Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:24 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: 5G i wp³yw na zdrowie  (Przeczytany 5694 razy)
Kamilk
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 19.04.2020
Wiadomo¶ci: 17

« : 15-04-2020, 12:17 »

Co Wy na to? Ciekawe podobieñstwo.

Play reklamuje siê jako 5G Ready, a to z 5G ma niewiele wspólnego. 5G Ready to chwyt marketingowy Play, a w rzeczywisto¶ci jest to nadal LTE.

Cytat z komórkomania.pl:
Cytat
Przed weekendem Play pochwali³ siê technologi± 5G Ready. Czym jest 5G Ready? Có¿, tym, co wymy¶lili sobie marketingowcy sieci, gdy¿ taki termin nie zosta³ zaakceptowany przez ¿adne organy regulacyjne zwi±zane z sieci± 5G.

Play u¿ywa terminu 5G Ready do wyró¿niania tych nadajników, które wykorzystuj± MIMO 4×4, agregacjê pasm, modulacjê 256 QAM, synchronizacja fazy oraz Cloud Air. W wielkim skrócie — technologie przyspieszaj±ce transfer danych w sieci LTE.

Sam Play t³umaczy na swojej stronie, ¿e "sieæ 5G READY to zaawansowana sieæ LTE-A, gotowa na obs³u¿enie technologii 5G w przysz³o¶ci".

W Polsce nie ma zbyt wielu nadajników 5G na obecn± chwilê. Wg tej mapy https://www.speedtest.net/ookla-5g-map jest tylko jeden BTS w Warszawie, jednak w rzeczywisto¶ci jest ich wiêcej, bo mo¿na znale¼æ w Internecie informacjê o testach w innych miastach.

Oczywi¶cie promieniowanie elektromagnetyczne nie jest bez wp³ywu na zdrowie. Przede wszystkim kontrowersj± jest stukrotne zwiêkszenie dopuszczalnych norm promieniowania. Do tej pory dopuszczalna norma w zakresie 300MHz - 300GHz wynosi³a 0,1W na metr kw. Natomiast od 1 stycznia norma ta dla czêstotliwo¶ci 2-300GHz wynosi 10W na metr kw (gêsto¶æ mocy) i 61 V na metr (sk³adowa elektryczna).

Przy 5G kluczow± rol± jest w³asnie wykorzystanie wy¿szych pasm mikrofalowych. Bardzo upraszczaj±c, fale radiowe maj± tak± w³a¶ciwo¶æ, ¿e im wy¿sza czêstotliwo¶æ (im krótsza fala), tym "mniej przenikaj±" od dielektryków. Mikrofale wiêc najlepiej sprawdzaj± siê przy ³±czno¶ciach, gdzie nadajnik "widzi siê" z odbiornikiem, gdy¿ ka¿da przeszkoda powoduje odbicie fali i t³umienie. Przyk³adem jest choæby antena satelitarna, która musi byæ bardzo precyzyjnie ustawiona w stronê geostacjonarnego satelity, a w dodatku czasza anteny odbija promieniowanie z powierzchni "talerza" anteny i skupia je w konwerterze satelitarnym. Ka¿da przeszkoda, typu li¶cie drzew, czy nawet padaj±cy mocno deszcz jest w stanie odbiór tych fal zak³óciæ (odbija, rozprasza, t³umi).

Wiêc w przypadku mikrofal wykorzystywanych w 5G jest potrzeba du¿ego zagêszczenia nadajników oraz zwiêkszenia mocy tych nadajników, aby fala mog³a dotrzeæ z nadajnika do urz±dzenia. W innym przypadku fizycznie by³oby niemo¿liwe, ¿eby fala o czêstotliwo¶ci np. 26 GHz dotar³a z nadajnika BTS do telefonu komórkowego bêd±cego w domu przez ¶cianê. Musi siê wiêc to dziaæ dziêki odbiciom fali, która musi byæ o odpowiedniej mocy, aby fala pomimo t³umienia po odbiciu, by³a w stanie dotrzeæ do odbiornika. Ta moc nie mo¿e byæ jednak zbyt du¿a, bo upiek³oby nas jak w kuchence mikrofalowej - musi byæ wiêc du¿e zagêszczenie nadajników.

