv jak wykonałem krople "Kaszlox" podaje poniżej przepis wg którego wykonuje ten syrop. Zaznaczam jednak, że nie mam pewności czy to dokładnie taki sam jaki wykonuje Mistrz.

Zalewamy liście eukaliptusa i stewii w proporcjach jak na herbatkę którą opisał Mistrz.
Zalewamy 7 razy co 24 godziny.
Parzymy cały czas tym samym przecedzonym naparem nie dolewając wody. 
Napar za każdym razem musi być podgrzany aby gorącym zalewać kolejną partię ziół.
Po 7 zalaniu odcedzamy i dodajemy kwasu mlekowego aby osiągnąć PH 3,73 (temperatura naparu ok 25 stopni - w zależności od testera).
Kwas mlekowy dodajemy po kropelce bo łatwo przesadzić i zaniżyć PH.
Zlewamy gotowy syrop i przechowujemy w lodówce - ważność 1 rok.


Jeśli byś od razu podał proporcje, jakiej pojemności termosa używasz, ile ml ma końcowy siódmy wyciąg, to mógłbyś podać ilość kropli kwasu mlekowego i inne osoby nie musiałyby dodatkowo kupować miernika ph.
Zapisane
Andrzej0203
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: aktualnie nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #137 : 08-11-2020, 15:04 »

Coś mnie rozłożyło przedwczoraj i wczoraj zalałem liście eukaliptusa i dzisiaj po 24 h zalania piję po jednej łyżce. Jak rozumiem stewia nie jest koniecznym składnikiem jeśli nie robi się ekstraktu, tylko zwykłą herbatę. Pytanie czy skuteczność działania takiej herbaty jest dużo słabsza od ekstraktu?
« Ostatnia zmiana: 08-11-2020, 15:33 wysłane przez Andrzej0203 » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #138 : 08-11-2020, 21:11 »

Stewia tylko dla smaku, ekstrakt znacznie mocniejszy od herbaty. Widziałem w akcji. Delikwent w dość ciężkim stanie, duża gorączka, zaatakowany system nerwowy, duszności. Po trzeciej łyżce wywalił z płuc z pól litra ropy. Po tym regularna poprawa, na razie jest ok.
Zapisane
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #139 : 08-11-2020, 22:12 »

Skorupion, rozumiem z Twojego postu, że herbatka kaszlox 1 łyżka i ekstrakt też 1 łyżka? Mam na myśli dawkowanie.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!