Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sokowirowka - wyciskarka  (Przeczytany 54046 razy)
Shpeelka
« : 08-03-2008, 18:30 »

Chcialabym robic sobie soki z warzyw i w tym celu zakupic sokowirowke albo wyciskarke do warzyw. Czy mozecie cos polecic?  Plastikowa czy metalowa? moze jakies linki do tematow z Bioslone znacie , w ktorych podjety jest ten temat? probowalam cos znalezc, bo wiem,ze gdzies bylo cos o tym wspomniane,ale nie udalo mi sie.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:48 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Jurek56
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04-04-2007
Skąd: Siedlce
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #1 : 08-03-2008, 20:14 »

Shpeelka Z diety Gersona fragmenty o sokach:
• Soki owocowe, warzywne i z zielonych części roślin. Łącznie 13 szklanek soków dziennie, co odpowiada ok. 7,5 kg surowca. Co godzinę 1 szklankę (od godziny 8 do 20). Świeże (nie z puszek ani kartoników). Wypijać natychmiast po przygotowaniu. Enzymy oksydacyjne w ciągu pół godziny tracą do 60% aktywności pod wpływem tlenu z powietrza, światła i temperatury.
Sposób przygotowania soków:
- Soki cytrusowe: na ręcznym lub elektrycznym wyciskaczu ze stożkiem.
- Pozostałe soki: surowiec utrzeć (zemleć na miazgę), masę włożyć na kawałek płótna (na środek), złożyć je na trzy wszerz i wzdłuż i wycisnąć przez prasę. Inny sposób: przecier zawinięty w płótno umieścić w garnku, przyłożyć krążkiem z bardzo grubej sklejki który posłuży jako „tłok" prasy, garnek oprzeć dnem o wewnętrzną framugę drzwi, krążek ze sklejki dociskać podnośnikiem samochodowym którego „stopa" będzie się opierała o przeciwległą framugę.) W sokowirówkach nie przechodzi do soku większość minerałów oraz niekorzystnie zmienia się ładunek elektryczny. Sok z sokowirówki szybko się rozwarstwia, z prasy pozostaje homogenny nawet po 2 godzinach. (Możliwe uzasadnienie: sokowirówka wyciąga sok z wodniczki zajmującej gros komórki roślinnej, cytoplazma o bardziej żelowatej konsystencji (zawierająca większość minerałów), która znajduje się na obwodzie komórki, pozostaje w odpadach). Przygotowując soki zostawić trochę miejsca na roztwór potasu.
Zapisane

Jurek
hajdi
« Odpowiedz #2 : 08-03-2008, 21:46 »

Popieram,
szkoda kasy na sokowirówke. Sok praktycznie bezwartościowy.
Natomiast co do 13-stu szklanek dziennie to odnosi sie to do leczenia raka i innych chorób zwyrodnieniowych a nie do standardowej diety, chyba że ktoś chce zostać wegetarianinem
Najlepsze jest to:
http://www.nwjcal.com/index.htm
i tańsza wersja niemiecka:
http://www.keimling.de/
Warto kupić używany bo sprzęt jest praktycznie niezniszczalny.
Można stąd:
http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=norwalk+juicer&category0=
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 09-03-2008, 19:07 »

Dzieki za pomoc.
Zapisane
arrakis
« Odpowiedz #4 : 09-03-2008, 20:37 »

