Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowlęcia  (Przeczytany 8863 razy)
Kasiaaaaa_
***

Offline Offline

MO: 18.02.2019
Wiadomości: 5

« : 08-06-2020, 07:25 »

Witajcie, jestem cichym obserwatorem portalu Biosłone i tego forum od kilku lat ale nigdy nie udzielałam się publicznie. Mam pytanie czy może ktoś z Was miał problem u dziecka ze wzmożonym napięciem mięśniowym? Moja córeczka ma 4.5 miesiąca, została urodzona naturalnie, jest niezaszczepione, obecnie karmiona piersią. Ciąża i poród bez komplikacji. Nie podobały mi się jej niektóre zachowania więc po konsultacji u fizjoterapeuty padła diagnoza- wzmożone napięcie mięśniowe w barkach oraz obniżone w obrębie brzuszka. Czy w takich przypadkach może być pomocna bioenergoterapia? A może jakieś inne zalecenia poza samą fizjoterapia?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #1 : 08-06-2020, 09:16 »

Ja bym przejechał się do Mistrza, aby rzucił okiem. Być może masaż przyniesie poprawę.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Kasiaaaaa_
***

Offline Offline

MO: 18.02.2019
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #2 : 08-06-2020, 09:38 »

A mogłabym prosić o jakieś namiary?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 08-06-2020, 17:50 »

Zadzwoń pod numer 774618964.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Martynka
***

Offline Offline

MO: chyba 2013 z przerwami
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #4 : 25-07-2020, 21:52 »

Ciekawa jestem jak się sprawa potoczyła. Moje dziecko mało problemy z napięciem bardzo długo.
Zapisane
Kasiaaaaa_
***

Offline Offline

MO: 18.02.2019
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #5 : 17-08-2020, 09:20 »

Witam,
Nasz przypadek był czystym obrazem polskiej służby zdrowia - wzmożone napięcie w barkach (+ obniżone w brzuszku oraz asymetria ulozeniowa) zostały stwierdzone na prywatnej wizycie u fizjoterapeuty. Została zlecona kilkumiesięczna terapia 2-3x w tygodniu (140zl wizyta). Jednak zagłębiając się w temat i obserwując swoje dziecko, cały czas coś mi nie pasowało, postanowiłam skonsultować to u osteopaty. Przyczyną niepokojących zachowań córki był ukryty refluks, a rozwiązanie banalne - przestałam jeść nabiał (a w zasadzie śmietanę, bo tylko to jadłam). Datkowo 2-3 tygodnie przeprowadzałam zlecone ćwiczenia i niepokojące zachowania minęły, nadgoniłyśmy wszelkie zaległości rozwojowe i teraz już wszystko jest ok. No może poza alergią po niektórych pokarmach ale to już zupełnie inny temat.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #6 : 17-08-2020, 12:53 »

Ogarnięty osteopata to jak dobry bioenergoterapeuta. Łapami, niby w inny sposób, ale też potrafi bezbłędnie nakierować. Znam takich.
Zapisane
Kasiaaaaa_
***

Offline Offline

MO: 18.02.2019
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #7 : 20-08-2020, 05:43 »

U nas się skończyło na dwóch wizytach, z czego druga to tylko kontrola czy wszystko jest ok. Ze względu na odległość, wizytę u pana Słoneckiego zostawiłam sobie jako ostatnią deskę ratunku.
Generalnie wzmożone napięcie mięśniowe stało się teraz modne wśród fizjoterapeutów, zachłanność ponad dobro dzieci, a sama terapia to jakiś koszmar i ogrom wylanych łez. Także jak jakiś rodzic trafi na ten wątek to niech czerpie na naszym przykładzie i bierze sprawy w swoje ręce smile
Zapisane
Martynka
***

Offline Offline

MO: chyba 2013 z przerwami
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #8 : 18-09-2020, 17:24 »

Kasiu, czy ten sprawdzony osteopata jest z Warszawy lub okolic?
U nas pomimo stosowania zasad Biosłone i ćwiczeń, wiotkość brzuszka utrzymuje się nadal i negatywnie wpływa na całą posturę... Asymetria utrzymywana jest podczas snu w postaci rozluźnionej, wręcz wiotkiej jednej strony ciała i spiętej drugiej połowy. Ponoć neurologicznie wszystko jest ok. Już nie mam pomysłu na znalezienie i wyeliminowanie przyczyny:(
Zapisane
Kasiaaaaa_
***

Offline Offline

MO: 18.02.2019
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #9 : 18-09-2020, 20:10 »

Tak, z Warszawy - Centrum osteopatyczne Reh- Med. My byłyśmy u pana Michała i polecam za podejście do dzieci, chociaż to pani Dorota jest bardziej oblegana i specjalizuje się w pracy z niemowlętami.
Może też jakieś problemy trawienne mają wpływ na nieprawidłowe napięcie? Może refluks, alergie pokarmowe, itp ?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!