Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Emotki  (Przeczytany 16465 razy)
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« : 31-03-2020, 07:23 »

Cytat
47 latku, zaniechaj żenujących żółtych ikonek na rzecz interpunkcji.
Nie lepiej siedzieć cicho, niż dawać takie "rady"?
Te "żółte ikonki" są obecne na forum właśnie po to, żeby ich używać. Gibbon wie lepiej?
« Ostatnia zmiana: 31-03-2020, 16:37 wysłane przez Kamil » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 31-03-2020, 10:06 »

Cytat
47 latku, zaniechaj żenujących żółtych ikonek na rzecz interpunkcji.
Nie lepiej siedzieć cicho, niż dawać takie "rady"?
Te "żółte ikonki" są obecne na forum właśnie po to, żeby ich używać. Gibbon wie lepiej?


No, dla babeczek z kafeterii. Znamienne, iż Tobie to samo miałem ostatnio napisać.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #2 : 31-03-2020, 16:38 »

Charles, zapraszam do lektury Dlaczego warto pisać poprawnie i stosowania się do zasad panujących na forum, w tym regulaminu, niczego innego nie oczekujemy.
Zapisane

Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #3 : 31-03-2020, 19:06 »

Jeśli ktoś tu złamał regulamin, to Gibbon, bo to był typowy offtop, w dodatku chamski.
Wytłumacz mi, Kamil, którą zasadę ja złamałem.

Skoro te dwie emotki, których użył ten gość uzasadniają według Ciebie taką przyjemną reakcję, to usuńcie je z forum, po cholerę one tutaj są? Ewentualnie niech gdzieś będzie absolutny zakaz ich używania, na czerwono.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2020, 19:31 wysłane przez Charles_Bukowski » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #4 : 01-04-2020, 10:25 »

Nie ma zakazu używania emotikonek, stąd nie będziemy usuwać ich z forum. Jednocześnie nie ma najmniejszej potrzeby zastępowania nimi kropek w zdaniu.

Powyższe wygląda dużo poważniej i czytelniej, niż, jak to już zostało ujęte - kafeteryjne, napisane poniżej:

Nie ma zakazu używania emotikonek smile stąd nie będziemy usuwać ich z forum msn-wink Jednocześnie nie ma najmniejszej potrzeby zastępowania nimi kropek w zdaniu biggrin biggrin biggrin



Gibbon pilnuje porządku na forum. Profilaktycy nie mają możliwości edytowania wiadomości użytkowników i warto taką uwagę przyjąć. Przychodząc do czyjegoś domu nie nakazujesz innym zerwania tapet, bo Ci się takie nie podobają, ani wyrzucenia ozdób, bo uważasz że tylko się kurzą i nic z nich pożytecznego. Przychodząc na forum jest podobnie - stąd upraszam o przestrzeganie zasad.
Zapisane

Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #5 : 01-04-2020, 11:49 »

Nie wiem po co to przydługie zdanie o zrywaniu tapet, czy zakurzonych ozdobach, bo ja tu nie zamierzam postulować zmiany zasad, a jeśli złamałem jakiś punkt regulaminu, to - raz jeszcze - pokaż mi, który.

Nadużywanie emotek każdy ocenia subiektywnie, ale niech będzie, że Gibbon lepiej wie, że dwie emotki na całkiem długą wypowiedź to przesada. Dodatkowe wytknięcie wieku w tym przypadku było już chamskim przytykiem - więc nie tylko o emotki tu chodziło. Można z tym chyba dyskutować, zgadza się? Czy 'profilaktyk zdrowia' powinien być nieomylnym Bogiem z mojego punktu widzenia?
Gdyby napisał coś w stylu "Kolego, na tym forum nie zastępujemy interpunkcji emotkami", jak normalny człowiek, to na pewno bym się nie odzywał - mimo że w tym konkretnym przypadku to wciąż przesada jak dla mnie.

Tak czy owak, nie ma sensu zbyt długo ciągnąć dyskusji o taką pierdołę. Moja reakcja miała się ograniczyć do jednej odpowiedzi, a nie całego wątku.
« Ostatnia zmiana: 01-04-2020, 12:14 wysłane przez Charles_Bukowski » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #6 : 01-04-2020, 12:40 »

Coś adwokacie usilnie unikasz tematu argumentu o interpunkcji, nic dziwnego:







Poza tym, jak dorosły samiec używa tych kolorowych bzdetów, to jak dla mnie jest to skrajnie niemęskie. Chyba, że to ja mam uraz do tęczowych spraw.
Zapisane
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #7 : 01-04-2020, 13:15 »

Cytat
Poza tym, jak dorosły samiec używa tych kolorowych bzdetów, to jak dla mnie jest to skrajnie niemęskie. Chyba, że to ja mam uraz do tęczowych spraw.

Zdecydowanie celowałbym w Twój uraz.
Co do moich postów - zgadzam się. Na przyszłość, nie będę tutaj używał emotek zamiast znaków interpunkcyjnych.
Zapisane
Magnusone
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2009
Skąd: Kraków
Wiadomości: 77

« Odpowiedz #8 : 03-04-2020, 09:46 »

Poza tym, jak dorosły samiec używa tych kolorowych bzdetów, to jak dla mnie jest to skrajnie niemęskie. Chyba, że to ja mam uraz do tęczowych spraw.
Panie Gibbon,
w głównym wątku przeprosiłem za używanie emotek wyłącznie dlatego, iż na tym forum niektórym to przeszkadza i nie mam zamiaru tego kwestionować i będę się do tego stosował.