Cytat od: "Jurek56"
Shpeelka Z diety Gersona fragmenty o sokach:
• Soki owocowe, warzywne i z zielonych części roślin. Łącznie 13 szklanek soków dziennie, co odpowiada ok. 7,5 kg surowca. Co godzinę 1 szklankę (od godziny 8 do 20). Świeże (nie z puszek ani kartoników). Wypijać natychmiast po przygotowaniu. Enzymy oksydacyjne w ciągu pół godziny tracą do 60% aktywności pod wpływem tlenu z powietrza, światła i temperatury.
Sposób przygotowania soków:
- Soki cytrusowe: na ręcznym lub elektrycznym wyciskaczu ze stożkiem.
- Pozostałe soki: surowiec utrzeć (zemleć na miazgę), masę włożyć na kawałek płótna (na środek), złożyć je na trzy wszerz i wzdłuż i wycisnąć przez prasę. Inny sposób: przecier zawinięty w płótno umieścić w garnku, przyłożyć krążkiem z bardzo grubej sklejki który posłuży jako „tłok" prasy, garnek oprzeć dnem o wewnętrzną framugę drzwi, krążek ze sklejki dociskać podnośnikiem samochodowym którego „stopa" będzie się opierała o przeciwległą framugę.) W sokowirówkach nie przechodzi do soku większość minerałów oraz niekorzystnie zmienia się ładunek elektryczny. Sok z sokowirówki szybko się rozwarstwia, z prasy pozostaje homogenny nawet po 2 godzinach. (Możliwe uzasadnienie: sokowirówka wyciąga sok z wodniczki zajmującej gros komórki roślinnej, cytoplazma o bardziej żelowatej konsystencji (zawierająca większość minerałów), która znajduje się na obwodzie komórki, pozostaje w odpadach). Przygotowując soki zostawić trochę miejsca na roztwór potasu.


Akurat ten temat jest też dla mnie aktualny. To może rozwiązaniem byłoby mieszanie soku z "odpadami". To co proponuje Hajdi jest strasznie drogie
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #5 : 09-03-2008, 20:44 »

Fakt, jest drogie, wiec poki co zwyczajnie miksuje warzywa  z ok pol szklanki przegotowanej wody w blenderze.Wychodzi gesty sok
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #6 : 09-03-2008, 21:48 »

Cytat od: "arrakis"
To co proponuje Hajdi jest strasznie drogie

Wiem, wiem. Mnie też to strasznie boli bo chcę sobie coś takiego sprawić. Ten amerykański NorWalk jest super: stal nierdzewna, 12 lat gwarancji i sprawdzona wydajność. W świecie wyciskarek to Mercedes.
Mój znajomy tydzień temu kupił sobie ten niemiecki. Dzwonił do mnie zachwycony. Podobno sok z tej wyciskarki jest bardzo sycący i nie rozswarstwia się. Jestem zaproszony na skosztowanie. Po wszystkim opowiem jak było.
Niezłe rozwiazanie podał Jurek56. Trzeba tylko zainwestować w
1. tarkę
2. lewarek samochodowy
3. garnek + deskę
4. płótno
i soki a'la Gerson są.
Pijąc takie soki możemy zapomnieć o suplementach. No, może jedynie kelp smile
Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #7 : 10-03-2008, 13:36 »

Przestałam robić soki , bo zrozumiałam , że to najwartościowsze wyrzucam na kompost.Lepiej jeść w formie tartej, jako surówkę .Zawsze w wytłokach zostaje i sok i wszelkie witaminy . Szkoda .
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
arrakis
« Odpowiedz #8 : 10-03-2008, 14:26 »

Do Hajdi:

Cos takiego lub podobnego mozna kupic na allegro.
http://allegro.pl/item325286446_prasa_do_owocow_tako_ph2_nalewki.html
Ale w tej cenie to chyba wolałbym kupic ta wyciskarkę z US. Swoją drogą jest na prawdę rewelacyjna jeśli chodzi o wygląd i wykonanie
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #9 : 10-03-2008, 14:47 »

Cytat od: "arrakis"
Swoją drogą jest na prawdę rewelacyjna jeśli chodzi o wygląd i wykonanie

Szukam  sposobu, ktory pozwoli na optymalne wykorzystanie wazryw. O to, by jak najwiecej wartosci odzywczych latwo przyswoic.
A jak sprzet ma wygladac to pal licho.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #10 : 10-03-2008, 14:51 »

Cytat od: "arrakis"

Cos takiego lub podobnego mozna kupic na allegro.
http://allegro.pl/item325286446_prasa_do_owocow_tako_ph2_nalewki.html

Tylko to jest wyciskarka do owoców. Gdyby mieć utarte warzywa to ta wyciskarka zdałaby egzmin. Ma 2 T nacisku, w zupełności wystarcza.
Najbardziej upierdliwą czynnością jest ucieranie warzyw. Jak to przejdziemy to wycisnąć możemy lewarkiem między framugami drzwi.
Zapisane
arrakis
« Odpowiedz #11 : 10-03-2008, 14:56 »