No wiêc teraz pytanie, jaki bêdzie mia³o wp³yw "podpiekanie nas" z du¿ej liczby nadajników o ma³ej mocy przez d³ugi czas?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.086

« Odpowiedz #1 : 15-04-2020, 13:53 »

Zapisane
Kamilk
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 19.04.2020
Wiadomo¶ci: 17

« Odpowiedz #2 : 15-04-2020, 15:57 »

Sorry @Skorupion, nie piszê tego jako ch³op, któremu fale radiowe przyci±gnê³y zimê, ani jako foliarz, tylko jako osoba, która dosyæ sporo siedzi w temacie i pasjonuje siê radio³±czno¶ci± i krótkofalarstwem od wielu lat smile

Rz±dy wielu krajów zapewniaj± o nieszkodliwo¶ci 5G, tak samo jak zapewniaj± o braku skutków ubocznych szczepionek. A fakt jest taki, ¿e zwyczajnie nie ma danych, które by obali³y szkodliwo¶æ dzia³ania tak du¿ej liczby nadajników mikrofalowych. Mikrofale s± i owszem dzisiaj wykorzystywane do ³±czno¶ci, np. satelitarnych czy radiolinii, gdzie nadajnik "widzi siê" z odbiornikiem, ka¿dy pewnie w domu ma router z WIFI (którego moc jest stosunkowo ma³a), jednak nigdy nie by³y jeszcze u¿yte na tak± skalê jak przy 5G.

Co do samego WIFI, to s± przecie¿ badania mówi±ce o szkodliwo¶ci, jak te¿ s± badania mówi±ce o braku szkodliwo¶ci (zale¿y czy badaj± amerykañscy naukowcy czy radzieccy).

W±tpiê jednak, czy znajdzie siê chocia¿ jeden krótkofalowiec, który powie, ¿e promieniowanie elektromagnetyczne nie ma ¿adnego wp³ywu na ludzki organizm.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.086

« Odpowiedz #3 : 15-04-2020, 16:07 »

A to patrz jaki zbieg okoliczno¶ci. Te¿ mam epizod krótkofalarski za sob±, a przez pó³ roku pracowa³em na R -118, pó¼niej ponad rok na R - 137 i R - 140 i nieco na radiolinii.
Zapisane
Neuroko
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: aktualnie nie stosujê
Wiadomo¶ci: 29

« Odpowiedz #4 : 15-04-2020, 19:37 »

Czy nale¿y rozumieæ, ¿e Skorupion t± notk± o ch³opach walcz±cych z radiofoni±, próbuje o¶mieszyæ problem wp³ywu promieniowania elektromagnetycznego na cz³owieka - tu w kontek¶cie nowych technologii? No trudno mi ukryæ zdziwienie. A kuchenki mikrofalowej do jedzonka, mospan te¿ u¿ywa?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.086

« Odpowiedz #5 : 15-04-2020, 20:43 »

Skorupiona roz¶mieszy³a teoria g³osz±ca, ¿e kolano¶wirus to w rzeczywisto¶ci promieniowanie 5G. Nadajniki budowane s± w skupiskach ludno¶ci i w tych samych skupiskach jest wiêcej zaka¿eñ. Proste jak metr sznurka w kieszeni.
Nie wiem czy kiedy¶ prze¿yli¶cie d³u¿sze wy³±czenie pr±du w ca³ym mie¶cie. Robi siê cicho, spokojnie i b³ogo. Móg³bym przedstawiæ kilka wycinków z gazet, gdzie ludno¶æ walczy³a z elektryfikacj±. No, pr±d zabi³ mnóstwo istnieñ, pewnie ¼le te¿ wp³ywa na organizm, a wszyscy, ³±cznie z Neuroko nadal z niego korzystaj±. Podobnie bêdzie z 5G, tu jednak kryje siê ca³kiem inne, moim zdaniem du¿o wiêksze niebezpieczeñstwo.

Kamilk, nie pracowa³em, ale widzia³em robotê R-110. Ta na kilku samochodach, 5000W, ogieñ i dym, pod anten± lód siê topi³. 118 bardzo lubi³em, bo mia³a wygodne, tapicerowane wyrko. To wyrko zabrali ze 140, lipa, ale technicznie 140 o wiele lepsza, chyba do tej pory jest na wyposa¿eniu.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #6 : 15-04-2020, 22:20 »

Podobnie bêdzie z 5G, tu jednak kryje siê ca³kiem inne, moim zdaniem du¿o wiêksze niebezpieczeñstwo.

Co masz na my¶li?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.086

« Odpowiedz #7 : 16-04-2020, 08:52 »

To jest ma³y krok ludzko¶ci w wielkim marszu do ca³kowitego niewolnictwa.


Tu dobre hehehe:



Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!