Powyższy cytat mnie na tyle rozbawił, że nie mogę przejść obok niego obojętnie.  Po pierwsze Panie Gibbon to może warto uzupełnić profil, gdyż nie wiadomo kto się pod nim kryje. Czy młodziak czy może podstarzały osobnik płci męskiej. Biorąc pod uwagę niechęć do emotek i przytoczone z tym skojarzenia z nimi związane stawiam na drugą opcję. W tym miejscu postawiłbym odpowiednią emotkę, ale z wiadomych względów tego nie zrobię. Mamy XXI wiek, erę technologii informacyjnej, błyskawiczne przesyłanie danych. Dziesiątki jeśli nie setki narzędzi, które są na co dzień wykorzystywane do komunikacji – nawet jeśli nie w prywatnych celach to na pewno w zawodowych. Pomimo mojego wieku, który został mi wypomniany używam komunikatorów m.in. w pracy i to do rozmów z osobami niejednokrotnie starszymi ode mnie i nie wyobrażam sobie, aby ich użytkownicy nie używali emotek. To byłoby bardzo dziwne. 

Nawiązując do przyrodniczego stylu, gdyż chyba jest najbardziej dla niektórych profilaktyków zdrowia zrozumiały. Dorosły samiec używa tych kolorowych bzdetów, gdyż jest to wygodne i wręcz konieczne aby być dobrze zrozumiałym w świecie, w którym funkcjonuje.  Analizę skojarzeń z tęczowymi sprawami i niemęskim zachowaniem pominę, gdyż każdy czytający cytowany post może to zrobić bez trudu.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #9 : 03-04-2020, 10:04 »

No, historia zatacza koło. Pismo obrazkowe, rozwój do alfabetycznego i nawrót do obrazkowego.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #10 : 03-04-2020, 10:59 »


Dorosły samiec używa tych kolorowych bzdetów, gdyż jest to wygodne i wręcz konieczne aby być dobrze zrozumiałym w świecie, w którym funkcjonuje.


Faktycznie, nie użyłem żadnej tęczonki i za karę jako odpowiedź dostałem poniższy bełkot:





Zapisane
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #11 : 03-04-2020, 11:24 »

Cytat
No, historia zatacza koło. Pismo obrazkowe, rozwój do alfabetycznego i nawrót do obrazkowego.

Emotka uśmiechu ma ten sam cel, co Twoje "hehehehehehe". Już to pierwsze jest zdecydowanie bardziej eleganckie.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #12 : 03-04-2020, 11:46 »

Czyli odkryłeś Amerykę, że pismo to są umowne znaki przedstawiające język mówiony? Zdaje się, że otrząsnąłeś się po zimnym prysznicu https://forum.bioslone.pl/index.php?topic=31594.0 i koniecznie chcesz pisać po swojemu. Próbuj.

Tu mamy przykład jak nie powinien wyglądać post:
@Skorupion, 11750 w tej sesji!, - bingo smile. Przeczytaj moje wcześniejsze wpisy i porównaj z tym co jest teraz, ... nie ma za co, hehehehe
Może masz rację, skoro niejasno piszę znikam stąd msn-wink , powodzenia wszystkim spekulantom smile .
Natomiast wklejenie od czasu do czasu emotikonki w miejscu uzasadnionym, nie jest niczym złym.
Zapisane
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #13 : 03-04-2020, 12:08 »

Chcesz wrócić do tamtego tematu koniecznie? Zrezygnowałem z rozmowy z Tobą z tego samego powodu, dla którego nie gram w szachy z gołębiem.
Większość Twoich postów tam to kompletny bełkot.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #14 : 03-04-2020, 12:13 »

Chętnie gołąbku.
Zapisane
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #15 : 03-04-2020, 12:26 »

Cytat
adwokacie
Cytat
gołąbku

Poziom podstawówki, panowie. W porywach.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #16 : 03-04-2020, 12:38 »

Wolisz gołąbeczko? i co z tym powrotem?
Zapisane
Magnusone
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2009
Skąd: Kraków
Wiadomości: 77

« Odpowiedz #17 : 03-04-2020, 16:54 »

Faktycznie, nie użyłem żadnej tęczonki i za karę jako odpowiedź dostałem poniższy bełkot:
To bardzo dobry przykład. Gdybyś użył odpowiedniej emotki na końcu zdania to mógłbym uznać twoją wypowiedź za ironiczną, uszczypliwą o może nawet za szyderczą. W obecnej formie jest dla mnie niezrozumiała. Co to jest tęczonka? W słowniku języka polskiego nie znalazłem takiego wyrazu. Na forum staramy się ponoć pisać poprawnie. 
Zapisane
Magnusone
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2009
Skąd: Kraków
Wiadomości: 77

« Odpowiedz #18 : 03-04-2020, 17:10 »

Profilaktycy nie mają możliwości edytowania wiadomości użytkowników i warto taką uwagę przyjąć.
Trochę z innej beczki.
Niemedyczne forum zdrowia BIOSŁONE.
Profilaktyk zdrowia nie stosuje MO. To co do za profilaktyk, jak mikstura jest podstawą profilaktyki?
O moderatorach propagujących antybiotyki oraz wrzucających linki do opracowań medycznych jako jedynego słusznego działania może nie wspomnę.

Pisanie postu jednego pod drugim zamiast edycji. Dopiero co upominałem Piotra.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2020, 17:28 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #19 : 03-04-2020, 17:24 »

Kolejny tytan intelektu. W którym miejscu ciołku napisałem, że to jedynie słuszne działanie?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!