Do  Shpeelka:

Mam pytanie czysto prakrtyczne. Chodzi o obieranie warzyw.
1. Obieram cieńko marchewkę i pietruszkę zeskrobując wierzchnia skórkę nożem, (seler obieram grubo) usuwam uszkodzenia w strukturze warzywa. Czy to postepowanie jest właściwe? Gdiześ wyczytałem, że w skórce jest najwięcej dobrych substancji, ale są też przecież zanieczyszczenia z gleby w której warzywo rośnie.
2. Następnie płucze pod bieżącą wodą z kranu. Woda z kranu zawiera również niepożądane patogeny. Jak je wyeliminować?
Z góry dzięki z aodpowiedż
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #12 : 10-03-2008, 15:39 »

Poczulam sie jak ekspert  choc daleko mi do niego biggrin

Ja robie tak: Warzywa przemywam woda i zwyczajnie gotuje w skorce na parze. Po ugotowaniu i ostygnieciu sciagam delikatnie skore warzyw.

Co do zanieczyszcen z gleby i wody: nie da sie tego wyeliminowac w dzisiejszych czasach, dlatego ja  nie wariuje. Jak juz wiemy wazna jest gleba a nie zarazek, wiec  MO i zasady zdrowego odzywiania postawia mysle moj organizm do pionu i za pomoca sprawnych ukladow wydalniczych zwyczajnie sam pozbecie sie intruza.

O samej wodzie jest tutaj troche tematow tj o filtrach itp.
Zapisane
arrakis
« Odpowiedz #13 : 10-03-2008, 20:55 »

"Ja robie tak: Warzywa przemywam woda i zwyczajnie gotuje w skorce na parze. Po ugotowaniu i ostygnieciu sciagam delikatnie skore warzyw. "

No ale wtedy nie jest to już sok ze świeżych warzyw. No i dodatkowo pozbawione są skórki. Nie to że się czepiam, ale chciałbym się dowiedzieć jak faktycznie ma wyglądać procedura przygotowywania soków ze świeżych warzyw.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #14 : 11-03-2008, 07:59 »

Żle zrozumiałam,

Ja przygotowuje sok w ten sposob:
Przemywam warzywa, potem delikatnie zeskrobuje nozem skorke i plucze przez sekunde, dwie z tych resztek. Miele w blenderze, wychodzi surówka, nastepnie dolewam przegotowanej letniej wody i to miksuje przez pare sekund, dodaje jeszce wczesniej troche oliwy z oliwek lub siemienia. To tyle.
Nie znam innego sposobu, jesli ktos wie jak ulepszyc to owe cos podobne do soku, to niech sie wypowie.
Zapisane
arrakis
« Odpowiedz #15 : 11-03-2008, 09:44 »

Serdeczne dzięki Szpilko smile Zwłaszcza dodatek oliwy i siemienia jest wg mnie ciekawym i dobrym pomysłem.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #16 : 14-03-2008, 10:42 »

Dość wartościowe soki moim zdaniem wychodzą z przyrządu zwanego Termomix. O nim gdzieś tu już było pisano.
Zdaje się, że Grażyna ma Termomix, może ona wypowie się w temacie soków.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Shpeelka
« Odpowiedz #17 : 24-04-2008, 07:18 »

Grazyno, moglabys wypowiedziec sie wzgledem tego Thermomixu,ale w kontekscie sokow? smile
Zapisane
Matylda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: maj 2007
Skąd: Poznań
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #18 : 24-04-2008, 08:48 »

Co prawda nie jestem Grażynką, ale też mam thermomix - super urządzenie. Soki wychodzą, ale tylko przecierowe, bo thermomix nie ma funkcji przecedzania. Jedynym mankamenetem tego urządzneia jest to, że lepiej wychodzą soki, koktaile itp. dla 2 osób lub więcej. Pojemnik jest dosyć duży i przy małych ilościach gorzej wychodzi mu mielenie. Ale jak cała rodzina pije, to jest jak znalazł smile
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #19 : 24-04-2008, 08:51 »

super, dzieki msn-wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!